Zablokowana akcja na Instagramie: oto jak to naprawić?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zablokowana akcja na Instagramie: oto jak to naprawić?

Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie Twoje konto na Instagramie zostało zablokowane i nie możesz śledzić innych użytkowników, polubić ich postów ani komentować ich. Jeśli tak, zobaczysz komunikat „Akcja zablokowana” za każdym razem, gdy chcesz wykonać jedną z tych czynności. Jednak jest zupełnie inny niż „Zawieszenie Instagrama” w którym nie możesz zalogować się na swoje konto.

Pytanie brzmi, dlaczego Instagram uniemożliwia swoim użytkownikom wykonywanie określonych czynności w określonym czasie? Jak możesz zapobiec blokadzie? A jak odblokować konto na Instagramie? Tutaj całkowicie omówimy ten problem i odpowiemy na dwa główne pytania:

 1. Dlaczego Instagram blokuje konto?
 2. Jak możesz odblokować swoje konto na Instagramie?

Dlatego jeśli napotkałeś ten problem, kontynuuj czytanie.

Typowe błędy działania na Instagramie zablokowane

Dlaczego widzę komunikat „Spróbuj ponownie później, ograniczamy pewne działania”?

Wielu użytkowników zgłosiło, że napotykają następujące błędy, gdy chcą śledzić, polubić lub wstawiać komentarze na Instagramie. Dzieje się tak również wtedy, gdy próbują wysłać bezpośrednie wiadomości. Jeśli widzisz ten sam błąd i zastanawiasz się, co dalej, postępuj zgodnie z tą instrukcją.

Weź pod uwagę, że:

 • Jest to rodzaj ostrzeżenia i
 • Istnieją sposoby na rozwiązanie tego problemu

Jedynym punktem jest to, że Instagram wykrył twoją aktywność jako bota.

Oto typowe błędy, które mogłeś zauważyć:

1- “

2- “,

3- “,

4- “

Sztuczna inteligencja Instagrama stale monitoruje i analizuje Twoje zachowanie. Ogólnie rzecz biorąc, widzisz powyższe błędy, gdy w jakiś sposób naruszasz standardy społeczności Instagrama, takie jak:

 • Przekroczenie limitów obserwowania i nieobserwowania kont w ciągu jednego dnia,
 • Używanie przycisku „Lubię to” zbyt często w ciągu dnia
 • Publikowanie tego samego komentarza więcej niż dwa razy,
 • Wysyłanie ponad 70 lub 80 bezpośrednich wiadomości dziennie,
 • Tworzenie zabronionych treści (treści o charakterze seksualnym, mowa nienawiści itp.)

Dlaczego Instagram blokuje konto?

Instagram jest sztywny w wielu przypadkach; zwłaszcza gdy uważa, że ​​konto spamuje (tj. tworzy bezużyteczne informacje, przeszkadza innym użytkownikom, a nawet tworzy fałszywe konta). Jest tak sztywny, że blokuje nawet konta wyglądające jak spamerzy. Przez blokowanie rozumiemy ograniczanie dostępu użytkownika do wykonywania czynności takich jak „komentowanie”, „polubienie” i „obserwowanie innych użytkowników”.

Praktyczną zasadą jest więc unikanie zbyt wielu działań w celu pozyskania nowych obserwujących oraz wysyłania zbyt wielu wiadomości, które mogą przeszkadzać innym użytkownikom.

Pamiętaj, że Instagram automatycznie wykrywa osoby naruszające zasady.

Dlatego czasami blokuje twoje konto za drobny lub niezamierzony błąd. Najgorsze jest to, że nie ma sposobu, aby znaleźć przyczynę zablokowania konta. Instagram nie ostrzega użytkownika ani nie wyjaśnia powodów swoim użytkownikom.

Jak widzisz, jeden mały błąd może spowodować, że zostaniesz zbanowany bez znajomości powodu! Ale nie martw się! W tym artykule omówimy różne przyczyny zablokowania, a także sposoby odblokowania konta.

