Zarabiaj na czytaniu książek na głos: 12 najlepszych stron internetowych dla początkujących i profesjonalistów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zarabiaj na czytaniu książek na głos: 12 najlepszych stron internetowych dla początkujących i profesjonalistów

Czy jesteś molem książkowym szukającym kariery lub dodatkowej zgiełku? Masz szczęście! Co by było, gdybyśmy powiedzieli Ci, że możesz zamienić swoje hobby w okazję do zarabiania pieniędzy? Czy wiesz, że możesz zarabiać na czytaniu książek na głos?

Tak, dobrze słyszałeś! Możesz zrobić karierę, czytając na głos książki i zarabiając na tym niezłe pieniądze. Możesz być zaskoczony, słysząc, że na całym świecie są ludzie, którym płaci się za głośne czytanie książek.

Czy wiesz, że doświadczony audiobook narratorzy mogą zarobić od 120 do 500 dolarów na godzinę? Nawet jeśli jesteś początkującym w tej dziedzinie, możesz zarobić od 50 do 300 USD za godzinę.

Jednak czytanie na głos jako praca lub kariera wymaga czegoś więcej niż dobrego głosu i miłości do książek. Musisz znać odpowiednie miejsca lub platformy, aby wykorzystać swoje umiejętności.

Czy masz to, czego potrzeba, aby odnieść sukces jako narrator audiobooków? Dowiedzmy Się!

12 witryn, w których zarabiasz na czytaniu książek na głos

Chociaż istnieją określone witryny, w których można czytać książki na głos i zarabiać, możesz także pracować jako freelancer na różnych platformach, takich jak Fiverr, FlexJobs, Upwork, People per Hour itp.

Jeśli interesuje Cię praca na dedykowanych platformach, oto 12 witryn, w których możesz zarabiać na czytaniu książek na głos.

1. ACX (Audio Creative Exchange)

Jedna z najpopularniejszych platform, ACX, oferuje liczne możliwości narracji audiobooków. ACX zapewnia narrację dla audiobooków na platformach takich jak Amazon, Audible, iTunes itp.

Możesz dostać naprawdę dobre koncerty, które sowicie płacą. W rzeczywistości dla wielu narratorów audiobooków jest to pierwsze miejsce, w którym rozpoczynają swoją karierę.

Jeśli chcesz zacząć korzystać z ACX, zarejestruj się na stronie za pomocą swojego konta Amazon. Znajdź interesujące Cię książki i sprawdź, czy możesz ubiegać się o narrację.

2. Odnalezione głosy

Findaway Voices łączy twórców audiobooków z osobami, które chcą narrować audiobooki.

Aby znaleźć pracę w Findaway Voices, musisz najpierw utworzyć profil na stronie. Profil jest przekazywany do zespołów castingowych w Orange Sky i Audioworks, które zaproponują Ci pracę, jeśli Twój profil będzie odpowiadał jednemu z wymagań.

Findaway Voices jest dość popularny wśród narratorów i jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia, ponieważ znajdziesz wiele możliwości.

3. Pracownia Króliczków

Bunny Studio zapewnia ciekawe możliwości dla koncertów lektorskich. To dobry początek, jeśli chcesz pracować jako niezależny narrator.

Wcześniej znany jako Voice Bunny, Bunny Studio oferuje różne rodzaje zadań związanych z czytaniem, w tym audiobooki, czytanie skryptów do reklam i lektorów do różnych projektów.

4. Krainy mówione

Spoken Realms to świetne miejsce na początek, jeśli chcesz zawodowo czytać książki na głos. Spoken Realms to platforma przeznaczona wyłącznie do narracji audiobooków.

Z biegiem czasu serwis wypracował sobie mocną pozycję na rynku ze swoją mocną stroną w kategorii narracji audiobooków. Jest jednym z największych dostawców literatury klasycznej dla platform takich jak Amazon, Audible, iTunes itp.

Z imponującą liczbą tytułów na swoim koncie, Spoken Realms to strona, na którą należy zwrócić uwagę, jeśli rozważasz karierę w czytaniu książek na głos.

5. Doskonały dźwięk

Inną witryną, którą możemy polecić, jest Brilliance Audio. Silny pretendent do pozycji lidera rynku, Brilliance Audio regularnie ma nowe projekty, dając wiele możliwości zarówno początkującym, jak i doświadczonym narratorom.

Brilliance Audio słynie również w branży z tego, że hojnie płaci swoim narratorom i lektorom. Kryteria rekrutacji są jednak surowe i dokładnie oceniają takie aspekty, jak jakość głosu, aktorstwo głosowe i umiejętności modulacji dźwięku.

