Wskaźnik ukończenia DoorDash — najlepszy przewodnik dla kierowców

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wskaźnik ukończenia DoorDash — najlepszy przewodnik dla kierowców

Jeśli czytasz ten post, jest całkiem spora szansa, że ​​już dostarczasz towary dla DoorDash lub myślisz o zostaniu kurierem.

DoorDash to jedna z najpopularniejszych aplikacji koncertowych i możesz łatwo zwiększyć swoje dochody, zostając kierowcą DoorDash.

Ale nauka DoorDash po raz pierwszy może być nieco myląca.

W końcu musisz nauczyć się zasad, aby pozostać aktywnym kierowcą DoorDash, takich jak wymagana ocena kierowcy i jaki jest wskaźnik ukończenia DoorDash i wskaźnik akceptacji.

W rzeczywistości wskaźnik ukończenia DoorDash jest jedną z ważniejszych zasad, które należy zrozumieć, ponieważ niski wskaźnik ukończenia może spowodować dezaktywację Dashera!

Więc jeśli zastanawiasz się co Wskaźnik ukończenia DoorDash musisz być aktywny lub jaki jest wskaźnik ukończenia, to jest post dla Ciebie!

Chcesz wypróbować inne sposoby na zarobienie dodatkowych pieniędzy? Wymeldować się:

Jaki jest Twój wskaźnik ukończenia DoorDash?

Twój wskaźnik realizacji DoorDash to odsetek zrealizowanych zamówień z ostatnich 100 zaakceptowanych zamówień. Na przykład, jeśli zrealizujesz 75 ze 100 ostatnich zaakceptowanych zamówień, Twój wskaźnik realizacji wyniesie 75%.

Kluczem tutaj jest to, że wskaźnik realizacji DoorDash opiera się na zamówieniach, więc nie musisz się martwić odrzuceniem zamówień, które nie są warte swojej ceny.

Jednakże, musisz obserwować ogólny wskaźnik ukończenia, ponieważ DoorDash wymaga od aktywnych kierowców, aby wskaźnik ukończenia wynosił 80% lub więcej.

Ten wymóg oceny ukończenia wzrósł z 70%, a Dashers ze wskaźnikiem ukończenia poniżej 80% podlegają dezaktywacji.

Jedną z głównych wskazówek dla kierowców DoorDash jest to, aby nie martwić się, że zostaniesz Top Dasherem i utrzymasz bardzo wysoką stawkę, ponieważ zwykle oznacza to, że przyjmujesz zbyt wiele nisko płatnych zamówień.

Ale jeśli chodzi o wskaźnik ukończenia, naprawdę musisz utrzymywać go powyżej 80%, aby pozostać aktywnym kierowcą.

Istnieją jednak pewne scenariusze, w których anulowanie zamówienia może leżeć w Twoim najlepszym interesie. Więcej o tym później!

Jak DoorDash oblicza wskaźnik ukończenia?

DoorDash oblicza wskaźnik realizacji, dzieląc liczbę zrealizowanych zamówień przez 100 ostatnich zaakceptowanych zamówień.

DoorDash odnosi się do zrealizowanego zamówienia jako zamówienia, które zostało dostarczone do klienta. Innymi słowy, jeśli fizycznie nie zostawisz jedzenia/artykułów spożywczych pod drzwiami klienta, zamówienie jest niekompletne.

Dashers mogą również anulować aktywne zamówienie, ale powoduje to również niekompletne zamówienie i obniża ogólną ocenę ukończenia.

Dodatkowo, początkujący Dashers muszą być jeszcze bardziej ostrożni, aby utrzymać wysoki wskaźnik ukończenia DoorDash.

Powodem tego jest to, że wskaźnik ukończenia dla początkujących dasherów jest obliczany na podstawie ostatnich 20 zaakceptowanych zamówień. Tak więc pozostanie powyżej 80% pozostawia pole manewru tylko dla 4 niekompletnych zamówień.

🔥 Zalecana:  Przewodnik po MLOps w produkcji — w stronę sztucznej inteligencji

Kiedy zaczynasz, zdecydowanie powinieneś ukończyć każde przyjęte zamówienie, więc jeśli to możliwe, przyjmuj tylko zamówienia, które płacą około 1 USD za milę lub więcej!

Jaki wskaźnik ukończenia DoorDash prowadzi do dezaktywacji?

Jak wspomniano, minimalny wskaźnik ukończenia DoorDash, aby pozostać aktywnym w aplikacji, wynosi 80%. Jeśli Twój wskaźnik ukończenia jest niższy niż 80%, podlegasz dezaktywacji.

Nie ma dokładnej reguły określającej, kiedy zostaniesz dezaktywowany, ale jeśli wskaźnik ukończenia jest niższy niż 80%, prawdopodobnie wkrótce będziesz musiał stawić czoła dezaktywacji, więc powinieneś spróbować przekroczyć 80% tak szybko, jak to możliwe.

Przykład wskaźnika ukończenia DoorDash, który może spowodować dezaktywację.

Teraz ważne jest, aby pamiętać, że dostawy nie liczą się do wskaźnika realizacji, jeśli klient anuluje zamówienie.

Dodatkowo, jeśli próbujesz skompletować dostawę, ale nie możesz skontaktować się z klientem i przekazać jedzenia, DoorDash ma opcje pozostawienia jedzenia przy drzwiach i zrobienia zdjęcia, aby oznaczyć dostawę jako kompletną.

Naprawdę, jedynym sposobem na uzyskanie niskiego wskaźnika realizacji jest zaakceptowanie zamówienia, a następnie anulowanie go z jakiegokolwiek powodu.

Gdy dojdziesz do znaku 100 zaakceptowanych dostaw, każde niekompletne zamówienie wpłynie na Ciebie tylko o 1%.

Niestety DoorDash nie uwzględnia sytuacji awaryjnych, w których trzeba anulować zamówienie. Z tego powodu staraj się utrzymywać znacznie powyżej 80% wskaźnika ukończenia, aby mieć trochę bufora.

Kiedy należy anulować dostawy DoorDash?

Chociaż wydaje się to sprzeczne z intuicją, aby utrzymać wysoki wskaźnik realizacji DoorDash, czasami konieczne jest anulowanie aktywnych zamówień.

W rzeczywistości, zawodowi kierowcy DoorDash często anulują zamówienia i nie martwią się o utrzymanie 100% oceny, ponieważ może to w rzeczywistości negatywnie wpłynąć na Twoją stawkę godzinową.

Oto kilka powodów, dla których warto anulować zamówienie DoorDash:

  1. Czas oczekiwania szkodzi twojej stawce godzinowej
  2. Masz nagły wypadek
  3. Utknąłeś gdzieś na drodze i nie możesz dotrzeć do restauracji

W większości scenariuszy to się nie stanie. Jednakże, Oto przykład sytuacji, w której czekanie na odbiór szkodzi Twojej stawce godzinowej.

Załóżmy, że przyjmujesz zamówienie z Cheesecake Factory na przejechanie 1,7 mili i zrealizowanie dostawy za 12,35 USD; to naprawdę dobre zamówienie!

Ale docierasz na miejsce, a personel kuchni mówi ci, że spóźnia się z zamówieniami i prawdopodobnie będziesz musiał poczekać co najmniej 30 minut, aż jedzenie będzie gotowe.

To jest przykład tego, kiedy prawdopodobnie powinieneś anulować zamówienie DoorDash i odbić się od ogólnego wskaźnika realizacji.

Jeśli jednak anulujesz aktywne zamówienie, pamiętaj, aby wysłać SMS-a do klienta, aby wyjaśnić, co się dzieje. To dobra obsługa klienta i informuje ich, że restauracja jest bardzo zajęta, więc powinni spodziewać się powolnych dostaw.

🔥 Zalecana:  Zamienny AirPod firmy Apple nie paruje? Oto jak to naprawić

Ponownie, dlatego dobrze jest mieć trochę miejsca na bufor dla wskaźnika ukończenia DoorDash; chcesz mieć możliwość anulowania złych zamówień z przerażającym czasem oczekiwania, aby nie zaszkodzić swoim zarobkom godzinowym.

Dodatkowe czytanie – najlepsze miejsca do DoorDash.

Jakiego wskaźnika ukończenia potrzebujesz dla Top Dasher?

Musisz mieć wskaźnik ukończenia co najmniej 95%, aby zostać Top Dasherem.

Program Top Dasher zasadniczo nagradza najlepszych Dasherów, pozwalając im na Dash, kiedy tylko chcą, bez planowania. Top Dashers mają również pierwszeństwo w zamówieniach, gdy sprawy są powolne.

Istnieją również inne kwalifikacje, aby zostać najlepszym dasherem. Oto inne wymagania Top Dasher:

  • Wskaźnik ukończenia co najmniej 95%
  • Ocena klientów co najmniej 4,7
  • Współczynnik akceptacji co najmniej 70%
  • Minimum 100 zrealizowanych dostaw w ciągu ostatniego miesiąca
  • Zrealizowano co najmniej 200 dożywotnich dostaw

Najtrudniejszym wymogiem, aby zostać Top Dasherem, jest w rzeczywistości wskaźnik akceptacji, ponieważ nie pozostawia wiele miejsca na odrzucenie nisko płatnych zamówień.

Wymagany wskaźnik ukończenia jest również dość wysoki, więc możesz anulować tylko 5 aktywnych zamówień na każde 100!

