Wskazówki dotyczące pisania treści dla początkujących: przewodnik krok po kroku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wskazówki dotyczące pisania treści dla początkujących: przewodnik krok po kroku

Każdy musi gdzieś zacząć. W przypadku pisania treści należy zacząć od pisania. Podczas gdy wielu twórców treści uczęszcza do szkoły na język angielski lub marketing, a nawet na stopień związany z pisaniem, z pewnością nie jest to konieczne. Jest wielu odnoszących sukcesy twórców treści, którzy nigdy nie mieli dnia poświęconego na pisanie, i wielu, których pierwszym językiem nie jest angielski.

Odniesienie sukcesu jako twórca treści jest możliwe bez szkolenia i certyfikacji, ale wymaga jednej rzeczy: doświadczenie.

Uważam się za całkiem sprawnego autora treści, chociaż nie wiem, czy zaliczam się do najlepszych z najlepszych. Mam jednak wystarczającą wiedzę, aby wydestylować dla Ciebie kilka wskazówek i mogę pomóc Ci stać się lepszym autorem treści. Oto moje wskazówki!

Czytaj czytaj czytaj

nie jesteś sam. Nie piszesz w próżni. Każdy pisarz, a właściwie każdy twórca wszelkiego rodzaju treści, powie ci, że najważniejszą rzeczą, jaką robią, aby się utrzymać, jest konsumpcja mediów. Autorzy czytają. Producenci wideo oglądają filmy, telewizję, filmy internetowe i transmisje strumieniowe. Ilustratorzy poświęcają czas na konsumowanie sztuki.

Ważne jest, aby czytać krytycznym okiem, ale także czytać dla przyjemności. Czytaj, ponieważ interesuje Cię ten temat, i czytaj z wyczuciem zawiłości pisania. Z jakiej perspektywy korzysta autor? Jaki ton przyjęli? Jak długie są ich zdania, akapity, sekcje i posty? Jak naturalny jest ich język? Od samego czytania można się wiele nauczyć.

Oto kilka kluczowych powodów, dla których czytanie innych treści jest niezbędne do pisania postów na blogu:

 1. Inspiracja: Czytanie innych postów na blogu może Cię zainspirować, dostarczając nowych pomysłów lub perspektyw na dany temat; może to pobudzić Twoją kreatywność i pomóc Ci zastanowić się, jak podejść do swojego bloga w wyjątkowy i wciągający sposób. Inspiracja nie musi pochodzić z treści, które czytasz; Wymyśliłem konkretne pytania i tematy po przeczytaniu czegoś, co nie ma nic wspólnego z artykułem, który czytam, i napisałem o tym post na blogu!
 2. Wiedza i doświadczenie: Czytanie treści z innych źródeł pomaga być na bieżąco z Twoją niszą lub branżą. Ta wiedza może być nieoceniona przy tworzeniu dobrze zbadanych i wiarygodnych postów na blogu. Pomaga również lepiej zrozumieć i zaspokoić potrzeby i obawy odbiorców docelowych. Zaufaj mi; Pewne pisanie na dany temat jest wyzwaniem, gdy nie masz dużego doświadczenia. Czytanie treści przez innych ekspertów może przyspieszyć ten proces.
 3. Zidentyfikuj trendy: Czytając treści z różnych źródeł, możesz zidentyfikować pojawiające się trendy i tematy zyskujące popularność w Twojej niszy; umożliwia to pisanie aktualnych i odpowiednich postów na blogu, które odpowiadają zainteresowaniom odbiorców.
 4. Popraw umiejętności pisania: Czytanie wysokiej jakości treści naraża Cię na różne style, techniki i struktury pisania; może to pomóc ci udoskonalić pisanie poprzez przyjęcie skutecznych strategii, udoskonalenie głosu i uczenie się nowych sposobów komunikowania swoich pomysłów.
 5. Poznaj preferencje odbiorców: Analizując rodzaje treści popularne wśród docelowych odbiorców, możesz dostosować swoje posty na blogu do ich preferencji; może to pomóc w zwiększeniu zaangażowania, liczby czytelników i ogólnego zadowolenia z treści.
 6. Ucz się od odnoszących sukcesy blogerów: Obserwacja praktyk odnoszących sukcesy blogerów może pomóc ci określić, co działa, a co nie; może to pomóc uniknąć typowych pułapek.

Czytanie daje również przydatne informacje, które możesz później wykorzystać we własnym pisaniu. Gromadzisz fakty, które możesz później wyciągnąć i wykorzystać jako cytaty. Nauczysz się sprytnej gry słownej, nowych słów, których możesz użyć, aby urozmaicić swoje własne pisanie, oraz terminologii powszechnej wśród profesjonalistów w Twojej branży. Zyskujesz wgląd. A więc: czytaj!

Wiedz, co chcesz napisać

W zależności od tego, co chcesz pisać, możesz już mieć na myśli cel. Generalnie widzę ludzi w kilku kategoriach.

 • Ludzie, którzy chcą założyć bloga, ponieważ jest to sposób na zarabianie pieniędzy, ale nie mają żadnych wskazówek ani celu.
 • Ludzie, którzy mają pasję do tematu i chcą założyć bloga, aby zamienić tę pasję w coś więcej.
 • Ludzie, którzy mają zdolność lub talent do pisania (i mówiono im to przez lata szkolne) i uważają, że równie dobrze mogliby zrobić z tego karierę.
🔥 Zalecana:  13 najlepszych sposobów zarabiania na pobieraniu aplikacji (przewodnik 2023!)

Pierwsza grupa jest trudna, ponieważ muszą poświęcić czas na rozwinięcie niszy, tematu, zainteresowania, które ich interesuje. Wybór tego, o czym ma być witryna, jest bardzo trudny, a jeszcze trudniejszy, gdy po drodze musisz nauczyć się każdego aspektu rzemiosła.

Druga grupa to ludzie, którzy już znają się na rzeczy i mogą potrzebować pomocy w zapisywaniu swoich myśli. Jest to rodzaj grupy, do której skierowana jest większość mojego artykułu, ale każdy może z tego skorzystać.

Trzecia grupa generalnie nie potrzebuje pomocy w technicznych aspektach pisania, ale przejście z dusznego świata pisania akademickiego do swobodnego świata pisania treści może być zmianą, z którą nie każdy jest przygotowany.

W każdym razie musisz wiedzieć w szeroko rozumiane, o czym chcesz pisać dla Twojej witryny, aw wąskim sensie o czym chcesz pisać dla danego artykułu. Często zaczynam od wyszukiwania słów kluczowych, aby opracować pomysł na temat, napisać zabójczy tytuł dla tego tematu, a następnie stworzyć zarys artykułu na podstawie tych wyszukiwanych fraz i tego tematu.

Jak dotąd działało to dla mnie wystarczająco dobrze – pisanie artykułów pasujących do rzeczywistych wyszukiwań i zaspokajanie tych wyszukiwań to świetny plan prowadzący do znalezienia artykułów.

Pisz, pisz, pisz

Wierzcie lub nie, ale nie zacząłem od pisania świetnych treści. Spędziłem lata na pisaniu dość przeciętnych treści i wyróżniałem się tylko dlatego, że wiele osób piszących treści w tej samej dziedzinie było o wiele gorszych. Zdziwiłbyś się, jak źli są niektórzy ludzie piszący treści. Przejdź do Textbrokera i wydaj kilka dolarów na trzygwiazdkowe artykuły, a zobaczysz, co mam na myśli. Młyny treści to generalnie pustkowie.

Częścią udanego pisania treści jest po prostu ćwiczyć. Im więcej czasu poświęcisz na pisanie, tym lepiej zapoznasz się z tym procesem. Im więcej szczegółów będziesz w stanie zapamiętać podczas pisania. Im lepiej będziesz w stanie formułować posty w miarę postępów. Napisanie posta, którego napisanie kilka lat temu mogło zająć mi dwie lub trzy godziny, dziś mógłbym napisać lepiej w krótszym czasie.

