Wi-Fi telewizora LG nie działa? Najlepsze poprawki dla telewizora LG, który nie łączy się z problemem Wi-Fi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wi-Fi telewizora LG nie działa? Najlepsze poprawki dla telewizora LG, który nie łączy się z problemem Wi-Fi

Obecnie istnieje wiele różnych programów telewizyjnych, filmów i programów do oglądania. Dzięki Smart TV możesz oglądać prawie wszystko, co chcesz. Jednak do oglądania niektórych z tych programów potrzebne jest stabilne połączenie internetowe

Czasami można doświadczyć „Wi-Fi telewizora LG nie działa” problem, który może naprawdę pogorszyć nastrój, ponieważ nie możesz połączyć się z Internetem i oglądać ulubionych programów telewizyjnych. Mieliśmy podobne problemy z naszym telewizorem LG, naprawiliśmy je, a oto kilka wskazówek, jak ponownie uruchomić Wi-Fi w telewizorze LG.

Telewizor LG nie łączy się z Wi-Fi? Powoduje

. Czasami router ma ustawienia lub ograniczenia uniemożliwiające mu łączenie się z nowymi urządzeniami lub ograniczające liczbę urządzeń, które mogą się z nim łączyć. Problem „LG TV Wi-Fi nie działa” można również rozwiązać, jeśli odległość między routerem a telewizorem jest zbyt duża lub w rzadkich przypadkach, jeśli telewizor nie pamięta hasła do sieci Wi-Fi. aby je ponownie wprowadzić, aby telewizor zaczął ponownie łączyć się z Wi-Fi.

może również spowodować, że Wi-Fi telewizora LG nie będzie działać. W oprogramowaniu telewizora może występować usterka, która utrudnia reagowanie na łączność Wi-Fi.

Niektóre inne urządzenia, które masz w domu, takie jak kuchenka mikrofalowa, mogą powodować zakłócenia sygnału Wi-Fi Wi-Fi telewizora LG nie działa.

takie jak wadliwe kable Wi-Fi, uszkodzone układy scalone i inne problemy sprzętowe wystarczą, aby Wi-Fi przestało łączyć się z telewizorem LG, więc warto rozważyć możliwości i sprawdzić je, aby upewnić się, że są w dobrym stanie.

Wi-Fi telewizora LG nie działa? Najlepsze poprawki

Wyłącz i włącz router. Zasadniczo problemy z łącznością Wi-Fi można rozwiązać, włączając i wyłączając router i aktualizując oprogramowanie układowe.

🔥 Zalecana:  Podstawowa algebra liniowa do głębokiego uczenia się i uczenia maszynowego Samouczek Pythona | przez zespół redakcyjny Towards AI

Odłącz więc zarówno router, jak i telewizor, a następnie podłącz je ponownie. Poczekaj, aż wskaźnik świetlny na routerze wskaże połączenie internetowe, a następnie podłącz telewizor LG.

Zmodyfikuj preferencje czasu i daty.

Po ponownym uruchomieniu telewizora ustawienia daty i godziny powinny zostać automatycznie dostosowane. Jeśli nie zostanie to ustawione automatycznie, spróbuj zrobić to ręcznie.

 • Naciskać Dom na pilocie, a następnie wybierz Ustawienia.
 • Kliknij Wszystkie ustawieniaśledzony przez Ogólny.
 • Następny, wybierz godzinę i datę i dostosuj ją do standardu swojego regionu. Na koniec upewnij się, że wybrałeś aktualizację automatycznie.

Gdy skończysz, spróbuj ponownie połączyć telewizor z Wi-Fi.

Przeczytaj także: Rozwiązany: Migająca lampka zasilania telewizora Samsung nie włącza się

Zmień ustawienia DNS

Jeżeli twój “Wi-Fi telewizora LG nie działa” problem nie ustępuje, najprawdopodobniej jest to spowodowane nieprawidłowymi ustawieniami DNS. Będziesz chciał zmienić ustawienia DNS, aby sprawdzić, czy ma to jakiś wpływ na Wi-Fi telewizora LG.

 • Otwórz swoje Ustawienia telewizora i kliknij Wszystkie ustawienia
 • Następnie wybierz sieć, wybierz połączenie przewodowe / połączenie WiFi z wyświetlonej opcji
 • Wybierać Podłączony do internetu
 • Następnie wyświetli aktualną konfigurację serwera DNS
 • Wybierz edytuj i odznacz Ustaw automatycznie
 • Otwórz pole Serwer DNS, wprowadź 8.8.8.8, i zapisz

Dezaktywuj funkcje Simplink

Niektóre funkcje mające na celu uczynienie telewizora inteligentniejszym mogą czasami mieć odwrotny skutek, na przykład powodując problem „LG TV Wi-Fi nie działa”. Spróbuj więc dostosować niektóre ustawienia, aby wiedzieć, czy te funkcje wpływają negatywnie na łączność sieciową.

 • Nawigować do Ustawienia
 • Wybierać Wszystkie ustawieniaKliknij Ogólny
 • Stamtąd wybierz Proste łączea następnie obróć WYŁĄCZONY

Po wykonaniu tej czynności wyłącz telewizor na około 5 minut przed ponownym uruchomieniem.

Czytaj także: Telewizor Samsunga czerwone światło miga 6 razy? Przyczyny i poprawki robocze

🔥 Zalecana:  Ucz się ze mną: Algebra liniowa dla Data Science — Część 3: Wektory własne — w stronę sztucznej inteligencji

Rozwiąż przewody modułu WiFi

Moduły WiFi są jednymi z najczęstszych winowajców, gdy masz do czynienia z problemem „LG TV WiFi nie działa”. Oto jak rozwiązać ten problem z łącznością za pomocą modułów.

 • Otwórz obudowę telewizora
 • Poszukaj modułu Wi-Fi i kabla taśmowego z niebieską taśmą
 • Usuń niebieską taśmę i rozciągnij kabel taśmowy
 • Możesz także wyprostować inne splątane kable modułu WiFi

Sprawdź swoją łączność Wi-Fi

Podłącz wszystkie nasze urządzenia do sieci Wi-Fi. Jeśli żadne z urządzeń nie mogło się połączyć, prawdopodobnie nie ma problemu z telewizorem. Możesz także spróbować połączyć Wi-Fi z hotspotem telefonu, aby sprawdzić, czy działa.

Chciałbyś również sprawdzić, czy wprowadzasz prawidłowe hasło do telewizora i sprawdzić, czy nie przekroczyła liczby urządzeń, które można do niego podłączyć. Odłącz niektóre urządzenia, aby sprawdzić, czy będzie działać.

Wykonaj reset do ustawień fabrycznych

Innym skutecznym sposobem rozwiązania problemu „Problem z LG TV Wi-Fi nie działa”. jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Nie zapominaj, że wszystkie Twoje dane zostaną wyczyszczone, więc wykonaj kopię zapasową wszystkiego, co istotne. Aby uzyskać dostęp do ustawień fabrycznych

 • Iść do Ustawienia
 • Następnie otwórz Ogólny menu
 • Kliknij Zresetuj do ustawień domyślnych

Przeczytaj także: Co zrobić, jeśli Twój laptop nie łączy się z telewizorem HDMI w systemie Windows 10

Jak podłączyć telewizor LG do Wi-Fi Direct

W tej sekcji podzielę się kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci podłączyć telewizor LG do Wi-Fi.

 • Włącz router
 • Iść do Ustawienia na telewizorze
 • Wybierać Wszystkie ustawienia aby uzyskać dostęp do ustawień telewizora
 • Naciskać Połączenie i wybierz żądaną sieć Wi-Fi
 • Wprowadź hasło, a następnie kliknij Łączyć

Jeśli zdecydujesz się podłączyć telewizor bezpośrednio do Internetu, kup kabel Ethernet, który rozciąga się z tyłu telewizora. Alternatywnie możesz ustawić router blisko telewizora, aby połączenia były łatwe i szybkie.

🔥 Zalecana:  18 porad i wskazówek dla kierowców Uber Eats, które musisz znać (przewodnik 2023!)

Wniosek

Radzenie sobie z „Wi-Fi telewizora LG nie działa” wydanie. Możesz jednak wypróbować dowolną z sugerowanych tutaj poprawek. Jeśli wyczerpałeś wszystkie powyższe opcje i nadal nie możesz się połączyć, możesz skontaktować się z nami Wsparcie LG w zakresie pomocy technicznej.