Wszystko o procesie roboczym MoUSO — jak naprawić wysoki procesor?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wszystko o procesie roboczym MoUSO — jak naprawić wysoki procesor?

Czasami możesz zauważyć, że w Menedżerze zadań Windows działa podstawowy proces roboczy MoUSO, na przykład podstawowy proces roboczy USO, usocoreworker.exe lub usoclient.exe. Ten proces zajmuje dużo procesora i pamięci RAM i może powodować problemy.

Ten proces jest niezbędny do poprawy stabilności i wydajności systemu i jest odpowiedzialny za zarządzanie instalacją aktualizacji systemu Windows, co pomaga systemowi operacyjnemu. USO to także skrót od Update Session Orchestrator. Podstawowy proces roboczy MoUSO jest również nazywany MoUSOCoreWorker.exe. Możesz zobaczyć ten proces, gdy system Windows sprawdza dostępność aktualizacji.

Co to jest podstawowy proces roboczy MoUSO?

MoUSO Core Worker Process jest jednym ze składników UUP lub Unified Update Platform firmy Microsoft, która jest wbudowana w system Windows 10. Kiedy system Windows wymaga aktualizacji, proces ten określa kolejność pobierania i instalowania aktualizacji systemu operacyjnego.

Ten proces jest uruchamiany, gdy system Windows sprawdza i wyszukuje aktualizacje. Ale czasami pozostaje aktywny bez powodu i biorąc pod uwagę, że zużywa dużo pamięci RAM i procesora, może powodować zawieszenie lub spowolnienie systemu. Czasami to zdarzenie powoduje, że komputer wychodzi z trybu uśpienia bez powodu.

Dlatego jeśli odkryjesz, że proces MoUSO Core Worker Process zużywa dużo procesora i pamięci RAM w twoim systemie, powinieneś poszukać rozwiązania tego problemu.

Tutaj przeprowadzę Cię przez niektóre działające rozwiązania, aby szybko rozwiązać ten problem.

Metoda 1 — Zainstaluj oczekujące aktualizacje systemu Windows

Jak powiedzieliśmy wcześniej, ten proces jest związany z instalowaniem aktualizacji. Pierwszym rozwiązaniem jest więc zainstalowanie wszystkich aktualizacji. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki.

 1. Kliknij przycisk Windows na klawiaturze lub ikonę Windows w lewym dolnym rogu ekranu i przejdź do ustawień (zamiast tego możesz nacisnąć przyciski Windows + I).
 2. Z opcji na stronie znajdź opcję Aktualizacja i zabezpieczenia i kliknij ją.
🔥 Zalecana:  Statystyki 101-Część 1-Co to jest testowanie hipotez? – W stronę SI
 1. Kliknij przycisk Sprawdź aktualizacje, aby rozpocząć pobieranie dostępnych aktualizacji. Jeśli są dostępne inne aktualizacje, kliknij Wyświetl wszystkie opcjonalne aktualizacje, aby je zainstalować.
 1. Jeśli system Windows wykryje nową aktualizację, należy kliknąć przycisk Instaluj.

Metoda 2 – Upewnij się, że nie zhakował Cię cyberprzestępca

Jedną z podstawowych rzeczy, które powinieneś zrobić przed naprawieniem problemu, jest upewnienie się o autentyczności procesu. Haker mógł użyć nazwy podobnej do MoUSO Core Worker Process. Więc najpierw upewnij się, że ten proces nie pochodzi od trojana. Powinien być od Microsoftu.

 1. Wejdź do Menedżera zadań, naciskając przyciski Ctrl + Alt + Delete.
 2. Znajdź na liście Proces podstawowy procesu roboczego MoUSO, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości.
 3. Na nieruchomości stronę, znajdź lokalizację i skopiuj ścieżkę zapisaną przed nią.
 1. Teraz wklej tę ścieżkę do eksploratora plików, aby zobaczyć plik wykonywalny związany z procesem na stronie.
 2. Po znalezieniu pliku wykonywalnego kliknij go prawym przyciskiem myszy i przejdź do niego nieruchomości.
 1. Następnie wybierz Detale patka.
 2. Znaleźć Prawo autorskie w tym oknie. “Korporacja Microsoft. Wszelkie prawa zastrzeżone” powinno być napisane przed nim.

Metoda 3 — Uzyskaj pomoc od narzędzia do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update

Jednym z doskonałych narzędzi w systemie Windows 10 jest rozwiązywanie problemów, za pomocą których użytkownicy mogą rozwiązywać problemy i problemy z systemem. To narzędzie próbuje zdiagnozować problemy z komputerem. Aby rozwiązać problem związany z procesem MoUSO Core Worker, wykonaj poniższe czynności za pomocą narzędzia do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update.

 1. Na pasku zadań znajduje się pole wyszukiwania z ikoną szkła powiększającego po lewej stronie. Kliknij to pole, aby otworzyć pasek wyszukiwania. (Możesz również nacisnąć Okna + S przyciski do tego)
 2. Musisz wpisać w nim panel sterowania, aby go wyszukać. Po znalezieniu kliknij Panel sterowania.
 1. Szukaj “rozwiązywać problemy” w polu panelu sterowania wyszukiwania w górnej części okna. Kliknij rozwiązywanie problemów w wynikach wyszukiwania.
 1. Kliknij Pokaż wszystkie z menu po lewej stronie strony.
 1. Na tej stronie znajdują się wszystkie dostępne narzędzia do rozwiązywania problemów. Powinieneś znaleźć Narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update.
 2. Kliknij Aktualizacja systemu Windows aby otworzyć okno narzędzia do rozwiązywania problemów.
 1. Kliknij przycisk „Dalej”, aby rozpocząć analizę problemu. Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów wykryje problem z systemem, naprawi go.