Wszystko, co musisz wiedzieć, aby wdrożyć DevSecOps w swoim DevOps

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wszystko, co musisz wiedzieć, aby wdrożyć DevSecOps w swoim DevOps

Z każdym mijającym rokiem złośliwe ataki na systemy oprogramowania są coraz częstsze wzrastający. Obecnie jest więcej niż kiedykolwiek ataków wymierzonych nie tylko w systemy, ale także w dane użytkowników. Co więc zrobić, aby zabezpieczyć swój system? Zabezpieczanie systemów nie jest bliskie, ale jak? W tym poście przyjrzymy się DevSecOps narzędzia, które pozwolą odpowiedzieć na to pytanie. Narzędzia te są zintegrowane z procesem tworzenia oprogramowania, aby zapewnić bezpieczeństwo oprogramowania na każdym poziomie procesu tworzenia. Pomoże to również w zabezpieczeniu systemów przed złośliwymi próbami.

Zrozumienie zagrożeń bezpieczeństwa

Prawie całe używane oprogramowanie nie działa samodzielnie. Zawsze są połączone z systemami zewnętrznymi lub wystawiają punkty końcowe na zdalny dostęp przez sieć. Systemy obejmują również przechowywanie poufnych danych prywatnych. Dane te są przechowywane w bazach danych, które są jednocześnie węzłami w sieci. Posiadanie systemów w sieci zwiększa ryzyko naruszenia bezpieczeństwa. Nie oznacza to, że systemy, których nie ma w Internecie, nie są podatne na zagrożenia. Złośliwy kod i błędy mogą istnieć nawet w używanych bibliotekach.

Kwestie bezpieczeństwa oprogramowania mogą dotyczyć nieautoryzowanego dostępu do danych. Oznacza to również zablokowanie systemu dla okupu, zewnętrznych bibliotek kodu z lukami, błędami i trojanami.

Problem z istniejącym podejściem

Podczas gdy większość zespołów zajmujących się oprogramowaniem sprawdza kwestie bezpieczeństwa po opracowaniu oprogramowania, ta strategia stwarza poważne wyzwania. Po pierwsze, bardzo trudno jest przetestować cały system oprogramowania pod kątem luk w zabezpieczeniach na końcu rozwoju, ponieważ oprogramowanie może składać się z kilku modułów, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Po drugie, testowanie oprogramowania pod kątem bezpieczeństwa staje się problemem, jeśli pojawiają się problemy z bezpieczeństwem i zbliża się data uruchomienia. Usunięcie zagrożeń wymaga czasu.

🔥 Zalecana:  Jakie są najbardziej niedoceniane wskazówki SEO i czynniki rankingowe?

DevSecOps jest Twoim wybawieniem

Rozwiązaniem tego problemu jest więc umożliwienie oceny zagrożeń bezpieczeństwa podczas procesu tworzenia oprogramowania w procesie zwanym DevOps. Pomaga to w budowaniu potoku oceny bezpieczeństwa podczas procesu tworzenia oprogramowania, tak aby problemy nie pojawiały się o godzinie 11.

Do niedawna zespół programistów pracował oddzielnie, zespół ds. bezpieczeństwa był oddzielny, podobnie jak zespół ds. wdrożeń. Ostatnio procesy te są łączone w jeden i nazywane DevSecOps.

Dlaczego DevSecOps?

 1. Skraca czas potrzebny do usunięcia zagrożeń bezpieczeństwa
 2. Zapewnia, że ​​zespoły współpracują ze sobą.
 3. Zapewnia, że ​​ocena bezpieczeństwa jest przeprowadzana od pierwszego dnia.
 4. Zapewnia, że ​​produkt końcowy jest dobrze przetestowany i opracowany, z zachowaniem zasady bezpieczeństwa.
 5. Tworzy produkty, które są bardziej niż kiedykolwiek zgodne ze standardami bezpieczeństwa.

Narzędzia dla DevSecOps

Zanim przejdziemy do narzędzi DevSecOps, należy wiedzieć, jakie rodzaje narzędzi istnieją. Narzędzia DevSecOps dzielą się na następujące kategorie: modelowanie zagrożeń, monitorowanie, ostrzeganie, I wyobrażanie sobie.

Modelowanie zagrożeń: Są to narzędzia, które identyfikują problemy, mając na uwadze obecny system. Systemy te identyfikują również problemy i zagrożenia bezpieczeństwa występujące obecnie w systemie oraz łatanie systemu.

Ostrzeganie: jeśli chodzi o zagrożenia bezpieczeństwa oprogramowania, problemy muszą zostać naprawione, gdy tylko się pojawią. W tym celu potrzebujemy bardzo skutecznego systemu ostrzegania. Narzędzia te integrują się z tworzonym kodem oprogramowania, dzięki czemu repozytorium kodu jest konsekwentnie skanowane i podświetlane.

Monitorowanie: teraz, gdy widzieliśmy już modelowanie zagrożeń i alerty, następnym rodzajem narzędzia DevSecOps jest monitorowanie. Narzędzia te zbierają dane i analizują je pod kątem zagrożeń bezpieczeństwa.

Wizualizacja: Zbieranie danych to za mało. Zespoły programistyczne muszą wizualizować dane, aby lepiej wiedzieć, co dzieje się w systemie. Te narzędzia wizualizują KPI i wiedzą, jaka jest aktualna sytuacja w zakresie bezpieczeństwa.

🔥 Zalecana:  Galeria sztuki West Hollywood otwiera pokaz „Iranian Mint” 9 nowych artystów NFT, aby uruchomić platformę MetaMural

Teraz, gdy wiemy, jakie rodzaje narzędzi istnieją, przyjrzyjmy się narzędziom:

Modelowanie zagrożeń:

 • Ul: Oprogramowanie do wykrywania zagrożeń typu open source, które jest bezpłatne i skalowalne.
 • Kora: Cortex może obserwować zagrożenia bezpieczeństwa, analizować je i ostatecznie podejmować działania przeciwko zagrożeniom.
 • MISP: Inteligentne oprogramowanie do wykrywania zagrożeń typu open source.

Narzędzia alertów:

 • RunDeck: Narzędzie typu open source, którego można używać do zarządzania incydentami i operacji samoobsługowych. RunDeck może automatycznie uruchamiać zautomatyzowane zadania.

Monitorowanie:

 • Sentry.io: Sentry.io to pomocne narzędzie, które można zintegrować z istniejącym potokiem tworzenia oprogramowania. Może pomóc w monitorowaniu i rozwiązywaniu problemów w krótkim czasie.
 • Obsługa, natychmiast: Jest to narzędzie oparte na chmurze, które pomaga organizacjom zarządzać ich przepływami pracy. Może generować alerty, uruchamiając zadania.

Wizualizacja i pulpit nawigacyjny:

 • Splunk: Jest to narzędzie oparte na usługach, które może wyświetlać i organizować dzienniki, które można szybko przeszukiwać. Pomaga również w zarządzaniu alertami, wynikami i skonfigurowanymi zadaniami.
 • Elastyczne bezpieczeństwo: Pomaga operatorom bezpieczeństwa identyfikować, naprawiać i wizualizować zagrożenia bezpieczeństwa.

Pamiętaj, że istnieje wiele innych narzędzi, których nie uwzględniliśmy w tym poście.