Pisanie dużo i konsekwentnie jest często wymieniane jako kluczowy czynnik sukcesu blogowania. Nie jestem pewien, czy jest to w 100% konieczne z marketingowego punktu widzenia, ale mogę powiedzieć, że jest to niezwykle korzystne z technicznego punktu widzenia.

Mówią, że praktyka czyni mistrza i chociaż nie ma czegoś takiego jak doskonały, praktyka jest zawsze ważna.

Zachowaj spójność tonu, głosu i perspektywy

Jedną z rzeczy, z którymi często borykają się początkujący pisarze, jest perspektywa, czas, ton, głos i wszystkie inne subtelne techniczne elementy gramatyki, które przychodzą naturalnie wraz z praktyką.

Oto kilka przykładów:

 • Przechodzenie między „ja”, „my” i „firma” jako samoodnoszące się znaczniki. Wiedz, kogo reprezentujesz, kiedy piszesz. Jeśli piszę coś dla klienta, użyję innego głosu niż wtedy, gdy piszę coś dla siebie.
 • Przechodzenie między tym, co osobiste, a tym, co bezosobowe, na przykład przejście od „zalecamy X” do „X jest ogólnie zalecane”. Jest czas na różne poziomy formalności; wiedzieć, którego chcesz użyć.
 • Nieprawidłowe odwoływanie się do terminów branżowych. Często to widzę u freelancerów, którzy muszą pisać dla wielu branż; używanie niewłaściwej terminologii sprawia, że ​​ludzie, którzy wiedzą, o czym mówią, uznają, że ty nie wiesz.

To nie ma znaczenia Który perspektywy, jakiego tonu, jakiego głosu używasz. Liczy się to, że zachowujesz spójność w całym tekście, który piszesz.

Dbaj o słowa kluczowe

Ogromna część udanego pisania treści online polega na trosce słowa kluczowe. Badanie słów kluczowych jest podstawą każdego dobrego posta na blogu, większości płatnych reklam i wielu innych rzeczy. Właśnie tak potężny jest obecnie Google.

🔥 Zalecana:  AIOPS – W stronę AI

Nie zamierzam tutaj zagłębiać się w badania nad słowami kluczowymi. To bardzo szczegółowy temat, a jest ich wiele wspaniali przewodnicy już napisany, aby pomóc ludziom na wszystkich poziomach umiejętności rozpocząć.

Wystarczy powiedzieć, że moim zdaniem iz mojego doświadczenia badanie słów kluczowych jest istotną częścią dobrego pisania treści. Niezbędna jest wiedza o tym, jak Google wchodzi w interakcję ze słowami kluczowymi, jak odpowiednio używać słów kluczowych i jak obchodzić się z niewygodnymi słowami kluczowymi.

Nie przejmuj się słowami kluczowymi

Słuchaj, wiem, co właśnie powiedziałem, i wiem, co teraz mówię.

Faktem jest, że słowa kluczowe są o wiele mniej ważne niż pięć czy dziesięć lat temu. W tamtych czasach trzeba było znaleźć dokładne, konkretne słowa kluczowe i pisać posty z określonym poziomem gęstości słów kluczowych, aby mieć pewność, że Twoje treści prosperują. Wybierz niewłaściwe słowo kluczowe, a Twoje treści nigdy nie pojawią się w wyszukiwarkach internetowych o dużej liczbie wyszukiwań. Używaj słowa kluczowego za mało, a Google uzna, że ​​post nie jest odpowiedni. Używaj go zbyt często, a zostaniesz oszukany za upychanie słów kluczowych. To dobra linia do chodzenia.

Przynajmniej tak było. Następnie Google wprowadził do swojego indeksu szereg funkcji uczenia maszynowego i indeksowania semantycznego. W dzisiejszych czasach Google wyświetla wyniki wyszukiwania, które nie zawierają nawet wyrażenia użytego podczas wyszukiwania, ale nadal są trafne. Rozumieją takie rzeczy, jak synonimy, odmiany słów kluczowych i tak dalej.

Dlatego obecnie nie przejmuję się zbytnio użyciem konkretnych słów kluczowych – przynajmniej nie w kontekście moich artykułów. Korzystam z wyszukiwania słów kluczowych, aby kierować tematami, o których zdecyduję się pisać, i mogę tu i ówdzie posypać konkretnym słowem kluczowym, kiedy znajdę sposób, aby to przepracować, ale nie zamierzam się cofać, aby uwzględnić konkretne długo- ogon słów kluczowych w każdym poście, który piszę. Nadmierna optymalizacja postów w ten sposób może mieć efekt odwrotny:

Kurczę, oto przykład. Ten wpis na blogu używa „rozpocznij pisanie treści online” jako podstawowego słowa kluczowego. Możesz to stwierdzić, ponieważ używają tego wyrażenia kilka razy w całym utworze, gdy pisanie całości jest niezręczne. Możesz to również powiedzieć, ponieważ jest napisana inną czcionką niż reszta ich treści, chociaż nie jestem pewien, czy to zamierzone. Po prostu… nie bądź taki niezręczny i oczywisty, prawda?

W razie wątpliwości dodaj więcej formatowania

Jednym z kluczowych spostrzeżeń, które większość twórców treści ma w pewnym momencie, jest to, że czytelnicy sieci w rzeczywistości ich nie mają Czytać Treść. Możesz zauważyć to zachowanie u siebie lub może ci to wskazać marketer, ale to całkiem prawda. Ludzie, którzy widzą posty w mediach społecznościowych, przez połowę czasu nawet nie klikają, po prostu czytają tytuł i fragment i na tej podstawie wyciągają wnioski.

Dla osób, które klikają i widzą zawartość, nadal przejrzeć. Czytają pierwszy lub dwa akapity, a następnie przeskakują przez nie, szukając wartości. Zapewnienie tej wartości należy do Ciebie jako twórcy treści. Musisz tylko wiedzieć, jak to zrobić.

Najłatwiejszym sposobem, poza upewnieniem się, że twoje pisanie jest, wiesz, jest dodanie formatowania.

Dodać podtytuły tak dużo jak to możliwe. Pomaga to podzielić treść na strawne części. Dodaj formatowanie, takie jak pogrubienie i kursywa, aby podkreślić pewne punkty. Dodaj przerwy między akapitami i zdaniami, aby podkreślić punkty. Dodaj wypunktowane lub numerowane listy, aby utworzyć listy.

Formatowanie zwiększa zdolność użytkownika do przeglądania i wydobywania wartości z treści. Nawet jeśli istnieją lepsze zasoby, jeśli twoje są najbardziej czytelne, są najbardziej przydatne.

Staraj się wyprzedzić konkurencję

Wielu twórców treści, kiedy zaczynali, bardzo trudno było im znaleźć swoje miejsce na świecie. Wpadają na pomysł, a potem widzą, że jest już 10 000 000 wyników wyszukiwania Google dla tego pomysłu i że pięć najlepszych wyników to wszystkie te pomysły wykonane lepiej niż oni. Łatwo się zniechęcić, szukając tego jedynego, wyjątkowego elementu treści.

🔥 Zalecana:  Jak uzyskać bezpłatną nazwę domeny 6 różnych sposobów na uzyskanie nazwy domeny dla swojego bloga w 2023 r

Jestem tu, by ci to powiedzieć nie musisz być wyjątkowy być wartościowym. Ten artykuł, który właśnie czytasz? Dziesiątki innych osób napisało inne artykuły na ten sam temat, niektóre z tych samych punktów, a niektóre z innymi wskazówkami i wskazówkami:

Oto, co robisz. Znajdujesz coś, co już istnieje i robisz to lepiej.

