Zarabiaj dobre pieniądze dzięki tym 30 rzeczom, o których nie wiedziałeś, że możesz je zastawić w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zarabiaj dobre pieniądze dzięki tym 30 rzeczom, o których nie wiedziałeś, że możesz je zastawić w 2023 r

Chcesz szybko zarobić w tym roku? Sprzedawanie rzeczy w lombardzie byłoby w tej sytuacji idealne. Kiedy zabraknie ci rzeczy do sprzedania, aby zdobyć dodatkową gotówkę, oto kilka rzeczy, o których nie wiedziałeś, że możesz je zastawić.

Często zdarza się, że ludzie od czasu do czasu zastawiają swoje rzeczy, jeśli są zdesperowani i potrzebują pieniędzy teraz. Idą do lombardu, gdzie mogą pożyczyć pieniądze, sprzedając używane przedmioty wartościowe lub wykorzystując je jako zabezpieczenie pożyczki.

Kiedy musisz pożyczyć natychmiastową gotówkę, najlepszym rozwiązaniem może być uporządkowanie domu z nieużywanych, przerośniętych lub niechcianych przedmiotów. Ale jaki towar przyjmie lombard?

Ten artykuł zawiera listę przedmiotów, które możesz sprzedać, aby szybko zarobić, szczególnie te, które mogą nie być tak oczywiste, że można je zastawić. Zacznijmy!

30 rzeczy, o których nie wiedziałeś, że możesz zastawić

Na tej liście nie ma trumien ani niczego zbyt dziwacznego, tylko nowe i używane przedmioty lombardowe, dalekie od zwykłej obrączki ślubnej lub rodzinnego srebra, które zwykle można znaleźć w lombardach.

Spójrz na te 30 przedmiotów, które można zastawić:

1. Waluta

Załóżmy, że masz rzadkie waluty, takie jak amerykańskie orły, srebrne dolary, rzadkie mieszkanie, złote monety, banknoty Rezerwy Federalnej, srebrne certyfikaty i unikalne papierowe pieniądze. W takim przypadku możesz zastawić i uzyskać więcej niż wartość nominalną w lombardzie.

Kwota, którą możesz otrzymać, będzie się różnić w zależności od wartości i stanu unikalnego banknotu.

2. Systemy gier

Systemy gier są obecnie bardzo popularne i sprzedają się za naprawdę dobre pieniądze.

Jeśli potrzebujesz pożyczki lub chcesz szybkiej gotówki, systemy gier można zastawić za około 300-500 USD, w zależności od modelu i stanu.

3. Urządzenia mobilne

Możesz również zastawić swój stary w lombardzie za bardzo potrzebną gotówkę. Telefony są dostępne w różnych cenach w zależności od marki i modelu.

4. Elektronika

Istnieje wiele rodzajów elektroniki, które możesz zastawić lub sprzedać, zaczynając od 200 $takich jak iPody, iPady, tablety, komputery i laptopy.

5. Biżuteria

Każda kobieta uwielbia małą biżuterię i na pewno ma co najmniej 1 przedmiot, który warto zastawić. Biżuteria, taka jak naszyjniki, kolczyki i bransoletki, jest idealna do odwiedzenia lokalnego lombardu za gotówkę.

Najlepsze jest to, że możesz zastawić złotą biżuterię za tysiące dolarów, w zależności od jej wagi i karatów.

6. Książki

W lombardzie można sprzedawać wszelkiego rodzaju książki, o ile są powszechnie znane iw dobrym stanie.

Podręczniki są szczególnie dobrze zastawiane, z łatwością pobierając do 50 $.

7. Instrumenty muzyczne

Jeśli masz instrument muzyczny, którego chcesz się pozbyć, zanieś go dziś do lombardu, aby sprawdzić jego wartość. Straciłbyś, gdybyś to po prostu wyrzucił.

Używane, wysokiej jakości instrumenty muzyczne można wystawić w zastawie za około 500 dolarów!

8. Zegarki

Ponieważ zegarki są niezwykle popularne i cenne, są szczególnie popularne w branży lombardowej. Rolex, Omega, Cartier, Patek Philippe, Chanel, Jaeger, Tiffany & Co, Breitling i Piaget to jedne z najbardziej znanych zegarków, które można zastawić w lombardzie za najwyższe pieniądze.

🔥 Zalecana:  Dlaczego nie widzisz powiadomienia „Ładowanie tego urządzenia przez USB”

Aby uzyskać za nie wyższą cenę, upewnij się, że działają. Jeśli na przykład bateria się wyczerpie, wyszukaj a obserwuj wymianę baterii w pobliżu aby go naprawić przed wizytą w lombardzie.

9. Sprzęt sportowy

Artykuły sportowe są dość popularne, gdy próbują sprzedawać przedmioty do lombardu za gotówkę. Wiele markowych produktów jest sprzedawanych w lombardzie, w tym kije golfowe, sprzęt wędkarski, łuki, sprzęt myśliwski, noże, pistolety do paintballa i inne artykuły sportowe.

