Zrozumienie, jak działa manewr Smitha w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zrozumienie, jak działa manewr Smitha w 2023 r

Manewr Smitha to strategia, która służy do zamiany odsetek płaconych od kredytu hipotecznego na odsetki od kredytu inwestycyjnego, które można odliczyć od podatku.

Strategia wywodzi swoją nazwę od planisty finansowego, Frasera Smitha, który ją opracował i napisał o niej książkę w 2002 roku.

W Stanach Zjednoczonych wielu właścicieli domów może odliczyć odsetki od kredytu hipotecznego, które zgłaszają (przy składaniu podatków.

Jednak w Kanadzie odsetki płacone od kredytu hipotecznego na dom osobisty nie podlegają odliczeniu od podatku.

Oczekuje się również, że najnowsze aktualizacje przepisów podatkowych w USA zmniejszyć liczbę właścicieli domów, którzy będą mogli w przyszłości korzystać z tego popularnego odliczenia.

Od jakiegoś czasu interesuję się Manewrem Smitha, widząc, że wciąż mamy duży kredyt hipoteczny, i myślałem o wszystkich możliwościach – zacznij inwestować już dziś, korzystając ze spłat hipotecznych, zmaksymalizuj odsetki składane w czasie i odlicz koszty odsetek od podatku czas.

Manewr Smitha nie jest superskomplikowaną strategią, ale musisz dokładnie przyjrzeć się swojej tolerancji na ryzyko, dyscyplinie finansowej, horyzontowi inwestycyjnemu i ogólnej gospodarce, aby zobaczyć, czy jest to strategia, którą możesz przyjąć.

Jak działa manewr Smitha?

Aby zrozumieć, jak działa Manewr Smitha, przyjrzyjmy się najpierw, jak wygląda ogólny kredyt hipoteczny:

Hipoteka ogólna

Kiedy otrzymujesz „normalny” kredyt hipoteczny, musisz wpłacić zaliczkę na zakup domu.

Minimalny wkład własny zależy od ceny kupowanego domu i dla większości domów wynosi co najmniej 5% ceny zakupu.

Kontynuując spłatę kredytu hipotecznego, budujesz kapitał własny, a kiedy Twój kapitał przekracza 20% wartości domu, możesz wykupić linię kredytową Home Equity (HELOC).

Ogólnie rzecz biorąc, możesz pożyczyć do 65% wartości swojego domu za pośrednictwem HELOC.

W połączeniu z saldem kredytu hipotecznego, Twoje maksymalne zadłużenie nie powinno przekraczać 80% wartości Twojego domu.

Twój HELOC może być wykorzystany do opłacenia prawie wszystkiego, w tym renowacji, zaliczki na drugą nieruchomość, wakacji, inwestycji i innych.

Tradycyjny HELOC działa jak typowa linia kredytowa – jesteś zatwierdzony do określonego limitu, a jeśli chcesz zwiększyć limit kredytowy, będziesz musiał porozmawiać ze swoim bankiem.

Hipoteka zwrotna i HELOC

W przypadku Manewru Smitha będziesz musiał uzyskać „kredyt hipoteczny z możliwością ponownego zaliczenia”.

Różni się to nieco od tradycyjnego kredytu hipotecznego, ponieważ obejmuje kredyt hipoteczny i HELOC.

W takim przypadku limit HELOC wzrasta wraz ze spłatą kredytu hipotecznego i daje więcej miejsca na bezpośredni dostęp do kapitału hipotecznego.

Chodzi o to, że zwykle, gdy zaciągasz pożyczkę na inwestycję, powiedzmy, w akcje (na przykład) lub wynajmowaną nieruchomość, odsetki płacone od pożyczki są uważane za koszt podlegający odliczeniu i zmniejszą twoje dochody / zyski podlegające opodatkowaniu /dochód w czasie podatkowym.

🔥 Zalecana:  33 wartościowe darmowe rzeczy urodzinowe w Vancouver w 2023 r

Kiedy kupujesz dom, w którym planujesz zamieszkać i zaciągasz kredyt hipoteczny, jesteś zobowiązany do dokonywania okresowych spłat kredytu hipotecznego do swojego banku, składających się z kwoty głównej i odsetek.

Problem w tym scenariuszu polega jednak na tym, że część odsetkowa spłaty kredytu hipotecznego nie podlega odliczeniu w Kanadzie, ponieważ dom jest Twoim miejscem zamieszkania, a nie wynajmem.

To, co robi Manewr Smitha, polega na przekształceniu kredytu hipotecznego w rodzaj „kredytu inwestycyjnego”, który kwalifikuje się do odliczenia odsetek w czasie podatkowym.

Aby zaktualizować tę strategię odliczania odsetek, należy wykonać następujące kroki:

1.

Uzyskaj pożyczkę hipoteczną z możliwością spłaty od pożyczkodawcy.

Ta hipoteka składa się ze zwykłej hipoteki i HELOC z możliwością ponownego zaliczki, która zwiększa się o taką samą kwotę, o jaką spłacany jest kredyt hipoteczny.

Oznacza to, że im więcej kapitału spłacasz, tym więcej środków masz w HELOC.

2.

Wykorzystaj środki w swoim HELOC do inwestowania w inwestycjach generujących dochód, takich jak kanadyjskie akcje wypłacające dywidendy, fundusze ETF lub fundusze wspólnego inwestowania.

Możesz także zainwestować w nieruchomość na wynajem.

3.

Odlicz odsetki zapłacone od HELOC podczas składania podatków.

Powinno to skutkować zwrotem podatku w oparciu o krańcową stawkę podatkową.

Na przykład, jeśli krańcowa stawka podatkowa wynosi 38%, a potrącone odsetki wynoszą 10 000 USD, możesz spodziewać się zwrotu podatku w wysokości 3800 USD (tj.

10 000 USD x 0,38).

4.

Ponownie zainwestuj zwrot podatku od odsetek oraz inne wpływy z portfela inwestycyjnego (dywidendy, czynsz) na spłatę kredytu hipotecznego.

To automatycznie zwiększa dostępny limit HELOC i środki dostępne na zakup większej liczby inwestycji.

5.

Opłucz i powtórz kroki 2 – 4 dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego.

Aktywa przynoszące dochód są świetne, ponieważ generują dodatkowy dochód, który pomaga szybciej spłacać kredyt hipoteczny.

Dywidendy są również opodatkowane korzystniej niż odsetki czy regularne dochody.

Przykład manewru Smitha (uproszczony)

Pan Dele ma dom wart 500 000 dolarów i kredyt hipoteczny w wysokości 300 000 dolarów.

Obecnie płaci miesięczną kwotę 2350 USD na poczet kredytu hipotecznego, z czego 1350 USD trafia do zleceniodawcy, a 1000 USD to odsetki.

Poprzez kredyt hipoteczny z możliwością ponownego zaliczenia ma dostęp do limitu HELOC w wysokości:

400 000 USD (500 000 USD x 80%) – 300 000 USD = 100 000 $ W Fundusze HELOC dostępne do inwestowania

Zwróć uwagę, że obliczenia uwzględniają, że maksymalna kwota, jaką może pożyczyć (w tym saldo kredytu hipotecznego), wynosi 80% wartości domu.

🔥 Zalecana:  Poznaj SegGPT: ogólny model, który wykonuje dowolne zadania segmentacji obrazów lub filmów za pomocą wnioskowania w kontekście

Tak więc, podczas gdy 80% wartości kredytu wynosi 400 000 USD, odjęcie salda kredytu hipotecznego w wysokości 300 000 USD pozostawia nam 100 000 USD.

Oprócz 100 000 $ otrzymuje dodatkowe 1350 $ wzrostu swojego salda HELOC po dokonaniu każdej miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego.

Pochodzi z głównej części miesięcznej płatności, którą dokonuje na poczet salda kredytu hipotecznego.

Zakładając, że inwestuje 50 000 USD w danym roku, a HELOC pobiera oprocentowanie w wysokości 3,0%, koszt odsetek w wysokości 1500 USD (50 000 USD x 3%) można odliczyć w czasie podatkowym.

Kredyty hipoteczne z możliwością spłaty w Kanadzie

Oferty kredytów hipotecznych z możliwością ponownego zaliczki oferowane przez banki w Kanadzie obejmują:

 • Scotiabank: Scotia Total Equity Plan (STEP)
 • BMO: ReadiLine dla właścicieli domów
 • Narodowy Bank: All-In-One HELOC
 • CIBC: Plan zasilania w domu
 • TD Canada Trust: Home Equity FlexLine

Ryzyko a nagrody manewru Smitha

Jak zapewne już wiesz, Manewr Smitha jest ryzykowną strategią inwestycyjną.

To, co próbujesz zrobić, to wykorzystać swoje inwestycje za pomocą długu.

A dźwignia finansowa wzmacnia twoje wyniki, dobre i złe.

Jeśli Twoje inwestycje przynoszą dobre wyniki, zwiększysz swoją wartość netto.

Jeśli twoje plany się nie powiedzą, np. z powodu złego wyboru aktywów inwestycyjnych, szalonych rynków lub błędów behawioralnych itp., Twoje straty mogą z łatwością wepchnąć Cię w kryzys finansowy.

Inwestowanie lewarowane wymaga, abyś kochał ryzyko lub przynajmniej miał ponadprzeciętną tolerancję ryzyka dla ryzykownych przedsięwzięć.

Aby zwiększyć swoje szanse na wykonanie Manewru Smitha, lepiej mieć również czas po swojej stronie.

Dlatego niektórzy główni orędownicy tej strategii radzą, aby być przygotowanym do inwestowania w perspektywie długoterminowej, tj.

20 lat lub dłużej.

Podejście długoterminowe oznacza, że ​​masz czas po swojej stronie, aby przeczekać kryzys na rynku.

Inne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy manewrze Smitha

 1. Twoje maksymalne saldo kredytu hipotecznego HELOC plus nie może przekroczyć 80% wartości Twojego domu.

  Nie musisz wykorzystywać wszystkich środków dostępnych w ramach HELOC – inwestuj tylko taką kwotę, jaka Ci odpowiada.

 2. Będziesz musiał śledzić wszystkie swoje inwestycje, dywidendy, wypłaty odsetek i potrącenia, aby upewnić się, że możesz się wytłumaczyć, jeśli agencja ratingowa zdecyduje się skontrolować twoje zeznanie podatkowe.
 3. Aby strategia Smith Maneuver miała sens, Twoje inwestycje powinny generować zwrot przekraczający stopę procentową, którą płacisz za HELOC.
 4. Zarejestrowane konta inwestycyjne, takie jak RRSP lub TFSA, nie działają w ramach manewru Smitha.

  Twoje inwestycje muszą być przechowywane na niezarejestrowanym koncie.

 5. Jeśli zdecydujesz się wykorzystać zarobiony dochód (dywidendy, czynsz…) na spłatę większej kwoty kapitału kredytu hipotecznego, skończysz spłacać kredyt hipoteczny szybciej.
 6. Jeśli nie zamierzasz wykorzystywać dochodów z inwestycji do przyspieszenia spłaty kredytu hipotecznego, możesz wybrać dobrze zdywersyfikowane fundusze, które można przechowywać przez długi czas.

  Odkładając zyski kapitałowe na przyszłość, możesz skorzystać z jeszcze korzystniejszego opodatkowania zysków kapitałowych w porównaniu z dywidendami i przychodami z odsetek.

 7. Manewr Smitha nie zmienia statusu zwolnienia głównego miejsca zamieszkania dla twojego domu.

  Jeśli później sprzedasz swój dom, nie będzie on podlegał podatkowi od zysków kapitałowych w wyniku zastosowania tej strategii.

 8. Po spłaceniu kredytu hipotecznego za pomocą Manewru Smitha powinieneś teraz posiadać pokaźny rachunek inwestycyjny i możesz wybrać albo: sprzedać część swoich inwestycji, aby spłacić dług HELOC, albo zatrzymać inwestycje i po prostu nadal płacić należne odsetki od twojego Pożyczka HELOK.

  Kwoty odsetek zapłaconych na HELOC nadal będą podlegały odliczeniu.

 9. Manewr Smitha nie jest dla inwestorów niechętnych do ryzyka.

  Dźwignia finansowa zwiększy Twoje zyski i pogorszy straty.

  Rozważ zasięgnięcie porady finansowej u profesjonalisty, jeśli rozważasz wykonanie tej strategii.

Aby uzyskać więcej informacji na temat działania Manewru Smitha, zapoznaj się z poniższymi przydatnymi zasobami Podróż za milion dolarów, Eda RempelaI Robinsona Smitha.

rekomendowane lektury:

Manewr Smitha: myśli końcowe

Jury wciąż nie decyduje, czy skorzystam z manewru Smitha w celu uzyskania kredytu hipotecznego.

Dla mnie atrakcyjność tej strategii polega na możliwości wczesnej inwestowania i stopniowego inwestowania, jednocześnie spłacając nasz kredyt hipoteczny.

Pomaga nam to wykorzystać czas na naszą korzyść i skierować więcej dolarów na budowanie naszego portfela bez czekania, aż będziemy wolni od kredytu hipotecznego.

Jednym z głównych punktów spornych dla mnie jest jednak zaangażowanie czasu, które moim zdaniem będzie wymagać tej strategii, jeśli ma być pomyślnie wykonana.

Konieczność śledzenia, w jaki sposób inwestowany jest Twój HELOC, dywidendy, zwrot kapitału, ile odsetek można odliczyć od podatku i tak dalej.

Nie jestem pewien, czy mam czas, aby poświęcić to wszystko… co więcej, przyzwyczaiłem się do zautomatyzowanego inwestowania typu „ustaw i zapomnij”, w którym wchodzę tylko raz w roku, aby zrównoważyć moje teczka.

Zobaczymy jak to będzie!