Istnieją trzy główne sposoby na prześcignięcie istniejących treści.

 1. Weź treści, które są szerokie, ale płytkie, i dodaj do nich głębię. Wymaga to większej liczby badań, większej liczby źródeł danych i bardziej krytycznego myślenia w celu znalezienia wniosków, do których prowadzą dane.
 2. Weź treść, która jest wąska, ale głęboka, i dodaj do niej szerokość. Głębokie zagłębienie się w jeden temat w jednej branży jest wąskie, ale jest okazją do powiązania z nim innego pokrewnego tematu lub innej branży.
 3. Weź stare treści i zaktualizuj je. Obecnie wiele starych treści jest aktualizowanych przez pierwotnego autora, ale jeśli zostanie porzucona, możesz spróbować ją zastąpić, pisząc tę ​​samą podstawową treść z nowszymi informacjami.

Pamiętaj, że kiedy mówię „rób to, co oni” i „nie musisz być wyjątkowy”, absolutnie NIE mam na myśli, że możesz po prostu skopiować ich treść. Nadal musisz pisać unikalne i oryginalne treści, ale możesz omawiać te same tematy i podobne punkty.

Nie bój się narzędzi

Przez lata znałem wielu pisarzy, którzy szczycili się swoją precyzyjną znajomością gramatyki technicznej i którzy w końcu skupiali się bardziej na dokładności gramatycznej niż na jakości treści.

Dla mnie to jest zabawne. Szczycisz się umiejętnością, którą łatwo zastąpić darmowym narzędziem online.

Wraz z rosnącą popularnością narzędzi AI, takich jak ChatGPT, istnieje mnóstwo treści i autorzy blogów które mogą pomóc w generowaniu konspektów, tematów blogów i dostarczać inspiracji do własnego pisania.

Nie bój się użyj narzędzi, które masz do dyspozycji. Użyj sprawdzania pisowni i gramatyki. Podkręć ustawienia w MS Word. Korzystaj z narzędzi do wyszukiwania słów kluczowych i tworzenia pomysłów na tematy.

Oto niektóre z moich ulubionych narzędzi:

Istnieje mnóstwo narzędzi, które pomogą Ci być lepszym autorem treści, a korzystanie z nich nie jest żadnym wstydem.

Zakończ korektą

Kiedy skończysz pisać jakikolwiek fragment, przejrzyj go grzebieniem o drobnych zębach, szukając błędów. Wiem, że właśnie ci powiedziałem, że narzędzia mogą wiele z tego zrobić za ciebie i to prawda. Robię wiele literówek i drobnych błędów gramatycznych podczas pisania i wiesz co? Mam kilka różnych reguł autokorekty, aby je naprawić. Dopóki nie opracujesz własnej biblioteki lub procesu, upewnij się, że wszystko sprawdzasz.

Od czasu do czasu wyskakuje błąd. W porządku. Jeśli to zauważysz, napraw to. Jeśli ktoś inny to zauważy, napraw to. Jeśli nikt tego nie zauważy, to naprawdę nie zaszkodzi. Mimo to ważne jest, aby uzyskać korektę treści przed jej sfinalizowaniem i opublikowaniem.

Opracuj styl

Z biegiem czasu, jak piszesz, możesz rozwinąć styl. Ten styl rozwinie się naturalnie, gdy odnajdziesz swój głos. Znajdujesz sposób, w jaki lubisz wyrażać swoje pomysły. Sposób, w jaki lubisz używać list i formatowania. Perspektywa, z której korzystasz, aby omówić różne tematy i dokonać analogii. Twój styl buduje się latami i wynika z doświadczenia.

Twój styl również zmieni się z czasem. Po roku lub dwóch pisaniu treści, jeśli cofniesz się i spojrzysz na wczesne treści, które napisałeś, będzie to czytać jak coś napisanego przez kogoś zupełnie innego. Nie martw się; ewoluujący styl jest w porządku. Ważną częścią jest wypracowanie stylu, który jest dla Ciebie unikalny.