Wiadomość głosowa WhatsApp nie działa? 12 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wiadomość głosowa WhatsApp nie działa? 12 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Aby naprawić niedziałające wiadomości głosowe WhatsAppsprawdź uprawnienia, sprawdź głośność, uruchom ponownie telefon, sprawdź pamięć, zaktualizuj WhatsApp itp.

Ponieważ jest to najczęściej używana aplikacja do przesyłania wiadomości na świecie, podczas korzystania z niej mogą wystąpić problemy, takie jak wysyłanie lub odbieranie wiadomości głosowych.

Jeśli masz problemy z niedziałającymi wiadomościami dźwiękowymi WhatsApp, oto co zrobić, aby to naprawić.

W tym przewodniku dowiesz się jak naprawić niedziałające wiadomości głosowe WhatsApp. Dowiesz się również, dlaczego nie możesz wysyłać ani odbierać wiadomości audio w WhatsApp.

PRZECZYTAJ TEŻ: WhatsApp nie odbiera wiadomości? 11 sposobów, aby to naprawić

Co zrobić, jeśli wiadomości głosowe WhatsApp nie działają?

Użytkownicy skarżyli się, że WhatsApp nie wysyła ani nie odbiera wiadomości głosowych, co może stanowić duży problem.

Ten problem występuje zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iPhone’ach. W większości przypadków, nawet przy dobrym połączeniu internetowym, nadal nie można wysłać.

Jeśli masz problem, Oto jak możesz to naprawić Wiadomości audio WhatsApp nie działają na iPhonie i Androidzie.

Pierwszy, zwiększ głośność multimediów w telefoniei wtedy aktualizacja Aplikacja, ponownie uruchomić swój telefon, a następnie otwórz aplikację WhatsApp, aby korzystać z wiadomości głosowych.

Jeśli wiadomości głosowe nie są wysyłane na Twoje urządzenie, zawsze możesz użyć Sieć WhatsApp wysyłać wiadomości głosowe.

PRZECZYTAJ TEŻ: WhatsApp nie wysyła wiadomości? 9 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Dlaczego wiadomości głosowe nie działają w WhatsApp?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego wiadomość głosowa WhatsApp nie działa, to tak różny przyczyny.

Jeśli aplikacja WhatsApp nie wysyła ani nie odbiera wiadomości głosowych, przyczyną może być Twoja połączenie internetowe [most times].

Problem może być również spowodowany tym, że twój telefon ma trochę problem technicznylub WhatsApp nie może używać mikrofon.

Twój głośność multimediów w telefonie jest ściszona, Twój mikrofon nie działa lub go nie masz wystarczająco dużo miejsca do pobrania Wiadomości dźwiękowe WhatsApp.

PRZECZYTAJ TEŻ: WhatsApp nie wysyła zdjęć? 9 sposobów rozwiązania problemu

Jak naprawić niedziałające wiadomości głosowe WhatsApp

Różne przyczyny mogą powodować, że WhatsApp nie wysyła ani nie odbiera wiadomości głosowej.

Możesz jednak skorzystać z poniższego przewodnika, aby rozwiązać problem na swoim urządzeniu. Jeśli nie możesz wysyłać lub odsłuchiwać wiadomości dźwiękowych WhatsApp, skorzystaj z nich przewodniki rozwiązywania problemów.

Poprawka 1: Włącz i wyłącz tryb samolotowy

Jeśli połączenie internetowe działa, ale wiadomość głosowa nadal nie działa, musisz włączyć Samolot [Flight] tryb i wyłącz go.

Włączenie trybu samolotowego na urządzeniu powoduje wyłączenie wszystkich sygnałów w telefonie, a po ponownym włączeniu wszystko zostanie odświeżone, w tym połączenie internetowe.

Dla Android: przesuń palcem od góry ekranu w dół, a zobaczysz Samolot [Flight] Ikona trybu. Stuknij w to [You may have to still swipe left to see the icon on some Android devices].

Dla iphone: przesuń palcem w górę od dołu telefonu i włącz tryb samolotowy w sekcji sieci.

Po kilku minutach możesz go ponownie włączyć, a teraz włączyć połączenie internetowe i otworzyć WhatsApp, aby korzystać z wiadomości głosowych.

Poprawka 2: Zwiększ głośność telefonu

Wiele osób często nawet nie wie, że głośność telefonu komórkowego jest ściszona do minimum.

Nie byle jaki tom, ponieważ jest ich więcej niż jeden. Musisz zwiększyć głośność multimediów w telefonie.

🔥 Zalecana:  4 praktyki analizy nastrojów, aby poprawić strategię obsługi klienta

Musisz tylko sprawdzić każdy możliwy sposób rozwiązania problemu, a to może być tylko jeden z problemów.

PRZECZYTAJ TEŻ: WhatsApp nie wysyła filmów? 8 sposobów rozwiązania problemu

Poprawka 3: Sprawdź, czy Twój mikrofon działa

Większość problemów dotyczy Twojego urządzenia. Jeśli masz trudności z wysłaniem wiadomości głosowej do znajomych lub rodziny, Twój mikrofon może być uszkodzony.

Jeśli wysłałeś wiadomość głosową i odtwarzasz wiadomość głosową, ale nie słyszysz siebie w dźwięku, być może mikrofon jest uszkodzony.

Musisz to potwierdzić i sprawdzić, dzwoniąc do kogoś bliskiego, aby potwierdzić, czy mikrofon jest uszkodzony, czy nie.

Możesz też sprawdzić to za pomocą wbudowanego w telefon dyktafonu, otworzyć aplikację i nagrać swój głos, a po zakończeniu odtworzyć nagranie głosowe i sprawdzić, czy coś usłyszysz.

Jeśli nic nie słyszysz, musisz zmienić mikrofon telefonu, aby móc korzystać z wiadomości głosowej w WhatsApp.

Poprawka 4: Sprawdź uprawnienia

Jeśli nie możesz wysłać wiadomości głosowej w WhatsApp, być może uniemożliwiłeś WhatsApp korzystanie z mikrofonu urządzenia.

Aby rozwiązać problem na urządzeniu, musisz zezwolić WhatsApp na korzystanie z mikrofonu telefonu.

Przejdź do ustawień Androida > Aplikacje i powiadomienia > Stuknij w Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Znajdź aplikację WhatsApp > Uprawnienia > Mikrofon > Stuknij w „Zezwól na dostęp tylko do multimediów”.

Możesz także stuknąć i przytrzymać aplikację WhatsApp na ekranie głównym, a następnie stuknąć ikonę Informacje o aplikacji, stuknąć Uprawnienia, następnie Mikrofon i stuknąć Zezwalaj na dostęp tylko do multimediów.

Przejdź do ustawień iPhone’a lub iPada > Znajdź aplikację WhatsApp > Włącz i wyłącz mikrofon.

Po zezwoleniu na WhatsApp musisz ponownie uruchomić telefon. Następnie spróbuj nagrać wiadomość dźwiękową.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak wykonać kopię zapasową czatów i multimediów WhatsApp

Poprawka 5: Sprawdź dostępną pamięć

Jeśli nie możesz pobrać nowej wiadomości głosowej wysłanej do Ciebie i pojawia się komunikat o błędzie, musisz sprawdzić miejsce w pamięci.

Pamięć telefonu może być zapełniona i nie będziesz mieć możliwości pobierania nowych wiadomości głosowych z WhatsApp na swoje urządzenie.

Aby rozwiązać problem z niedziałającymi wiadomościami głosowymi w WhatsApp, musisz zwolnić trochę miejsca na urządzeniu z Androidem lub iPhonie.

Poprawka 6: Sprawdź ochraniacz ekranu

Jeśli używasz osłony ekranu na swoim iPhonie lub urządzeniu z Androidem, może ona blokować czujnik zbliżeniowy.

Wiadomość głosowa będzie odtwarzana przez słuchawki, a nie przez głośnik telefonu.

Aby to naprawić, musisz zdjąć zabezpieczenie ekranu z telefonu lub zmienić je i dobrze umieścić na urządzeniu. Następnie sprawdź, czy słyszysz wiadomość głosową.

PRZECZYTAJ TEŻ: Najlepsze prywatne aplikacje do przesyłania wiadomości z lepszym szyfrowaniem

Poprawka 7: Zamknij inne aplikacje

Jeśli masz inne aplikacje korzystające z mikrofonu, musisz je zamknąć. Ponieważ mikrofon może działać tylko w jednej aplikacji na raz.

Aby zamknąć te aplikacje na swoim urządzeniu, przejdź do karty ostatnich aplikacji w telefonie i zamknij wszystkie aplikacje działające w tle.

Możesz zamknąć konkretną aplikację, która może używać mikrofonu, jeśli ją znasz, jeśli nie, zamknij wszystkie i sprawdź, czy wiadomość głosowa WhatsApp będzie działać.

Poprawka 8: Wyczyść pamięć podręczną WhatsApp

Jednym z najlepszych sposobów rozwiązania dowolnego problemu z aplikacjami jest wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji bez konieczności wylogowywania się.

Jeśli masz problem z aplikacją WhatsApp, która nie pozwala na wysyłanie i odbieranie wiadomości głosowych, możesz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Aby naprawić niedziałającą wiadomość głosową WhatsApp, musisz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

🔥 Zalecana:  19 typowych problemów ze Snapchatem i jak je naprawić

Dla Android: Przejdź do ustawień telefonu > Stuknij Aplikacje i powiadomienia > Stuknij Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > A następnie znajdź aplikację WhatsApp > Stuknij w Pamięć i pamięć podręczna > Stuknij w Wyczyść pamięć podręczną.

W przypadku użytkowników iPhone’a nie można bezpośrednio wyczyścić pamięci podręcznej w ustawieniach aplikacji na iPhone’a, a nawet w aplikacji WhatsApp.

Ta funkcja nie jest dostępna na urządzeniach iPhone, jedyne, co możesz tutaj zrobić, to odciążyć aplikację z telefonu.

Ponieważ nie możesz bezpośrednio wyczyścić pamięci podręcznej w aplikacji WhatsApp lub w ustawieniach iPhone’a, musisz odciążyć aplikację.

Dla iphone: Przejdź do ustawień iPhone’a > A następnie stuknij Ogólne > Stuknij Pamięć iPhone’a > Następnie znajdź aplikację WhatsApp i otwórz ją > I stuknij przycisk Odciąż aplikację.

Po wyładowaniu aplikacji z iPhone’a musisz ponownie zainstalować ją z Apple App Store.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak ukryć swój status online w WhatsApp

Poprawka 9: Uruchom ponownie aplikację WhatsApp [Close And Open]

Jeśli wiadomość głosowa WhatsApp nie działa, możesz ponownie uruchomić aplikację, wymuszając zatrzymanie aplikacji i odświeżenie tła na iPhonie.

Jeśli używasz urządzenia z systemem Android, możesz wymusić zatrzymanie aplikacji, co spowoduje zatrzymanie jej działania w tle. Następnie ponownie otwórz aplikację.

Aplikacja WhatsApp musi być otwarta, abyś mógł dotknąć przycisku Wymuś zatrzymanie.

Dla Android: Przejdź do ustawień telefonu > Stuknij Aplikacje i powiadomienia > Stuknij Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Następnie znajdź aplikację WhatsApp > A następnie stuknij w Wymuś zatrzymanie.

Możesz odświeżyć aplikację WhatsApp na swoim iPhonie, wystarczy odświeżyć aplikację w tle.

Dla iphone: Przejdź do ustawień telefonu > Znajdź aplikację WhatsApp > Stuknij w Odświeżanie aplikacji w tle > Przełącz, aby włączyć odświeżanie w tle.

Następnie będziesz chciał zamknąć WhatsApp na swoim Androidzie i iPhonie. Następnie ponownie uruchom aplikację, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Poprawka 10: Uruchom ponownie urządzenie

Jeśli nie możesz wysyłać ani odbierać wiadomości głosowych w WhatsApp i próbowałeś zmienić sieć, ale to nie działa, możesz ponownie uruchomić telefon, aby rozwiązać problem.

Aplikacja może mieć po prostu drobną usterkę, która powoduje, że aplikacja działa nieprawidłowo i nie wysyła ani nie odbiera wiadomości głosowych.

Po ponownym uruchomieniu urządzenia i otwarciu WhatsApp problem zostanie rozwiązany i będzie można wysyłać i odbierać wiadomości głosowe.

Dla Android: Stuknij przycisk zasilania i stuknij opcję restartu. Możesz go wyłączyć i odczekać kilka minut przed włączeniem.

Dla iphone: Możesz miękko lub wymusić ponowne uruchomienie urządzenia, co usunie usterki i zatrzyma działanie aplikacji w tle.

Możesz także dotknąć i przytrzymać przycisk zasilania, aby go wyłączyć, a następnie włączyć.

PRZECZYTAJ TEŻ: Najlepsze alternatywne aplikacje WhatsApp na Androida i iPhone’a

Poprawka 11: Zaktualizuj aplikację WhatsApp

Jeśli od dłuższego czasu nie aktualizowałeś aplikacji WhatsApp, aktualizacja aplikacji teraz to dobry moment, aby rozwiązać problem.