🔥 Zalecana:  Rozkład Bernoulliego — samouczek dotyczący prawdopodobieństwa w Pythonie | przez zespół redakcyjny Towards AI

Jeśli chcesz aplikować do Brilliance Audio, wypatruj nowych projektów, które publikują, a kiedy już to zrobią, wyślij lektorowi demo, który jest wystarczająco dobry, aby ich przekonać. Jeśli masz odpowiedni zestaw umiejętności, nie ma powodu, dla którego nie mieliby cię zatrudnić.

6. Mandy

Mandy, wcześniej znana jako Voices Pro, jest uważana za jedną z najlepszych stron do czytania na głos książek i innych prac lektorskich. Jest to świetne miejsce dla osób początkujących szukających pracy z niewielkim doświadczeniem w okolicy.

Miesięcznie na platformie publikowanych jest ponad 6000 ofert pracy, a ta właściwa może właśnie na Ciebie czekać.

7. Szkoła pozaszkolna

Jeśli jesteś zainteresowany czytaniem dzieciom książek i masz umiejętność przekształcania czytania książek dla dzieci w zabawną aktywność, Outschool jest właściwą platformą. Możesz znaleźć temat, który Ci się podoba lub odpowiada Twojemu doświadczeniu i zainteresowaniom.

Chociaż nie musisz przedstawiać formalnych kwalifikacji nauczycielskich, aby podjąć pracę w Outschool, przed rozpoczęciem pracy będziesz musiał sprawdzić przeszłość kryminalną. Musisz także mieszkać w Kanadzie, Nowej Zelandii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

8. Głos 123

Jeśli jesteś początkującym w pracy lektora lub narracji audiobooka i chcesz pracować z platformą, która nie pobiera opłat za zadania, na które jesteś zarezerwowany, rozważ dołączenie do Voice 123.

Witryna jest nie tylko świetną platformą dla początkujących, ale jest również bardzo popularna wśród doświadczonych artystów, którzy są profesjonalistami w pracy lektora. Przyjrzyj się jego klientom, a przekonasz się sam.

9. Internetowy dżokej

Jeśli masz domowe studio, ale dopiero zaczynasz eksplorować teren, rozważ Internet Jock. Witryna wymaga jednak czasu realizacji od 1 do 2 godzin w godzinach pracy. Jeśli więc czujesz, że sprostasz zadaniu i dostosujesz się do napiętych harmonogramów, pracy nie zabraknie, nawet jeśli jesteś nowy.

Strona dobrze płaci za pracę. Na przykład, jeśli nagrywasz lektora do reklamy lub poczty głosowej, możesz otrzymać do 65 USD za minutę pracy. Pamiętaj jednak, że Internet Jock pobiera 40% od zarobionej kwoty.

10. Za kulisami

Chcesz pracować dla telewizji? Backstage to strona, do której można dołączyć. Platforma wypożycza programy telewizyjne, filmy dokumentalne, filmy, reklamy, multimedia, audiobooki i gry wideo. Nawet jeśli wahasz się przed złożeniem wniosku w znanym medium, takim jak telewizja, istnieją inne opcje.

Wspaniałą rzeczą w Backstage jest to, że nieustannie poszukuje nowych talentów i regularnie publikuje oferty lektorów na swojej stronie, oferując liczne możliwości dla początkujących.

11. Dżungla głosowa

Kolejną stroną, która nie pobiera opłaty za rezerwację pracy, jest Voice Jungle. Nie musisz również dokonywać żadnych płatności w zamian za członkostwo w witrynie.

Możesz znaleźć wiele okazji do występów lektorskich, w tym czytania scenariuszy do różnych projektów. Istnieje jednak kilka wymagań dotyczących pracy z Voice Jungle i pracy w domu. Czas realizacji zarezerwowanej pracy to zwykle 24 godziny, więc upewnij się, że możesz podjąć takie zobowiązanie.

Co więcej, Voice Jungle przywiązuje szczególną wagę do jakości głosu i ma określone wymagania, więc musisz mieć domowe studio, aby odpowiednio je zaspokoić.

Aby zgłosić się do platformy, należy zarejestrować się na jej stronie internetowej, wypełniając formularz i przesyłając demo głosu w formacie MP3.

12. Sfera głosu

Jeśli jesteś pewny swojej narracji dźwiękowej lub umiejętności lektora, Voice Realm to świetna platforma z wieloma lukratywnymi możliwościami. Platforma jest ogromna, ale ma surowe kryteria, więc pamiętaj, aby popracować nad swoimi umiejętnościami narracji audio i obecnością w Internecie, jeśli jesteś zainteresowany aktorstwem lektorskim.

🔥 Zalecana:  Czym jest gra fabularna na Instagramie (jak stworzyć własną)

Jak zostać czytelnikiem książek?

Jeśli czytanie książek było dla Ciebie wcześniej tylko hobby i chcesz zamienić je w zawód, być może będziesz musiał ocenić swoje portfolio i poprawić swoje umiejętności.

Ponieważ wiele firm szuka lektorów audiobooków lub lektorów, możesz łatwo znaleźć pracę swoich marzeń, pod warunkiem, że masz odpowiedni zestaw umiejętności, aby sprostać ich wymaganiom.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zostać zauważonym, zbudować swój profil i udoskonalić swoje umiejętności:

 • Ćwicz tyle, ile możesz. Wybierz losową książkę i przeczytaj ją na głos, nawet jeśli nie wydaje ci się interesująca. Pomoże ci to dokładniej ocenić, czy narracja jest czymś, co możesz robić zawodowo.
 • Znajdź możliwości zaprezentowania swoich umiejętności. Możesz nawet początkowo pracować jako wolontariusz i czytać niewidomym. Pomoże ci to doskonalić twoje umiejętności i pozwoli ci zobaczyć, jak ludzie na ciebie reagują.
 • Musisz reklamuj się, aby zostać zauważonym. Twórz próbki, które wydobywają to, co najlepsze z Twojego talentu i prezentuj je na platformie. Możesz nawet zrobić stronę internetową w tym celu. Upewnij się, że stworzyłeś powalające CV, aby wymienić swoje kwalifikacje na te oferty pracy z narracją audio.
 • Dołącz do społeczności internetowych, aby nawiązać kontakty z innymi osobami na rynku. Możesz uzyskać przydatne wskazówki i porady oraz uczyć się od innych, aby poprawić swoje umiejętności. Możesz także być w stanie połączyć się z odpowiednimi ludźmi, którzy mogą zapewnić ci pracę.

Jakiego rodzaju umiejętności potrzebuję?

Musisz być zorganizowany i dowiedzieć się, jak zarządzać rutyną pracy i dotrzymywać terminów, aby uczynić z niej karierę. Ten punkt jest szczególnie ważny, jeśli masz również pracę na pełny etat.

Aby być doświadczonym narratorem audio, musisz posiadać umiejętność ożywiania książki. Twoje czytanie powinno być takie, aby słuchacz był zanurzony w opowieści, którą splatasz swoimi słowami. Musisz więc wlać w swój głos empatię i ekspresję, a ton narracji musi uzupełniać temat książki.

Pomogłoby, gdybyś miał tło aktorstwo głosowe i może wydawać różne głosy.

Więcej pomysłów na zgiełk boczny

W międzyczasie istnieją inne możliwości pracy, jeśli chcesz zarobić dodatkowe pieniądze. Będziesz bardziej stabilny finansowo i bezpieczny, jeśli masz wiele źródeł dochodów.

Sprawdź poniższe linki.

 • Ankiety należą do najłatwiejszych sposobów zarabiania pieniędzy na boku. Sprawdź te najlepsze platformy ankietowe:
  • Skrzynka odbiorczaDolary. Zarejestruj się (5 $ premii dla nowego członka), zacznij wykonywać zadania online i zdobywaj nagrody oraz dodatkową gotówkę dzięki InboxDollars. Przeprowadzaj ankiety, dołączaj do grup fokusowych, realizuj kupony, graj w gry online, oglądaj filmy, przeszukuj sieć i nie tylko. Przeczytaj nasze pełne Recenzja InboxDollars Tutaj.
  • Ankieta ćpuna. Możesz zarabiać w Internecie przez Ankieta ćpuna wypełniając ankiety lub udostępniając swoje dane. Zarabiaj kartami upominkowymi lub gotówką przez Paypal. Przeczytaj nasze pełna recenzja Survey Junkie po więcej informacji.
  • Swagbucks. Ten program nagród pozwala zdobywać darmowe karty podarunkowe lub zwroty gotówki, przeglądając strony internetowe, robiąc zakupy online i wypełniając ankiety. Przeczytaj nasze pełna recenzja Swagbucks Tutaj.
 • Drzwiczki Jedź, dostarczaj jedzenie i zarabiaj dzięki Doordash. Zarabiaj nawet 500 $ tygodniowo dzięki tej aplikacji. Przeczytaj nasze Recenzja DoorDash po więcej szczegółów.
 • Instakart. Korzystając z własnego samochodu, roweru lub szybkich stóp, zarabiaj dodatkowe pieniądze, dostarczając artykuły spożywcze na tę platformę dostawczą.
 • pomyłka. Graj w gry online do woli na platformach takich jak Mistplay lub Gamehag i zarabiaj za to. Możesz zdobywać punkty wymienialne na gotówkę lub karty podarunkowe.
 • Magiczne uszy. Możesz zarabiać będąc nauczycielem angielskiego online na platformach takich jak FlexJobs I Magiczne Uszy lub udzielanie korepetycji uczniom z różnych przedmiotów za pośrednictwem witryn takich jak tutor.com.
 • Wędrowiec. Wyprowadzaj psy, zarabiaj Wędrowieci zarabiaj ponad 1000 USD miesięcznie. Godziny pracy są elastyczne, co pozwoli Ci włączyć pracę związaną z opieką nad zwierzętami do swojego harmonogramu w niepełnym wymiarze godzin.
 • Bluehost. Zacznij blogować i zacznij zarabiać. Sprawdź to poradnik jak założyć bloga, a następnie przejdź do tego niezawodnego hosta internetowego, BlueHost, który zapewnia różne opcje hostingu z wieloma funkcjami, które pomogą Ci łatwo zbudować własną witrynę internetową.
 • FlexJobs. Znajdź koncerty na internetowych platformach pracy, takich jak FlexJobs, Fiverri Upwork. Jeśli masz umiejętności rynkowe, takie jak niezależne pisanie, tworzenie oprogramowania, marketing, korekta, projektowanie graficzne itp., Powinieneś spróbować tworząc imponujące CV i umieszczenie swojego profilu na tych stronach z ofertami pracy. Możesz także przeczytać nasze pełne Recenzja Flexjobs po więcej szczegółów.
🔥 Zalecana:  Połączone strumienie zdarzeń danych i TimescaleDB dla szeregów czasowych w czasie rzeczywistym… – W stronę sztucznej inteligencji

Często zadawane pytania — Zarabiaj na czytaniu książek na głos

Czy mogę zarabiać na opowiadaniu audiobooków?

Tak, możesz zarabiać na opowiadaniu audiobooków. Kwota, którą możesz na tym zarobić, jest różna i zależy od twojego doświadczenia i kwalifikacji, powiązanej platformy lub wydawcy, dla którego pracujesz.

Ile zarabiają narratorzy audiobooków?

Profesjonalni narratorzy audiobooków mogą zarabiać od 120 do 500 USD za godzinę. Osoby, które są nowe w tej dziedzinie, mogą również zarobić od 50 do 300 USD za godzinę. Tak czy siak zarobisz gotówkę.

Gdzie mogę czytać i zarabiać?

Jeśli chcesz pracować jako freelancer, możesz znaleźć takie koncerty na stronach takich jak Upwork lub Fiverr. Możesz także znaleźć pracę w określonych witrynach, takich jak Bunny Studio, ACX, Mandy, Voice Realm, Brilliance Audio itp.

Możesz zarabiać na dowolnej z tych witryn, w których się zarejestrujesz. To dużo pieniędzy, które możesz zarobić w Internecie.

Wniosek – zarabiaj na czytaniu książek na głos

Uzbrojony w te przydatne informacje o tym, jak zarabiać na czytaniu książek na głos, wybór należy do Ciebie.

Spróbuj znaleźć najbardziej odpowiedni koncert w oparciu o swoje umiejętności i doświadczenie. Nie zniechęcaj się, jeśli nie masz doświadczenia zawodowego o podobnym charakterze: wszyscy musimy gdzieś zacząć; bądź sumienny w doskonaleniu wymaganych umiejętności, używając wszystkich sztuczek w książce.

Istnieje możliwość przekształcenia przyjemnego hobby w przedsięwzięcie do zarabiania pieniędzy. Twoja praca w niepełnym wymiarze godzin lub dodatkowe zajęcia mogą zamienić się w karierę, a nawet własny biznes! Po prostu zrób ten pierwszy krok w kierunku jednoczesnego zarabiania na swoim hobby.

Niech to stanie się dla Ciebie dochodowym przedsięwzięciem!

Możesz także wypróbować inne sposoby zarabiania pieniędzy za pomocą tych dodatkowych czynności: