Widzisz zielone linie na monitorze? Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Widzisz zielone linie na monitorze? Najlepsze poprawki

Widzisz zielone linie na monitorze? Rozwiązaniem może być coś tak prostego, jak dostosowanie niektórych ustawień, mogą to być również problemy ze sprzętem, a innym razem może to być znak, że monitor wymaga wymiany.

Niezależnie od przypadku, pierwszą rzeczą, o której myślisz, będzie naprawienie zielonych linii, ponieważ nawet jeśli widzisz, co jest wyświetlane na monitorze, te zielone linie zawsze pozostaną powodem do niepokoju. Aby rozwiązać ten problem, dobrze jest zidentyfikować przyczynę. W ten sposób rozwiązywanie problemów z różnymi poprawkami będzie znacznie łatwiejsze.

Ten artykuł zawiera nie tylko świetne pomysły na rozwiązywanie problemów, ale także powody, dla których możesz widzieć zielone linie na monitorze.

Widzisz zielone linie na monitorze? Powoduje

Karta graficzna jest niezbędna w komputerach. Umożliwia efektywną komunikację między systemem operacyjnym, zainstalowanymi aplikacjami i kartami graficznymi. Gdy nie jest w dobrym stanie, wyświetlacz może się zmieniać. Gdy sterownik wymaga aktualizacji, niektórzy użytkownicy skarżyli się na wyświetlanie zielonych linii na monitorze.

Uszkodzony kabel połączeniowy VGA: Jeśli używasz komputera stacjonarnego, kabel VGA łączy procesor z monitorem. Nawet jeśli wszystkie inne części komputera działają dobrze, ale kabel VGA nie jest dobrze zamocowany, jest uszkodzony lub część jest lekko przecięta, będzie to miało wpływ na wyświetlanie na ekranie.

Uszkodzony wyświetlacz LCD: Kiedy ekran komputera ma się zepsuć, jedną z oznak, które zobaczysz jako użytkownik, jest okazjonalna awaria ekranu. Może to być zniekształcenie obrazu, może to być pusty ekran, biały ekran lub widoczne zielone linie na monitorze. Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy zły ekran jest odpowiedzialny za zielone linie na monitorze, jest podłączenie procesora do innego monitora. Jeśli zielone linie pojawiają się również na drugim monitorze, problem nie dotyczy wyświetlacza LCD. Jeśli po podłączeniu do innego monitora linie znikają, to wiesz, że za zielone linie odpowiada twój wyświetlacz LCD.

🔥 Zalecana:  Ring Doorbell Pro nie łączy się z Wi-Fi? Najlepsze poprawki

Przeczytaj także: Czy monitory Dell, LG, AOC, Samsung mają głośniki?

Widzisz zielone linie na monitorze? Najlepsze poprawki

Poprawka 1: Napraw lub wymień kabel VGA

Jeśli używasz komputera stacjonarnego, sprawdź miejsca, w których kabel VGA łączy się z monitorem. Jeśli ten kabel jest luźny, dokręć go tak, jak powinien. Jeśli okaże się, że kabel jest częściowo odłączony gdzieś pośrodku, należy natychmiast ponownie podłączyć punkt, w którym połączenie kabla nie działa. W niektórych przypadkach może być konieczna wymiana kabla, aby naprawić zielone linie na komputerze stacjonarnym.

Jeśli używasz laptopa, chociaż nie radzimy ci rozkręcać komputera, zwłaszcza jeśli nie masz dobrej wiedzy, jak to się robi, wypróbuj następną poprawkę.

Przeczytaj także: Problem z brakiem sygnału w monitorze Acer? Przyczyny, najlepsze rozwiązania

Poprawka 2: Odinstaluj i ponownie zainstaluj sterownik GPU komputera

Sterownik GPU umożliwia wyświetlanie obrazu na ekranie komputera przenośnego, więc warto spróbować rozwiązać problem ze sterownikiem ekranu.

Aby to zrobić, wpisz „Menadżer urządzeń’ na pasku wyszukiwania systemu Windows. Spowoduje to natychmiastowe przejście do strony, na której można zobaczyć wszystkie sterowniki zainstalowane na komputerze.

Następnie wyszukaj „Wyświetlacz Kierowca’ I Kliknij na tym. Kiedy zobaczysz sterowniki, kliknij je prawym przyciskiem myszy i kliknij Odinstaluj.

Następny, kliknij prawym przyciskiem myszy ponownie sterownik i wybierz opcję, która na to pozwala automatycznie wyszukuje dostępne w Internecie sterowniki wyświetlacza. Gdy znajdziesz taki, który zawsze będzie najnowszym sterownikiem ekranu, Pobierać I zainstalować To. Uruchom ponownie laptopa i obserwuj, jak znikają zielone linie.

Poprawka 3: Zainstaluj dowolną dostępną aktualizację systemu Windows

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie rozwiąże problemu z zielonymi liniami na monitorze, sprawdź, czy nie ma oczekujących aktualizacji z systemu Windows. Jedną rzeczą jest to, że aktualizacja może nie być związana z procesorem graficznym, ale nadal może wpływać na ogólne działanie komputera.

🔥 Zalecana:  Oto najlepszy oryginalny kontroler Xbox w 2022 roku

Jeśli istnieją oczekujące aktualizacje, pobierz i zainstaluj aktualizacje.

Przeczytaj także: Najlepsze monitory komputerowe do pracy

Poprawka 4: Podłącz do innego monitora

Jeśli pracujesz na komputerze stacjonarnym i po wypróbowaniu dotychczasowych poprawek żadna z nich nie wydaje się działać, rozważ wymianę monitora. Zielone linie na monitorze mogą wskazywać, że w monitorze mogą wkrótce wystąpić poważne usterki. Na tym etapie najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana monitora.

Jednak zanim to zrobisz, upewnij się, że wszystkie inne opcje zostały wyczerpane.

Przeczytaj także: Najlepsze monitory wideokonferencyjne Amazon z kamerą internetową

Poprawka 5: Wymień ekran, jeśli jest uszkodzony

W przypadku właścicieli laptopów ekran nie tylko pewnego dnia zgaśnie; w większości przypadków wskaźniki takie jak zielone linie, białe linie lub zniekształcone obrazy są objawami usterek. Po prostu kup nowy ekran i napraw go. A jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie martw się! Odwiedź technika, który pomoże Ci wymienić ekran. Po wykonaniu tej czynności zielone linie znikną.

Przeczytaj także: Co to jest widmo na monitorze?