Wykryto drugi monitor, ale się nie wyświetla — poprawki robocze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wykryto drugi monitor, ale się nie wyświetla — poprawki robocze

Uruchomienie konfiguracji z wieloma monitorami jest celem wielu z nas, entuzjastów komputerów osobistych. Jednak może to być prawdziwym rozczarowaniem, gdy ten drugi monitor nie współpracuje, nawet jeśli komputer potwierdza jego istnienie.

Przyczyną może być błąd w ustawieniach karty graficznej komputera lub awaria sprzętowa samego monitora. W każdym razie możesz być pewien, że jestem tutaj, aby poprowadzić Cię przez kilka prostych rozwiązań, które mogą łatwo naprawić tę sytuację.

Jeśli więc szukasz sposobów rozwiązania problemu z wykrytym drugim monitorem, ale go nie wyświetla, jesteś we właściwym miejscu. Trzymaj się mnie, ponieważ mam zamiar zanurkować głęboko, aby odkryć optymalną poprawkę.

Przed przystąpieniem do rozwiązywania problemu „Wykryto drugi monitor, ale się nie wyświetla”.

Oto krótka lista kontrolna do rozważenia

 1. Czy spotkałem się już z tym problemem? Czy ten problem dotyczy wyłącznie tego konkretnego monitora, czy też miałem z nim do czynienia na innych ekranach?
 2. Zastanów się, czy inni nie zgłaszali podobnych problemów. Może to wskazywać na szerszy problem.
 3. Jeśli po raz pierwszy napotykasz ten problem, może to być problem z samym monitorem, kablami, złączami, a nawet kartą graficzną.
 4. Jeśli jest to powtarzający się problem, przypomnij sobie kroki podjęte w celu rozwiązania problemu z monitorem w przeszłości.
 5. Kontynuuj, aby wykonać te kroki rozwiązywania problemów i sprawdź, czy to rozwiąże problem.
 6. Jeśli problem będzie się powtarzał, prawdopodobnie wystąpił problem z monitorem, kablem lub systemem.
 7. Jeśli jest to częsty problem w Twoim biurze lub firmie, być może nadszedł czas, aby zadzwonić do pomocy technicznej.
 8. Jeśli używasz monitora po raz pierwszy lub używałeś go już wcześniej, ale nagle przestał działać, prawdopodobnie jest uszkodzony i być może trzeba będzie kupić nowy. Oto LG 27UP850, który może stanowić odpowiedni zamiennik. Upewnij się więc, że monitor działa przed wypróbowaniem tych poprawek, aby zaoszczędzić czas.
🔥 Zalecana:  Jak zostać pisarzem dla SNL (szalenie kompletny przewodnik)

Poprawka 1: Sprawdź rozdzielczość i sterowniki

Jako użytkownik systemu Windows powinieneś udać się do „Menadżer urządzeń” i sprawdź, czy twój drugi monitor pojawia się na liście pod wyświetlaczami, wyposażony w odpowiednie sterowniki. Istnieje prawdopodobieństwo, że do prawidłowego działania wyświetlacza konieczne może być pobranie i zainstalowanie odpowiednich sterowników.

Spróbujmy innego podejścia, jeśli to nie zadziała. Zacznij używać bardzo niskiej rozdzielczości, aby sprawdzić, czy monitor reaguje. Jeśli uzyskasz zdjęcie w tych niskich rozdzielczościach, stopniowo je zwiększaj, aż trafisz na blokadę. Ta strategia pomoże zidentyfikować próg rozdzielczości, przy którym monitor przestaje działać.

Poprawka 2: Wypróbuj porty i wejścia

Spróbuj – może być konieczne przełączenie wejścia na monitorze. Monitory z wieloma portami adaptera wyświetlacza z tyłu mogą często przełączać wejścia, co pozwala na przykład przełączać się z komputera na telewizor. Zwykle te monitory mają domyślne ustawienie telewizora.

Nawet jeśli masz problemy z uzyskaniem sygnału z monitora, przyciski po bokach, na dole lub z tyłu monitora powinny nadal działać. Jeden z nich może być oznaczony jako „wejście”, umożliwiając przełączanie między różnymi ustawieniami. Wypróbuj i sprawdź, czy rozwiąże to Twój problem.

Poprawka 3: Sprawdź problemy z kartą wideo

Chociaż niektóre monitory są skonfigurowane do automatycznej regulacji wejścia, może być konieczna ręczna zmiana w menu ekranowym (OSD) monitora, jeśli została zmodyfikowana.

Może być również konieczne zagłębienie się w ustawienia producenta karty graficznej i upewnienie się, że rozszerzasz lub tworzysz kopię lustrzaną pulpitu, w zależności od preferencji.

Jeśli te kroki nie przyniosą rezultatów, możesz rozważyć zaktualizowanie sterowników karty graficznej jako ostateczność. Aktualizacje sterowników można sprawdzić za pośrednictwem firmy Microsoft. I pamiętaj, jako absolutną ostateczność i tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, możesz rozważyć aktualizację BIOS-u.

Ale uważaj na moją ostrożność: nie zalecam przeprowadzania aktualizacji BIOS-u, chyba że jest to krytyczne ze względu na związane z tym ryzyko. Możesz zaktualizować sterowniki za pomocą narzędzi, takich jak Windows Update lub HP Support Assistant.

🔥 Zalecana:  Poznaj „Codeball” — zautomatyzowanego recenzenta kodu opartego na głębokim uczeniu się, który pomoże opiekunom przeglądać żądania ściągnięcia Github

Poprawka 4: Spróbuj przywrócić system

 1. Zacznij od otwarcia menu Start i wyszukiwania „Utworzyć punkt przywracania„. Wybierz najlepszy wynik, aby otworzyć Właściwości systemu.
 2. We właściwościach systemu kliknij przycisk „Przywracanie systemu” przycisk.
 3. W następnym oknie kliknij „Następny” i wybierz punkt przywracania, którego chcesz użyć.
 4. Pamiętaj, klikając „Przywracanie systemu” przywróci ustawienia komputera do ostatniej znanej dobrej konfiguracji systemu.

Ale poczekaj, przed użyciem należy wziąć pod uwagę ważną uwagę Punkt przywracania: najpierw musisz go włączyć. Dzięki temu system Windows 10 może tworzyć punkty przywracania dla twojego systemu. Oto jak to zrobić:

 1. Wróć do „Utworzyć punkt przywracania” w funkcji Przywracania systemu na komputerze.
 2. Upewnij się, że jest włączona z tego ekranu. Ta funkcja jest dostępna tylko z dysków systemowych lub komputerów z zainstalowanym systemem operacyjnym.

Dzięki tym krokom jesteś dobrze przygotowany do efektywnego i bezpiecznego korzystania z funkcji punktu przywracania.

Poprawka 5: Baw się dostosowywaniem ustawień

 1. Zacznij od sprawdzenia ustawień wyświetlania. Kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar pulpitu i wybierz „Ustawienia wyświetlania„. System Windows automatycznie podejmie próbę wykrycia monitora po naciśnięciu przycisku „Wykryć” przycisk.
 2. Jeśli powyższy krok nie przyniesie rezultatów, naciśnij klawisz Windows + X, aby otworzyć menu szybkiego dostępu i wybierz „Menadżer urządzeń„.
 3. W Menedżerze urządzeń sprawdź dwukrotnie, czy system Windows wykrywa Twoją kartę graficzną. Zajrzyj pod „Karty graficzne” I “Monitory” Sekcje. Zwracaj uwagę na wszelkie błędy oznaczone żółtym znakiem ostrzegawczym.
 4. Wróć do ustawień wyświetlania swojego podwójnego monitora, klikając prawym przyciskiem myszy pusty obszar pulpitu.
 5. Wybierz monitor, który powoduje problemy (na przykład może to być Monitor 2).
 6. Spróbuj kliknąć „Identyfikuj”. To może nie zawsze działać, ale warto spróbować.
 7. Przewiń w dół i kliknij „Zaawansowane ustawienia wyświetlania” na dole strony.
 8. Kliknij “Wyświetl właściwości adaptera dla Display-2” (lub inny monitor, który sprawia problemy).
 9. Przejdź do zakładki Monitor.
 10. Wybierz inną częstotliwość odświeżania ekranu. Może się to różnić w zależności od specyfikacji monitora. Na przykład może być konieczne przełączenie na 60 Hz, nawet jeśli monitor obsługuje 75 Hz.
🔥 Zalecana:  Wykorzystanie „cyfryzacji” do radzenia sobie z zmieniającymi się czasami

Pamiętaj, że to, co działa dla Ciebie, może być inne, ale jest to sprawdzona metoda rozwiązywania tego konkretnego problemu. Nie bój się eksperymentować z różnymi ustawieniami, aby znaleźć to, które rozwiąże Twój problem.