Wskaźnik zaangażowania na Instagramie (jak obliczyć i zwiększyć w 2022 r.)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wskaźnik zaangażowania na Instagramie (jak obliczyć i zwiększyć w 2022 r.)

Wskaźnik zaangażowania na Instagramie jest niewątpliwie jednym z najważniejszych czynników Instagrama. W tym artykule szczegółowo przedstawimy współczynnik konwersji na Instagramie.

Odkąd byliśmy świadkami pojawiania się różnych sieci społecznościowych w życiu ludzi, relacje między nimi zmieniły się diametralnie z trybu rzeczywistego na wirtualny. Dziś widzimy, że prawie wszyscy ludzie są zaangażowani w te narzędzia. Wskaźnik zaangażowania na Instagramie jest jednym z czynników, który bezpośrednio i pośrednio odnosi się do relacji w sieciach społecznościowych.

Jednym z mierników pokazujących aktywność danej osoby na Instagramie jest wskaźnik zaangażowania na Instagramie. Pokazuje różne formy indywidualnej komunikacji z innymi użytkownikami w sieci społecznościowej.

Mówiąc najprościej, wskaźnik zaangażowania na Instagramie pokazuje liczbę polubień i komentarzy otrzymanych pod postem podzieloną przez liczbę obserwujących w danym okresie. Marketerzy zwykle obliczają to kryterium dla określonego okresu czasu, na przykład miesiąca. Wyniki tych obliczeń zazwyczaj dostarczają informacji do monitorowania rozwoju i wzrostu naszej strony na Instagramie w czasie. W rzeczywistości liczby uzyskane dla tego wskaźnika mogą pokazywać wskaźnik uczestnictwa innych osób na naszej stronie i zależą od różnych czynników; takie jak liczba polubień, liczba obserwujących, liczba komentarzy i liczba wejść na stronę. Istnieje kilka sposobów wykorzystania wskaźnika zaangażowania na Instagramie, który może mieć znaczenie w wielu obszarach. Jeśli więc chcesz się z nimi bliżej zapoznać, zostań z nami.

Jaki jest najlepszy wskaźnik zaangażowania na Instagramie?

Najlepszy wskaźnik zaangażowania na Instagramie wynosi 2% i więcej dla rachunki firmowe. Oznacza to, że 2% Twoich obserwujących lubi Twoje posty, wstawia komentarze, odpowiada, zapisuje je lub udostępnia. Większość celebrytów, w tym Kardashianki, ma wskaźniki zaangażowania na Instagramie przekraczające 2%.

Dotyczy to jednak kont firmowych, jeśli prowadzisz konto konto osobiste Twoje wskaźniki zaangażowania powinny przekraczać 20% w przypadku postów i około 50% w przypadku relacji na Instagramie.

🔥 Zalecana:  Recenzja KeywordTool.io: najlepsze darmowe narzędzie do badania słów kluczowych typu longtail?

Jak obliczyć wskaźnik zaangażowania na Instagramie?

Zaangażowanie na Instagramie to podział wszystkich polubień i komentarzy posta na Instagramie na całkowitą liczbę obserwujących. Im bardziej Twoi obserwatorzy angażują się w Twoje posty, tym wyższy jest Twój wskaźnik zaangażowania.

Możesz użyć ostatnich 3 postów do obliczenia swoich zobowiązań, jednak jest to czasochłonne i lepiej wykorzystaj trochę Wskaźnik zaangażowania na Instagramie kalkulatory.

Aby zmierzyć stopień zaangażowania na stronie na Instagramie, wykonaj następujące kroki:

  • Sprawdź wszystkie swoje wpływowe posty z ostatnich 30 dni i oblicz łączną liczbę polubień i komentarzy dla każdego z nich (na przykład, jeśli masz 17 postów w ciągu ostatnich 30 dni, wpisz liczbę polubień i komentarzy dla wszystkich 17 postów łącznie ).
  • Podziel uzyskaną liczbę ze swoich postów na Instagramie przez liczbę postów z ostatnich 30 dni (np. łączną liczbę polubień i komentarzy, które zebrałeś z 17 najlepszych postów, należy podzielić przez 17).
  • Teraz masz średnią liczbę dla każdego ze swoich postów na Instagramie. ِPodziel je przez liczbę obserwujących stronę.
  • Na koniec pomnóż otrzymane liczby przez 100 i podaj im procent (ten procent zwykle mieści się w przedziale od 0 do 10%). Możesz łatwo obliczyć współczynnik interakcji na Instagramie.

Możesz użyć tej samej metody do obliczenia wskaźnika zaangażowania posta.

Dlaczego wskaźnik zaangażowania na Instagramie jest ważny?

Ludzki mózg przetwarza informacje wideo 60 000 razy szybciej niż informacje tekstowe! Instagram ma ogromną władzę nad innymi mediami społecznościowymi. Wszystkie twoje wysiłki na Instagramie mają na celu przekazywanie wiadomości i ostatecznie wpływanie na ludzi. Bardzo ważny parametr, ponieważ może określić, jak duży wpływ ma Twoja strona na innych użytkowników.

W prostych słowach, jak interaktywni są twoi odbiorcy, troszczą się o ciebie i przyczyniają się do twoich postów. Analiza tego parametru pokazuje wielkość wpływowego wkładu osób w różne posty.

🔥 Zalecana:  Jak zrealizować kartę upominkową Apple na iPhonie, Macu, PC i Androidzie

Jak zwiększyć wskaźnik zaangażowania na Instagramie?

Łatwo jest napisać kompletną książkę na temat różnych sekcji i wyjaśnić każdą z nich na różne sposoby. Ale niestety ani odcinek tego artykułu, ani znudzony nie wolno ci tego robić. Ogólnie rzecz biorąc, odpowiedź na to pytanie zależy od czynników wpływających na zaangażowanie Instagrama i jego obserwujących, ponieważ ostatecznie zmiany, które musisz wprowadzić, prawdopodobnie zaowocują popularnością lub brakiem akceptacji innych użytkowników na Twojej stronie.

1. Odpowiedz na komentarz, nie krępuj się!

Twoi użytkownicy powinni czuć, że są częścią Twojej sieci na Instagramie. Więc kiedy komentują, odpowiedz im. Pomyśl o nowej koszulce, którą kupiłeś i wychodzisz ze swoim przyjacielem, przyjacielem po tym, jak cię zobaczył: – Jaki piękny T-shirt! Tutaj uśmiechasz się i odpowiadasz z dobrym wyczuciem swojej twarzy i ciała – Jestem Nie, nawet na to nie patrz, zejdźmy i powiedzmy dziękuję! Dlaczego więc zrobiłeś to na Instagramie?!!

2. Zadaj pytanie

Najłatwiejszym sposobem na zaangażowanie odbiorców i zwiększenie współczynnika konwersji na Instagramie jest zadanie pytania. Staraj się zawsze zadawać kilka pytań w swoim poście, bez względu na to, kim jesteś, po prostu zapytaj! Proste pytania!

3-Zawsze miej prośbę

Staraj się zawsze pytać odbiorców, na przykład, jeśli publikujesz post o nowościach, poproś ich o napisanie opinii lub jeśli chcesz, aby przeczytali post w Twojej witrynie, poproś ich o napisanie postów na blogu pod ich postami na blogu lub do tych punktów pocztowych.

4. Poznaj swoich odbiorców i zwracaj na nich uwagę

Poświęć trochę czasu i znajdź swoją społeczność! Co sądzisz o swoich zwolennikach i jakie mają problemy? Prosty komentarz lub polubienie pod postami osób, które Cię obserwują, może mieć ogromny wpływ na zwiększenie wskaźnika Twojego zaangażowania na Instagramie. Twoi użytkownicy zrozumieją, że Ci na nich zależy, więc oni też będą o Ciebie dbać.

🔥 Zalecana:  Jak odzyskać konto TikTok bez adresu e-mail i numeru telefonu (co robić)

Korzystanie ze wszystkich funkcji Instagrama, takich jak Fabuła I Na żywo, pozwoli Ci zaangażować obserwujących w działania na Twojej stronie i zwiększyć wskaźnik zaangażowania na Instagramie. Pamiętaj, że prowadzenie Instagrama i kontakt z innymi obserwatorami to złożona i delikatna gra, która wymaga dużego doświadczenia.

Dlatego spróbuj nauczyć się wykorzystywać je na różne sposoby. Jaki jest najlepszy możliwy sposób wykonania zadania? Moją ostatnią sugestią jest użycie bota na Instagramie, aby osiągnąć wszystko, co powiedziałem. Dzięki automatyzacji Instagrama możesz zarządzać swoim czasem i energią oraz równolegle osiągać swoje cele. Możesz więc poświęcić czas na inne aspekty Instagrama, aby ulepszyć swój biznes.

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie wskaźnika zaangażowania na Instagramie. O niektórych przypadkach wspomnieliśmy tutaj. Chociaż mam nadzieję, że odpowiem na wszystkie pytania i pytania dotyczące tego tematu, ale jeśli nadal masz problemy, skontaktuj się z naszymi ekspertami.