Jeden z popularnych YouTuberów DoorDash, Nuggs, opublikował niedawno bardzo interesujący film, w którym przeniósł swoje konto Dasher o niskim wskaźniku akceptacji na konto Top Dasher:

W filmie Nuggs faktycznie porównuje, ile zamówień otrzymuje na dwóch kontach DoorDash; jedno, które jest kontem Top Dasher i jedno, które jest zwykłym kontem kierowcy.

Nuggs odkrył, że bycie Top Dasherem nie miało większego znaczenia dla liczby otrzymywanych zamówień. W rzeczywistości jakość zamówienia nie była nawet wyższa ani zauważalnie różna.

Nuggs twierdzi również, że stracił ponad 100 $ w procesie zostania Top Dasher, ponieważ musiał zaakceptować wiele nisko płatnych zamówień i tracić czas.

Więc, Najważniejsze jest to, że zostanie Top Dasher prawdopodobnie nie jest tego warte, chyba że twój rynek jest zawsze bardzo niski.

Z tego powodu nie martw się, jeśli wskaźnik ukończenia DoorDash spadnie poniżej 95% i nie możesz zakwalifikować się do Top Dasher. Tylko upewnij się, że nie przekraczasz 80% wymogu!

Dodatkowe czytanie – ile możesz zarobić tygodniowo, robiąc DoorDash?

Często Zadawane Pytania

Oto niektóre z najczęściej zadawanych przez kierowców pytań dotyczących wskaźnika ukończenia DoorDash!

Czy wskaźnik ukończenia ma znaczenie dla DoorDash?

Tak, wskaźnik ukończenia ma znaczenie dla DoorDash. Musisz utrzymać co najmniej 80% wskaźnik ukończenia, aby pozostać aktywnym kierowcą. To tylko jeden z kilku czynników, które mogą prowadzić do dezaktywacji. Potrzebujesz również oceny klientów na poziomie co najmniej 4,2 i nie możesz się wielokrotnie spóźniać, bo grozi Ci dezaktywacja.

🔥 Zalecana:  Jak sprzedawać blogOstateczny przewodnik po sprzedaży (i przerzucaniu) blogów w 2022 r

Jaka jest różnica między wskaźnikiem akceptacji a wskaźnikiem ukończenia?

Współczynnik akceptacji DoorDash to procent liczby zaakceptowanych zamówień z ostatnich 100 zamówień oferowanych w aplikacji. Wskaźnik realizacji DoorDash to procent liczby zrealizowanych zamówień z ostatnich 100 zaakceptowanych zamówień.

Jeśli zaakceptowałeś 90 zamówień ze 100 ostatnich, które Ci zaoferowano, Twój wskaźnik akceptacji wyniósłby 90%.

Jeśli zrealizowałeś 90 ze 100 ostatnio zaakceptowanych zamówień, Twój wskaźnik realizacji wyniósłby 90%.

Jakie jest minimalne ukończenie DoorDash Wskaźnik?

Minimalny wskaźnik ukończenia DoorDash wynosi co najmniej 80%, aby uniknąć dezaktywacji. Jeśli chcesz dostać się do programu Top Dasher, potrzebujesz minimalnego wskaźnika ukończenia 95%, aby zostać zaakceptowanym.

Jednak prawdopodobnie nie warto zostać Top Dasherem na większości rynków, więc nie czuj się źle, jeśli anulujesz kilka zamówień, aby zarobić więcej pieniędzy na godzinę.

Dodatkowa lektura – najlepsze hacki do sterowników DoorDash.

Jak możesz podnieść wskaźnik ukończenia DoorDash?

Możesz zwiększyć wskaźnik realizacji DoorDash, akceptując i realizując więcej dostaw. Wskaźnik realizacji jest obliczany na podstawie Twoich poprzednich 100 dostaw, więc możesz stopniowo zwiększać swój wskaźnik w miarę pomyślnego realizowania większej liczby zamówień.

Końcowe przemyślenia

Mamy nadzieję, że odpowiedziano na wszystkie pytania dotyczące wskaźnika ukończenia DoorDash.

Ważne jest, aby mieć oko na ten czynnik wraz z innymi czynnikami, które mogą prowadzić do dezaktywacji. Jeśli zbliżasz się do dezaktywacji, najlepiej przyjąć każde otrzymane zlecenie i bez względu na okoliczności je wykonać.

Po kilku dniach dostaw powinieneś zauważyć, że wskaźnik realizacji zaczyna ponownie rosnąć.

Jednak zawsze pamiętaj, aby być wybrednym w przyjmowanych zamówieniach, ponieważ w ten sposób możesz zarobić więcej pieniędzy na godzinę przy każdym koncercie samochodowym!

Powodzenia w Dashingu!

Szukasz więcej sposobów zarabiania pieniędzy w ekonomii koncertów? Wymeldować się: