Wskazówki marketingowe na Pintereście dla początkujących w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wskazówki marketingowe na Pintereście dla początkujących w 2023 r

Wiodąca sieć reklam push, która dba o Twój zwrot z inwestycji! Zareklamuj dowolną ofertę i uzyskaj wysokie wyniki w ponad 185 GEO! CPC zaczyna się od 0,001 USD

Dołącz do Push House już teraz!

Wskazówki marketingowe dla Pinteresta

Chcesz dotrzeć do nowych odbiorców swojej marki? Masz produkt, który chcesz zareklamować? Czy potrzebujesz wskazówek, jak promować swój produkt na Pintereście? Czy potrzebujesz marketingu, aby rozkwitać sprzedaż? Czy chcesz poznać zalecenia i zakazy reklamowania się na tej platformie? Czy chcesz, aby Twoje reklamy oglądali nowi odbiorcy? A może chcesz na dużą skalę zwiększać świadomość swoich marek i produktów?

Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce, Pinterest to świetna platforma marketingowa, ponieważ ma wiele unikalnych schematów marketingowych, które mogą pomóc Ci dotrzeć do odbiorców, do których chcesz dotrzeć. Badania pokazują również, że jest to jedna z najczęściej używanych platform marketingowych w mediach społecznościowych, po prostu ze względu na jej zdolność do sprzedaży reklam cyfrowych w wyjątkowy i ukierunkowany sposób, tymczasem nie jest to przypadek, ponieważ Pinterest chce, aby jego użytkownicy używali go do marketingu.

jedną ze strategii Pinteresta jest utrzymanie aktualności w przyszłości, dzięki przekonaniu ludzi, że jest odpowiedzialna za reklamę ich marki, Pinterest upewnił się, że pozostanie ona aktualna. Można go również postrzegać jako narzędzie do planowania przyszłych projektów.

Zrób marketingu na Pintereście

Jak wiemy, marketing polega na eksperymentowaniu, więc oczywiście nie ma żadnych zasad, których musisz przestrzegać.

Wieloletnie eksperymenty pomogły nam zobaczyć, co robią sprzedawcy, aby skutecznie sprzedawać swoje produkty. Niektóre rzeczy, które sprzedawca chciałby zrobić, podano poniżej,

1. Całkowicie skonfiguruj swój profil:

 • Uzupełnianie profili jest tym, co wszystkie marki robią na początku, ponieważ chcą dodać opisy i słowa kluczowe, które pomogą im dotrzeć do typu odbiorców, do których są kierowane.
 • Dodanie dobrze prezentującego się zdjęcia profilowego jest również tym, co pomaga sprzedawcom i jest bardzo niedoceniane, ponieważ większość sprzedawców nie myśli o tym. Pomoże to również osobom przeglądającym Twoją tablicę.

2. Skonfiguruj strategię marketingową Pinteresta:

Obejmuje to wiele rzeczy, jak np.

 • wyznaczanie inteligentnych celów, które są osiągalne w oczekiwanym czasie.
 • Poznanie odbiorców, którzy byliby zainteresowani Twoją marką lub produktami.
 • Monitorowanie tego, co twoi konkurenci robią w celach marketingowych.
 • Badanie ogólnej publiczności Pinteresta i planowanie reklamowania swoich produktów w sposób, który zainteresuje ogólną publiczność Pinteresta.

3. Aktywnie angażuj swoich obserwujących:

 • Aktywne angażowanie się w kontakt ze swoimi obserwatorami w celu utrzymania szumu wokół Twojej marki, co zaowocuje wzrostem wskaźników sprzedaży, a także pomoże Ci zdobyć więcej obserwujących.
 • Bezpośrednie wysyłanie wiadomości do osób, które lubią Twoje posty, jest dobrą opcją i interesuje Twoją markę prowadzeniem większej liczby rozmów w celu zwiększenia zaangażowania Twojej marki.

4. Ucz się od konkurencji:

 • Chociaż z nazwy „konkurenci” od razu wierzymy, że nie ma się czego od nich uczyć i zawsze trzeba być o krok przed nimi w ich strategiach marketingowych, podczas gdy to wcale nie jest prawda, tak wiele można się nauczyć od konkurencji, po prostu obserwując co robią, aby dotrzeć do swoich odbiorców i ty też możesz zrobić to samo, ponieważ ich odbiorcy są tacy sami jak twoi, musisz tylko znaleźć sposób na dotarcie do nich, który jest możliwy dzięki marketingowi.
 • Śledź swoich konkurentów, aby dowiedzieć się o ich strategiach, a kiedy je śledzisz, istnieje duża szansa, że ​​​​podążą za tobą, co jest korzystne dla obu marek ze względu na wzajemną promocję.
🔥 Zalecana:  Survey Junkie Review: Czy spełnia oczekiwania?

5. Korzystaj z analiz Pinteresta:

 • Poznawanie tego, co pasuje do Twoich obserwujących, jest najważniejszą częścią marketingu na Pintereście. Najpierw analizujesz poprzez eksperymentowanie, co działa dobrze, a następnie sugerujesz to w razie potrzeby. Nadmiar wszystkiego jest zły, więc nie nadużywaj tych taktyk.
 • Pinterest ma również własne narzędzia analityczne, które mogą ci bardzo pomóc, możesz także korzystać z różnych narzędzi marketingowych w mediach społecznościowych i analizować ruch.

6. Wciągająca treść:

 • 82% użytkowników Pinteresta korzysta z tej platformy za pośrednictwem swoich telefonów komórkowych, więc możesz wykorzystać to na swoją korzyść, stosując a Współczynnik proporcji 2:3 na Twoich postach, aby uniknąć przypadkowego przycinania Twoich postów.
 • Rozważ dodanie nagłówka podsumowującego treść Twojego posta. Dobre opisy mogą również pomóc w marketingu, ponieważ optymalizują Twój post i pomagają poprawić SEO
 • Zachęcanie użytkowników do klikania linków to również dobry sposób na promowanie produktów, ale upewnij się, że linki działają, ponieważ nie przedstawiałyby dobrego wizerunku Twojej marki, gdyby link otwierał się z błędem, takim jak 404 nie znaleziono, a także upewnij się, że otwiera się szybko, a Twoje linki są krótkie i dokładne, aby zapewnić obserwującym najlepsze wrażenia użytkownika, przynajmniej z Twojej marki.

7. Używaj różnych formatów:

 • Chociaż Pinterest jest powszechnie znany z udostępniania zdjęć, wiele popularnych marek wykorzystuje również filmy do promowania swoich produktów, jest to jedna z tych rzeczy, których radzimy nie nadużywać.
 • Chociaż użytkownicy Pinteresta zwykle używają tej platformy do zwiększania sprzedaży, pomyśl o wykorzystaniu tej platformy do długoterminowego zysku, koncentrując się na promocji swojej marki, tak aby dotarła do dużej liczby odbiorców, którzy chcą kupować produkty Twojej marki.

8. Zoptymalizuj swoje piny pod kątem SEO:

 • Pinterest to wyszukiwarka, a optymalizacja wyszukiwarek jest koniecznością, aby upewnić się, że ludzie znajdą Twoją markę i produkty na górze lub blisko góry, wyszukując słowa kluczowe związane z Twoją marką.
 • Dołącz odpowiednie słowa kluczowe, dokładne opisy i hashtagi, które zwiększą sprzedaż
 • Spróbuj użyć Kołki ryglującektóre są specjalnie zaprojektowane do dodawania treści za pośrednictwem Twojej witryny, poprawi to również Twoje SEO i zapewni, że unikniesz powielania podczas umieszczania treści z własnej witryny.

9. Zmaksymalizuj jakość obrazu:

 • Ponieważ Pinterest jest powszechnie znany z udostępniania zdjęć, nie zapewniłby dobrego wizerunku Twojej marce, gdyby Twoje posty nie były dobre lub wysokie
 • niekoniecznie musisz maksymalizować jakość, co nie jest takie trudne, ale przynajmniej upewnij się, że Twoje posty wyglądają dobrze i pamiętaj, że ta jakość reprezentuje Twoją markę.
 • Powinieneś znaleźć równowagę między rozmiarem obrazu a jakością obrazu, nie rób tak wysokiej jakości obrazu, aby miał również duży rozmiar pliku.
🔥 Zalecana:  6 najlepszych strategii personalizacji e-commerce dla detalistów

10. Postuj konsekwentnie:

 • Konsekwentne przypinanie sprawi, że dotrzesz do jak największej liczby potencjalnych klientów, a to także pomoże zwiększyć ekspozycję odbiorców na Twoją markę.
 • Możesz także skorzystać z narzędzi marketingowych w mediach społecznościowych, które pomogą Ci zaplanować przypinki lub posty z wyprzedzeniem, co zwiększy Twój zasięg i pomoże Ci znaleźć odbiorców, do których kierujesz reklamy.

Czego nie wolno robić w marketingu na Pintereście

1. Nie publikuj nieistotnych treści:

 • Publikowanie nieistotnych treści może spowodować utratę obserwujących, co oznacza utratę potencjalnych klientów.
 • Zawsze upewnij się, że jeśli ktoś odwiedza Twoją tablicę, masz oficjalny wygląd i reprezentujesz swoją markę poprzez treści związane wyłącznie z Twoimi produktami i utrzymuj swój kanał przydatny pod tym względem, aby ludzie rozumieli, co oferuje Twoja marka i jakiego rodzaju odbiorców obsługuje z.

2. Nie zostawiaj swojej planszy niekompletnej:

 • Zawsze wypełniaj całkowicie swoją tablicę, ponieważ może to wywołać błędne wrażenie, ponieważ nikt nie chce kupować od kogoś, kto nie traktuje poważnie oficjalnego profilu swojej marki na platformie marketingowej.
 • Jeśli nie masz wystarczającej ilości treści wymaganej do ukończenia tablicy, możesz dalej zbierać zawartość i utworzyć planszę, gdy będziesz mieć wymaganą ilość treści.
 • Możesz także utworzyć „tajną tablicę”, która jest widoczna tylko dla Ciebie, i możesz wybrać, kiedy chcesz, aby była widoczna dla Twoich obserwujących.

3. Nie publikuj skopiowanych treści:

 • Jeśli podobają Ci się czyjeś posty, pamiętaj, aby nie kopiować ich treści, ponieważ może to sprawić, że Twoja marka będzie wydawać się nieco nieprofesjonalna, a ponadto prawa autorskie to prawdziwa rzecz.
 • Powinieneś zapoznać się z zasadami Pinteresta dotyczącymi tego tematu, zanim spróbujesz zrobić coś takiego, ale zalecamy trzymanie się od tego z daleka.
 • Skopiowana treść jest degradowana przez wyszukiwarkę, aby wyniki wyszukiwania były oryginalne, a każda wyszukiwarka szczyci się dostarczaniem oryginalnych treści.

4. Nie używaj Pinteresta jak innych mediów społecznościowych:

 • Nie myśl o Pintereście w kategoriach innych platform marketingowych w mediach społecznościowych i spróbuj myśleć o nim jako o platformie, której używasz do promowania swojej marki, ponieważ może to być jeszcze bardziej opłacalne, jeśli grasz na dłuższą metę, zamiast sprzedawać swoje produkty, trzymając się z boku i nie zdobywając obserwujących, których faktycznie możesz zdobyć.
 • Promowanie swojej marki na Pintereście powinno być priorytetem korzystania z tej platformy, ponieważ może generować wyższy zysk, jeśli promujesz swoją markę we właściwy sposób.

