Wiadomości DM na Instagramie nie działają (jak to naprawić)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wiadomości DM na Instagramie nie działają (jak to naprawić)

Wielu użytkowników Instagrama zgłosiło problemy z Instgaram Direct Messages, co było naprawdę frustrujące. Ten incydent zaczął się 5 lipca i nadal trwa.

Dlaczego wiadomości na Instagramie nie działają?

Główny powód, dla którego wiadomości DM na Instagramie nie są wyświetlane, nie jest jasny, jednak wydaje się, że Instagram spodziewa się dużej aktualizacji gdzieś w aplikacji.

Przeanalizowaliśmy prośby użytkowników Instagrama z całego świata i dowiedzieliśmy się, że Instagram nie działa w określonych krajach, w tym w Indiach. Możemy więc założyć, że Instagram pracuje nad jakąś ważną aktualizacją dla tych krajów.

Oto niektóre z głównych problemów, z którymi zgłaszali się użytkownicy Instagrama:Wiadomości z Instagrama nie są wyświetlane, nie ładują się lub nie mogli odebrać żadnych wiadomości z Instagrama.

• Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest serwer Instagrama. Czasami serwer Instagrama nie działa, w wyniku czego możesz nie być w stanie wysłać bezpośredniej wiadomości lub wiadomość bezpośrednia może się nie załadować.

• Na Instagramie może występować usterka lub błąd.

• Możesz używać przestarzałej wersji Instagrama

• Twoje połączenie internetowe może nie być stabilne i mocne.

• Czasami aktualizacja do nowej wersji również powoduje taki problem, jednak jeśli tak jest, naprawiają go w następnej aktualizacji.

• Coś może być nie tak z pamięcią podręczną Instagrama. W wielu przypadkach jest to również jeden z głównych powodów.

Jak naprawić niedziałające wiadomości DM na Instagramie?

Ponieważ mamy do czynienia z tym problemem ze względu na stan Instagrama, więc jedyne, co możemy zrobić, to poczekać, aż zespół Instagrama to naprawi, lub sprawdzić status Instagrama, używając niektórych narzędzi online, w tym downdetector.com

Jeśli otworzysz tę witrynę i wyszukasz Instagram, a zobaczysz wykres w górę, oznacza to, że ten problem nadal istnieje.

Jeśli ostatnio miałeś problemy z DM na Instagramie i nie możesz ani wysłać bezpośredniej wiadomości, ani jej otrzymać, jesteś we właściwym miejscu. Ostatnio wielu użytkowników zgłosiło, że ma problemy z Instagram DM, więc nie jesteś jedyną osobą, która ma ten problem.

Na tym blogu wyjaśnię możliwe przyczyny tego problemu i przedstawię kilka rozwiązań, które możesz wypróbować i miejmy nadzieję rozwiązać problem. Więc wskakujmy od razu.

1. Poczekaj kilka godzin

Tego rodzaju problemy są w większości związane z serwerem Instgaram, więc lepiej poczekać kilka godzin, a następnie spróbować. Możesz sprawdzić, czy Instagram działa dobrze, korzystając z narzędzi online, takich jak downdetector.com

2. Uruchom ponownie telefon

Jeśli coś jest nie tak z Instagramem, na przykład gdy DM nie działa poprawnie, po prostu uruchom ponownie telefon. Ta prosta, ale bardzo przydatna procedura pomoże Twojemu telefonowi pozbyć się wszystkich niepotrzebnych danych zapisanych w pamięci RAM.

Uwierz mi, w wielu przypadkach prosty restart naprawi wiele usterek na Instagramie. Zanim więc przejdziemy do innych rozwiązań, zrestartuj telefon i sprawdź, czy problem zniknie.

3. Upewnij się, że masz mocne i stabilne połączenie z Internetem.

Słaba łączność zawsze powoduje wiele problemów w aplikacji Instagram. Jeśli uważasz, że Twoje połączenie nie jest wystarczająco szybkie, możesz przełączać się między Wi-Fi a mobilnymi połączeniami danych. Na przykład, jeśli masz połączenie z Wi-Fi, przełącz je na mobilne połączenie transmisji danych i odwrotnie.

Jeśli nie wiesz, jak sprawdzić łączność i upewnić się, że wszystko jest w porządku, wykonaj poniższe czynności.

• Wpisz Test prędkości w przeglądarce i wyszukaj go.

• Następnie stuknij pierwszą wyświetloną witrynę internetową.

• Teraz wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć Iść.

• Po kilku sekundach witryna pokaże prędkość Twojego połączenia.

Jeśli po uruchomieniu test prędkości internetu stwierdzisz, że prędkość Twojego połączenia jest niższa niż 5 Mb/s, oznacza to, że naprawdę masz słabe połączenie. Po prostu przełączaj się między Wi-Fi a mobilnym połączeniem danych. Jeśli żadne z połączeń Wi-Fi i mobilnej transmisji danych nie jest wystarczająco mocne, spróbuj uzyskać dostęp do Internetu od innego dostawcy Internetu w Twojej okolicy.

🔥 Zalecana:  Otrzymujesz informację zwrotną „Nie można zainstalować systemu OS X na komputerze”? Najlepsze poprawki

4. Wyczyść pamięć podręczną Instagrama

Wyczyszczenie pamięci podręcznej Instagrama, która jest prostą procedurą, zwolni miejsce zajmowane przez aplikację. Dlatego w wielu przypadkach, gdy coś nie działa poprawnie, wyczyszczenie pamięci podręcznej rozwiąże problem.

jak cjasne the Instagram Cból na iPhonie

• Weź telefon i otwórz Ustawienia.

• Śmiało i dotknij Ogólny.

• Teraz stuknij Pamięć iPhone’a.

• Przewiń w dół i znajdź Aplikacja Instagrama i dotknij go.

• Następnie kontynuuj i stuknij Odciąż aplikację. W ten sposób cała tymczasowa pamięć podręczna zostanie wyczyszczona z aplikacji Instagram i ponownie zaimportowana.

• Teraz stuknij Ponownie zainstaluj aplikację. Istnieje duża szansa, że ​​tylko dzięki wykonaniu tej prostej procedury Twoje wiadomości zostaną ponownie zaimportowane z serwera Instagrama i wszystko będzie działać jak zwykle.

Jak wyczyścić pamięć podręczną Instagrama Android

• Otwórz swój Ustawienia.

• Przewiń w dół do miejsca, w którym jest napisane Aplikacje i dotknij go.

• Znajdź aplikację Instagram i stuknij ją.

• Teraz stuknij Składowanie.

• Następnie śmiało dotknij Wyczyść pamięć podręczną.

5. Zaktualizuj Instagrama Do najnowszej wersji

Jeśli Twój Instagram nie jest zaktualizowany, w aplikacji mogą wystąpić różne problemy, takie jak te, przed którymi stoisz teraz. Więc jeśli masz iPhone’a, pobierz najnowszą wersję Instagrama z App Store, a jeśli masz urządzenie z Androidem, pobierz ją z Google Play.

6. Wróć do starszej wersji!

To, co ci powiem, może wydawać się dziwne, ale to prawda. Czasami wszystko działa dobrze na Instagramie, ale potem aktualizujesz aplikację i nagle wszystko przestaje działać poprawnie! Nie chodzi mi o to, że nie powinieneś aktualizować aplikacji, ale musisz wiedzieć, że aktualizacja nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Na szczęście, gdy na Instagramie pojawia się usterka lub coś innego z powodu nowej aktualizacji, naprawiają usterkę, błąd lub cokolwiek innego w następnej aktualizacji. Więc jeśli problem związany z DM wynika z nowej aktualizacji, nie ma się czym martwić, naprawią to tak szybko, jak to możliwe.

Krótko mówiąc, jeśli nadal masz problem, musisz użyć starszej wersji, a to na pewno rozwiąże problem.Nie używaj jednak starszej wersji! Następnie po kilku dniach, aby naprawić usterkę lub błąd w nowej aktualizacji, możesz śmiało zaktualizować swój Instagram.

7. Skontaktuj się z Instagramem

Możesz zgłosić ten problem za pomocą Aplikacja Instagram > Ustawienia > Pomoc > Zgłoś problem

Wnioski

Widzimy takie problemy na Instagramie przez cały czas. Dobrą wiadomością jest to, że w tej przyjaznej dla użytkownika aplikacji zawsze znajdzie się rozwiązanie naszych problemów. Na tym blogu przedstawiłem kilka pomocnych rozwiązań, które możesz wypróbować i rozwiązać problem.

Mam nadzieję, że znalazłeś artykuł jest przydatny, a jeśli masz inne rozwiązania tego problemu, podziel się nim z nami w sekcji komentarzy poniżej.

Szukasz szybkiego rozwiązania problemu z niedziałającymi wiadomościami IG DM? Wypróbuj jedno z tych 4 gwarantowanych rozwiązań. (Nie ma potrzeby instalowania nowej aplikacji ani wyłączania konta). Najpierw upewnij się, że twoje połączenie internetowe jest stabilne. Następnie spróbuj ponownie uruchomić aplikację. Jeśli Instagram DM nie działa, odinstaluj ostatnie aktualizacje (działa tylko na Androida) lub ponownie zainstaluj aplikację Instagram. Możesz także wylogować się ze swojego konta i zalogować ponownie, aby rozwiązać problem.

Jak naprawić niedziałające wiadomości DM na Instagramie?

Poprawka nr 1: wyloguj się z konta i zaloguj ponownie.
Przejdź do swojego profilu IG i naciśnij menu hamburgerów w prawym górnym rogu (wygląda jak trzy poziome linie). Stamtąd wybierz Ustawienia i przewiń w dół do dołu strony. Wybierz opcję Wyloguj w sekcji „Loginy”.
Teraz ponownie zobaczysz stronę logowania do IG. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło, aby ponownie zalogować się na swoje konta. Sprawdź, czy DM działają poprawnie.
Poprawka nr 2: Wyczyść pamięć podręczną aplikacji.
Na urządzenie z systemem iOSwykonaj następujące czynności: Przejdź do Ustawienia > Aplikacje > znajdź aplikację Instagram i wybierz ją > wybierz opcje „Wyczyść pamięć podręczną” i „Wyczyść dane” u dołu ekranu.
Użytkownicy Androida powinni przejść do Ustawienia > Aplikacje > Znajdź ikonę aplikacji > wybrać Pamięć > a następnie przejść do opcji „Wyczyść dane” i „Wyczyść pamięć podręczną”.

🔥 Zalecana:  X3 skuteczny sposób na obserwowanie-przestaniesz obserwować na Instagramie w 2022 roku

Usunięcie tych danych nie powinno zmieniać ani usuwać niczego z Twojego konta na Instagramie. Ale jeśli jesteś zbyt zmartwiony, aby spróbować, zamiast tego użyj jednego z pozostałych trzech rozwiązań.
Poprawka nr 3: Odinstaluj ostatnią aktualizację lub ponownie zainstaluj aplikację.
Użytkownicy iOS nie mogą odinstalować aktualizacji Instagrama, aby wrócić do starszej wersji. Jeśli tak jest, odinstaluj aplikację IG i pobierz ją ponownie. (Po ponownej instalacji może być konieczne zalogowanie się na konto).
Użytkownicy Androida mogą cofnąć ostatnią aktualizację IG, aby naprawić wszelkie problemy z Direct Message. Aby to zrobić, przejdź do Ustawień > Aplikacje > wybierz aplikację Instagram > naciśnij trzy kropki w górnym rogu > wybierz opcję „Odinstaluj aktualizacje”.

Zawsze możesz ponownie zaktualizować aplikację. Ale zanim to nastąpi, wróć do swoich wiadomości na czacie, aby sprawdzić, czy poprawka była skuteczna.
Poprawka nr 4: użyj bezpłatnej sieci VPN.

Czasami rozwiązanie problemu z DM jest tak proste, jak użycie aplikacji VPN. Polecamy Turbo VPN użytkownikom Androida i Hotspot Shield użytkownikom iPhone’a lub iPada.

Inne szybkie rozwiązania

Oto kilka alternatywnych sposobów naprawienia niedziałającego Instagram DM w 2021 roku.
1. Wymuś zatrzymanie aplikacji (Android)
Przejdź do ustawień i przejdź do wyszukiwania Instagrama w swoich aplikacjach. Wybierz ikonę i naciśnij przycisk „Wymuś zatrzymanie”.
2. Użyj wersji na komputer
Zaloguj się na swoje konto IG w przeglądarce za pomocą laptopa lub komputera. Aby to zrobić, musisz najpierw odwiedzić stronę Konta i logowanie. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło, aby uzyskać dostęp do swojego profilu na komputerze. Spróbuj wysłać wiadomości za pomocą wersji komputerowej i sprawdź, czy to działa.
Jest to rozwiązanie tymczasowe, ponieważ nie można wysyłać zdjęć bezpośrednio z aparatu ani prowadzić rozmów wideo.
3. Wyślij prośbę o pomoc w aplikacji
W swoim profilu wybierz menu hamburgerów (trzy poziome kreski). A następnie wybierz Ustawienia i stamtąd przejdź do sekcji „Pomoc”. Wybierz Zgłoś problem i kontynuuj, aby wybrać go ponownie w nowej karcie. Zobaczysz puste miejsce z notatką: „Krótko wyjaśnij, co się stało lub co nie działa”.
Tutaj możesz poprosić o poprawkę DM od rzeczywistego zespołu wsparcia IG. Jeśli nie wiesz, jak wyjaśnić swój problem, użyj następującego przykładowego tekstu.
„Cześć, droga ekipo wsparcia. Mam problem z bezpośrednimi wiadomościami, które nie działają prawidłowo/Nie mogę wysyłać ani odbierać wiadomości. Próbowałem wszystkiego, łącznie z ponowną instalacją aplikacji. Ale DM nadal nie działa.

