WhatsApp nie wysyła filmów? 9 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: WhatsApp nie wysyła filmów? 9 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Aby naprawić WhatsApp, który nie wysyła filmówprzełącz połączenie internetowe, sprawdź rozmiar i format wideo, skorzystaj z Internetu, sprawdź rozmiar wideo, wyłącz Oszczędzanie danych/baterii itp.

Ponieważ jest to najczęściej używana aplikacja do przesyłania wiadomości na świecie, podczas korzystania z niej mogą wystąpić problemy, takie jak wysyłanie filmów.

Jeśli masz problemy z wysyłaniem filmów WhatsApp, pojawia się błąd „Nie można wysłać tego filmu. Wybierz inny film i spróbuj ponownie”. Oto, co należy zrobić.

W tym przewodniku dowiesz się jak naprawić WhatsApp, który nie wysyła filmów na Twoim urządzeniu. Ty też będziesz wiedzieć dlaczego nie możesz wysyłać filmów na WhatsAppie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Czy połączenia WhatsApp pojawiają się na rachunku telefonicznym? (Odpowiedziano)

Co zrobić, jeśli błąd WhatsApp: nie można wysłać tego filmu?

Użytkownicy narzekają, że WhatsApp nie wysyła filmów, a to może być duży problem.

Ten problem występuje zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iPhone’ach. W większości przypadków, nawet przy dobrym połączeniu internetowym, nadal nie można wysłać.

Są różne powody dlaczego WhatsApp nie wysyła filmów na iPhone’a lub urządzenie z Androidem.

Jeśli masz problem, oto jak możesz to zrobić napraw WhatsApp, który nie wysyła filmów na Twoim iPhonie i Androidzie.

Upewnij się, że rozmiar wideo nie jest więcej niż 16 MB [you can always trim it while sending]i to jest obsługiwany format multimediów.

Na razie WhatsApp obsługuje tylko pliki MP4, MKV, AVI, 3GP i MOV.

Możesz użyć dowolnego narzędzia online, aby przekonwertować wideo na obsługiwany format WhatsApp. Upewnij się również, że data na urządzeniu jest poprawna.

Uaktualnić aplikację na Twoim urządzeniu, ponownie uruchomić swój telefon, a następnie otwórz aplikację WhatsApp, aby spróbować wysłać wideo.

Jeśli wideo nie jest wysyłane, zawsze możesz wyślij wideo jako PLIK zamiast wideo. Możesz użyć sieci WhatsApp, aby wysłać wideo.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak wykonać kopię zapasową czatów i multimediów WhatsApp

Dlaczego nie mogę wysyłać filmów na WhatsApp?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie możesz wysyłać filmów na WhatsApp, są różne powody DLACZEGO.

Jeśli aplikacja WhatsApp nie wysyła filmów, może to być spowodowane przez Twoje połączenie internetowe który postanowił nie pracować nad aplikacją.

Ten problem może być również spowodowany posiadaniem błędna godzina i data. Jeśli wysyłasz duże filmy, możesz również napotkać ten problem.

WhatsApp nie wysyła filmów może być również tak, że format pliku multimedialnego nie jest obsługiwany w aplikacji. Możesz także włączyć Oszczędzanie danych lub Tryb niskiego poziomu baterii.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak ukryć swój status online w WhatsApp

Jak naprawić WhatsApp, który nie wysyła filmów

Aby naprawić komunikat o błędzie WhatsApp „Nie można wysłać tego filmu. Wybierz inny film i spróbuj ponownie”, możesz skorzystać z poniższego przewodnika, aby rozwiązać problem.

🔥 Zalecana:  Posty na Instagramie się nie ładują? 10 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Poprawka 1: Zmień dostawcę sieci

Jedną z głównych przyczyn tego, że WhatsApp nie wysyła filmów, jest połączenie internetowe.

Aby rozwiązać ten problem w WhatsApp, musisz przełączyć się na lepszą sieć internetową lub spróbować załadować stronę internetową, aby się upewnić.

Jeśli wcześniej korzystałeś z sieci komórkowej, musisz przełączyć się na Wi-Fi lub odwrotnie.

Poprawka 2: Zmniejsz rozmiar wideo

Możesz wysłać wiele filmów na WhatsApp, nawet jeśli ma więcej niż 16 MB, ale nie możesz wysłać jednego filmu, który ma więcej niż 16 MB. Możesz to zrobić tylko wtedy, gdy go przycinasz.

WhatsApp ma limit rozmiaru plików multimedialnych, które można wysyłać w aplikacji, ma to na celu powstrzymanie ludzi przed wysyłaniem dużych multimediów w aplikacji.

Jeśli wideo jest większe niż 16 MB, możesz zdecydować się na skrócenie filmu przed wysłaniem lub przesłanie go dalej, jeśli otrzymałeś go wcześniej.