Stara wersja aplikacji WhatsApp może nie działać poprawnie, powodując awarię aplikacji.

Aby zaktualizować aplikację WhatsApp na swoim urządzeniu, przejdź do sklepu Google Play lub Apple App Store. Po wyświetleniu aktualizacji kliknij ją, aby od razu ją zaktualizować.

Po zaktualizowaniu aplikacji WhatsApp do najnowszej wersji konieczne będzie ponowne uruchomienie urządzenia.

Jeśli ponowne uruchomienie telefonu nie rozwiązało problemu, sprawdź, czy na telefonie jest zainstalowana najnowsza wersja systemu operacyjnego. Jeśli nie, oto jak zaktualizować.

Poprawka 12: Użyj sieci WhatsApp

Jeśli masz problemy z aplikacją mobilną WhatsApp, możesz wypróbować internetową wersję WhatsApp, aby wysyłać lub przeglądać wiadomości głosowe.

🔥 Zalecana:  Zestaw słuchawkowy Apple do rzeczywistości mieszanej na premierę w 2023 r. Pomimo obaw projektantów

Przejdź do swojej ulubionej przeglądarki na komputerze, a następnie przejdź do web.whatsapp.com i zeskanuj kod QR swojego konta.

Będziesz mógł wysyłać i odbierać wiadomości głosowe w wersji internetowej.

Jeśli wiadomości głosowych nie można wysyłać w Internecie lub nie możesz odbierać wiadomości głosowych, oznacza to, że WhatsApp ma serwer [technical] wydanie.

Wniosek

Jeśli wiadomości głosowe WhatsApp nie działają na Twoim urządzeniu z Androidem, iPhonie lub iPadzie, może to być problem techniczny, uszkodzony mikrofon lub problem z uprawnieniami itp.

Aby rozwiązać ten problem na urządzeniu mobilnym, możesz zacząć od zwiększenia głośności multimediów, sprawdzenia, czy mikrofon działa i upewnienia się, że WhatsApp może używać mikrofonu.

Wyłącz wszystkie aplikacje do nagrywania innych firm, a jeśli otworzysz inne aplikacje, zamknij aplikacje z ostatnich kart. Wymuś zatrzymanie WhatsApp na Androidzie.

Zaktualizuj aplikację na swoim urządzeniu, uruchom ponownie aplikację, a następnie ponownie otwórz WhatsApp i wyślij wiadomości głosowe, będziesz mógł je również odbierać.

Możesz używać komputera do wysyłania wiadomości głosowych przez sieć WhatsApp.

Jeśli używasz oficjalnej aplikacji WhatsApp, musisz ją odinstalować i pobrać oficjalną aplikację ze sklepu Google Play lub Apple App Store.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak wysłać pustą wiadomość na WhatsApp bez żadnej aplikacji (działa)

Często Zadawane Pytania

Dlaczego WhatsApp nie odbiera wiadomości głosowych?

Jeśli ktoś wysłał Ci wiadomość głosową, a Ty jej nie otrzymujesz, oznacza to, że masz słabe połączenie internetowe, wystąpił błąd w aplikacji lub serwer nie działa.

Jak odzyskać usuniętą wiadomość głosową WhatsApp?

Nie możesz odzyskać wiadomości głosowych WhatsApp, które usunąłeś kilka godzin lub minut temu, nie jest to możliwe. Możesz odzyskać tylko wiadomość głosową, której kopię zapasową utworzono na Dysku Google. Bez kopii zapasowej, bez odzyskiwania.

Dlaczego moje wiadomości głosowe WhatsApp są odtwarzane nienormalnie szybko?

Jeśli ktoś wysłał Ci wiadomość głosową i jest ona odtwarzana szybko, oznacza to, że szybkość odtwarzania wiadomości głosowej została ustawiona na 1,5x lub 2x. Możesz zobaczyć prędkość z wiadomości głosowej otrzymanej od osoby.

Dlaczego nie mogę wysyłać wiadomości głosowych na WhatsApp na Androida i iPhone’a?

Jeśli nie możesz wysyłać wiadomości głosowych w WhatsApp, oznacza to, że wystąpił problem techniczny z aplikacją, aplikacja może nie działać z Internetem, nie masz uprawnień WhatsApp do korzystania z mikrofonu lub problem z urządzeniem.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie