Zamienny AirPod firmy Apple nie paruje? Oto jak to naprawić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zamienny AirPod firmy Apple nie paruje? Oto jak to naprawić

Korzystanie z bezprzewodowych słuchawek może być trudne, gdy jedno ucho słuchawek AirPods zaginie lub ulegnie uszkodzeniu, ale właśnie w tym miejscu pojawiają się zamienne AirPods.

Apple sprzeda ci zastępcze słuchawki AirPods, jeśli ich potrzebujesz, ale zastępcze słuchawki AirPods nie sparują się automatycznie z tą, którą masz. Nie zawsze jednak oznacza to, że są wadliwe.

Twój zastępczy AirPod firmy Apple nie paruje? Twoim pierwszym przypuszczeniem nie powinno być, że są wadliwe.

Przedstawiliśmy możliwe powody, dla których zastępcze słuchawki AirPods odmówiły sparowania, oraz kilka prostych poprawek do samodzielnego wykonania.

Zamienny AirPod firmy Apple nie paruje? Powoduje

Gdy otrzymasz zamienny AirPods i nie jest on zsynchronizowany z tym, który już masz, przyczyną problemu może być którykolwiek z poniższych:

Zamienny AirPod nie jest tym samym modelem, co ten, który już masz

Kupując zamienne AirPods, nie możesz wykluczyć, że mogą nie być tej samej generacji, co ta, którą już posiadasz. Nie można sparować AirPod pierwszej generacji z AirPod drugiej generacji, to po prostu nie zadziała.

Jeśli zastępczy AirPods i poprzednio posiadany AirPods nie są tym samym modelem i generacją, najprawdopodobniej zastępczy AirPods nie łączy się w parę z tym, który masz.

Różne wersje oprogramowania układowego

Oprogramowanie układowe to fragmenty instrukcji oprogramowania wbudowanych w urządzenie przez producenta, aby urządzenie robiło to, co powinno. Apple AirPods są dostarczane z oprogramowaniem układowym i podobnie jak wersje iOS, od czasu do czasu wydawane są aktualizacje oprogramowania układowego.

Tak więc, gdy otrzymasz zastępcze słuchawki AirPods, szanse, że zastępcze AirPods będą dostarczane ze zaktualizowaną wersją oprogramowania układowego, są wysokie. Oznacza to, że oba AirPods będą miały różne wersje oprogramowania układowego, co sprawia, że ​​zastępczy AirPods nie może sparować się z tym, który już posiadasz.

🔥 Zalecana:  Jak znaleźć identyfikator ubrania w Roblox [See ID With URL]

Nie zresetowałeś słuchawek AirPods

Gdy otrzymujesz nowe słuchawki AirPods, pierwszą rzeczą, którą robisz, jest skonfigurowanie ich, aby mogły łączyć się z Twoim urządzeniem. Alternatywnie, w przypadku wymiany AirPods, musisz zresetować AirPods; to jest stary, który nadal działa i zastępczy AirPod.

Jeśli pominiesz ten proces, twój zastępczy AirPod może odmówić synchronizacji ze starym i ostatecznie również odmówić sparowania.

Zamienny AirPod firmy Apple nie paruje? Najlepsze poprawki

Brak parowania AirPod zastępującego Apple może być dość denerwujący. Mamy kilka poprawek dla majsterkowiczów, które mogą nie wymagać powrotu do sklepu.

Poprawka 1: Upewnij się, że oba AirPods są tej samej generacji i modelu

Ta poprawka ma 3 kroki.

  • Krok 1: Sprawdź, czy zamienny AirPods i ten, który już masz, to te same modele.

Zwykle możesz sprawdzić numer modelu w ustawieniach urządzenia, ale ponieważ zastępczy AirPod odmówił sparowania, nie będzie to możliwe.

W takim przypadku sprawdź numer modelu na samym AirPod.

Spójrz pod AirPods, aby znaleźć numer modelu (część AirPods, która znajduje się na płatku ucha). Nie jest napisany tak odważnie, więc być może będziesz musiał zmrużyć oczy lub użyć szkła powiększającego. Zrób to zarówno dla zamiennego AirPods, jak i tego, który już masz.

  • Krok 2: Zidentyfikuj generację i model każdego ucha.

Teraz, gdy znasz już numery modeli, możesz określić, czy oba AirPods należą do tej samej generacji i wymodelować ten przewodnik:

  • Krok 3: Zwróć zamienne słuchawki AirPods, jeśli nie należą do tej samej generacji i modelu.

Jeśli oba AirPods nie są tej samej generacji i modelu, dlatego zastępcze AirPods nie łączą się. Powinieneś zwrócić zastępcze słuchawki AirPods i kupić słuchawki tej samej generacji i modelu, co te, które masz.

Jeśli zarówno zamienne AirPods, jak i ten, który miałeś, to ta sama generacja i model, powinieneś spróbować zresetować oba. Następna poprawka pokaże ci, jak to zrobić.

🔥 Zalecana:  5 spółek zakładów sportowych, które warto mieć na swojej liście obserwacyjnej

Poprawka 2: Zresetuj oba AirPods

Postępuj zgodnie z tymi szczegółowymi instrukcjami, aby zresetować zastępcze słuchawki AirPods i te, które już posiadasz.

Przejdź do ustawień Bluetooth i zapominać AirPods >>> Umieść obie słuchawki AirPods w etui ładującym i otwórz pokrywę blisko urządzenia (kontrolka stanu powinna migać na pomarańczowo) >>> Naciśnij i przytrzymaj przycisk z tyłu obudowy (lampka stanu powinna migać na biało) > >> Stuknij Łączyć w opcji wyskakującej na urządzeniu >>> Po połączeniu stuknij Zrobione.

Twoje AirPods powinny bezproblemowo łączyć się z urządzeniem, gdy to zrobisz.

Poprawka 3: Zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe AirPods

Odmienne wersje oprogramowania sprzętowego w słuchawkach AirPods mogą powodować, że nie będą się parować. Możesz to naprawić, aktualizując wersję oprogramowania AirPods ze starszym oprogramowaniem. Oto jak:

Zapominać wszystkie AirPodsy Bluetooth urządzenia z ustawień Bluetooth >>> Sparuj każde ucho z urządzeniem indywidualnie >>> Umieść oba uszy w etui i upewnij się, że oba są podłączone do Twojego urządzenia (dioda stanu na obudowie powinna migać na pomarańczowo) >>> Podłącz obudowę AirPods do zasilania gdy pokrywa jest otwarta, a słuchawki AirPods są podłączone do urządzenia >>> pozostaw urządzenie odblokowane i podłączone do aktywnego połączenia internetowego >>> Pozostaw, aż lampka stanu sprawy zacznie migać na zielono.

Poprawka 4: Wymień oba AirPods

Jeśli powyższe poprawki nie działają, powinieneś rozważyć wymianę obu słuchawek AirPods.

Jak podłączyć słuchawki AirPods po wymianie jednego?

Gdy wymieniasz jedno ucho słuchawek AirPods, wystarczy, że:

Zapomnij o słuchawkach AirPods w ustawieniach Bluetooth >>> Mając słuchawki AirPods w etui, otwórz pokrywę etui i umieść je blisko urządzenia >>> Nacisnij i przytrzymaj przycisk konfiguracji z tyłu obudowy, aż dioda stanu zacznie migać na biało >>> Stuknij połącz w wyskakującym okienku na urządzeniu i stuknij Zrobione po podłączeniu.

Przeczytaj także: AirPods nie są ze sobą zsynchronizowane? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

🔥 Zalecana:  Kioski wymiany kart podarunkowych: jak uzyskać szybką gotówkę (dzisiaj!)

Często Zadawane Pytania

Czy słuchawki AirPods pierwszej i drugiej generacji mogą ze sobą współpracować?

Nie, AirPods pierwszej i drugiej generacji nie mogą ze sobą współpracować. Twoje AirPods muszą być tej samej generacji i modelu, aby działały zsynchronizowane. Istnieje luka, którą naszym zdaniem możesz spróbować, przejdź do Centrum sterowania >> na pudełku pokazującym odtwarzaną piosenkę, wymuś połączenie z różnymi słuchawkami AirPods, wybierając różne uszy jako urządzenia, którym chcesz udostępniać dźwięk z.

Czy mogę zresetować jeden AirPod?

Tak, możesz zresetować jeden AirPod.

Jak zresetować niedopasowane słuchawki AirPods?

Umieść AirPods w etui i zamknij pokrywę >>> Odczekaj około 30 sekund >>> Zapomnij AirPods w ustawieniach Bluetooth >>> Otwórz pokrywę obudowy i naciśnij przycisk konfiguracji na obudowie, aż lampka stanu zacznie migać na biało >>> Stuknij połącz na ekranie urządzenia i stuknij Gotowe, aby połączyć się ponownie.

Jak sparować niedopasowane słuchawki AirPods?

Zapomnij o słuchawkach AirPods w ustawieniach Bluetooth >>> Umieść obie słuchawki AirPods w etui i zamknij pokrywę >>> Pozwól im ładować się przez około 30 do 40 minut bez otwierania etui >>> Ponownie sparuj słuchawki AirPods z urządzeniem.