10. Wyposażenie siłowni

Niezależnie od tego, czy masz karnet na siłownię, czy nie korzystasz ze sprzętu tak często, jak myślałeś, zastawienie ich jest zawsze opcją. Sprzęt do siłowni może kosztować nawet 1000 USD, jeśli masz odpowiednią markę.

11. Dobre wino

Wina nowoczesne i zabytkowe często dobrze zachowują swoją wartość. Wina takie jak Margaux, Penfolds Grange i Rothschild zainteresują niektóre lombardy.

12. Rowery

Lombardy akceptują rowery. Jeśli rower jest wart mniej niż 200 USD, lombardy zwykle oferują 30–40% jego wartości.

Możesz kwalifikować się do większej sumy, jeśli Twój rower kosztuje więcej niż 300 USD.

13. AGD

AGD np ogrzewacze pomieszczeń, tostery i odkurzacze są akceptowane w lombardach. Możesz spodziewać się różnych cen w zależności od przedmiotu i jego stanu.

14. Dekoracja domu

Ponieważ trendy w projektowaniu domów często się zmieniają, przynoszą świeże motywy, pomysły i akcesoria.

Zamiast umieszczać przestarzałe ozdoby na strychu, aby nigdy więcej ich nie widziano, możesz je zastawić za maksymalnie 200 USD, w zależności od przedmiotu.

15. Profesjonalny sprzęt fotograficzny

Pierwszym miejscem, które powinieneś odwiedzić, jeśli masz sprzęt fotograficzny, który chcesz sprzedać, jest lokalny sklep fotograficzny. Dwóch sprzedawców internetowych o najlepszej reputacji to B&H i KEH.

Jeśli nie oferują ceny, którą chcesz, odwiedź lombard, aby uzyskać porównanie ofert.

16. Sprzęt kempingowy

Wiele lombardów przyjmuje sprzęt kempingowy na całym świecie. Najlepsze jest to, że możesz go zastawić bez używania go lub wyjeżdżania na wycieczki, gdy potrzebujesz szybko gotówki.

Istnieje szereg sprzętu kempingowego, który można zastawić, a kwota, którą można uzyskać, różni się w zależności od stanu i jakości sprzętu.

17. Ręcznie robione przedmioty

Począwszy od około 50 USD, rękodzieło, obrazy, dzianiny i wyroby z drewna to tylko niektóre z wielu domowych produktów, które możesz sprzedawać w lombardzie, aby zarabiać pieniądze.

18. Artykuły pielęgnacyjne dla zwierząt

Prawdopodobnie masz w domu wiele przedmiotów dla zwierząt, których możesz nie potrzebować. Na szczęście lombardy akceptują przedmioty do pielęgnacji zwierząt do 50 USD.

19. Pojazdy

Stary pickup lub używany samochód zarejestrowany na twoje nazwisko może przynieść grubo ponad 1000 $ w zastawie.

Możesz także udać się do lokalnego salonu samochodowego, aby sprawdzić, czy możesz uzyskać lepszą cenę.

20. Sprzęt myśliwski

Dobrze to przeczytałeś. Karabiny, strzelby i amunicja są przyjmowane w lombardach w zamian za krótkoterminową pożyczkę lub sprzedawane za gotówkę.

🔥 Zalecana:  Chcesz zarabiać pieniądze i ratować życie? Idź Oddaj plazmę za pieniądze

Jeśli lubisz polować, rozważ zabranie używanego sprzętu do lombardu za gotówkę już dziś, a możesz zarobić ponad 100 USD.

21. Przedmioty zabytkowe

Lombardy mogą również sprzedawać przedmioty zabytkowe. Ze względu na wysoką wartość rynkową lombardy gromadzą przedmioty niezwykłe i charakterystyczne. Przed sprzedażą do lombardu zaleca się zbadanie wysokiej wartości rynkowej zabytkowego przedmiotu.

Antyki, przedmioty zabytkowe i inne rzadkie przedmioty kolekcjonerskie mogą kosztować tysiące dolarów, w zależności od tego, ile są stare i dobrze zachowane.

22. Akcesoria do telefonów

Lombardy mają dostęp do małych produktów, takich jak akcesoria do telefonów, takie jak etui, uchwyty i ładowarki. Muszą być w dobrym stanie, aby zapewnić maksymalne wykorzystanie ich możliwości.

Zazwyczaj akcesoria do telefonów można zastawić za mniej niż 50 USD.

23. Klejnoty i diamenty

Diamenty i kamienie bardzo dobrze zachowują swoją wartość, podobnie jak metale szlachetne. Będą sprzedawać się skuteczniej, jeśli te kamienie będą miały charakterystyczną lub wyszukaną oprawę wokół nich.

Możesz zastawić diamentową biżuterię, taką jak pierścionki, kolczyki i bransoletki, za znaczne kwoty w zależności od cięć i karatów.

24. Przedmioty z autografami

Lombardy akceptują przedmioty z autografami celebrytów. Jeśli jest to osobowość sportowa, rozważ koszulki, rękawiczki lub piłki z autografami; w przeciwnym razie pomyśl o zdjęciach z autografami, plakatach lub książkach.

Cena, którą otrzymasz, może się różnić w zależności od przedmiotu.

25. Elektronarzędzia

Możesz uzyskać najwyższe dolary za używane elektronarzędzia, takie jak piły elektryczne, gwoździarki, wiertarki, sprężarki powietrza, routery, szlifierki itp. W zależności od marki, stanu i przedmiotu możesz uzyskać od 30 do 200 USD.

Lombardy przywiązują dużą wagę do zaufanych i wysokiej jakości marek, takich jak Bosch, Dewalt, Marita, Milwaukee, Black+Decker, Hitachi i Husky.

26. Małe AGD

Poręczne, przenośne osobiste urządzenia elektroniczne, takie jak suszarki do włosów, golarki elektryczne, lokówki, prostownice do włosów i szczotki do loków, są również akceptowane jako przedmioty zastawne.

W zależności od stanu przedmiotu i popularności wśród kupujących możesz otrzymać nie więcej niż 25% do 50% jego przewidywanej wartości odsprzedaży. Na przykład lekko zużyte 125 USD Prostownica ceramiczna Paul Mitchell Express Ion Style+ może kosztować od 24,75 USD do 49,50 USD.

27. Artykuły projektantów

Używane torebki renomowanych marek i wcześniej posiadana odzież od projektantów są nadal poszukiwane nawet w trudnych ekonomicznie czasach. W zależności od przedmiotu możesz zastawić je za ponad 500 dolarów.

Najbardziej niezwykłe przedmioty zastawione

28. Włosy

Dobrze to przeczytałeś; lombardy biorą grube, zdrowe, niefarbowane włosy o długości 10 cali lub dłuższe, jakkolwiek dziwacznie może to zabrzmieć.

W zależności od stanu włosów można je zastawić za różne ceny.

29. Zęby ze złotymi wypełnieniami

Nieoczekiwanie do lombardu trafiają wypełnione złotem zęby. Możesz być w stanie zastawić samo złoto, ponieważ lombardy nie mają żadnego zastosowania dla oryginalnego zęba.

30. Używane protezy

Ludzie często chwytają dziwne przedmioty, takie jak protezy własne lub innej osoby, gdy potrzebują gotówki.

Często zadawane pytania (FAQ) — rzeczy, o których nie wiedziałeś, że możesz zastawić

Co najłatwiej zastawić?

Elektronarzędzia to jedne z najłatwiejszych przedmiotów do zastawienia w celu uzyskania szybkiej gotówki, niezależnie od tego, czy masz pod ręką wiertarkę elektryczną, czy sprężarkę powietrza. Są zazwyczaj drogie i trwałe, dlatego wiele osób interesuje się używanymi elektronarzędziami.

🔥 Zalecana:  21 aplikacji, które szybko wypłacają pieniądze w Kanadzie w 2023 r

Twoje narzędzia zyskają więcej pieniędzy, jeśli będą w dobrym stanie i wolne od trocin, brudu, tłuszczu i innych zanieczyszczeń, zanim przyniesiesz je do lombardu.

Jaki jest najczęściej zastawiony przedmiot?

Biżuteria jest najpopularniejszym przedmiotem, który Amerykanie chcą pożyczać lub sprzedawać, gdy potrzebują pieniędzy. Najbardziej pożądaną rzeczą na ziemi jest biżuteria, zwłaszcza jeśli składa się ze złota, srebra lub platyny. Jest cennym atutem, doskonałą inwestycją i bogatym dodatkiem.

Złoto to jedna z najbezpieczniejszych inwestycji. W okresach spowolnienia gospodarczego odzyskuje wartość. Jego cena często zmienia się wbrew zmianom na giełdzie czy w gospodarce.

Jeśli rozważasz zastawienie, biżuteria jest wspaniałą opcją.

Za jakie narzędzia lombardy płacą najwięcej?

Wśród narzędzi, które lombardy kupują po lepszej cenie, znajdują się sprężarki powietrza, wiertarki akumulatorowe, piły tarczowe, piły elektryczne, pistolety do gwoździ i zestawy kluczy. Elektronarzędzia renomowanych, popularnych marek, takich jak Milwaukee, DeWalt, Bosch, Stihl i Snap-On, zawsze będą miały dobrą cenę w lombardzie.

Czy mogę zastawić suszarkę do włosów?

W lombardzie możesz sprzedać dowolne przedmioty elektryczne w dobrym stanie. Urządzenia do włosów są w to wliczone! Możesz sprzedać suszarkę do włosów, prostownicę i lokówki, jeśli są w przyzwoitym stanie.

Kwota pożyczki na suszarkę do włosów różni się w zależności od modelu, marki, funkcji i innych.

Wniosek – rzeczy, o których nie wiedziałeś, że możesz zastawić

Korzystając z tej listy jako przewodnika, możesz dodać do zakładek niektóre przedmioty osobiste lub domowe, jeśli potrzebujesz szybkiej gotówki i pieniędzy na pożyczkę.

Prawdopodobnie masz kilka z wymienionych tutaj rzeczy; po prostu upewnij się, że przed pójściem do lombardu przedmiot jest w dobrym stanie i masz pojęcie o jego wartości lub cenie wywoławczej.

Powiązane lektury: