Upuściły AirPods do wody? – Co zrobić, jeśli AirPods się zamoczą

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Upuściły AirPods do wody? – Co zrobić, jeśli AirPods się zamoczą

Czy ostatnio przez pomyłkę upuściłeś słuchawki AirPods do wody i nie wiesz, co zrobić? Myśl o utracie ulubionych słuchawek AirPods może być szczególnie bolesna, gdy przypomnisz sobie, ile kosztował Cię ich zakup.

Albo niech zgadnę, jesteś tutaj, ponieważ Twoje AirPods już zanurkowały i są mokre. Cóż, czuję twój ból! Jednak jesteś we właściwym miejscu. Pomożemy Ci przywrócić AirPods do „życia”.

Zanim przejdziemy dalej, oto Słowo ostrzeżenia: oprzyj się pokusie potrząsania słuchawkami AirPods natychmiast po ich wyjęciu, aby wypchnąć wodę. Może to spowodować ich uszkodzenie, ponieważ niektóre miękkie części mogą w ten sposób łatwo odkleić się od kleju.

Upuściły AirPods do wody? Oto rzeczy do zrobienia, jeśli AirPods się zamoczą

Kiedy zdarzyło mi się to po raz pierwszy, byłem chwilowo oszołomiony. Szok wynikał z krótkiej myśli, że każę ci kupić kolejną drogą parę. Ale udało mi się uratować sytuację i ty też możesz.

Metoda pierwsza: jeśli udało ci się to zrobić w ciągu kilku minut

Nie próbuj podłączać słuchawek AirPods do żadnego urządzenia ani nie próbuj ich używać od razu tylko dlatego, że wyglądają na suche. Napisane na Witryna Apple w trakcie konserwacji słuchawek AirPods, zaleca się użycie ściereczki z mikrofibry lub innej czystej, suchej szmatki do dokładnego wysuszenia słuchawek AirPods. Następnie odłóż je do góry dnem, aby przewietrzyć. Należy to zrobić natychmiast po tym, jak uda ci się wyciągnąć AirPods.

Nie wietrz ich w etui ładującym, ponieważ może dojść do wycieku wody i uszkodzenia etui. Powinieneś suszyć je w otwartym miejscu, aby odpowiednio wyschły.

Dla bezpieczeństwa susz na powietrzu przez co najmniej godzinę. Następnie możesz się z nim połączyć i używać. Jeśli działa dobrze, gratulacje.

Przeczytaj także: Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne z etui ładującym

Metoda druga: suszenie za pomocą środków pochłaniających wilgoć

Upuściłeś słuchawki AirPods do wody i wypróbowałeś pierwszą metodę, ale nadal bez powodzenia? Oznacza to, że gdzieś w strąkach nadal ukrywa się woda. Zdobądź pojemnik i kilka saszetek ze środkiem osuszającym. Jeśli zastanawiasz się, czym są środki pochłaniające wilgoć, są to małe opakowania, które zawsze są oznaczone napisem „nie jeść”, które zawsze są dostarczane z elektroniką, butami lub innymi pakowanymi produktami.

Cząsteczki wewnątrz opakowań mają za zadanie pochłaniać wilgoć. Włóż kilka paczek do pojemnika i wrzuć AirPods do tego samego pojemnika i zamknij na kilka godzin. Kiedy wyjmiesz AirPods po kilku godzinach, możesz być pewien, że pozostała w nich woda zniknie. Podłącz swoje AirPods i zacznij z nich korzystać.

Oh! Czy myślisz o użyciu niegotowanego ryżu zamiast osuszaczy? Chociaż może to usunąć pozostałą wilgoć z urządzeń takich jak telefony, może to być trochę trudne w przypadku AirPods, ponieważ ziarna ryżu mogą znaleźć drogę do AirPods.

Jeśli żadna z tych metod nie działa dla ciebie, trzecia metoda jest jedynym wyjściem.

Przeczytaj także: Jak usunąć wodę z telefonu z ryżem lub bez

Metoda trzecia: wymień słuchawki AirPods

Jeśli przypadkowo upuściłeś AirPods do wody i dwie wyżej wymienione metody nie mogą ich naprawić, oznacza to, że Twoje AirPods zostały trwale uszkodzone, rozważ zakup kolejnej pary.

🔥 Zalecana:  Czy otrzymasz CPP, jeśli nigdy nie pracowałeś w Kanadzie?

Co zrobić, gdy AirPods się zamoczą – lista kontrolna

 • Wysuszyć ściereczką z mikrofibry.
 • Umieść do góry dnem na ściereczce z mikrofibry i pozostaw do wyschnięcia na 4 godziny lub dłużej, w zależności od tego, jak długo były zanurzone.
 • Użyj wyrzutu wody na swoim iPhonie.
 • Staraj się je suszyć przez kilka godzin.

Dźwięki wydobywające wodę ze słuchawek AirPods – gdzie je znaleźć?

Dźwięki ułatwiające usuwanie wody ze słuchawek AirPods można znaleźć na YouTube. Rozważ to, za przykład. Dźwięki są zaprojektowane z głębokimi tonami oraz średnimi i wysokimi tonami, aby wywoływać wibracje w celu usunięcia wody ze słuchawek AirPods.

Czy AirPods mają wskaźnik uszkodzenia przez wodę?

Nie, słuchawki AirPods nie mają wskaźnika uszkodzenia przez wodę. Prawie każdy produkt Apple jest wyposażony we wskaźnik uszkodzenia spowodowany przez ciecz, który ostrzega o uszkodzeniu przez wodę, ale niestety tak nie jest w przypadku Apple AirPods.

Skąd więc będziesz wiedzieć, czy doszło do szkód spowodowanych przez wodę? Zasadniczo, jeśli po nieumyślnym upuszczeniu słuchawek AirPods do wody próbujesz podłączyć je do laptopa lub iPhone’a i nie łączy się po zrobieniu wszystkiego, co możesz, oznacza to trwałe uszkodzenie przez wodę. Innymi oznakami trwałego uszkodzenia spowodowanego przez wodę może być niemożność naładowania słuchawek AirPods lub brak włączania się słuchawek AirPods.

Przeczytaj także: Jak usunąć wodę z portu ładowania telefonu

Czy możesz używać funkcji odprowadzania wody w słuchawkach AirPods?

Tak, możesz użyć wyrzutu wody w AirPods. A Twoje AirPods powinny być potem jak nowe. Jeśli jednak odniesiesz sukces w korzystaniu z aplikacji, wiele zależy od czasu. Zaraz po tym, jak przypadkowo upuściłeś AirPods do wody, musisz natychmiast użyć aplikacji, jeśli kiedykolwiek uratujesz AirPods w ten sposób.

Aplikacja Water Eject została zaprojektowana tak, aby oferować użytkownikom Apple cenne skróty po przypadkowym kontakcie urządzenia z wodą. Aby go użyć,

 • Pobierać aplikacja na Twoim iPhonie
 • Sparuj słuchawki AirPods z iPhonem
 • Na stronie głównej znajdź plik Wyrzut wody kartę i kliknij na nią
 • Gdy woda zacznie kapać ze słuchawek AirPods, weź czystą i suchą szmatkę, aby wytrzeć słuchawki do sucha
 • Powtórz proces kilka razy
 • Podłącz AirPods, aby sprawdzić, czy działa

Przeczytaj także: Czy możesz nosić słuchawki AirPods pod prysznicem?

Jak usunąć wodę ze słuchawek AirPods?