Być może widziałeś ten błąd podczas próby zalogowania się na swoje konto na Instagramie:

Możesz napotkać inne problemy, które Twoim zdaniem są zablokowane, takie jak niedziałające wiadomości na Instagramie. Jednak wiele z tych problemów jest związanych z błędami na Instagramie, a nie z Twoim kontem.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na oglądaniu Gwiezdnych wojen (w kółko)

Dlaczego Instagram zablokował moje konto?

Najpierw przyjrzyjmy się bliżej powodom, dla których Instagram może Cię zablokować. Czytając te powody, możesz zapobiec blokadzie i mieć pewność, że żaden problem tego typu nigdy nie przydarzy się Twojemu kontu. Jeśli Twoje konto na Instagramie zostało już zablokowane, znajdź przyczynę poniżej i przejdź do następnej części, aby odblokować swój Instagram.

Instagram nie działa

Możesz zobaczyć ten błąd „Konto na Instagramie jest obecnie zablokowane, przejdź do aplikacji lub witryny Instagram, aby rozwiązać problem”. z powodu nowych aktualizacji na Instagramie.

Aby więc upewnić się, że Instagram nie działa, możesz przejść do narzędzie downdetector.comi sprawdź, czy Instagram w tej chwili nie działa. Jeśli widzisz stan awarii, lepiej odczekaj kilka godzin lub dni, a następnie spróbuj ponownie.

Naruszyłeś zasady Instagrama

Ignorowanie zasad Instagrama to kolejny powód do zablokowania. Czytać Wytyczne dotyczące Instagrama aby upewnić się, że Twoje działania nie są sprzeczne z ich zasadami. Jeśli Twoje konto jest nowe, Instagram zablokował dalsze działania na Twoim koncie.

Polubiłeś kilka postów na surowo

Polubienie zbyt wielu innych postów na Instagramie może również spowodować zablokowanie przez Instagram. Instagram uważa to za spamowanie, ponieważ niektórzy ludzie chcieliby jak najwięcej postów, aby ludzie je zauważyli. Zgodnie z zasadami Instagrama możesz polubić maksymalnie 350 zdjęć i filmów w ciągu jednej godziny. Zdecydowanie zalecamy przestrzeganie tej zasady.

Przekroczyłeś liczbę obserwujących innych

Obserwowanie zbyt wielu kont jest również uważane za spamowanie i ponownie Instagram uzna Cię za spamera. Jeśli ostatnio obserwowałeś zbyt wiele osób, może to być powód. Od teraz nie obserwuj więcej niż 20 osób w ciągu godziny. Zauważ też, że możesz obserwować maksymalnie 7500 osób; więc nie spiesz się, aby śledzić innych użytkowników.

Wykonałeś powtarzające się czynności

Jeśli używasz powtarzających się postów, emotikonów i komentarzy, Instagram zablokuje Cię, gdy tylko się o tym dowie, i nie pozwoli Ci publikować ani komentować; ale jak długo? Nikt nie wie!

Według innych użytkowników, którzy mieli podobne doświadczenia, jeśli otrzymałeś wiadomość „Akcja zablokowana”, Instagram może Cię zablokować na kilka godzin, a nawet kilka tygodni.

Zbyt wiele razy wspominałeś o innych

Innym powodem, który może powodować blokowanie przez Instagram, jest zbyt wiele wzmianek o innych użytkownikach. Nie wspominaj zbyt często o innych użytkownikach w swoich postach i komentarzach. Ponownie, jest to kwestia powtórzeń i nadmiernego użycia. Jest to szczególnie ważne, gdy wspominasz o osobach, których nie ma na Twojej liście‘Obserwujący’. Powstrzymaj się od tego, jeśli chcesz, aby Twoje konto było bezpieczne.

