Zegarek Apple ciągle się blokuje? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zegarek Apple ciągle się blokuje? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Twój zegarek Apple ciągle się blokuje? To może być spora niedogodność. Jeśli szukasz rozwiązania, trafiłeś we właściwe miejsce.

Aby dowiedzieć się, czy to się dzieje w wyniku zwykłego błędu z Twojej strony, czy też błędu w aktualizacji oprogramowania, czytaj dalej. Udostępnimy również kilka poprawek, które pomogły innym użytkownikom w przeszłości rozwiązać ten problem. Więc trzymaj się!

Twój zegarek Apple ciągle się blokuje? Powoduje

Zastanawiasz się, dlaczego Twój zegarek Apple Watch ciągle się blokuje? Przyjrzyjmy się niektórym możliwym przyczynom tego problemu.

Luźny zegarek

Możliwe, że zegarek Apple Watch nie przylega ściśle do nadgarstka, co może powodować wielokrotne blokowanie. Zegarek Apple Watch jest zaprogramowany tak, aby blokował się automatycznie, gdy nie masz go na nadgarstku. Jeśli więc dopasowanie jest luźne, zegarek nie wykryje, że go nosisz, więc nadal się blokuje.

Wykrywanie nadgarstka wyłączone

Czy wykrywanie nadgarstka jest WYŁĄCZONE? Możesz chcieć sprawdzić krzyżowo i zobaczyć, czy tak jest. Jak wspomniano wcześniej, zegarek Apple Watch automatycznie blokuje się, gdy go nie nosisz. Jeśli zegarek nie może wykryć, kiedy jest na nadgarstku, będzie się blokował.

Tatuaże na nadgarstku

Choć brzmi to zabawnie, Twój zegarek Apple może mieć ten problem, jeśli masz ciemne tatuaże NA nadgarstku, na którym nosisz zegarek Apple. Funkcja wykrywania nadgarstka może nie działać z powodu ciemnego atramentu. Więc, jest to.

Ubrania z długimi rękawami

Czy zauważyłeś, że dzieje się tak, gdy masz na sobie ubrania z długimi rękawami? To może być problem. Długie rękawy znajdują się między zegarkiem Apple Watch a nadgarstkiem, zwłaszcza gdy dużo się poruszasz. Może to uruchomić czujniki i być może dlatego zegarek Apple Watch ciągle się blokuje.

🔥 Zalecana:  5 najlepszych rzeczywistych aplikacji do przetwarzania języka naturalnego — w kierunku sztucznej inteligencji

Błąd oprogramowania

Jeśli zauważyłeś to po aktualizacji oprogramowania, prawdopodobnie jest to spowodowane błędem oprogramowania. Wiele osób miało podobne problemy tuż po aktualizacji do nowego oprogramowania.

Twój zegarek Apple ciągle się blokuje? Najlepsze poprawki

Teraz masz pomysł, dlaczego Twój zegarek Apple wciąż się blokuje. Jak możesz to zatrzymać? Oto niektóre poprawki, które pomogły wielu innym osobom z tym samym problemem.

Poprawka 1: Czy Twój zegarek jest zbyt luźny? Dokręć!

Czasami jest to tak proste, jak lepsze dopasowanie zegarka do skóry. W ten sposób czujnik wykrywania nadgarstka może stwierdzić, kiedy zegarek jest na nadgarstku.

Poprawka 2: WŁĄCZ lub WYŁĄCZ wykrywanie nadgarstka

Możesz także rozwiązać ten problem, włączając wykrywanie nadgarstka, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. W sekcji, w której mówiliśmy o tym, dlaczego tak się dzieje, wspomnieliśmy o sprawdzeniu, czy wykrywanie nadgarstka zostało WYŁĄCZONE. Jeśli tak, włącz go i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Jeśli był już WŁĄCZONY, możesz zrobić jedną z dwóch rzeczy. Możesz albo zdecydować się go WYŁĄCZYĆ, a następnie WŁĄCZYĆ, albo WYŁĄCZYĆ na stałe.

Aby WŁĄCZYĆ lub WYŁĄCZYĆ wykrywanie nadgarstka, przejdź do Ustawienia NA swoim Apple Watch >> stuknij Kod dostępu >> stuknij przełącz obok opcji Wykrywanie nadgarstka >> jeśli pojawi się komunikat potwierdzający, wybierz NA Lub WYŁĄCZONY. Przełącznik będzie albo po lewej stronie, jeśli go wyłączyłeś, albo WŁĄCZYSZ po prawej stronie, jeśli go włączyłeś.

Wypróbuj to i sprawdź, czy to rozwiązuje problem.

Poprawka 3: Zmień nadgarstek

Jeśli problemem są ciemne tatuaże na nadgarstku, możesz go rozwiązać, przełączając się na drugi nadgarstek, jeśli nie ma na nim również ciemnych tatuaży.

Poprawka 4: Noś krótsze rękawy

Jeśli problem wynikał z noszenia ubrań z długimi rękawami, możesz nosić krótsze rękawy lub upewnić się, że zegarek dobrze leży na nadgarstku pod rękawem. W ten sposób tkanina nie będzie przeszkadzać.

🔥 Zalecana:  Czy połączenia WhatsApp pojawiają się na rachunku telefonicznym? (Odpowiedziano)

Poprawka 5: Uruchom ponownie zegarek

Spróbuj WYŁĄCZYĆ zegarek Apple Watch i włączyć go ponownie. Ponowne uruchomienie może rozwiązać problem.

Poprawka 6: Zresetuj zegarek

Resetowanie zegarka różni się od ponownego uruchamiania. Jeśli ponowne uruchomienie nie rozwiąże problemu, rozważ zresetowanie. Możesz najpierw wykonać kopię zapasową danych, aby nie stracić wszystkiego po zresetowaniu. Możesz wybrać przywrócenie danych po resecie lub nie, wszystko zależy od Ciebie!

Poprawka 7: Zaktualizuj swój zegarek

Jeśli zauważysz ten problem, sprawdź dostępność aktualizacji. Jeśli są dostępne aktualizacje, zainstaluj je. Być może jednak zauważyłeś, że problem zaczął się podczas aktualizacji zegarka. Jeśli tak jest, prawdopodobnie jest to tylko błąd i zostanie naprawiony w następnej aktualizacji. Wypróbuj inne poprawki, aby zobaczyć, czy pomogą!

Jak zatrzymać blokowanie zegarka Apple Watch?

Aby zegarek nie blokował się, upewnij się, że masz włączone odpowiednie ustawienia i że jest dobrze dopasowany do skóry. Możesz również WYŁĄCZYĆ kod dostępu, jeśli chcesz, aby był odblokowany przez cały czas, lub alternatywnie WŁĄCZ „Zawsze WŁĄCZONY” w ustawieniach wyświetlacza. Oto jak.

  1. Krok pierwszy: przejdź do Ustawienia app NA swoim zegarku Apple Watch.
  2. Krok drugi: Kliknij „Wyświetlacz i jasność”.
  3. Krok trzeci: przewiń w dół i kliknij „Zawsze włączone”. Możesz go wyłączać i włączać do woli.

Dlaczego mój zegarek Apple utknął w trybie uśpienia?

Zwykle dzieje się tak w wyniku błędu. Jeśli próbowałeś ponownie uruchomić zegarek i to nie pomogło, wykonaj poniższe kroki, aby w międzyczasie rozwiązać problem, dopóki nie otrzymasz aktualizacji, która naprawia go na stałe.

  • Krok pierwszy: Odblokuj iPhone’a i przejdź do głównego ekranu głównego.
  • Krok drugi: przesuń palcem w dół od prawej strony. Jest to ten sam obszar, w którym znajduje się ikona trybu samolotowego.
  • Krok trzeci: W tej sekcji możesz WYŁĄCZYĆ tryb „nie przeszkadzać” i tryb snu.
🔥 Zalecana:  Wsparcie Snapchata: jak skontaktować się ze SnapChatem w 2023 roku?

Przeczytaj także: Czy zegarek Apple ze stali nierdzewnej jest tego wart?

Jak zatrzymać blokowanie Apple Watch podczas treningu

Możesz to zrobić, przełączając się na „Zawsze włączone” z ustawień wyświetlania, o których wspominaliśmy wcześniej w artykule, lub WYŁĄCZENIE „Uruchamianie automatycznej pauzy” w aplikacji Watch na telefonie iPhone. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki.

  1. Krok pierwszy: Otwórz aplikację Watch na swoim iPhonie.
  2. Krok drugi: Otwórz kartę „Mój zegarek”.
  3. Krok trzeci: Na tej karcie kliknij „Trening”. A następnie wyłącz „Uruchamianie automatycznej pauzy”.