5. Nie nadużywaj tagów:

 • Hashtagi na Pintereście nie działają tak samo, jak w innych mediach społecznościowych, takich jak Instagram, Twitter, a nawet Facebook, musisz zachować tagi odpowiednie do tematu, aby poprawnie ich używać, a użycie absurdalnej liczby tagów również nie pomoże więc używaj tagów efektywnie.
 • Konta Pinterest mogą również zostać bardzo łatwo zablokowane, jeśli używasz technik spamowania, których zwykle używasz na Instagramie, gdzie ciągle dodajesz wirusowe i popularne tagi, niezależnie od ich trafności z postem.

6. Nie publikuj treści niskiej jakości:

 • Publikowanie zdjęć i filmów niskiej jakości spowoduje utratę obserwujących i nada Twojej marce nieoficjalny wygląd, co sprawi, że będziesz wyglądać jak niewiarygodna marka, jeśli nie masz dużej liczby obserwujących.
 • Upewnij się, że Twoje zdjęcia i filmy wyglądają dobrze i zachowaj estetykę, aby nadać swojemu postowi wyjątkowość, która pomoże również uczynić Twoją markę wyjątkową na swój własny sposób.
🔥 Zalecana:  39 Kupony miłosne i randki – pomysły do ​​wydrukowania dla niego lub dla niej

7. Nie przypinaj tylko jednej tablicy:

 • Podczas tworzenia profilu utwórz co najmniej 5 tablic i unikaj przypinania wszystkich pinezek tylko do jednej tablicy. Możesz wypróbować różne tablice dla różnych motywów i przesyłać treści, pamiętając o motywie odpowiednim dla treści.
 • Co więcej, korzystanie tylko z jednej tablicy sprawi, że Twój profil będzie wyglądał na niezorganizowany, podczas gdy użytkownicy Pinteresta lubią uporządkowane treści, a zyskasz obserwujących, gdy zdadzą sobie sprawę, że jesteś profesjonalistą i wiesz, kim jesteś

8. Nie dodawaj linków do produktów, dodaj linki do swojej strony:

 • Mając na uwadze wielkość ruchu, jaki możesz skierować do swojej witryny, zmniejszasz prawdopodobieństwo, że ludzie ją odwiedzą, bezpośrednio dodając linki do produktów marketingu afiliacyjnego, zamiast dodawać linki do własnej witryny.
 • Publiczność zainteresowana Twoją reklamą lub postem tak czy inaczej kliknie w link, więc nie zmniejszaj swoich szans na pozyskanie ruchu na swojej stronie.
 • Nie oznacza to, że powinieneś przypiąć link do strony głównej swojej witryny, raczej powinieneś

9. Nie przypinaj linku do swojej strony głównej:

 • Nigdy nie powinieneś dodawać linku do swojej strony głównej w reklamie lub poście, powinieneś jak najbardziej ułatwić odwiedzającemu zakup produktu, który robi, badając opis i cechy produktu.
 • Powinieneś dodać link, który otwiera bezpośrednio do produktu, co znacznie ułatwia wyszukiwanie produktu, klikając link, który pokazywał ten sam produkt na pierwszym miejscu.

10. Nie przesadzaj:

 • Nigdy nie powinieneś publikować za dużo, raczej powinieneś zachować spójność i regularność.
 • Twoi obserwatorzy nigdy nie chcieliby widzieć, jak publikujesz 7-8 razy dziennie, a to również sprawiłoby, że wyglądasz jak amator, więc powinieneś zaplanować post, jeśli jest gotowy, na następny raz opublikujesz zgodnie z Twój harmonogram.

Wniosek:

Na zakończenie dyskusji możemy powiedzieć, że podaliśmy Ci zalecenia i zakazy dotyczące promowania Twojej marki na Pintereście. Od czytelników zależy teraz, jak wykorzystają te informacje dla własnej korzyści. Mamy nadzieję, że dobrze odegraliśmy swoją rolę i teraz Twoja kolej, aby zrobić to samo.