Podobnie jak iPhone’y, funkcja Water Eject usuwa również wodę ze słuchawek AirPods, gdy je upuścisz. Najpierw upewnij się, że masz zainstalowane skróty Siri i wysuwanie wody na swoim iPhonie. Jeśli nie masz skrótów Siri na swoim iPhonie, możesz przeczytać, jak je zainstalować tutaj. Po zainstalowaniu skrótu Water Eject wykonaj następujące procedury:

 • Podłącz AirPods do iPhone’a i zwiększ głośność do najwyższej. Nie noś ich.
 • Zakryj czujniki obu słuchawek AirPods, otwórz skrót Water Eject na swoim iPhonie i aktywuj go.

Twoje AirPods zaczną wibrować, a woda będzie powoli kapać. Gdy tak się stanie, wytrzyj do sucha ściereczką z mikrofibry lub suchym ręcznikiem. Po zakończeniu procesu otrzymasz powiadomienie. Możesz powtórzyć proces, jeśli AirPods nie wyschły całkowicie.

Co robić, a czego nie robić z wodoodpornymi słuchawkami AirPods lub AirPods Pro?

 • Nie wystawiaj ich na działanie bieżącej wody, na przykład umieszczając je pod kranem lub prysznicem.
 • Nie pływaj ze słuchawkami AirPods ani nie zanurzaj ich.
 • Unikaj umieszczania ich w pralce lub suszarce.
 • Nie upuszczaj ich ani nie narażaj na inne fizyczne uderzenia.
🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na Amazonie w 2023 roku – 18 najlepszych metod

Co zrobić, jeśli na AirPods dostanie się coś innego niż woda?

Jeśli Twoje słuchawki AirPods wpadły do ​​czegoś innego niż woda, na przykład do błota lub zupy, możesz to naprawić w ten sam sposób, w jaki wyrządzasz szkody spowodowane przez wodę:

 • Zwilż kawałek czystej szmatki świeżą wodą i wytrzyj AirPods do czysta.
 • Następnie osusz je miękką, niestrzępiącą się ściereczką z mikrofibry.
 • Umieść je w pojemniku z ryżem lub na świeżym powietrzu, aby dokładnie je wysuszyć przed ponownym włożeniem do pojemnika.

Dodaj akcesoria do słuchawek AirPods, aby je chronić — najlepsze akcesoria i sposób, w jaki chronią słuchawki AirPods

Aby Twoje AirPods były bezpieczniejsze i mniej podatne na uszkodzenia, możesz wyposażyć je w kilka fajnych akcesoriów, dzięki którym będą bezpieczniejsze i łatwiejsze w użyciu:

 • Etui na AirPodsy: małe skórzane lub plastikowe etui, w którym można przechowywać słuchawki AirPods, w tym ładowarkę lub klucze. Wystarczająco duży, aby trudno było go zgubić i wystarczająco mały, aby można go było łatwo przenosić. Możesz łatwo znaleźć niektóre na Amazonka.
 • Zaczepy słuchawek AirPods: Słuchawki AirPods są podatne na uszkodzenia spowodowane upadkiem, zwłaszcza gdy znajdują się w uchu, a nie w etui do ładowania. Zakładając zaczepy na ucho, możesz pewniej trzymać słuchawki AirPods i zmniejszyć ryzyko ich upuszczenia. Istnieją różne rodzaje tych produktów Amazonka.
 • Paski magnetyczne AirPods: Paski AirPods wyglądają jak akordy słuchawek; są długie, lekkie i można je zawiesić na szyi. Zabezpiecza to słuchawki AirPods przed upadkiem podczas zajęć takich jak sport lub taniec. Ponownie możesz sprawdzić Amazonka za taki produkt.

Co mogę zrobić, jeśli moje AirPods nie działają po wysuszeniu?

Jedyną inną opcją jest zakup zamiennika. Wymiana AirPods będzie kosztować 69 USD i 89 USD, jeśli jest to AirPods Pro. Jeśli Twoje słuchawki AirPods są objęte gwarancją AppleCare+ na słuchawki, za wymianę zostanie naliczona opłata serwisowa w wysokości 29 USD.

Które Airpody są wodoodporne/wodoodporne, a które nie?

Żaden ze słuchawek AirPods nie jest wodoodporny, a tylko AirPods trzeciej generacji i AirPods Pro są wodoodporne i mają stopień ochrony IPX4. Oznacza to, że mogą wytrzymać lekkie narażenie na wilgoć, taką jak pot lub deszcz, ale nie są przeznaczone do zanurzania pod wodą ani używania w bieżącej wodzie.

Czy gwarancja na AirPod obejmuje uszkodzenia spowodowane przez wodę?

Nie, uszkodzenia fizyczne, w tym uszkodzenia słuchawek AirPods spowodowane przez wodę, nie są objęte standardową roczną gwarancją. Wymiana AirPods będzie kosztować 69 USD i 89 USD, jeśli jest to AirPods Pro. Jeśli Twoje słuchawki AirPods są objęte gwarancją AppleCare+ na słuchawki, za wymianę zostanie naliczona opłata serwisowa w wysokości 29 USD.

Czy upuszczenie słuchawek AirPods je uszkadza?

AirPods są wykonane z lekkiego plastiku i zaprojektowane tak, aby wytrzymać upadek z wysokości 10 metrów. Dlatego upuszczenie słuchawek AirPods nie spowoduje ich natychmiastowego uszkodzenia. Etui chroni AirPods przed wszelkimi uszkodzeniami. Jednak powtarzające się upadki mogą ostatecznie uszkodzić słuchawki AirPods, więc uważaj, aby nie upuszczać ich zbyt często.

🔥 Zalecana:  Wydałem 15 USD w kredytach DALL·E 2, tworząc ten obraz sztucznej inteligencji, a oto… – W stronę sztucznej inteligencji

Czy AirPods przetrwa pralkę?

Istnieją szanse, że Twoje AirPods przeżyją bójkę w pralce. Pamiętaj, aby odpowiednio je suszyć przez co najmniej 12 godzin po wyjęciu z pralki.

Czy możesz nosić AirPods w saunie?

Nie, nie zaleca się noszenia słuchawek AirPods w saunie. Nie są wodoodporne, nie są też żaroodporne. Wystawienie na działanie wysokich temperatur mogłoby je uszkodzić.

Czy możesz nosić słuchawki AirPods pod prysznicem?

Nie, nie możesz używać słuchawek AirPods pod prysznicem; jest to równoznaczne z upuszczeniem ich do wody. AirPods są wodoodporne i nie są wodoodporne. Mogą wytrzymać pot i ekspozycję na lekką wilgoć. Nie wolno wystawiać słuchawek AirPods na działanie bieżącej wody, deszczu, a nawet basenu.

Czy możesz wymienić jeden AirPod?

Jeśli upuściłeś słuchawki Airpods do wody, zgubiłeś je lub doszło do innych uszkodzeń, możesz kupić zamiennik. Jedno ucho AirPod kosztuje 69 USD za wymianę, niezależnie od tego, czy AirPods są objęte gwarancją.

Czy Apple może stwierdzić, czy słuchawki AirPods są uszkodzone przez wodę?

Niestety, w przeciwieństwie do iPhone’ów, AirPods nie mają wskaźnika kontaktu z cieczą, który wskazywałby, czy dostała się do nich woda po upuszczeniu ich do wody. Można to podejrzewać tylko wtedy, gdy głośniki grają stłumione lub robią zwarcia i odmawiają połączenia.

Czy skrót do usuwania wody jest bezpieczny?

Skrót Water Eject to skuteczna i bezpieczna funkcja, gdy Twój iPhone lub słuchawki AirPods zostaną upuszczone do wody. Działa również z AirPods Pro.

Gdzie znajduje się przycisk odprowadzania wody w słuchawkach AirPods?

W AirPods nie ma przycisku Water Eject, jeśli upuścisz je do wody. Funkcję Water Eject można aktywować tylko w telefonie iPhone podłączonym do słuchawek AirPods.