Używasz botów lub aplikacji innych firm, aby zdobywać obserwujących lub polubienia

Prawdopodobnie wiesz, że istnieją boty, które śledzą innych użytkowników, lubią ich posty i zostawiają komentarze na ich temat w imieniu Twojego konta; na przykład jeden z tych botów jest Instamber bot do zwiększania liczby obserwujących. Chociaż te boty są bardzo skuteczne w zwiększaniu liczby twoich obserwujących, lepiej jest używać ich właściwie; Trzeba być ostrożnym w ich stosowaniu.

🔥 Zalecana:  Pięć najbardziej pożądanych cech osobowości skutecznego menedżera HR

Aby mieć pewność, że Instagram nie zablokuje Ci korzystania z botów, musisz zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, kiedy uruchamiasz bota, ogranicz jego działania (np. 15 czy 20 „lajków” wydaje się dobre na dany czas). Po drugie, wybierz bota, który wykonuje różne zadania jak prawdziwa osoba. Obie te funkcje zostały uwzględnione w bocie Instamber.

Brak wystarczającej liczby postów na koncie na Instagramie

Być może niedawno utworzyłeś konto, ale teraz nie możesz polubić posta ani go skomentować. Powodem jest to, że Instagram uzna Cię za fałszywego użytkownika, ponieważ nie masz jeszcze posta na swoim koncie. Pamiętaj więc, aby opublikować kilka zdjęć w swoim profilu. 10 postów może wystarczyć na początek. NIE publikuj ich wszystkich jednocześnie, zamiast tego publikuj je jeden po drugim w czasie.

Twoja biografia nie jest kompletna

Nie uzupełniłeś jeszcze informacji w swoim profilu? Czy Twoje konto nie ma zdjęcia profilowego ani biografii? Jeśli tak, Instagram może uznać Twoje konto za fałszywego użytkownika i je zablokować. Aby Twoje konto na Instagramie zostało jak najszybciej odblokowane, musisz uzupełnić informacje w swoim profilu.

Opublikowałeś zbyt wiele postów na surowo

Czy publikujesz po kolei? Może to być powód zablokowania na Instagramie. Instagram uważa konta, które publikują zbyt wiele postów w ograniczonym czasie, za spamerów i może je blokować. Prostym rozwiązaniem jest posiadanie harmonogramu i unikanie nadmiernego publikowania.

Moje konto na Instagramie jest tymczasowo zablokowane (jak odblokować)

Gdy Instagram Cię zablokuje, odblokowanie Twojego konta zajmuje od 3 godzin do nawet 4 tygodni. Tak, jest za długi, więc przestrzegaj wyżej wymienionych zasad, aby uniknąć zbanowania. Ale jak możesz przyspieszyć proces odblokowywania konta? Aby to zrobić, musisz wysłać prośbę do Instagrama o ponowne sprawdzenie konta. Jak? Poniżej przedstawimy kilka metod łączenia się z Instagramem.

#1 Korzystaj z Instagrama „Powiedz nam”

Jeśli otrzymasz wiadomość „Akcja zablokowana”, oznacza to, że Twoje konto na Instagramie jest tymczasowo zablokowane.

Naciskać “Powiedz nam” poprosić Instagram o odblokowanie konta.

Po naciśnięciu „Powiedz nam” Instagram najprawdopodobniej chce, abyś przez e-mail uzupełnił informacje dotyczące bezpieczeństwa, a następnie prosi o przesłanie własnego zdjęcia, aby upewnić się, że jesteś prawdziwym użytkownikiem. Po przesłaniu zdjęcia na Instagram Twoje konto zostanie aktywowane po kilku dniach.

#2 Zgłoś zablokowaną akcję na Instagramie

Aby skontaktować się z Instagramem, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Zaloguj się na swoje konto (jeśli masz dostęp)
 2. Przejdź do swojego profilu, dotykając swojego zdjęcia
 3. Stuknij ikonę z trzema liniami w prawym górnym rogu
 4. Stuknij Pomoc
 5. Wybierz Zgłoś problem
 6. Naciśnij „Coś nie działa”.
 7. Teraz wypełnij formularz z prośbą o odblokowanie, wspomnij, że jesteś prawdziwą osobą i naciśnij „wyślij”.

