Zdjęcia i filmy nie ładują się na Messengerze? 8 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zdjęcia i filmy nie ładują się na Messengerze? 8 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Jako najczęściej używana aplikacja do przesyłania wiadomości na świecie po WhatsApp, podczas korzystania z niej napotkasz wiele błędów.

Jeśli masz problemy z zdjęcia i filmy nie ładują się Posłaniecto jest to, co musisz zrobić.

W tym przewodniku dowiesz się jak naprawić zdjęcia i filmy w Messengerze, które się nie ładują na Twoim urządzeniu. Ty też będziesz wiedzieć dlaczego widzisz błąd podczas ładowania nośnika na Messengerze.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nie wyświetla się historia Facebook Messenger? 11 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Co zrobić, jeśli Facebook Messenger nie ładuje zdjęć i filmów?

Użytkownicy narzekają, że Facebook Messenger nie renderuje plików multimedialnych, a to może być duży problem.

Ten problem występuje zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iPhone’ach. Aplikacja często mówi, że wystąpił błąd podczas ładowania pliku multimedialnego.

Istnieje wiele powodów, dla których Facebook Messenger nie ładuje zdjęć i filmów na Twoje urządzenie mobilne.

Więc jeśli Facebook Messenger nie ładuje zdjęć i filmów na Androida lub iPhone’a, Oto jak możesz naprawić błąd.

Odinstaluj aplikacja z Twojego urządzenia, ponownie uruchomić swój telefon, a następnie przejdź do App Store lub Play Store i ponownie zainstalować aplikację Messengera.

Jeśli to nie działa, użyj Posłaniec Lite aplikacja, aby zobaczyć media. Możesz także skorzystać z tzw Facebook Lite app, aby uzyskać dostęp do wiadomości i załadować wideo lub zdjęcie lub użyć strona internetowa.

A jeśli nadal nie działa, oznacza to, że wystąpił problem techniczny [deep]i będziesz musiał poczekać.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook Messenger nie wyświetla wiadomości? 10 sposobów, aby to naprawić

Dlaczego Facebook Messenger nie ładuje zdjęć i filmów?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego zdjęcia i filmy nie ładują się na Facebooku Messenger, są to różne powody DLACZEGO.

Jeśli aplikacja Messenger nie ładuje multimediów, może to być spowodowane problemem związanym z serwerem lub połączenie internetowe nie działa w aplikacji.

Ten problem może być również spowodowany problemami z pamięcią podręczną [not always the case]. Jeśli włączyłeś tryb oszczędzania danych/baterii na swoim urządzeniu lub w Messengerze.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook Messenger nie wysyła filmów? 11 sposobów, aby to naprawić

Aby naprawić błędy renderowania multimediów w programie Facebook Messenger, możesz skorzystać z poniższego przewodnika, aby to naprawić.

🔥 Zalecana:  Mirror wprowadza pisanie NFT | Post Metaverse

Najpierw sprawdź, czy serwer Facebook Messenger nie działa na DownDetector.

Aby naprawić błąd ładowania multimediów w Messengerze, sprawdź połączenie internetowe, wyczyść pamięć podręczną, uruchom ponownie telefon, odinstaluj i zainstaluj ponownie, skorzystaj z Internetu, użyj aplikacji Lite itp.

Poprawka 1: Włącz i wyłącz tryb samolotowy

Jeśli połączenie internetowe działa, ale multimedia nadal nie ładują się w Messengerze, włącz Samolot [Flight] tryb i wyłącz go.

Włączając tryb samolotowy na urządzeniu, wyłącz sygnał w telefonie, a po ponownym włączeniu wszystko zostanie odświeżone, w tym połączenie internetowe.

Dla Android: przesuń palcem od góry ekranu w dół, a zobaczysz Samolot [Flight] Ikona trybu. Stuknij w to [You may have to still swipe left to see the icon on some Android devices].

Dla iphone: przesuń palcem w górę od dołu telefonu w przypadku starszych iPhone’ów i przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu w przypadku iPhone’a X i nowszych, aby włączyć tryb samolotowy w centrum sterowania.

Po kilku minutach możesz go ponownie włączyć, a teraz włączyć połączenie internetowe, aby załadować multimedia, jeśli nie działa.

Poprawka 2: Uruchom ponownie urządzenie

Możesz naprawić zdjęcia i filmy z Facebook Messenger, które nie ładują się, po prostu ponownie uruchamiając urządzenie.

Jeśli nie widzisz zdjęć i filmów w Messengerze, możesz ponownie uruchomić telefon, aby rozwiązać problem.

Dla Android: Stuknij przycisk zasilania i stuknij opcję restartu. Możesz go wyłączyć i odczekać kilka minut przed włączeniem.

Dla iphone: Możesz miękko lub wymusić ponowne uruchomienie urządzenia, co usunie usterki i zatrzyma działanie aplikacji w tle.

Możesz także dotknąć i przytrzymać przycisk zasilania, aby go wyłączyć, a następnie włączyć.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook Messenger nie wysyła zdjęć? 11 sposobów, aby to naprawić

Poprawka 3: Wyczyść pamięć podręczną aplikacji Messenger

Jeśli korzystasz z aplikacji Messenger od dłuższego czasu, oznacza to, że na Twoim urządzeniu zapisanych jest wiele pamięci podręcznych i musisz je wyczyścić.

Jeśli używasz urządzenia z Androidem i masz problem z jakąkolwiek aplikacją, możesz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Aby rozwiązać problemy z renderowaniem multimediów na Facebooku Messenger, musisz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Aby wyczyścić pamięć podręczną Messengera, otwórz Ustawienia Androida > Stuknij w Aplikacje i powiadomienia > Stuknij w Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Znajdź aplikację Messenger > Stuknij w Pamięć i pamięć podręczna > Stuknij w Wyczyść pamięć podręczną.

🔥 Zalecana:  Play2Learn uruchamia cyfrowy konkurs mody dla młodych projektantów

Możesz także stuknąć i przytrzymać aplikację Messenger na ekranie głównym, a następnie stuknąć ikonę Informacje o aplikacji oraz Pamięć i pamięć podręczna, a następnie stuknąć Wyczyść pamięć podręczną.

Spowoduje to wyczyszczenie wszystkich tymczasowych danych przechowywanych przez aplikację Messenger od momentu rozpoczęcia korzystania z aplikacji.

Ponieważ nie możesz bezpośrednio wyczyścić pamięci podręcznej w aplikacji Messenger ani w ustawieniach iPhone’a, musisz odciążyć aplikację.

Otwórz Ustawienia iPhone’a > A następnie stuknij Ogólne > Stuknij Pamięć iPhone’a > Następnie znajdź aplikację Messenger i otwórz ją > I stuknij przycisk Odciąż aplikację.

Następnie przejdź do ekranu głównego i ponownie pobierz aplikację, dotykając ikony aplikacji.

Poprawka 4: Zaktualizuj aplikację Facebook

Jeśli od dłuższego czasu nie aktualizowałeś aplikacji Messenger, aktualizacja aplikacji teraz to dobry moment, aby rozwiązać problem.

Stara wersja aplikacji Facebook Messenger może nie działać poprawnie, przez co aplikacja nie działa wadliwie.

Aby zaktualizować aplikację Messenger na swoim urządzeniu, przejdź do sklepu Google Play lub Apple App Store, gdy zobaczysz aktualizację, kliknij ją, aby od razu zaktualizować.

Po zaktualizowaniu aplikacji Messenger do najnowszej wersji konieczne będzie ponowne uruchomienie urządzenia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook Messenger nie wysyła wiadomości? 12 sposobów, aby to naprawić

Poprawka 5: Odinstaluj i ponownie zainstaluj program Messenger

Jeśli próbowałeś zaktualizować aplikację, a zdjęcia i filmy nadal wyświetlają się w Messengerze zgodnie z oczekiwaniami.

Musisz usunąć aplikację z urządzenia i odczekać około 3 minuty przed jej ponowną instalacją.

Dla Android: dotknij i przytrzymaj aplikację Messenger, a zobaczysz opcję odinstalowania u góry, przeciągnij i upuść, a aplikacja zostanie usunięta.

Dla iphone: Stuknij i przytrzymaj aplikację Messenger, a następnie w małym wyskakującym menu stuknij Usuń aplikację. Aplikacja zostanie usunięta z Twojego urządzenia.

Po usunięciu aplikacji z telefonu musisz odczekać 3 minuty, a następnie ponownie uruchomić telefon przed ponowną instalacją aplikacji.

Poprawka 6: Użyj Facebooka/Messenger Lite

Jeśli Messenger nie ładuje zdjęć i filmów w aplikacji, możesz użyć aplikacji w wersji Lite na urządzeniu z Androidem.

Aplikacja Lite to lekka wersja aplikacji Messenger opracowanej przez Facebooka.

Jeśli Twoje urządzenie nie ma wystarczającej ilości miejsca na aplikacje, a pamięć RAM nie jest zbyt duża, możesz użyć aplikacji Lite.

Dzięki aplikacji możesz z niej korzystać nawet przy słabym łączu internetowym i będziesz mógł wysyłać zdjęcia na Messengerze.

Aby rozpocząć, pobierz plik Messenger Litealbo Facebook Lite aplikację ze sklepu Google Play.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać dzięki sztucznej inteligencji: 7 najlepszych sposobów na zarobienie tysięcy

PRZECZYTAJ TEŻ: Powiadomienie w Messengerze, ale brak wiadomości? Jak to naprawić

Poprawka 7: Korzystaj z Facebooka

Jeśli masz problemy z aplikacją mobilną, możesz wypróbować internetową wersję Messengera, aby wysyłać zdjęcia.

Przejdź do swojej ulubionej przeglądarki na telefonie komórkowym lub komputerze, a następnie przejdź do messenger.com i zaloguj się na swoje konto.

Będziesz mógł ładować zdjęcia i filmy w wersji internetowej. Jeśli media nie ładują się w sieci, oznacza to, że wystąpił problem techniczny z serwerem Messengera.

Poprawka 8: poczekaj, aż problem zostanie rozwiązany

Jeśli Messenger nie ładuje zdjęć, może to dotyczyć całej aplikacji lub tylko określonego regionu.

A ponieważ jest to problem techniczny, nic nie można zrobić, aby go rozwiązać. Wszystko, co możesz zrobić, to po prostu czekać.

Wniosek

Jeśli zdjęcia i filmy nie ładują się w programie Facebook Messenger, może to być problem techniczny lub internet nie działa w aplikacji.

Jeśli chcesz rozwiązać ten problem w aplikacji Messenger, możesz najpierw odinstalować aplikację ze swojego urządzenia.

Następnie będziesz chciał ponownie uruchomić telefon, a następnie ponownie zainstalować Messengera z Apple App Store lub Google Play Store.

Spróbuj użyć innego urządzenia i sprawdź, czy zdjęcie lub film się załaduje, zaloguj się na swoje konto na innym telefonie i przekonaj się sam.

Możesz użyć aplikacji Facebook/Messenger Lite, jeśli aplikacja Messenger odmawia załadowania multimediów. Możesz także sprawdzić sieć Facebook/Messenger.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook nie działa? 15 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Często Zadawane Pytania

Dlaczego nie mogę otwierać filmów w Messengerze?

Jeśli aplikacja Messenger nie ładuje multimediów, może to być spowodowane problemem związanym z serwerem, niedziałającym połączeniem internetowym lub włączonym trybem oszczędzania danych/baterii na swoim urządzeniu lub w Messengerze.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie