Wymagania systemowe OBS Studio dla systemów Windows i Mac

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wymagania systemowe OBS Studio dla systemów Windows i Mac

OBS studio to jedno z najlepszych programów do strumieniowego przesyłania treści audio i wideo. The oprogramowanie jest również doskonałym dodatkiem do Twojej konfiguracji, jeśli szukasz darmowych rejestratorów ekranu dla komputerów. Jakie są więc wymagania systemowe studia OBS, aby móc uruchomić je na komputerze bez usterek i opóźnień związanych z używaniem oprogramowania na komputerze, z którym nie jest ono przystosowane?

Wymagania systemowe OBS Studio

Maszyna: Studio OBS jest kompatybilne z komputerami z systemem Windows, Linux i Mac. Z doświadczenia sądzimy, że korzystanie z najnowszych wersji tych systemów operacyjnych zapewni lepsze działanie i lepsze wsparcie ze strony firmy.

Edytor: Będziesz potrzebować co najmniej serii Intel Core i5 lub AMD FX. Lepszy byłby dwurdzeniowy, 4-rdzeniowy procesor lub cokolwiek wyższego. Będziesz także potrzebować karty graficznej obsługującej DirectX 10. Próbowaliśmy użyć komputera z procesorem Intel Core i3 i chociaż wydajność nie była tak dobra, jak w przypadku komputera z procesorem Intel Core i5, byliśmy w stanie z łatwością obsłużyć większość operacji i zadań.

BARAN: Zalecamy, aby Twój komputer miał co najmniej 4 GB pamięci RAM, aby uruchomić to oprogramowanie. Chociaż zalecamy 4 GB do płynnego działania, byliśmy w stanie uruchomić go na maszynie z 2 GB pamięci RAM, więc to również powinno działać. Jedyną różnicą było to, że uzyskaliśmy lepsze, szybsze i płynniejsze działanie oprogramowania z maszyną z 4 GB pamięci RAM.

Zalecane wymagania systemowe OBS

Musisz wiedzieć, że posiadanie kompatybilnego systemu nie gwarantuje możliwości przesyłania strumieniowego lub nagrywania za pomocą OBS Studio. OBS potrzebuje pewnego sprzętu i systemów operacyjnych do działania niezależnie od typu systemu.

Z drugiej strony wymagania dotyczące procesora mogą się różnić w zależności od używanego kodera, rozdzielczości ekranu, liczby klatek na sekundę i złożoności sceny.

Powiedziawszy to, spójrzmy na wymagania systemowe OBS, które naszym zdaniem będą potrzebne.

W systemie Windows:

 • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel i7 8700K, AMD Ryzen 1600X
 • Pamięć: 8GB RAM
 • Grafika: seria GeForce 10, seria Radeon 5000, Intel Xe
 • DirectX: wersja 11
 • Sieć: szerokopasmowe łącze internetowe
 • Przechowywanie: 500 MB dostępnej przestrzeni

System operacyjny Mac:

 • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
 • System operacyjny: 10.15 lub nowszy
 • Procesor: czterordzeniowy Intel lub M1 (Pro/Max)
 • Pamięć: 8GB RAM
 • Grafika: Intel, AMD lub Apple
 • Sieć: szerokopasmowe łącze internetowe
 • Przechowywanie: 500 MB dostępnej przestrzeni
🔥 Zalecana:  Przegląd programu partnerskiego Ulta: Zarabiaj pieniądze online dzięki produktom kosmetycznym

Czy OBS wymaga karty graficznej?

Tak. Jeśli zamierzasz używać OBS na komputerze z systemem Windows, upewnij się, że komputer działa na jednej z poniższych kart graficznych, ponieważ są to niektóre zalecane wymagania systemowe OBS:

 • Seria GeForce 10
 • Seria Radeon 5000
 • Karta graficzna Intel Xe.

Jeśli jednak korzystasz z komputera Mac, upewnij się, że karta graficzna to Intel, AMD lub Apple.

Czy OBS wykorzystuje dużo danych?

Ilość danych używanych przez OBS zależy od tego, co robisz z oprogramowaniem i jak często to robisz.

Na przykład, jeśli Twoje źródło wideo lub audio jest lokalne i nagrywasz lokalnie, nie potrzebujesz połączenia z Internetem. Oznacza to, że OBS w ogóle nie będzie musiał zużywać twoich danych.

Co więcej, nagrywanie odbywa się zwykle lokalnie na dysku komputera PC lub dysku zewnętrznym. W związku z tym nie wykorzystałoby to alokacji danych ISP.

Jest jednak inny kąt, który należy wziąć pod uwagę. Jeśli zapisujesz swoje nagrania w folderze dysku ustawionym do synchronizacji w chmurze, zużywasz dane.

OBS Studio nie jest aplikacją SaaS, która potrzebuje danych internetowych do wykonania każdego zadania. Jednak transmisja na żywo za pomocą OBS jest codziennym przypadkiem użycia, który będzie wymagał danych internetowych.

Podsumowując, ilość danych zużywanych przez OBS zależy od tego, ile działań związanych z Internetem wykonujesz w programie.

Najlepsze komputery do OBS

W tej sekcji przyjrzymy się niektórym z najlepszych komputerów do OBS, które spełniają zalecane wymagania systemowe OBS:

ASUS Vivobook 15.6

ASUS Vivobook 15.6 to atrakcyjny ultraprzenośny laptop ważący zaledwie 1 funt. Jego niewielka waga to przede wszystkim zasługa plastikowej konstrukcji.

Pomimo plastikowej konstrukcji, ASUS Vivobook 15.6 jest dość solidny. Ponadto jego ogólny projekt jest spójny i dobrze zorganizowany.

ASUS Vivobook 15.6 jest również dość duży. Mierzy 9,07 x 14,06 x 0,78 cala.

Mimo że rozmiar sprawia, że ​​jest mniej kompaktowy, ma inne zalety. Jedną z tych korzyści jest to, że zapewnił firmie ASUS wystarczająco dużo miejsca, aby zaoferować dobrze rozmieszczony układ klawiatury.

🔥 Zalecana:  FIFA uruchamia platformę NFT dla cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich związanych z piłką nożną

Mogłyby również zmieścić całą klawiaturę numeryczną bez ściskania klawiszy klawiatury. Pomimo odpowiedniego rozmieszczenia klawiszy, na klawiaturze wciąż jest wystarczająco dużo miejsca, aby oprzeć nadgarstek podczas wygodnego pisania.

Właściwe wykorzystanie przestrzeni przez firmę ASUS trwało nawet po bokach laptopa. ASUS Vivobook 15.6 oferuje również duży wybór portów.

Po lewej stronie laptopa znajdują się dwa porty USB 2.0 typu A. Tymczasem po prawej stronie laptopa znajduje się gniazdo zasilania, port USB 3.1 typu A, port HDMI 2.0 oraz gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe.

ASUS Vivobook 15.6 imponuje również pod względem wyświetlacza. Posiada 15,6-calowy wyświetlacz NanoEdge o rozdzielczości 1920 x 1080, który doskonale odtwarza obrazy i treści.

Pod względem wydajności ASUS Vivobook 15.6 wykonuje doskonałą robotę. Jego czterordzeniowy procesor Intel Core i7-1065G7 umożliwia mu wykonanie prawie każdego zadania, które mu postawisz, spełniając nasze wymagania systemowe OBS.

Mówiąc prościej, ASUS Vivobook 15.6 to niezła potęga. Jego ogólna konfiguracja sprzętowa umożliwia obsługę wielu programów, w tym OBS.

Inne konfiguracje sprzętowe oferowane przez ASUS Vivobook 15.6 obejmują 8 GB pamięci RAM DDR4 i dysk twardy 1 TB 5400 obr./min. Posiada również kartę graficzną Intel HD Graphics 6000.

Niestety żywotność baterii ASUS Vivobook nie jest imponująca. Może działać tylko przez 6 godzin na pełnej baterii.

Niemniej jednak ASUS Vivobook 15.6 to doskonały laptop do obsługi operacji OBS.

ASUS ZenBook 14

ASUS ZenBook 14 to jeden z najatrakcyjniejszych ultraprzenośnych laptopów ze średniej półki, którego specyfikacje spełniają wymagania systemowe OBS. To także jeden z najbardziej kompaktowych i najlżejszych laptopów.

Aby podać więcej szczegółów, ASUS ZenBook 14 ma wymiary 12 x 8,8 x 0,62 cala i waży 2,65 funta.

Chociaż lekkość ASUS ZenBook jest doskonałą cechą, wydaje się, że jest to zbyt wysoka cena do zapłacenia, biorąc pod uwagę, jak delikatny jest laptop.

Główna obudowa i ekran laptopa wydają się solidne, ale przy próbie chwycenia i podniesienia można zauważyć dużo skrzypienia. Ponadto zawiasy nie są tak wytrzymałe, jak byśmy tego chcieli.

Nie trzymają wyświetlacza na tyle dobrze, by czuć się pewnie.

Mówiąc o ekranach, ASUS oferuje trzy opcje wyświetlania dla ASUS ZenBook 14. Wszystkie opcje są zbudowane z matowych, bezdotykowych paneli IPS.

🔥 Zalecana:  Mieszkania dla pracowników w odległych lokalizacjach: 6 czynników, które należy wziąć pod uwagę

Możesz mieć pewność, że niezależnie od zakupionej opcji ekranu uzyskasz dobry obraz.

Jeśli chodzi o konfiguracje sprzętowe i wymagania systemowe OBS, ASUS ZenBook 14 jest wyposażony w procesor Intel Core i7-1165G7. Jest również wyposażony w dysk SSD PCIe o pojemności 512 GB, 8 GB pamięci RAM i kartę graficzną Iris Xe.

Te konfiguracje sprzętowe sprawiają, że ASUS ZenBook 14 jest wystarczająco wydajny, aby obsłużyć większość operacji komputerowych i oprogramowania. Dlatego ASUS ZenBook 14 dobrze pasuje, jeśli szukasz laptopów z wymaganiami systemowymi OBS.

Przeczytaj także: Czy Kinguin jest legalny i godny zaufania? Najlepsza karta graficzna do komputera do gier i edycji wideo

Recenzja i pobieranie OBS Studio

Jakie funkcje sprawiły, że OBS Studio jest jednym z najlepszych narzędzi audio-wideo dostępnych na rynku do tworzenia filmów na YouTube, Facebooku i YouTube?

 1. Jedną z najlepszych cech tego oprogramowania jest interfejs użytkownika Modular Dock™. Ta funkcja umożliwia zmianę układu oprogramowania tak, jak chcesz. To dostosowanie sprawia, że ​​oprogramowanie jest spersonalizowane do Twoich unikalnych wymagań pracy.
 2. Miksowanie audio i wideo jest jednym z najbardziej wydajnych, jakie możemy wymyślić. Możesz tworzyć sceny z wielu źródeł, w tym obrazów i filmów, zrzutów ekranu systemu Windows, tekstu, obrazów, przechwyconych kamer internetowych i wielu innych.
 3. Dzięki OBS Studio możesz także zaprogramować wiele scen i płynnie przełączać się między nimi za pomocą funkcji niestandardowych przejść.
 4. Mikser audio jest również wyposażony w różne filtry, filtry, które są świetne, jeśli planujesz nagrywać podcasty. Będziesz mógł korzystać z funkcji takich jak Noise Gate, Noise Suppression i Noise Gain.
 5. Panel ustawień jest również jednym z najbardziej wszechstronnych, ale łatwych, z jakich korzystałem. Możesz dostosować różne aspekty swojej transmisji i nagrań według własnego uznania.

Ostatnia aktualizacja 04.06.2023 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.