WhatsApp nie wysyła zdjęć? 9 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: WhatsApp nie wysyła zdjęć? 9 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Aby naprawić WhatsApp, który nie wysyła zdjęć, przełączyć połączenie internetowe, wyczyścić pamięć podręczną aplikacji, ustawić automatyczną datę i godzinę, ponownie uruchomić telefon, zaktualizować aplikację, korzystać z sieci itp.

Ponieważ jest to najczęściej używana aplikacja do przesyłania wiadomości na świecie, podczas korzystania z niej mogą wystąpić problemy, takie jak wysyłanie zdjęć.

Jeśli masz problemy z tym, że WhatsApp nie wysyła zdjęć, oto, co możesz zrobić, aby to naprawić.

W tym przewodniku dowiesz się jak naprawić WhatsApp, który nie wysyła zdjęć na Twoim urządzeniu. Dowiesz się również, dlaczego nie możesz wysyłać zdjęć na WhatsApp.

PRZECZYTAJ TEŻ: WhatsApp nie wysyła filmów? 8 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Co zrobić, jeśli WhatsApp nie wysyła zdjęć?

Użytkownicy narzekają, że WhatsApp nie wysyła zdjęć, a to może być duży problem.

Ten problem występuje zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iPhone’ach. Większość razy nawet przy dobrym połączeniu internetowym nadal nie wysyła.

Są różne powody dlaczego WhatsApp nie wysyła zdjęć na iPhone’a lub urządzenie z Androidem.

Jeśli masz problem, oto co musisz zrobić, aby naprawić WhatsApp nie wysyła problemu ze zdjęciami na iPhonie i Androidzie.

Pierwsza próba wymusić zamknięcie aplikacji usuwając WhatsApp z Ostatnie aplikacje patka. Jeśli to nie działa, zrób to;

Aktualizacja aplikacja na Twoim urządzeniu, ponownie uruchomić swój telefon, a następnie otwórz aplikację WhatsApp, aby spróbować wysłać zdjęcie. Upewnij się również, że Data i godzina na Twoim urządzeniu jest poprawna.

Jeśli zdjęcie nie wysyła się na Twoje urządzenie, zawsze możesz to zrobić wyślij zdjęcie jako PLIK Zamiast tego jako zwykłe zdjęcie. Możesz użyć sieci WhatsApp, aby wysłać zdjęcie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak wykonać kopię zapasową czatów i multimediów WhatsApp

Dlaczego nie mogę wysyłać zdjęć na WhatsApp?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie możesz wysyłać zdjęć na WhatsApp, są różne powody DLACZEGO.

Jeśli WhatsApp nie wysyła zdjęć, może to być spowodowane Twoim słabe połączenie internetowe nie działa w aplikacji.

Ten problem może być również spowodowany posiadaniem błędna godzina i data. WhatsApp nie wysyła zdjęć może być również z powodu usterka techniczna w aplikacji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Najlepsze prywatne aplikacje do przesyłania wiadomości z lepszym szyfrowaniem

Jak naprawić WhatsApp, który nie wysyła zdjęć

Aby naprawić brak wysyłania zdjęć WhatsApp, możesz skorzystać z poniższego przewodnika, aby rozwiązać problem.

Poprawka 1: Zmień dostawcę sieci

Jedną z głównych przyczyn tego, że WhatsApp nie wysyła zdjęć, jest połączenie internetowe.

🔥 Zalecana:  13 uzasadnionych sposobów zarabiania prawdziwych pieniędzy, pracując w domu

Jeśli zdjęcie nie zostanie wysłane, być może masz słabą prędkość internetu. Aby rozwiązać ten problem w WhatsApp, musisz przełączyć się na lepszą sieć internetową lub spróbować załadować stronę internetową, aby się upewnić.

Jeśli wcześniej korzystałeś z sieci komórkowej, musisz przełączyć się na Wi-Fi lub odwrotnie.

Poprawka 2: Włącz i wyłącz tryb samolotowy

Jeśli połączenie internetowe działa, ale obraz nadal nie jest wysyłany, musisz włączyć Samolot [Flight] tryb i wyłącz go.

Włączając tryb samolotowy na urządzeniu, wyłącz sygnał w telefonie, a po ponownym włączeniu wszystko zostanie odświeżone, w tym połączenie internetowe.

Dla Android: przesuń palcem od góry ekranu w dół, a zobaczysz Samolot [Flight] Ikona trybu. Stuknij w to [You may have to still swipe left to see the icon on some Android devices].

Dla iphone: przesuń palcem w górę od dołu telefonu w przypadku starszego iPhone’a i przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu w przypadku iPhone’a X i nowszych, aby włączyć tryb samolotowy w centrum sterowania.

Po kilku minutach możesz go ponownie włączyć, a teraz włączyć połączenie internetowe i otworzyć WhatsApp, aby wysłać zdjęcie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak ukryć swój status online w WhatsApp

Poprawka 3: Sprawdź uprawnienia

Jeśli nie możesz wysyłać zdjęć przez WhatsApp, być może uniemożliwiłeś WhatsApp dostęp do zdjęć.

Aby rozwiązać problem na urządzeniu, musisz przyznać WhatsApp pozwolenie na dostęp do Twoich zdjęć.

Przejdź do ustawień Androida > Aplikacje i powiadomienia > Stuknij w Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Znajdź aplikację WhatsApp > Uprawnienia > Plik i multimedia > Stuknij w „Zezwalaj na dostęp tylko do multimediów”.

Możesz także stuknąć i przytrzymać aplikację WhatsApp na ekranie głównym, a następnie stuknąć ikonę Informacje o aplikacji, stuknąć Uprawnienia, następnie Plik i multimedia i stuknąć Zezwalaj na dostęp tylko do multimediów.

Przejdź do swojego iPhone’a lub iPada Ustawienia> Znajdź aplikację WhatsApp> Stuknij w Zdjęcia> A następnie wybierz Wszystkie zdjęcia, aby zezwolić na dostęp do multimediów.

Poprawka 4: Wyślij zdjęcie jako plik

Jeśli nadal nie możesz wysyłać zdjęć przez WhatsApp, możesz zamiast tego wysłać zdjęcie jako plik.

Dzięki temu zdjęcie będzie miało postać pliku, ale nadal będzie dostępne jako zdjęcie podczas przeglądania w aplikacji Menedżer plików.

Aby to zrobićwystarczy wybrać ikonę pliku, stuknąć m Dokumentyi znajdź miejsce, w którym znajduje się zdjęcie, a następnie wyślij do odbiorcy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Najlepsze alternatywne aplikacje WhatsApp na Androida i iPhone’a

Poprawka 5: Ustaw datę i godzinę na automatyczną

Jeśli nie możesz wysyłać zdjęć przez WhatsApp, może to być spowodowane tym, że używasz niewłaściwej daty i godziny.

🔥 Zalecana:  Dlaczego nie mogę śledzić więcej niż 10 000 kont na TikTok?

Aby naprawić zdjęcia WhatsApp, które nie wysyłają się na Androida lub iPhone’a, musisz ustawić datę i godzinę na automatyczne.

Spowoduje to zsynchronizowanie godziny i daty z godziną i datą WhatsApp, dzięki czemu będziesz mógł ponownie przeglądać i wysyłać zdjęcia.

Aby ustawić datę i godzinę na automatyczne, musisz to zrobić w ustawieniach telefonu. Więc jeśli używasz urządzenia z Androidem lub iPhone’a, oto jak to zrobić.

Przejdź do ustawień Androida > Stuknij System > Stuknij w Data i godzina > Włącz opcję „Użyj czasu podanego przez sieć”, aby automatycznie ustawić datę i godzinę.

Przejdź do ustawień iPhone’a> Stuknij w Ogólne> Stuknij w Data i czas> Następnie włącz „Ustaw automatycznie”, aby ustawić datę i godzinę.

Poprawka 6: Wyłącz tryb oszczędzania danych/baterii

Jeśli w telefonie włączyłeś Oszczędzanie danych lub Tryb oszczędzania baterii, czasami aplikacja nie będzie działać poprawnie.

Oszczędzanie danych w ustawieniach telefonu może być świetnym sposobem na oszczędzanie danych mobilnych. Zmniejsza to jednak ilość danych przesyłanych przez aplikację.

Dla Android: Aby wyłączyć Oszczędzanie danych w telefonie, przejdź do aplikacji Ustawienia > Sieć i internet > Zaawansowane > Oszczędzanie danych i włącz
wyłączyć opcję.

Aby wyłączyć tryb oszczędzania baterii na Androidzie, przejdź do Ustawienia> Bateria> Oszczędzanie baterii i wyłącz tę opcję.

Dla iphone: Wyłączyć. Niski poziom danych w telefonie, przejdź do aplikacji Ustawienia > Dane mobilne > Opcje danych komórkowych > Wyłącz tryb niskiego poziomu danych.

Aby wyłączyć tryb oszczędzania baterii na iPhonie, przejdź do Ustawienia> Bateria i wyłącz tryb niskiego zużycia energii z menu.

Poprawka 7: Uruchom ponownie urządzenie

Jeśli nie możesz wysłać zdjęcia przez WhatsApp i próbowałeś zmienić sieć, ale to nie działa, możesz ponownie uruchomić telefon, aby rozwiązać problem.

Aplikacja może mieć tylko drobną usterkę, powodującą nieprawidłowe działanie i brak możliwości wysłania
zdjęcie.

Po ponownym uruchomieniu urządzenia i otwarciu WhatsApp problem zostanie rozwiązany i ponownie będzie można wysyłać zdjęcia.

Ponowne uruchomienie iPhone’a lub urządzenia z Androidem może rozwiązać problem.

Dla Android: Stuknij przycisk zasilania i stuknij opcję restartu. Możesz go wyłączyć i odczekać kilka minut przed włączeniem.

Dla iphone: Możesz miękko lub wymusić ponowne uruchomienie urządzenia, co usunie usterki i zatrzyma działanie aplikacji w tle.

Możesz także dotknąć i przytrzymać przycisk zasilania, aby go wyłączyć, a następnie włączyć.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak włączyć weryfikację dwuetapową w WhatsApp

Poprawka 8: Zaktualizuj aplikację WhatsApp

Jeśli od dłuższego czasu nie aktualizowałeś aplikacji WhatsApp, aktualizacja aplikacji teraz to dobry moment, aby rozwiązać problem.

Stara wersja aplikacji WhatsApp może nie działać poprawnie, przez co aplikacja nie działa wadliwie.

🔥 Zalecana:  Tommy Hilfiger ogłasza pokaz Metaverse na Tygodniu Mody w Nowym Jorku

Aby zaktualizować aplikację WhatsApp na swoim urządzeniu, przejdź do sklepu Google Play lub Apple App Store. Po wyświetleniu aktualizacji kliknij ją, aby od razu ją zaktualizować.

Po zaktualizowaniu aplikacji WhatsApp do najnowszej wersji konieczne będzie ponowne uruchomienie urządzenia.

Poprawka 9: użyj WhatsApp Web

Jeśli masz problemy z aplikacją mobilną, możesz wypróbować internetową wersję WhatsApp do wysyłania zdjęć.

Przejdź do swojej ulubionej przeglądarki na komputerze, a następnie przejdź do web.whatsapp.com i zeskanuj kod QR swojego konta.

Będziesz mógł wysyłać zdjęcia w wersji internetowej.

Jeśli zdjęć nie można wysłać w Internecie, oznacza to, że WhatsApp ma problem techniczny lub zdjęcie nie [allow] wysyłać. Ale możesz wysłać go jako plik.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wiadomości głosowe WhatsApp nie działają? 12 sposobów, aby to naprawić

Wniosek

Jeśli WhatsApp nie wysyła zdjęć na urządzeniu z Androidem, iPhonie lub iPadzie, może to być problem techniczny, internet nie działa w aplikacji itp.

Jeśli ten problem występuje u Ciebie, może to być spowodowane przez Twój internet lub zdjęcia nie chcą zostać wysłane z powodu problemów technicznych.

Aby rozwiązać ten problem na urządzeniu mobilnym? Cóż, możesz zacząć od zmiany połączenia internetowego telefonu.

Zamknij wszystkie aplikacje w ostatnich aplikacjach i otwórz WhatsApp, aby wysłać zdjęcia. Jeśli to nie działa, to zamiast tego;

Zaktualizuj aplikację na swoim urządzeniu, uruchom ponownie aplikację, a następnie ponownie otwórz WhatsApp i wyślij zdjęcie. Zamiast tego możesz wysłać zdjęcie jako plik za pośrednictwem nośnika multimedialnego.

PRZECZYTAJ TEŻ: WhatsApp nie wysyła wiadomości? 9 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Często Zadawane Pytania

Dlaczego nie mogę wysyłać zdjęć na WhatsApp na Androida i iPhone’a?

Jeśli nie możesz wysyłać zdjęć przez WhatsApp, oznacza to, że wystąpił problem techniczny z aplikacją, aplikacja może nie działać z Internetem itp.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie