W jaki sposób DoorDash przydziela zamówienia kierowcom?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: W jaki sposób DoorDash przydziela zamówienia kierowcom?

Więc zarabiasz pieniądze z DoorDash lub o tym myślisz rejestracja w DoorDash.

To świetny pierwszy krok do zarabiania większych pieniędzy każdego miesiąca. W końcu DoorDash to niezwykle popularna i elastyczna strona.

Ale możesz się zastanawiać: w jaki sposób DoorDash przydziela zamówienia? A co ważniejsze, w jaki sposób możesz zmaksymalizować liczbę otrzymywanych zamówień, aby zarobić więcej pieniędzy?

Jeśli chcesz uniknąć nieotrzymywania zamówień od DoorDash i zarabiać więcej dzięki tej pracy koncertowej, to jest post dla Ciebie!

Weźmy się za to.

Szukasz innych sposobów na zarobienie dodatkowej gotówki? Wymeldować się:

  • Instakart: Zarabiaj od 15 do 20 USD za godzinę za dostarczanie ludziom artykułów spożywczych!
  • Ankieta ćpuna: Podziel się swoją opinią i wypłać pieniądze PayPal oraz darmowe karty podarunkowe!

W jaki sposób DoorDash przypisuje zamówienia?

Istnieje kilka czynników, które wpływają na sposób, w jaki DoorDash przydziela polecenia kierowcom.

Znając te czynniki, możesz mieć pewność, że otrzymasz jak najwięcej zamówień, nawet jeśli DoorDash jest powolny na Twoim rynku w danym dniu.

1. Lokalizacja sterownika DoorDash

Jednym z głównych czynników branych pod uwagę przez DoorDash podczas przydzielania zleceń kierowcom jest lokalizacja kierowcy.

Ma to duży sens, jeśli się nad tym zastanowić. W końcu, dlaczego DoorDash miałby przypisywać zamówienie McDonald’s kierowcy oddalonemu o 5 mil, jeśli na parkingu McDonald’s czeka kierowca?

Innymi słowy, Twoja bliskość do restauracji jest jednym z głównych czynników decydujących o tym, jak DoorDash przydziela zamówienia.

Tak więc łatwą wskazówką dla kierowców DoorDash jest czekanie w pobliżu hotspotów, czyli skupisk restauracji, które wyróżnia aplikacja Dasher.

Zasadniczo spróbuj uruchomić Dash, gdy jesteś już przy grupie restauracji, aby istniała większa szansa, że ​​DoorDash przydzieli ci zamówienie zamiast innych Dasherów.

2. Status Top Dasher

Innym czynnikiem wpływającym na sposób, w jaki DoorDash przydziela polecenia kierowcom, jest to, czy kierowca ma status Top Dasher, czy nie.

Top Dasher to program, za pomocą którego DoorDash nagradza najbardziej zapracowanych i najlepszych kierowców. Główną zaletą Top Dasher jest to, że możesz rozpocząć Dashing, kiedy tylko chcesz, nawet jeśli jest bardzo zajęty.

Jednak DoorDash stwierdza również, że Top Dashers mają pierwszeństwo przed innymi niż Top Dash, gdy zamówienia są powolne.

Więc jeśli rywalizujesz z innym Dasherem i on ma Top Dasher, a ty nie, istnieje szansa, że ​​DoorDash zamiast tego przydzieli im rozkazy.

Rzecz w tym, że wymagania Top Dasher są dość trudne do spełnienia.

Oto aktualne wymagania, aby zostać Top Dasherem:

  • Uzyskaj ocenę klientów co najmniej 4,7 gwiazdki
  • Mieć wskaźnik akceptacji co najmniej 70%
  • Mieć wskaźnik ukończenia co najmniej 95%
  • Osiągnij 100 zrealizowanych dostaw w ciągu ostatniego miesiąca
  • Osiągnij co najmniej 200 dostaw wszechczasów
🔥 Zalecana:  Jak się dowiedzieć, czy ktoś usunął swój Snapchat (zobacz Prosty sposób)

Większość z nich jest łatwo dostępna, ale utrzymanie wskaźnika akceptacji na poziomie 70% jest bardzo wysokie.

Tak wysoki współczynnik akceptacji oznacza również, że nieuchronnie musisz akceptować nisko płatne zamówienia, więc na większości rynków nie warto tego robić.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o statusie Top Dasher w porównaniu do statusu innego niż Top Dasher i co to oznacza dla Twoich zarobków, sugeruję obejrzenie filmu od kierowcy DoorDash i YouTubera Nuggsa.

Nuggs przeprowadza fajny eksperyment, w którym porównuje zarobki z obu rodzajów Dashingu i, jak można się było spodziewać, pojawiają się brutalne rozkazy, gdy wybiera Top Dasher.

Krótko mówiąc, status Top Dasher to kolejna kwestia, której DoorDash używa do przydzielania zamówień.

Jednak jeśli nie otrzymujesz zamówień, gdy jest wolno, wybranie Top Dasher prawdopodobnie nie jest tego warte.

3. Strefa kierowcy DoorDash

Ostatnim czynnikiem, którego DoorDash używa do przydzielania zamówień, jest to, czy zamówienie zabiera cię ze strefy Dasher, czy nie.

Planując Dash lub przechodząc do trybu online, wybierasz strefę, w której chcesz Dash.

I chociaż zamówienia wyciągają cię poza tę strefę w celu zrzucenia jedzenia, nie jest to zbyt częste. A Twoje dostawy będą pochodzić z restauracji i sklepów w Twojej strefie.

Opierając się na tej logice, powinieneś od czasu do czasu próbować mieszać swoje strefy DoorDash, aby sprawdzić, czy pobliskie strefy i miasta mają więcej zamówień i płacą nieco więcej za dostawę.

4. Zaplanowani Dashers vs Zaplanowani Dashers

Powszechnie uważa się, że przy przydzielaniu zamówień DoorDash nadaje priorytet zaplanowanym Dasherom w porównaniu z niezaplanowanymi Dashers. Tak więc, jeśli chcesz zdobyć więcej zamówień, wyrób sobie nawyk planowania Dashe z wyprzedzeniem.

Planowanie Dashes pozwala również uniknąć problemu logowania się do aplikacji Dasher, aby stwierdzić, że jest zbyt zajęty, aby nawet przejść do trybu online!

Jakie czynniki nie mają wpływu na otrzymywanie zamówień DoorDash?

Teraz, gdy wiesz, w jaki sposób DoorDash wysyła zamówienia, nadszedł czas, aby omówić kilka czynników, które mają znaczenie dla uzyskania większej liczby zamówień.

1. Twój wskaźnik akceptacji

Podczas nauki DoorDash jednym z częstych błędów popełnianych przez wielu nowych Dasherów jest obsesja na punkcie ich współczynników akceptacji.

Twój wskaźnik akceptacji na DoorDash to odsetek zamówień, które akceptujesz. Na przykład, jeśli zaakceptujesz 50 ze 100 próśb o zamówienie DoorDash, Twój wskaźnik akceptacji wyniesie 50%.

🔥 Zalecana:  W najnowszych badaniach badacze Apple ML wyjaśniają, w jaki sposób opracowali Apple Neural Scene Analyzer (ANSA), ujednolicony szkielet do budowania i utrzymywania sceny...

Po pierwsze, bardzo niski wskaźnik akceptacji nie jest powodem dezaktywacji DoorDash, więc nie stresuj się.

Po drugie, DoorDash nie przypisuje zamówień na podstawie wskaźnika akceptacji.

To była plotka od dłuższego czasu, ale jak dotąd DoorDash nie wydało żadnych oświadczeń na temat tego twierdzenia i nie zostało to udowodnione przez Dashers.

Najważniejsze jest to, że powinieneś przyjmować zamówienia, które są dla Ciebie warte, dążąc do około 1 do 2 USD za milę, gdy tylko jest to możliwe.

2. Twój wskaźnik ukończenia DoorDash

Twój wskaźnik realizacji DoorDash to odsetek zamówień DoorDash, które akceptujesz i faktycznie realizujesz.

Twój wskaźnik ukończenia jest ważny, aby nie zostać wyrzuconym z DoorDash. Wynika to z faktu, że DoorDash wymaga wskaźnika ukończenia co najmniej 80%, aby pozostać aktywnym kierowcą.

Przykład wskaźnika ukończenia DoorDash, który może spowodować dezaktywację.

Jednak DoorDash nie bierze pod uwagę wskaźnika realizacji, kiedy przydziela zamówienia między kierowcami. A przynajmniej nie powiedział, że używa tego wskaźnika.

Na przykład, jeśli Twój wskaźnik ukończenia wynosi 85%, a wskaźnik ukończenia innego pobliskiego kierowcy wynosi 89%, nie powinno to mieć wpływu na to, kto pierwszy otrzyma zamówienie.

Wskazówki dotyczące uzyskiwania większej liczby zamówień DoorDash

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób DoorDash przypisuje zamówienia, mamy nadzieję, że nasz przewodnik wyjaśnił, jak działa algorytm.

A teraz, gdy znasz wewnętrzne działanie tego, jak DoorDash przydziela zamówienia kierowcom, oto kilka dodatkowych wskazówek, których możesz użyć, aby uzyskać więcej zamówień i zarobić więcej pieniędzy!

  1. Jedź w ruchliwych porach: Jazda w najlepszych porach DoorDash, czyli w porze lunchu, kolacji i przez cały dzień w weekend, pomaga uzyskać więcej zamówień, ponieważ ich liczba jest największa.
  2. Czekaj w najlepszych lokalizacjach: Jak wspomniano, przy przydzielaniu zamówień DoorDash bierze pod uwagę bliskość restauracji. Jeśli to możliwe, czekaj w pobliżu skupisk restauracji, aby upewnić się, że jesteś blisko miejsca odbioru i masz większe szanse na otrzymanie zamówienia.
  3. Wypróbuj podwójne zamówienia: DoorDash czasami oferuje zamówienia grupowe, które obejmują odbiór dwóch oddzielnych zamówień z tej samej restauracji, a następnie dwie różne dostawy. Na początku może to być trudne, ale czasami dodatkowa płaca jest warta pracy.

I pamiętaj tylko: DoorDash to jeden z wielu płatnych koncertów dla kierowców, których możesz użyć do szybkiego zarobienia gotówki.

Na przykład wielu kierowców DoorDash zarabia również dzięki Instacart, najpopularniejszej usłudze dostarczania artykułów spożywczych.

Instacart może z łatwością zapłacić od 15 do 20 USD + za godzinę, a inne dostawy, takie jak Uber Eats i Amazon Flex, również mogą zapłacić całkiem nieźle.

Pomiędzy tymi wszystkimi aplikacjami koncertowymi masz wystarczającą różnorodność, aby uzyskać więcej zamówień, jeśli DoorDash nie przypisuje zamówień, a także możesz dowiedzieć się, które aplikacje płacą najwięcej na Twoim rynku.

🔥 Zalecana:  Jak znaleźć czyjś Instagram ze Snapchata

Dodatkowe czytanie – DoorDash vs Instacart do zarabiania pieniędzy.

Często Zadawane Pytania

Czy kierowcy DoorDash mogą przypisywać zamówienia?

Kierowcy DoorDash nie mogą przydzielać zleceń sobie ani innym kierowcom. Algorytm DoorDash przypisuje zamówienia do kierowców, którzy są w pobliskich restauracjach. Stamtąd kierowcy decydują, czy przyjąć zamówienie i zrealizować dostawę, czy odrzucić zamówienie, aby pozwolić innemu Dasherowi je przyjąć.

Czy klienci DoorDash mogą wybrać swojego kierowcę?

DoorDash nie pozwala klientom wybrać kierowcy DoorDash, który dostarczy ich zamówienie. DoorDash przypisuje kierowcom zamówienia w zależności od czynników, takich jak bliskość kierowcy do restauracji, status Top Dasher oraz strefa, w której Dasher ma się poruszać.

Dodatkowe czytanie – najlepsze sposoby na szybkie zarobienie 2000 $.

Czy DoorDash wydaje Ci zamówienia na podstawie Twojej lokalizacji?

Tak, lokalizacja jest jednym z czynników, których DoorDash używa do przydzielania zamówień kierowcom. Tak więc, jeśli czekasz w pobliżu kilku restauracji, masz większe szanse na otrzymanie zamówień niż w przypadku czekania w domu lub w okolicy, w której nie ma wielu restauracji.

Końcowe przemyślenia

Mam nadzieję, że ten przewodnik wyjaśnia, w jaki sposób DoorDash przypisuje zamówienia i wskazówki, o których możesz pamiętać, aby uzyskać jak najwięcej zamówień.

Praca taka jak DoorDash świetnie nadaje się do zarobienia dodatkowej gotówki, a jeśli korzystasz z Fast Pay, możesz nawet otrzymać zapłatę tego samego dnia.

Jednak, jak w przypadku każdej pracy koncertowej, ważne jest, aby zrozumieć, jak wszystko działa w tle, aby móc grać w tę grę i zarobić jak najwięcej pieniędzy.

A teraz, gdy wiesz, w jaki sposób DoorDash przydziela zlecenia kierowcom, możesz wykorzystać te informacje, aby uzyskać więcej zamówień dla siebie!

Miłego ścigania!

I pamiętaj, możesz zarejestruj się w DoorDash lub inne koncerty np Instakart jeśli jesteś gotowy, aby zarabiać pieniądze w ekonomii koncertów!

Szukasz jeszcze więcej sposobów na zarobienie dodatkowej gotówki? Wymeldować się: