Wi-Fi nie działa na telefonie, ale działa na innych urządzeniach? Poprawki robocze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wi-Fi nie działa na telefonie, ale działa na innych urządzeniach? Poprawki robocze

Nieco ponad rok temu próbowałem dokonać bezprzewodowej aktualizacji mojego systemu operacyjnego Android. Z jakiegoś powodu bateria miała mniej niż 30 procent, kiedy rozpoczynałem aktualizację, i wkrótce bateria wyczerpała się, zanim aktualizacja została zakończona. Dałem mu czas na naładowanie, ponownie uruchomiłem urządzenie i zakończyłem aktualizację.

Chociaż później wszystko działało dobrze, zauważyłem, że Wi-Fi nie działa na telefonie, ale działa na innych urządzeniach. Byłem zdezorientowany, co mogło spowodować, że Wi-Fi nie działa na telefonie, ale działa na innych urządzeniach. Udało mi się to obejść i pomyślałem, że fajnie byłoby stworzyć artykuł, który pomoże każdemu, kto ma podobne problemy.

Wi-Fi nie działa na telefonie, ale działa na innych urządzeniach

Poprawka 1: Sprawdź router

Pierwszą poprawką, którą zalecamy, jeśli Wi-Fi nie działa na telefonie, ale działa na innych urządzeniach, jest przyjrzenie się danemu routerowi.

Spróbuj ponownie ręcznie podłącz urządzenie do routera ponieważ urządzenie może nie łączyć się automatycznie z routerem >> Ty też chcesz sprawdź, czy router ma ograniczenie liczby urządzeń, które mogą się z nim połączyć (Oczywiście będzie to oznaczać odłączenie innych urządzeń od routera i próbę podłączenia tylko telefonu) >> Ty też chcesz zapomnij o sieci WiFi w telefonie i zresetuj router/modem i spróbuj połączyć się ponownie.

Jeśli żadna z tych opcji nie działa, możesz przejść do bardziej złożonych opcji naprawy problemu z Wi-Fi, który nie działa na telefonie, ale działa na innych urządzeniach.

Poprawka 2. Zresetuj ustawienia sieciowe telefonu z systemem Android

Drugą prawdziwą poprawką, którą zalecamy, aby Wi-Fi nie działało na telefonie, ale działało na innych urządzeniach, jest zresetowanie ustawień sieciowych telefonu. Idź do Ustawienia app na swoim urządzeniu >> przejdź do Sieć Lub System na swoim urządzeniu (może się różnić w zależności od urządzenia) >> poszukaj jednego z nich Resetowanie Lub Zrestartować ustawienia sieci opcja >> Zresetuj i uruchom ponownie urządzenie, po czym możesz spróbować ponownie połączyć się z Wi-Fi.

🔥 Zalecana:  Spektrum Wi-Fi jest podłączone, ale nie ma dostępu do Internetu? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Poprawka 2.1. Zresetuj ustawienia sieci iPhone’a – Wi-Fi nie działa na iPhonie, ale działa na innych urządzeniach

Jeśli przypadek, w którym Twoje Wi-Fi nie działa na telefonie, ale działa na innych urządzeniach, dotyczy Twojego iPhone’a, oto prosty sposób na zresetowanie ustawień sieciowych iPhone’a. To, co osiąga ten proces, to resetowanie sieci, z którymi się łączyłeś, resetowanie haseł, ustawień komórkowych oraz ustawień APN i VPN, z których korzystałeś wcześniej.

W menu iPhone’a stuknij Ustawienia >> iść do Ogólny >> wybierz Resetowanie >> wybierz Zrestartować ustawienia sieci.

Czytaj także: Najlepsze zewnętrzne przedłużacze zasięgu WiFi

Poprawka 3. Przywróć ustawienia fabryczne telefonu z Androidem – Samsung, Huawei

Chociaż przywrócenie ustawień fabrycznych może oznaczać, że Twoje urządzenie powróci do oryginalnych ustawień, może to być rozwiązanie problemu. Jeśli pamiętasz, mój problem z Wi-Fi nie działa na telefonie, ale działa na innych urządzeniach, został spowodowany podczas aktualizacji oprogramowania telefonu, a całkowity reset do ustawień fabrycznych załatwił sprawę w moim przypadku.

Pamiętaj, że przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje utratę danych i wszelkich pobranych aplikacji, dlatego przed wypróbowaniem tej poprawki wykonaj kopię zapasową wszystkiego, czego nie chcesz stracić.

Idź do Ustawienia menu Twojego urządzenia >> Kliknij Kopia zapasowa i reset Lub Systemy (w zależności od używanego telefonu) >> wybierz Przywrócenie ustawień fabrycznych Lub tylko Resetowanie (w zależności od używanego telefonu) >> wybierz Zresetuj telefon na następnej stronie. Spróbuj ponownie połączyć telefon z Wi-Fi po zakończeniu przywracania ustawień fabrycznych.

Przeczytaj także: Jak wzmocnić sygnał WiFi za pomocą folii aluminiowej i innych

Napraw 3.1 Resetowanie iPhone’a do ustawień fabrycznych – Wi-Fi nie działa na iPhonie, ale działa na innych urządzeniach

Aby zresetować iPhone’a do ustawień fabrycznych i rozwiązać ten problem, przejdź do Ustawienia >> wybierz Ogólny >> wybierz Resetowanie >> wybierz Skasuj całą zawartość i ustawienia >> Stuknij Wykonaj kopię zapasową, a następnie wymaż >> wpisz swój kod dostępu, jeśli go masz i dotknij czerwonego pola ostrzegawczego >> wprowadź hasło Apple ID, aby potwierdzić działanie.

🔥 Zalecana:  Jak zmienić zielone wiadomości na niebieskie na iPhone'ach

Przeczytaj także: Poprawki robocze dla sondy DNS zakończone Brak błędu internetowego

Poprawka 4. Sprawdź filtrowanie adresów MAC i czarną listę

Chcesz sprawdzić, czy filtrowanie adresów MAC jest włączone. Jeśli tak, a na liście są jakieś urządzenia, chciałbyś je wyłączyć i wyłączyć. Chociaż to ustawienie doskonale nadaje się do ochrony sieci, zdarzają się przypadki, w których blokuje niektóre urządzenia, co powoduje problemy z połączeniem tych urządzeń. W przypadku, gdy Twoje urządzenie widzi sieć, ale nie może się połączyć, chcesz również sprawdzić zaplecze routera Wi-Fi, aby uzyskać listę urządzeń z czarnej listy, aby sprawdzić, czy urządzenie z Androidem lub iPhone znajduje się na liście.

Napraw 5. Zabierz telefon do sklepu z naprawą sprzętu w celu naprawy

Jeśli żadna z tych poprawek nie działa, a w przypadku telefonu z Androidem lub iPhone’a urządzenie nie wykrywa danej sieci, mimo że znajduje się ona w zasięgu, zalecamy sprawdzenie sprzętu urządzenia. Jeśli nadal masz gwarancję, zawsze możesz zwrócić urządzenie do producenta, ale uważamy, że jest to najbardziej definitywna przyczyna tego, że Wi-Fi nie działa na telefonie, ale działa na innych urządzeniach, jeśli inne poprawki nie działają.

Przeczytaj także: Jak zresetować bezprzewodowe słuchawki i wkładki douszne Skullcandy

Table of Contents