Aby przesłać wideo na WhatsApp:

  • Otwórz czat zawierający wideo.
  • Stuknij i przytrzymaj wideo.
  • Stuknij w Prześlij dalej.
  • Stuknij przycisk do przodu w lewym dolnym rogu [iPhone] lub w prawym górnym rogu [Android] i wybierz odbiorców.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zarządzać pamięcią masową w WhatsApp za pomocą nowego narzędzia do zarządzania

Poprawka 3: Wyślij wideo jako plik

Jeśli nadal nie możesz wysyłać filmów przez WhatsApp, możesz wysłać wideo jako plik zamiast wideo.

Dzięki temu wideo będzie miało postać pliku, ale nadal będzie dostępne jako wideo podczas przeglądania w aplikacji Menedżer plików.

Aby to zrobić, wystarczy przejść do osoby, do której chcesz wysłać wideo, wybrać opcję ikona plikustuknij w Dokumentyi znajdź miejsce, w którym znajduje się wideo, a następnie wyślij do odbiorcy.

Poprawka 4: Konwertuj format wideo

Jeśli wysyłasz format wideo, który nie jest obsługiwany przez WhatsApp, nie będziesz mógł go wysłać.

Sprawdź szczegóły filmu, aby poznać format pliku. Możesz wysłać kolejny film, aby upewnić się, że nie jest to błąd lub problem z aplikacją.

Jeśli format pliku nie jest obsługiwany, możesz przekonwertować go na inny lub jeszcze lepiej wysłać dowolny inny film.

W przypadku filmów WhatsApp zezwala tylko na pliki o rozmiarze 16 MB oraz pliki MP4, MKV, AVI, 3GP i MOV.

WhatsApp nie może wysłać wideo z kodekiem filmowania 4K. Aby temu zaradzić, przed wysłaniem przekonwertuj wideo na odpowiedni format.

PRZECZYTAJ TEŻ: WhatsApp nie wysyła zdjęć? 8 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Poprawka 5: Ustaw datę i godzinę na automatyczną

Jeśli wideo nie jest wysyłane przez WhatsApp, może to być spowodowane tym, że używasz niewłaściwej daty i godziny.

Aby naprawić WhatsApp, który nie wysyła filmów na Androida lub iPhone’a, musisz ustawić datę i godzinę na automatyczne.

Spowoduje to zsynchronizowanie godziny i daty z godziną i datą WhatsApp, dzięki czemu będziesz mógł ponownie oglądać i wysyłać filmy.

Aby ustawić datę i godzinę na automatyczne, musisz to zrobić w ustawieniach telefonu. Więc jeśli używasz urządzenia z Androidem lub iPhone’a, oto jak to zrobić.

🔥 Zalecana:  Levi's obejmuje przyszłość mody: modele generowane przez sztuczną inteligencję jako uzupełnienie modeli ludzkich w celu spersonalizowania zakupów

Przejdź do ustawień iPhone’a> Stuknij w Ogólne> Stuknij w Data i czas> Następnie włącz „Ustaw automatycznie”, aby ustawić datę i godzinę.

Przejdź do ustawień Androida > Stuknij System > Stuknij w Data i godzina > Włącz opcję „Użyj czasu podanego przez sieć”, aby automatycznie ustawić datę i godzinę.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wiadomości głosowe WhatsApp nie działają? 12 sposobów, aby to naprawić

Poprawka 6: Wyłącz tryb oszczędzania danych/baterii

Jeśli w telefonie włączyłeś Oszczędzanie danych lub Tryb oszczędzania baterii, czasami aplikacja nie będzie działać poprawnie.

Oszczędzanie danych w ustawieniach telefonu może być świetnym sposobem na oszczędzanie danych mobilnych. Zmniejsza to jednak ilość danych przesyłanych przez aplikację.

Dla Android: Aby wyłączyć Oszczędzanie danych w telefonie, przejdź do aplikacji Ustawienia > Sieć i internet > Zaawansowane > Oszczędzanie danych i włącz
wyłączyć opcję.

Aby wyłączyć tryb oszczędzania baterii na Androidzie, przejdź do Ustawienia> Bateria> Oszczędzanie baterii i wyłącz tę opcję.

Dla iphone: Wyłączyć. Niski poziom danych w telefonie, przejdź do aplikacji Ustawienia > Dane mobilne > Opcje danych komórkowych > Wyłącz tryb niskiego poziomu danych.

Aby wyłączyć tryb oszczędzania baterii na iPhonie, przejdź do Ustawienia> Bateria i wyłącz tryb niskiego zużycia energii z menu.

Poprawka 7: Uruchom ponownie urządzenie

Jeśli nie możesz wysłać wideo przez WhatsApp i próbowałeś zmienić sieć, ale to nie działa, możesz ponownie uruchomić telefon, aby rozwiązać problem.

Aplikacja może mieć tylko drobną usterkę, powodującą nieprawidłowe działanie i brak możliwości wysłania
wideo.

Po ponownym uruchomieniu urządzenia i otwarciu WhatsApp problem zostanie rozwiązany i ponownie będzie można wysyłać filmy.

Ponowne uruchomienie iPhone’a lub urządzenia z Androidem może rozwiązać problem.

Dla Android: Stuknij przycisk zasilania i stuknij opcję restartu. Możesz go wyłączyć i odczekać kilka minut przed włączeniem.

Dla iphone: Możesz miękko lub wymusić ponowne uruchomienie urządzenia, co usunie usterki i zatrzyma działanie aplikacji w tle.

Możesz także dotknąć i przytrzymać przycisk zasilania, aby go wyłączyć, a następnie włączyć.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak poprosić o informacje o koncie WhatsApp

Poprawka 8: Zaktualizuj aplikację WhatsApp

Jeśli od dłuższego czasu nie aktualizowałeś aplikacji WhatsApp, aktualizacja aplikacji teraz to dobry moment, aby rozwiązać problem.

Stara wersja aplikacji WhatsApp może nie działać poprawnie, powodując awarię aplikacji.

Aby zaktualizować aplikację WhatsApp na swoim urządzeniu, przejdź do sklepu Google Play lub Apple App Store. Po wyświetleniu aktualizacji kliknij ją, aby od razu ją zaktualizować.

Po tym, jak ty zaktualizował aplikację WhatsApp do najnowszej wersji, to będziesz musiał uruchom ponownie urządzenie.

Jeśli ponowne uruchomienie telefonu nie rozwiązało problemu, sprawdź, czy na telefonie jest zainstalowana najnowsza wersja systemu operacyjnego. Jeśli nie, oto jak zaktualizować.

Poprawka 9: użyj WhatsApp Web

Jeśli masz problemy z aplikacją mobilną, możesz wypróbować Sieć WhatsApp wersja do wysyłania filmów.

Przejdź do swojej ulubionej przeglądarki na komputerze, a następnie przejdź do web.whatsapp.com i zeskanuj kod QR swojego konta [Linked a device].

🔥 Zalecana:  Inkluzywność istnieje tylko w teorii

Teraz będziesz mógł wysyłać filmy w wersji internetowej, nadal możesz wysłać je jako plik stąd.

Jeśli filmy nie mogą być wysyłane do internetu, oznacza to, że WhatsApp ma problem techniczny lub że film nie jest [allow] wysyłać. [File format problem]. Zamiast tego możesz wysłać go jako plik.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak usunąć konto WhatsApp na iPhonie i Androidzie

Wniosek

Jeśli WhatsApp nie wysyła filmów na urządzeniu z Androidem, iPhonie lub iPadzie, może to być problem techniczny, internet nie działa w aplikacji, wideo ma nieobsługiwany format itp.

Czasami niektórzy użytkownicy nie mogą wysyłać filmów przez WhatsApp na swoim komputerze lub aplikacji mobilnej, ale tak nie jest.

Jeśli ten problem występuje u Ciebie, może to wynikać z Twojego internetu, formatu wideo lub filmów, które nie chcą zostać wysłane z powodu problemu technicznego.

Aby rozwiązać ten problem na urządzeniu mobilnym? Cóż, możesz zacząć od zmiany sieci telefonicznej.

Zaktualizuj aplikację na swoim urządzeniu, uruchom ponownie aplikację, a następnie ponownie otwórz WhatsApp i wyślij wideo. Możesz wysłać wideo jako plik zamiast nośnika wideo.

Możesz używać komputera do wysyłania filmów przez sieć WhatsApp.

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie rozwiązało problemu, może to oznaczać, że karta SD jest uszkodzona [if you have one].

Musisz sformatować kartę SD lub kupić nową kartę SD. Sformatowanie karty SD spowoduje usunięcie całej zawartości karty SD.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak uzyskać tryb ciemny WhatsApp na iPhonie, Androidzie i komputerze stacjonarnym

Często Zadawane Pytania

Dlaczego mój WhatsApp nie wysyła filmów?

Jeśli nie możesz wysyłać filmów przez WhatsApp, oznacza to, że wystąpił problem techniczny z aplikacją, aplikacja może nie działać z Internetem itp.

Dlaczego WhatsApp nie odbiera filmów?

Jeśli ktoś przesłał Ci film, a Ty go nie otrzymujesz, oznacza to, że masz słabe połączenie internetowe, wystąpił błąd w aplikacji lub serwer nie działa.

Jak naprawić WhatsApp, który nie wysyła multimediów?

Zmień połączenie internetowe, przekaż wideo, popraw datę i godzinę, odśwież aplikację i uruchom ponownie telefon po zaktualizowaniu aplikacji. Korzystaj z sieci WhatsApp.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie