Zdalny wolumin Roku nie działa? Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zdalny wolumin Roku nie działa? Najlepsze poprawki

Posiadanie urządzenia Roku to plus dla każdego gospodarstwa domowego, ponieważ w świecie streamingu online jest jednym z najbardziej niezawodnych. Rzadko występują opóźnienia lub inne problemy z oprogramowaniem. Ale zgodzisz się, że może to być frustrujące, gdy zdalna głośność nagle przestaje działać.

To psuje wiele rzeczy, ponieważ jeśli głośność była minimalna przed problemem, nie będziesz mógł cieszyć się niczym, co oglądasz. Z drugiej strony, jeśli głośność była zbyt głośna, zanim zdalna głośność przestała działać, może to również być denerwujące.

Cóż, nie panikuj! Wiem, że potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu problemu z niedziałającym zdalnym woluminem Roku. Jednak lepiej najpierw wiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Po omówieniu możliwych przyczyn przyjrzymy się prostym sztuczkom, które mogą naprawić zdalny wolumin Roku.

Zdalny wolumin Roku nie działa? Możliwe przyczyny

Każda z tych przyczyn może być powodem, dla którego Twój zdalny wolumin Roku nie działa: wyczerpane baterie, nagromadzenie zanieczyszczeń na pilocie, pilot nieprawidłowo sparowany z urządzeniem Roku, zakłócenia HDMI lub słabe połączenie Wi-Fi.

Baterie

Zacznijmy od najłatwiejszej i najczęstszej przyczyny problemów zdalnych Roku. Możliwe, że baterie nadają się do wymiany. Jeśli wszystkie przyciski na pilocie Roku nie działają, pierwszym podejrzanym są baterie. Jest tak najprawdopodobniej w przypadku, gdy przed problemem zdalnego sterowania pilot zawsze wymagał lekkiego uderzenia, zanim odpowiedział na monity.

Nagromadzenie kurzu lub gruzu

Nie lekceważ wpływu, jaki nagromadzenie zanieczyszczeń może mieć na pilota Roku. Wystarczy wystawić pilota na działanie kurzu przez długi czas, aby zatkać panel pilota. Niektórzy z nas są trochę winni jedzenia tłustych przekąsek i zamiast umyć ręce, od razu chwytamy pilota i nieświadomie wcieramy resztki oleju w przyciski. Małe błędy, takie jak ten, mogą się z czasem gromadzić i powodować nieprawidłowe działanie przycisków.

🔥 Zalecana:  Czy marketing afiliacyjny jest legalny? Prawda o marketingu afiliacyjnym

Przeczytaj także: Jak odtwarzać muzykę przez mikrofon na Discordzie

Sterowanie nie jest prawidłowo sparowane

Aby pilot Roku mógł nadal działać, pilot musi być prawidłowo sparowany z urządzeniem, którym ma sterować. Czasami może to nawet nie być twoja wina. Zmienne połączenia Wi-Fi, aktualizacje systemu, używanie urządzenia z innym pudełkiem, a nawet niski poziom zasilania mogą spowodować nieplanowane rozparowanie pilota.

Zakłócenia HDMI

Przewody HDMI znajdujące się w pobliżu mogą wpływać na płynne działanie pilota Roku, zgodnie z ich oficjalną literaturą. Jeśli urządzenie do przesyłania strumieniowego Roku jest podłączone bezpośrednio do portu HDMI telewizora, od czasu do czasu możesz tego doświadczyć.

Słabe połączenie Wi-Fi

Nawet jeśli każdy luźny koniec, kable i inne ustawienia są nienaruszone, nic nie będzie działać przy słabym połączeniu Wi-Fi. W kilku zgłoszonych przypadkach niedziałającego zdalnego woluminu Roku wina leży po stronie połączenia internetowego.

Przeczytaj także: Jak oglądać Netflix za darmo online

Zdalny wolumin Roku nie działa? Najlepsze poprawki

Po omówieniu, dlaczego zdalny wolumin Roku może nie działać tak, jak powinien, porozmawiajmy o tym, co zrobić, gdy każdy scenariusz się powtarza, aby można było naprawić pilota Roku w ciągu kilku minut.

Fizycznie sprawdź pilota

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie pilota, aby zobaczyć, czy baterie są zużyte. Wymień baterie na nowe i sprawdź, czy przyciski głośności reagują. Jeśli to nie rozwiąże problemu, weź śrubokręt i delikatnie wykręć śruby. Spokojnie, nie próbuję zrobić z ciebie technika. Wszystko, co musisz zrobić, gdy zobaczysz panel, to usunąć kurz i zanieczyszczenia, które mogły się nagromadzić w czasie.

Przeczytaj także: Rozwiązany: Amazon Prime Video nie działa na Roku – najlepsze poprawki

Rozwiązywanie problemów ze zdalnym parowaniem Roku

Odłącz pilota Roku od urządzenia Roku i sparuj je ponownie. Oto jak to zrobić:

  • Odłącz urządzenie Roku od źródła zasilania
  • Zostaw go odłączonego przez kilka sekund (10-15), a następnie ponownie podłącz urządzenie Roku
  • Kiedy DOM ładuje się ekran, sparuj pilota za pomocą przycisku parowania na pilocie
  • Naciśnij przycisk i przytrzymaj go przez co najmniej 5 sekund. Gdy zobaczysz, że pilot miga, oznacza to, że parowanie zostało zakończone
🔥 Zalecana:  W przeciwieństwie do komedii w Borat, w Deadly Borat RAT Malware nie ma „zabawy”.

To powinno rozwiązać problem z niedziałającym zdalnym woluminem Roku. Jeśli problem będzie się powtarzał, wypróbuj następną poprawkę.

Użyj przedłużacza HDMI

Jeśli masz w pobliżu przedłużacz kabla HDMI, użyj go, aby umieścić urządzenie do przesyłania strumieniowego z dala od portu HDMI telewizora. Jeśli go nie masz, skontaktuj się z Roku na ich stronie internetowej, aby wypełnić formularz wniosku o przedłużacz kabla. Wyślą ci jeden bez dodatkowych kosztów.

Przeczytaj także: Czy Disney Plus jest dostępny w Comcast?

Zresetuj pilota Roku

Czasami zresetowanie pilota Roku może być tym, czego potrzebujesz, aby rozwiązać problem z niedziałającym zdalnym woluminem Roku. Aby zresetować pilota Roku, wykonaj następujące kroki:

  • Wyjmij baterie z pilota
  • Odłącz urządzenie Roku od źródła zasilania
  • Pozostaw go odłączonego na kilka sekund (10-15) wtedy ponownie podłącz urządzenie Roku
  • Kiedy DOM ładuje się ekran, włóż baterie z powrotem do pilota

Jeśli zrobisz to we właściwy sposób, twój zdalny wolumin Roku powinien działać dobrze.

Sprawdź, czy pilot nie jest uszkodzony

Jeśli pilot jest uszkodzony, nic nie może go naprawić, z wyjątkiem zamówienia inny pilot lub alternatywnie użyj Oficjalna zdalna aplikacja Roku które można pobrać bezpłatnie w sklepach z aplikacjami na Androida i IOS. Po pobraniu upewnij się, że aplikacja i urządzenie Roku są w tej samej sieci Wi-Fi, zanim otworzysz aplikację po raz pierwszy.

Tej aplikacji na telefonie można teraz używać jako pilota telewizora Roku, dopóki nie będzie można zamówić nowego pilota telewizora Roku.

Przeczytaj także: Spotify nie może teraz tego odtworzyć? Najlepsze działające poprawki