Uwaga: możesz przesłać zrzut ekranu przedstawiający problem z czatem, aby Twoja prośba była jasna. Ale nie oczekuj szybkiej odpowiedzi, ponieważ Centrum pomocy jest zwykle bardzo zajęte, aby zająć się wszystkimi wiadomościami.

3 główne oznaki, że wiadomości DM Twojego konta IG nie działają

Jeśli połączenie internetowe lub Wi-Fi jest w porządku, następujące czerwone flagi wskazują na problem z wiadomościami.
# 1 Fałszywe powiadomienia.
Większość użytkowników otrzymuje powiadomienia. Ale kiedy otwierają aplikację IG, nie ma żadnych wiadomości. Niektórzy inni widzą „Prośby” w swoich wiadomościach na czacie. Stają się jednak niewidoczne po kliknięciu przycisku przez użytkownika. W obliczu któregokolwiek z tych problemów wskazuje, że coś jest nie tak z Twoim kontem.
# 2 Jednostronne problemy z wysyłaniem/odbieraniem wiadomości.
Oczywistą czerwoną flagą jest sytuacja, gdy DM na Instagramie jest zepsuty tylko dla jednej strony rozmowy. Na przykład Twoi znajomi mogą wysyłać Ci wiadomości. Ale albo nie możesz ich zobaczyć, ani na nie odpowiedzieć. W takim przypadku potrzebujesz szybkiej poprawki IG Direct Message.
# 3 Znikające wiadomości prywatne.
Gdy ktoś wyśle ​​Ci prośbę o wiadomość i usunie ją, zanim na to zezwolisz, rozmowa zniknie z Twojego konta. Jeśli jednak zauważysz, że inne wiadomości znikają bez wyraźnego powodu, możesz mieć do czynienia z problemem z DM.
Uwaga: To może być mega problem w Meta
Nie zawsze musisz naprawiać zepsuty DM na Instagramie. Czasami problem dotyczy całego kraju lub całego świata. Na przykład w październiku 2021 r. firma Meta (znana również jako Facebook) miała poważną awarię, która spowodowała, że ​​większość jej aplikacji przestała działać.
Tak więc, zanim zaczniesz szukać naprawy DM, upewnij się, że w Twojej okolicy nie ma aktywnych przerw w dostawie. Jednym ze sposobów na to jest wyszukanie w Google hasła „Awaria Instagrama”. Znajdziesz wiele stron monitorujących, takich jak Downdetector.com, które powiedzą ci, czy IG nie działa.

🔥 Zalecana:  Jak powiedzieć rodzicom, że jesteś w pierwszym 1% na OnlyFans

3 metody zapobiegania problemom z DM na Instagramie

Jesteś tutaj, aby wiedzieć, jak naprawić niedziałający Instagram DM. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można przede wszystkim powstrzymać takie problemy. Skorzystaj z tych trzech technik, aby Twoje wiadomości bezpośrednie działały przez cały czas.
# 1 Aktualizuj swój telefon i aplikację
System operacyjny Twojego telefonu powinien obsługiwać aktualną wersję aplikacji IG. Chcesz więc mieć pewność, że Twój Android lub iOS jest tak aktualny, jak to tylko możliwe. Musisz także być na bieżąco z aktualizacjami aplikacji.
Jeśli sprawdzanie dostępności nowych aktualizacji brzmi skomplikowanie, włącz automatyczne pobieranie w telefonie. W ten sposób Twój telefon wykryje nową wersję aplikacji i zainstaluje ją, gdy będzie dostępne połączenie Wi-Fi.
Oto jak to zrobić na iPhonie. Przejdź do Ustawienia> iTunes i App Store> Włącz „Automatyczne aktualizacje” w sekcji Automatyczne Sekcja pobierania.
W przypadku urządzeń z Androidem przejdź do swojego profilu Google Play. Wybierz Ustawienia Preferencje sieciowe > Automatycznie aktualizuj aplikacje > Tylko przez Wi-Fi.
# 2 Pozostaw wystarczająco dużo wolnego miejsca w telefonie
Jeśli jesteś użytkownikiem produktów firmy Apple, najlepiej zostawić przynajmniej 2 GB wolnego miejsca na swoim urządzeniu. W ten sposób możesz mieć pewność, że Instagram nie ulegnie awarii z powodu braku miejsca. Użytkownicy Androida potrzebują co najmniej 200 MB wolnego miejsca, aby zapewnić niezawodne działanie i uniknąć awarii aplikacji.
# 3 Pamiętaj o limitach IG DM
Przekroczenie 100 bezpośrednich wiadomości dziennie może spowodować „Blok akcji‘ Byłoby pomocne, gdybyś również chronił swoje konto przed spamem, ponieważ spamerskie wiadomości mogą spowodować zbanowanie lub zawieszenie.