Wiadomości tekstowe nie są dostarczane — przyczyny i rozwiązania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wiadomości tekstowe nie są dostarczane — przyczyny i rozwiązania

Dzięki połączeniom otrzymujesz natychmiastową odpowiedź — od razu wiesz, czy osoba, z którą próbujesz się skontaktować, jest dostępna, czy nie. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o wiadomościach tekstowych. Czekasz z niepokojem, aż osoba potwierdzi otrzymanie wiadomości. A kto z nas nie doświadczył w pewnym momencie niedostarczenia wiadomości tekstowych?

Ważne jest jednak, aby znać możliwe przyczyny, dla których wiadomości tekstowe czasami nie są dostarczane.

Powody, dla których wiadomości tekstowe nie są dostarczane

Błędnie wpisany numer odbiorcy: Jest to jedna z głównych przyczyn nieudanych dostaw wiadomości tekstowych. Być może jesteś w tym czasie zajęty i wpisałeś jedną lub więcej liczb niepoprawnie. Jeśli wiadomość zostanie wysłana na błędnie wpisany numer telefonu, wiadomość nie zostanie dostarczona.

Numer telefonu odbiorcy jest niedostępny: Jeśli spróbujesz wysłać wiadomość tekstową na numer telefonu, który jest wyłączony przez dłuższy czas, otrzymasz powiadomienie o niedostarczeniu wiadomości tekstowej. Jeśli odbiorca tymczasowo wyłączył telefon, wiadomość zostanie dostarczona natychmiast po włączeniu telefonu.

Po odczekaniu w kolejce przez chwilę, a odbiorca nie włączy telefonu, powróci jako niedostarczona wiadomość. Dotyczy to sytuacji, gdy odbiorca przebywa za granicą, a jego telefon korzysta z roamingu.

Filtry sieci/operatorów: Niektóre smartfony, takie jak iPhone’y, mają zaimplementowane filtry chroniące przed spamem i innymi niechcianymi wiadomościami. Oddzielają wiadomości A2P i P2P i określają, które z nich mają zostać dostarczone. A2P to wiadomości z aplikacji do wysyłania wiadomości tekstowych, podczas gdy P2P to wiadomości między osobami. Jeśli Twój operator jest ustawiony na filtrowanie, napotkasz problem z niedostarczaniem wiadomości tekstowych.

Jeśli wiadomość SMS jest również wysyłana do operatora sieci, który nie zezwala na dostarczanie wiadomości SMS z powodu braku usługi automatycznego przekierowywania, wiadomości tekstowe mogą nie zostać dostarczone.

🔥 Zalecana:  Rynki MPost: Wszystkie główne kryptowaluty są zielone

Lokalne ograniczenia: Każdy kraj ma inne ograniczenia dotyczące treści SMS-ów i nadawców. Jeśli osoba, do której wysyłasz wiadomość, mieszka w kraju, w którym treści z Twojego kraju zamieszkania są zabronione, spodziewaj się powiadomienia „SMS nie został dostarczony”.

Kończy się kredyt na połączenia: Co się stanie, jeśli wyślesz wiadomość tekstową na numer, gdy Twój telefon nie jest naładowany? Odpowiedź jest prosta: wiadomość tekstowa nie zostanie dostarczona.

Poprawka 1 – Sprawdź dwukrotnie, czy poprawnie wpisałeś numer telefonu odbiorcy

 1. Otwórz ikonę wiadomości i dotknij jej
 2. Na pasku wiadomości wpisz treść wiadomości
 3. Nad treścią wiadomości jest miejsce na wprowadzenie telefonu odbiorcy numer. Sprawdź dobrze liczby, wpisz je ostrożnie i potwierdź jeśli masz je poprawnie
 4. Może być łatwiej aby wybrać odbiorcę spośród numerów zapisanych w telefonie ponieważ wcześniej kontaktowałeś się z tą osobą

W ten sposób możesz zapobiec powiadomieniom o błędach dotyczących niedostarczenia wiadomości tekstowych.

Poprawka 2 – Potwierdź dostępność

 1. Wybierz numer, na który chcesz wysłać wiadomość
 2. Przejdź do listy kontaktów i Wybierz numer
 3. Jeśli możesz to zrobić, oznacza to, że wiadomości wysłane na ten numer zostaną dostarczone niemal natychmiast
 4. Przejdź do ikony wiadomości i dotknij go
 5. Wpisz treść wiadomości i wprowadź numer, który właśnie wybrałeś
 6. Naciśnij wyślij i poczekaj na powiadomienie o wysłaniu wiadomości

Poprawka 3 – Wyczyść pamięć podręczną wiadomości

Należy tego przestrzegać, jeśli dwie pierwsze opcje nie działają dla Ciebie

Dla użytkowników Androida

 1. Iść do Ustawienia na ekranie głównym i kliknij go
 2. W menu ustawień znajdź ‘składowanie’ i kliknij na to
 3. Znaleźć ‘Pamięć wewnętrzna’ kartę i kliknij na nią
 4. Menu „Pamięć wewnętrzna” zawiera dane z pamięci podręcznejktóry należy kliknąć
 5. A Okno dialogowe zapyta, czy chcesz kontynuować, czy nie. Wybierz tak i wróć do wysyłania wiadomości
🔥 Zalecana:  Najlepsze aplikacje podróżnicze, których nie możesz przegapić podczas podróży

Dla użytkowników iPhone’a

 1. Znajdź i otwórz plik ustawienia aplikacja
 2. Przewiń w dół do wiadomość i kliknij na to
 3. Znajdź historia wiadomości zakładka, w której przechowywane są stare wiadomości
 4. Zostaniesz zapytany, czy chcesz usunąć wiadomości, które były przechowywane 30 dni, 1 rokLub na zawsze

Potwierdzać aby usunąć i wrócić do wysyłania wiadomości

Poprawka 4: Sprawdź, czy Odbiorca zablokował Twoje wiadomości

Jeśli zastanawiasz się: „Dlaczego moje SMS-y nie są dostarczane do określonej osoby na Androidzie lub iOS”, być może zostałeś zablokowany.

Jeśli wydaje się, że połączenia i SMS-y z Twojego telefonu z Androidem do określonej osoby nie docierają do niej, być może zablokowała ona Twój numer. Aby ustalić, czy zostałeś zablokowany, spróbuj usunąć kontakt i sprawdź, czy pojawi się ponownie jako sugerowany kontakt.

Poprawka 5: Sprawdź limit wysyłania wiadomości

P2P (osoba do osoby) limity wiadomości użytkowników do wysyłania jednej wiadomości tekstowej na sekundę, zapobiegając wysyłaniu wiadomości o dużej objętości.

Jeśli spróbujesz wysłać więcej, Twoje wiadomości mogą zostać zablokowane i niedostarczone. Częste wysyłanie wiadomości SMS lub wysyłanie wielu wiadomości może spowodować, że Twoje wiadomości trafią do filtrów antyspamowych i nie zostaną dostarczone.

Aby uniknąć nieudanego dostarczenia SMS-a, skontaktuj się z operatorem komórkowym, aby poznać maksymalną liczbę wiadomości, które możesz natychmiast wysłać.

Poprawka 6: potwierdź, że nie wysyłasz nielegalnych treści

Podczas wysyłania wiadomości zawierających nielegalne treści, takie jak materiały dla dorosłych, odniesienia do narkotyków lub działalność przestępcza, operator odbierający może je zablokować, co może spowodować, że wiadomości tekstowe nie zostaną dostarczone.

The CTIA (Stowarzyszenie Telekomunikacji Komórkowej i Internetu) reguluje zasady wysyłania wiadomości SMS. Upewnij się, że treść Twojej wiadomości jest zgodna z przepisami obowiązującymi w jurysdykcji odbiorcy, aby uniknąć blokowania wiadomości.

🔥 Zalecana:  Wskazówki dotyczące ochrony bazy danych przed hakerami — w stronę sztucznej inteligencji

FAQ 1: Czy zostanę zablokowany, jeśli mój SMS nie zawiera informacji o dostarczeniu?

Tekst, który nie wyświetla się jako „dostarczono”, nie musi oznaczać, że zostałeś zablokowany.

Mogą to powodować różne czynniki, takie jak problemy z siecią, problemy z urządzeniem odbiorcy, wyłączenie telefonu przez odbiorcę lub przebywanie w obszarze o słabym zasięgu.

Jeśli jednak ciągle stwierdzasz, że Twoje wiadomości nie są oznaczone jako dostarczone tylko do określonej osoby, może Cię ona zablokować.

Często zadawane pytania 2: Dlaczego moje wiadomości informują, że nie zostały dostarczone, ale są?

Wygląda to na problem z oprogramowaniem, a przyszła aktualizacja może go rozwiązać. Tymczasem rozważ następujące opcje:

W przypadku problemów z SMS-ami (zielone kółko) skontaktuj się ze swoim operatorem. Jeśli problem dotyczy iMessage (niebieski dymek), wyłącz iMessage, odczekaj 24 godziny, a następnie włącz go ponownie.