Zeno vs Shogun: Który program do tworzenia stron Shopify jest lepszy?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zeno vs Shogun: Który program do tworzenia stron Shopify jest lepszy?

Shopify to potężna platforma eCommerce. Wiele osób budujących obecność w sieci decyduje się między Shopify a WordPress. Moim zainteresowaniem jest WordPress, ale dla wielu sprowadza się to do tego, czy używają ideologii najpierw sklep, czy blog. Całkowicie rozsądne jest skupienie się na swoim sklepie i użycie do tego Shopify.

Jedną z najważniejszych wad Shopify jest to, że prawie całkowicie koncentruje się na rzeczywistym sklepie. To solidna platforma dla stron produktów lub usług, procesów kasowych i wszystkiego, czego potrzebujesz do prowadzenia sklepu. Niestety, niektóre funkcje, takie jak blog Shopify, wydają się przywiązane i ograniczone.

Strona docelowa -> potencjalna sprzedaż -> potok konwersji ma kluczowe znaczenie dla nowoczesnego biznesu online. Witryna potrzebuje dedykowanych stron, które mogą przekonać użytkowników przynajmniej do wypełnienia formularza w celu przyszłych działań następczych. Niestety, domyślny kreator stron Shopify jest bardzo ograniczony. Ma tylko kilka szablonów i nie ma wielu zaawansowanych funkcji, których możesz chcieć użyć na swoich stronach.

Na szczęście nie jesteś ograniczony tylko do tego, co daje Ci Shopify. Na rynku dostępnych jest całkiem sporo różnych narzędzi do tworzenia witryn i stron docelowych dla Shopify. Istnieją nawet sposoby na ulepszenie domyślnego bloga Shopify.

Chociaż mógłbym spędzić czas na przeglądaniu ich wszystkich (i ostatecznie mógłbym, zwłaszcza jeśli poprosisz o to w komentarzach), dzisiaj skupię się na dwóch najlepszych narzędziach do tworzenia stron Shopify: Zenon I Szogun.

Co to jest Zenon?

Strona internetowa: https://zenobuilder.com/
Aplikacja Shopify: https://apps.shopify.com/zeno-page-builder
Oceny i recenzje: 4,9/5 ze 149 recenzjami.

Zeno to narzędzie do tworzenia stron przeznaczone zarówno dla Shopify, jak i BigCommerce. Jest to edytor stron typu „przeciągnij i upuść” ze stosunkowo solidną biblioteką elementów i kilkoma dodatkowymi rozszerzeniami, które dodają dodatkowe funkcje.

Jest specjalnie zaprojektowany dla osób, które chcą, aby strony działały z minimalnym zrozumieniem tego, co dzieje się pod maską. Innymi słowy, jest skierowany przede wszystkim do początkujących i średniozaawansowanych użytkowników. To powiedziawszy, może być z łatwością używany nawet przez najbardziej zaawansowanych użytkowników Shopify.

Zeno jest względnym nowicjuszem na rynku narzędzi do tworzenia stron Shopify i stał się doskonałą opcją dla początkujących. Jest tani (i oferuje bezpłatny okres próbny), więc chociaż jest dostępny tylko przez stosunkowo krótki czas, szybko buduje oddaną bazę fanów.

Co oferuje Zenon?

Zeno to w pełni funkcjonalny program do tworzenia stron dla Shopify, w którym priorytetem jest łatwość użytkowania.

Został zaprojektowany tak, aby był prosty w użyciu i chociaż ma wiele funkcji i elementów, które możesz umieścić na swoich stronach, stara się nie przytłaczać Cię opcjami ani nie zmuszać do skomplikowanych szczegółowych konfiguracji.

Wszystkie nowoczesne narzędzia do tworzenia stron oferują pewne funkcje, jeśli chcą konkurować. Na przykład responsywność projektu (kompatybilność z urządzeniami mobilnymi) i projektowanie przyjazne dla SEO to absolutne minimum. Każdy program do tworzenia stron, który ich nie ma, nie byłby nawet w rywalizacji, i rzeczywiście, Zeno należy do najlepszych w tych kategoriach.

Zenon ma ponad 100 bloków elementów możesz przeciągnąć i upuścić na stronę podczas jej tworzenia, a następnie dostosować zawartość i szczegóły projektu, takie jak kolory, obrazy i inne. Elementy te mogą być tak proste, jak wezwania do działania lub tak solidne, jak kompletne elementy do osadzenia widżetów Map Google, postów na Instagramie i tym podobnych. Możesz szybko tworzyć solidne i łatwe w użyciu strony.

🔥 Zalecana:  Jak uzyskać więcej stron indeksowanych przez Google (19 łatwych wskazówek i technik)

Kreator stron Zeno oferuje również kilka dodatków, które zapewniają dodatkową funkcjonalność, jeśli chcesz. Dodatki te obejmują:

 • Wbudowany przelicznik walut dla sklepów działających na arenie międzynarodowej.
 • Pasek ogłoszeń, który pomoże Ci zaprezentować ważne informacje.
 • Integracja z Facebook Messenger w celu zapewnienia funkcji czatu na żywo lub chatbota.
 • Funkcja leniwego ładowania w celu optymalizacji elementów i przyspieszenia początkowego czasu ładowania strony. To duży plus.

Biblioteka szablonów stron Zeno jest dość solidna. Możesz zbudować prawie każdą stronę, w tym strony blogów, strony produktów, strony kolekcji produktów, strony koszyka, strony 404, strony docelowe Shopify i wiele innych. Możesz zacząć od gotowych sekcji, ale wszystko można dostosować.

Dla użytkowników technicznych lub zaawansowanych Zeno umożliwia użycie niestandardowego kodu CSS i niestandardowego kodu HTML do motywowania, animowania lub modyfikowania dowolnego elementu. Możesz użyć Zeno jako punktu wyjścia i zbudować wszystko, co chcesz.

Co to jest Szogun?

Strona internetowa: https://getshogun.com/
Aplikacja Shopify: https://apps.shopify.com/shogun
Oceny i recenzje: 4,8/5 z 2889 recenzjami.

W przeciwieństwie do Zenona, Shogun to jedna ze starszych aplikacji do tworzenia stron działa do dziś. Jeśli nic więcej, świadczy o tym większa liczba recenzji Shoguna w sklepie z aplikacjami Shopify niż Zeno.

Shogun to potężne narzędzie do tworzenia stron, takie jak Zeno, ale różni się na kilka sposobów. Jest ogólnie sprzedawany dla użytkowników średniozaawansowanych i zaawansowanych, ale jest akceptowalny dla początkujących. Może nawet działać dla agencji lub firm, które chcą czegoś więcej niż zwykłego narzędzia do tworzenia stron. Oprócz Shopify, Shogun jest dostępny dla BigCommerce i Salesforce Commerce Cloud.

Shogun oferuje również „Shogun Frontend”, który w pełni zastępuje wszystko, co Shopify oferuje na froncie. Jeśli go używasz, używasz Shopify jako pulpitu nawigacyjnego i infrastruktury zaplecza, ale Shogun obsługuje wszystko, od stron produktów po stronę kasy. Korzystanie tylko z narzędzia do tworzenia stron jest oparte na stronach Shopify; system Frontend całkowicie go zastępuje.

Ponieważ platforma Frontend to nie tyle narzędzie do tworzenia stron, co narzędzie do tworzenia całej witryny, nie zamierzam się na tym skupiać. Po prostu wiedz, że jeśli chcesz czegoś znacznie bardziej zaawansowanego, Shogun to oferuje.

Co oferuje Szogun?

Na pierwszy rzut oka Shogun może wydawać się mniej wytrzymały niż Zenon. Jednak dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że elementy Shoguna bardziej przypominają kategorie elementów, podczas gdy elementy Zenona są bardziej określone. Zeno ma bibliotekę zawierającą ponad 100 elementów strony; Szogun ma tylko 33 lata.

Ponownie, każdy program do tworzenia stron będzie oferował kilka podstawowych funkcji. Szogun nie jest inny. Zapewniają responsywne projekty dla wszystkich swoich stron i elementów, ich kod jest maksymalnie zoptymalizowany pod kątem elementów przeciągnij i upuść, a także zapewniają zwykły zestaw kontroli SEO, takich jak manipulowanie metadanymi.

Shogun jest również przeznaczony dla większych agencji i przedsiębiorstw lub przynajmniej dla nich bardziej dostępny. Mają plany wyższego poziomu (więcej na ten temat w sekcji cenowej), które oferują zaawansowane funkcje, takie jak dzienniki kontroli i uprawnienia użytkowników, gdy na Twoich stronach pracuje wiele zespołów. Jak wspomniano powyżej, Frontend jest również ofertą bardziej skalowaną dla przedsiębiorstw.

🔥 Zalecana:  19 najlepszych sposobów zarabiania na odpowiadaniu na pytania

Kilka funkcji oferowanych przez Shogun, których Zeno nie zawiera:

 • Historia wersji stron, dzięki czemu możesz cofnąć zmiany, jeśli nie podoba Ci się ich działanie.
 • Wbudowany pakiet analityczny. Nie jest tak dobry jak Google Analytics, ale jest wbudowany.
 • Planowanie zawartości bez konieczności korzystania z innej aplikacji innej firmy do jej obsługi.
 • Testy podzielone dzielą odbiorców i testują różne projekty stron w celu poprawy współczynników konwersji.
 • Obsługa całkowicie niestandardowych elementów strony, jeśli chcesz zaimportować element z innego miejsca.

Niektóre z tych funkcji są dostępne tylko w planach wyższego poziomu, więc miej to na uwadze, jeśli budżet jest głównym problemem.

Zeno kontra Shogun: ceny i funkcje

Teraz dokonajmy bardziej bezpośredniego porównania między nimi.

1. Zeno oferuje trzy plany cenowe.

 • Darmowy plan Zeno. Darmowy plan Zeno jest bezpłatny na zawsze, to nie tylko wersja próbna, ale także nieco ograniczona. Możesz utworzyć tylko jedną stronę docelową i jeden post na blogu i nie masz dostępu do stron produktów ani kolekcji. Istnieje, abyś mógł go wypróbować, ale jest zbyt ograniczony, aby skutecznie go używać.
 • Plan Zeno Starter, który kosztuje 19 USD miesięcznie. Jeśli chcesz używać Shopify do większości zadań związanych z zarządzaniem sklepem internetowym, ale potrzebujesz narzędzia do tworzenia stron docelowych i bloga, plan Starter Zeno jest świetną opcją. Jedyną zmianą w stosunku do planu bezpłatnego jest to, że możesz tworzyć nieograniczoną liczbę stron i tyle postów na blogu, ile chcesz.
 • Plan Zeno Professional, który kosztuje 29 USD miesięcznie. Podstawowym ulepszeniem tego planu jest uzyskanie nieograniczonej liczby stron produktów i kolekcji. W przeciwnym razie wszystko inne jest takie samo. Wszystkie plany mają dostęp do wszystkich funkcji i elementów Zeno, ale jest ograniczona liczba stron, które można z nimi utworzyć.

2. Shogun oferuje cztery plany cenowe. Żadna z nich nie jest darmowa, ale mają dziesięciodniowy bezpłatny okres próbny.

 • Shogun Build kosztuje 39 USD miesięcznie. Obejmuje dwa konta użytkowników, narzędzie do tworzenia stron i wszystkie szablony, kompletną bibliotekę elementów, elementy sterujące SEO, opcję projektowania strony przy każdym progu rozmiaru ekranu w celu uzyskania responsywnego projektu, historię wersji, brak limitu fragmentów na stronę oraz obsługę klienta przez ponad e-mail.
 • Shogun Measure to 149 dolarów miesięcznie. Oferuje cztery konta użytkowników i wszystko, co oferuje Build. Ponadto otrzymujesz pakiet analityczny, planowanie treści i dostęp do pomocy technicznej na czacie na żywo. Wsparcie Shoguna jest na najwyższym poziomie, a oni traktują wszystkie problemy bardzo poważnie. Czat na żywo to fajna rzecz i bije na głowę czekanie na odpowiedź e-mail.
 • Shogun Team kosztuje 299 USD miesięcznie. Daje ci sześć kont użytkowników i wszystkie funkcje Measure, a także dodaje możliwość zbierania danych i używania niestandardowych elementów.
 • Szogun zaawansowany to ich skalowalny plan przedsiębiorstwa. Oferuje wszystko, co oferuje zespół, a także opcję uzyskania wsparcia wideo, zarządzania uprawnieniami użytkowników, korzystania z dziennika kontroli i zapewnia dedykowany zespół wsparcia. Ceny i liczba kont użytkowników są skalowane w zależności od Twoich potrzeb i musisz skontaktować się z nimi bezpośrednio, aby uzyskać informacje o cenach.

Nawiasem mówiąc, Shogun Frontend zaczyna się o godz 2000 dolarów miesięcznie i skaluje się w górę na podstawie odsłon. Jest znacznie bardziej zaawansowany, ale nie jest już nawet narzędziem do tworzenia stron, więc nie omawiam go tutaj szczegółowo. Możesz przeczytać więcej na ten temat na ich stronie produktu tutaj.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na TikTok: 10 najlepszych sposobów na uzyskanie dodatkowego dochodu

Inną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest to, że Zeno i Shogun mają programy partnerskie. Partnerzy Zeno otrzymują prowizję w wysokości 35% oraz cykliczną i dożywotnią prowizję dla klientów, których polecą. Shogun nie publikuje swoich warunków; po prostu proszą o podanie i skontaktują się z tobą, jeśli będą zainteresowani. Nie jestem członkiem żadnego z nich, więc nie mam tutaj informacji poufnych dla Ciebie. Mój artykuł może być jednym z nielicznych bezstronnych postów na blogu na ten temat bez żadnych linków partnerskich.

Aktualizacja wrzesień 2022: Zeno po cichu usunęło swój program partnerski i nie oferuje już prowizji od klientów, których polecasz. Shogun nadal ma dostępny program partnerski. Z ich strony internetowej nie jest jasne, czy program partnerski Zeno jest w budowie, czy też zamierzają go przywrócić, dlatego zalecamy wysłanie do nich e-maila, jeśli jesteś zainteresowany.

Wreszcie, Shogun ma program partnerski dla agencji, które chcą korzystać z narzędzia do tworzenia stron Shogun lub Frontend w ramach swoich usług. Zeno nie ma porównywalnej oferty.

Który program budujący strony jest najlepszy dla Twojego sklepu Shopify?

Czytając powyższe, możesz pomyśleć, że Shogun jest lepszy. Prawda jest trochę bardziej zmienna.

Twój budżet jest oczywiście najważniejszy. Shogun nie ma darmowego planu, a ich najtańszy plan jest droższy niż najdroższy plan Zenona. Tak więc Zeno jest lepszą opcją, jeśli masz bardzo napięty budżet, jeśli Twoja firma jest zupełnie nowa lub jeśli nie masz pewności, czy będziesz w stanie natychmiast zarabiać pieniądze.

Z kolei Shogun jest znacznie droższą platformą. Jest skierowany do trzech podstawowych grup:

 • Agencje, które chcą oferować Shogun jako swoje usługi
 • Przedsiębiorstwa gotowe zapłacić za zaawansowane funkcje i niestandardowy dostęp
 • Firmy o ugruntowanej pozycji, które mogą sobie pozwolić na droższą platformę.

Zaawansowane funkcje Shoguna mogą być opłacalne. Ich testy A/B są przydatne, na przykład, podobnie jak możliwość używania niestandardowych elementów zamiast modyfikowania istniejących elementów, takich jak oferty Zeno.

Zeno ma również kilka dziwactw w języku strony docelowej, które mnie osobiście zniechęcają. Oto kilka bezpośrednich cytatów z ich strony głównej:

Czy mam oceniać kogoś po niewłaściwej angielszczyźnie? Prawdopodobnie nie. Ale zawsze zniechęca mnie, jeśli strona główna produktu zawiera błędy gramatyczne. Wydaje się, że jest bardziej przetłumaczony maszynowo niż cokolwiek innego, co zwykle powoduje, że martwię się między innymi jakością wsparcia i literówkami w całym oprogramowaniu.

To powiedziawszy, Zeno nadal jest programem na najwyższym poziomie; W końcu 99% ich recenzji to pięć gwiazdek. Jeśli potrzebujesz narzędzia do tworzenia stron i próbujesz wybrać między Zeno a Shogunem, Zeno jest lepszą opcją dla niskich budżetów, podczas gdy Shogun jest najlepszy dla dużych firm i przedsiębiorstw.

Przynajmniej takie jest moje zdanie; co twoje? Zachęcamy do pozostawienia swoich przemyśleń w komentarzach!