#3 Nie twórz nowego konta

Jeśli utworzysz nowe konto na tym samym urządzeniu, prawdopodobnie musisz zostać zablokowany również na nowych kontach. Więc lepiej kilka dni i poczekaj na odpowiedź Instagrama. Jeśli nie odblokowali Ci konta, lepiej skorzystaj z nowego urządzenia i nie powtarzaj działań bota. Na przykład, aby nie lubić zbyt wielu postów lub nie obserwować zbyt wielu osób.

🔥 Zalecana:  15 najlepszych programów partnerskich w dziedzinie ogrodnictwa zapewniających wyższe wypłaty

Inne metody odblokowania konta na Instagramie

 1. Edytuj swoje biografie na Instagramie
 2. Odinstaluj i ponownie zainstaluj Instagram na swoim telefonie komórkowym. Pamiętaj, że przed odinstalowaniem Instagrama musisz wykonać kopię zapasową swoich informacji.
 3. I wreszcie, najbezpieczniejszym sposobem jest uzbroić się w cierpliwość. Sam Instagram odblokuje Cię po chwili.

Wymieniliśmy wszystkie sytuacje, które mogą prowadzić do zablokowania przez Instagram, a także przedstawiliśmy kilka rozwiązań, które pozwolą odblokować Twoje konto na Instagramie. Mamy nadzieję, że okażą się one pomocne. Daj nam znać, jeśli ten artykuł był dla Ciebie przydatny lub masz inne pytania dotyczące blokady na Instagramie w sekcji komentarzy poniżej.

Kiedy złamiesz jedną lub więcej zasad Instagrama, nakłada on Shadowban na twoją stronę, co jest jedną z kar; więc zostaniesz zbanowany na pewien czas i nie będziesz mógł znaleźć się na kanale swoich obserwujących.

Jak zapobiec otrzymywaniu shadow bana przez Instagram?

Kiedy Instagram cię blokuje, żaden z twoich postów nie pojawia się na stronie eksploratora, a także w żadnym z hashtagów.

 1. Być może używasz nieoficjalnych aplikacji Instagrama, które łamią zasady. Aby mieć większą pewność, pobierz i zainstaluj oficjalne aplikacje z wiarygodnych sklepów.
 2. Nie bierzesz pod uwagę dziennych i godzinowych ograniczeń Insta. Chociaż te ograniczenia mogą być różne dla każdego, publicznie ograniczenia są następujące:
 • 150 polubień na godzinę
 • 60 komentarzy na godzinę
 • 60 follow i 60 unfollow na godzinę
 • Jeśli będziesz stale ignorować te ograniczenia, Insta może cię ukarać.

3. Jeśli użyjesz niepowiązanych hashtagów lub hashtagów związanych ze spamem lub nielegalnymi treściami, wkrótce zostaniesz ukarany, a to zmniejszy wskaźnik zaangażowania Twojej strony.

4. Innym powodem mogą być zgłoszenia użytkowników Instagrama. To może być najważniejszy powód, który powoduje nałożenie kary przez Instagram. W miarę możliwości staraj się nie publikować treści, które powodują, że użytkownicy Cię zgłaszają.

Ważna uwaga: Ostatnie badania pokazują, że głównym powodem, dla którego Insta shadowbanuje konto, jest złamanie ograniczeń godzinowych iz tego powodu wiele osób próbuje użyć narzędzi do automatyzacji Insta, aby sprawdzić te ograniczenia. Więc jeśli używasz bota Instagrama, zauważ, że bot powinien mieć filtr do sprawdzania tych ograniczeń i nie używaj narzędzi ani botów bez filtrów wymienionych powyżej.