Zablokowano Ci możliwość wysyłania wiadomości na ### odpowiedź – poprawki robocze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zablokowano Ci możliwość wysyłania wiadomości na ### odpowiedź – poprawki robocze

Wymieniałeś SMS-y ze znajomym lub grupą znajomych, ale niespodziewanie otrzymujesz odpowiedź, że „zablokowano Ci wysyłanie wiadomości do ###”, skąd nie możesz ponownie wysłać SMS-a na ten numer, nawet jeśli możesz odbierać od nich wiadomości tekstowe bez żadnych problemów.

Jaka może być przyczyna i jak to się dzieje, że nie możesz wysyłać wiadomości na numer, nawet jeśli możesz odbierać od nich wiadomości, co może być przyczyną niemożności wysłania SMS-a na numer telefonu, mimo że połączenia telefoniczne łączą się bez problemów? Wiele przyczyn i możliwych rozwiązań zostanie omówionych w tym artykule.

Co powoduje odpowiedź „Zablokowano Ci wysyłanie wiadomości do ###”?

  • Jednym z najpopularniejszych powodów, dla których otrzymasz odpowiedź „zostałeś zablokowany w wysyłaniu wiadomości do ###” podczas wysyłania SMS-a, jest to, że prawdopodobnie zostałeś zablokowany przez odbiorcę. Celowo lub przez pomyłkę, w takim przypadku wiadomości tekstowe nie docierałyby do nich, więc chciałbyś skontaktować się z odbiorcą, aby upewnić się, że nie ma Cię na swojej liście zablokowanych.
  • Jeśli otrzymujesz tę wiadomość podczas próby wysłania wiadomości tekstowych do wszystkich kontaktów w telefonie, prawdopodobnie oznacza to problem z telefonem i operatorem. W jednym konkretnym przypadku mieliśmy wspomniane telefony powiązane z jednym operatorem, który z jakiegoś powodu nie umożliwił wysyłania SMS-ów w swoim abonamencie. Rozwiązaniem w tym przypadku było skontaktowanie się z operatorem w celu sprawdzenia ich numeru.
  • Jeśli jest to nowy telefon lub plan, chcesz sprawdzić swój profil u operatora i potwierdzić, że numer telefonu jest zgodny z numerem telefonu na samym telefonie. W rzadkich przypadkach przewoźnik miesza rzeczy, powodując takie usterki. Jeśli zdarza się to w rzadkich przypadkach, musisz skontaktować się z przewoźnikiem, aby to naprawić.
  • Otrzymasz odpowiedź „Zablokowano Ci wysyłanie wiadomości do ###”, jeśli masz problemy z ustawieniami telefonu. Jeśli ustawienia dotyczące wiadomości tekstowych są skonfigurowane nieprawidłowo, prawdopodobnie będziesz mieć problemy z wysyłaniem wiadomości tekstowych.
  • Aplikacje Google również powodowałyby problemy z wiadomościami tekstowymi; jeśli jedna aplikacja Google blokuje SMS-y, szereg innych aplikacji Google w Twoim telefonie może blokować SMS-y wysyłane i odbierane z określonego numeru.
  • Innym możliwym powodem odpowiedzi „zablokowano Ci wysyłanie wiadomości do ###” może być sfałszowanie Twojego numeru, co prowadzi do dodania go do bazy danych spamu przez operatora. Jest to bardzo rzadkie, ale potwierdź, że wszystkie numery zwracające tę odpowiedź pochodzą od tego samego operatora. Jeśli tak, być może będziesz musiał złożyć zawiadomienie o sporze lub skorzystać z formularza kwestionowania spamu u tego operatora.
  • Chcesz również sprawdzić, czy problem nie występuje tylko w niektórych obszarach i lokalizacjach. Jeśli ty lub odbiorca często się przemieszczacie, SMS-y mogą nie zostać przesłane, jeśli jedno z was znajduje się w obszarze o innym kodzie pocztowym lub słabym zasięgu sieci.
  • Aplikacje do przesyłania wiadomości mogą również powodować, że wiadomości tekstowe nie przechodzą. W jednym konkretnym przypadku nie byliśmy w stanie wysyłać wiadomości tekstowych za pomocą naszej domyślnej aplikacji do przesyłania wiadomości Samsung S8, zaktualizowaliśmy ją do Samsung S20, a wiadomości tekstowe powróciły bez żadnych problemów.
🔥 Zalecana:  Jak szybko zarobić 30 000 $ – 9 realistycznych pomysłów do wypróbowania

Poprawka 1: Włóż kartę SIM do innego telefonu

Problemem może być aplikacja do przesyłania wiadomości na tym urządzeniu, więc włóż kartę SIM do innego telefonu i sprawdź, czy możesz wysyłać wiadomości tekstowe.

Możliwe, że aplikacja do obsługi wiadomości tekstowych w danym telefonie blokuje wysyłanie wiadomości tekstowych.

Poprawka 2: Sprawdź ustawienia swojej inteligentnej rodziny

Ponieważ to blokowanie wynika z „nadawania”, a nie „wysyłania” wiadomości, chcemy również rozważyć możliwość, że odbiorca Cię nie zablokował.

Spróbuj zapisać numer, usunąć go z urządzenia i wysłać SMS-a. Jeśli przejdzie, to prawdopodobnie jakieś dziwne złośliwe oprogramowanie blokuje wysyłanie wiadomości.

Chcesz również sprawdzić Baza rodzinna lub inteligentna rodzina; wyłącz go i sprawdź, czy masz tam jakieś problemy. Zalecamy również skontaktowanie się z działem obsługi klienta w celu zażądania dochodzenia w sprawie Twojego urządzenia.

Poprawka 3: Sprawdź blokowanie

Ty i odbiorca będziecie chcieli potwierdzić, że nie macie siebie nawzajem na liście zablokowanych. Jeśli zablokowałeś odbiorcę lub on zablokował Ciebie, otrzymasz odpowiedź „Zablokowano Ci wysyłanie wiadomości do ###”.

Poprawka 4: Skontaktuj się z przewoźnikiem

Szanse, że problem został spowodowany po Twojej stronie, są prawie takie same jak u odbiorcy. Będziesz chciał skontaktować się z operatorem, aby upewnić się, że nie masz trwale zablokowanego numeru na swoim koncie, a on musiałby zrobić to samo.

Uznaliśmy to za pomocne, gdy losowo otrzymaliśmy odpowiedź „Zablokowano Ci możliwość wysyłania wiadomości do ###” podczas wysyłania SMS-a do jednego kontaktu.

Gdybyśmy poczekali dzień lub dwa i spróbowali ponownie, wiadomości tekstowe będą nadal działać, ale otrzymamy odpowiedź po pewnym czasie wymiany SMS-ów.

Dopiero po skontaktowaniu się z Verizon zdaliśmy sobie sprawę, że jakaś usterka blokuje numer po wymianie wiadomości z nimi przez jakiś czas i odblokowuje je, gdy jest jakaś nieaktywność tekstowa, na przykład jakiś filtr.

🔥 Zalecana:  Marketing CPA: jak to działa i 6 sieci CPA, do których można dołączyć

Poprawka 5: Sprawdź format tekstu

Czy Twój operator obsługuje format wiadomości, którą próbujesz wysłać? Jeśli z jakiegoś powodu operator nie zezwoli na wysyłanie SMS-ów lub MMS-ów, otrzymasz taką odpowiedź.

Poprawka 6: Sprawdź miejsce na urządzeniu

Coś, co chcesz również sprawdzić, to miejsce w telefonie, mała ilość pamięci prowadzi do szeregu różnych problemów, w tym niemożności wysyłania lub odbierania wiadomości tekstowych.

Poprawka 7: Sprawdź połączenie sieciowe

Jeśli korzystasz z iPhone’a, nie będziesz w stanie wysłać wiadomości iMessage ani MMS bez połączenia Wi-Fi lub aktywnego abonamentu danych komórkowych. Do wysłania SMS-a potrzebne jest również połączenie z siecią komórkową, a jeśli chcesz wysyłać SMS-y przez Wi-Fi, musisz włączyć połączenia przez Wi-Fi.

Poprawka 8: Sprawdź wsparcie przewoźnika

Chcesz również sprawdzić, czy Twój operator obsługuje wiadomości MMS lub wiadomości grupowe. Aby to sprawdzić na iPhonie, przejdź do Ustawienia >> wybierz Wiadomości.

Jeśli nie znajdziesz tej funkcji na swoim urządzeniu, prawdopodobnie Twój operator jej nie włączył i nie byłbyś w stanie wysyłać tego typu wiadomości, stąd odpowiedź „Zablokowano Ci wysyłanie wiadomości do ###” .