Wysłałeś kartę podarunkową Amazon na niewłaściwy adres e-mail? Rzeczy, które możesz zrobić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wysłałeś kartę podarunkową Amazon na niewłaściwy adres e-mail? Rzeczy, które możesz zrobić

Karta podarunkowa Amazon to karta, której można używać jako substytutu prezentów fizycznych. Jest wstępnie załadowany określoną kwotą pieniędzy, a następnie jest wysyłany do określonego odbiorcy za pośrednictwem poczty elektronicznej, poczty tradycyjnej lub w inny sposób. Fizyczne, e-karty podarunkowe (wyślij e-mailem i udostępnij przez link) oraz prezenty w dowolnym momencie to trzy dostępne odmiany, a odbiorca może użyć swojej karty podarunkowej Amazon, aby kupić wszystko w Amazon. W ciągu jednego dnia możesz kupić karty upominkowe o wartości do 10 000 USD.

Teraz wiemy, że zamiast prezentu można użyć karty podarunkowej, a odbiorca może ją zrealizować przez e-mail i otrzymać wszystko, czego chce ze sklepu Amazon; ale co, jeśli wysłałeś kartę podarunkową Amazon na niewłaściwy adres e-mail? Przyjrzyjmy się, co możesz zrobić, aby temu zaradzić.

Wysłałeś kartę podarunkową Amazon na niewłaściwy adres e-mail? Rzeczy, które możesz zrobić

Są chwile, kiedy z powodu błędu lub innego mogłeś wysłać kartę upominkową Amazon na niewłaściwy adres e-mail, ale to, że popełniłeś błąd, nie oznacza, że ​​nie powinieneś próbować jej odzyskać, mam na myśli, że mówimy o pieniądze tutaj. Kiedy tak się stanie, oto rzeczy, które możesz zrobić, aby odzyskać swoją kartę podarunkową.

Jeśli od razu zdasz sobie sprawę, że wysłałeś prezent Amazon na zły adres e-mail, możesz anulować za pośrednictwem witryny Amazon, ale poza tym dałeś komuś prezent za darmo. Jeśli odbiorca jest świadomy, że karta podarunkowa nie jest dla niego przeznaczona, na przykład gdy wysyłasz mu wiadomość e-mail, technicznie jest to kradzież, ale możesz mieć trudności z odzyskaniem pieniędzy, chyba że osoba jest naprawdę uprzejma.

🔥 Zalecana:  Ponad 15 legalnych ofert pracy, które zarabiają 2000 USD miesięcznie – zarabiaj dodatkowe pieniądze każdego miesiąca

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to skontaktować się z obsługą klienta Amazon. Chociaż zależy to od tego, czy adres e-mail, na który wysłano kartę podarunkową, jest aktywny czy nieaktywny. Jeśli była nieaktywna, amazon powiadomiłby Cię i może łatwo anulować transakcję, ale jeśli jest aktywna, a karta została wykorzystana, nie podlega zwrotowi. Ponadto, ze względu na ograniczenia wynikające z ustawy o ochronie danych, Amazon miałby trudności z komunikowaniem się z Tobą w sprawie statusu transakcji.

Ponadto, jeśli karta podarunkowa została zakupiona za pomocą karty kredytowej, bank, który ją wystawił, zawiesi płatność za nią i poda informacje kontaktowe umożliwiające skontaktowanie się ze sprzedawcą w celu uzyskania dodatkowej pomocy.

Czy możesz anulować kartę podarunkową Amazon po jej zrealizowaniu?

Nie, nie możesz. Pieniądze na karcie przepadają po jej wykorzystaniu (wykorzystaniu), a Amazon nie zwróci ich. Tak więc, jeśli wysłałeś kartę upominkową Amazon na niewłaściwy adres e-mail, a ktoś inny wykorzysta kartę, od Ciebie zależy, czy uda Ci się to z tą osobą, ponieważ Amazon nie będzie się w to angażować.

W związku z tym nie możesz usunąć karty podarunkowej z konta po jej zrealizowaniu i tylko obsługa klienta Amazon może anulować kartę podarunkową z Twojego konta. Nie otrzymasz jednak rekompensaty finansowej.

Co więcej, zwykle tylko „niewykorzystane” lub anulują kartę podarunkową z jednego konta, aby dodać ją do osobnego konta dla Ciebie (jako wyjątek od ich zasad). Na przykład, jeśli po raz pierwszy zrealizowałeś kartę podarunkową na niewłaściwym koncie.

Czy widzisz, kto zrealizował kartę podarunkową Amazon

Nie, nie możesz, ponieważ Amazon nie ujawni, kto użył Twojej karty podarunkowej. Jeśli masz fizyczną kartę podarunkową, ze sklepu lub z Amazon.com i masz wątpliwości, możesz poprosić przedstawiciela, aby sprawdził, czy została wykorzystana; jeśli podejrzewasz, że karta podarunkowa została niewłaściwie użyta, możesz poprosić o dodatkowe dochodzenie.

🔥 Zalecana:  Przegląd karty Greenlight: czy to właściwy wybór dla mojej rodziny?

Jeśli podejrzewają, że używał go któryś z twoich znanych krewnych, nakłaniają cię do ponownego sprawdzenia u nich, ale jeśli nie, przyjrzą się temu. Ponadto, jeśli otrzymasz go w prezencie, musisz skontaktować się z osobą, która go kupiła. Dlatego jeśli wysłałeś kartę podarunkową Amazon na niewłaściwy adres e-mail, nie ma możliwości poznania osoby.

Przeczytaj także: Czy widzisz, kto zrealizował kartę podarunkową Amazon?

Jak wysłać wiele kart podarunkowych Amazon na raz

Jeśli chcesz wysłać wiele kart podarunkowych Amazon na raz, skorzystaj z usługi dostarczania e-maili z firmowymi kartami podarunkowymi na Amazon. Aby skorzystać z usługi, wykonaj następujące kroki:

  • Idź do Firmowa usługa dostarczania kart podarunkowych pocztą e-mail na Amazon i wybierz „Pobierz szablon” opcja.
  • Wpisz imiona i nazwiska odbiorców, adresy e-mail, wartości kart podarunkowych, które chcesz wysłać, oraz wszelkie spersonalizowane wiadomości, które chcesz zawrzeć w pobranym pliku. Upewnij się również, że wszystkie adresy e-mail są poprawne.
  • Następnie idź do Dostosuj wiadomości z Firmowe Karty Podarunkowe i postępuj zgodnie z wytycznymi.
  • Kliknij Przeglądać aby znaleźć i wybrać ukończony plik, a następnie wybierz Wgrywać aby przesłać plik.

Należy pamiętać, że wartość zamówienia musi wynosić co najmniej 5000 USD w kartach podarunkowych Amazon.com, 1000 lub mniej odbiorców wiadomości e-mail, a każda karta podarunkowa musi być warta co najmniej 1 USD.

Przeczytaj także: Jak zostać przewoźnikiem dla Amazon

Wniosek

Podsumowując, co robisz, jeśli wysłałeś kartę podarunkową Amazon na niewłaściwy adres e-mail? Najlepiej jest skontaktować się z działem obsługi klienta Amazon i mieć nadzieję, że karta nie została jeszcze wykorzystana, w przeciwnym razie nie będziesz mógł otrzymać karty pieniężnej.