Tworząc stronę internetową, oto dlaczego potrzebujesz nazwy domeny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Tworząc stronę internetową, oto dlaczego potrzebujesz nazwy domeny

Od platform wydawniczych po witryny firmowe, wyszukiwarki i aplikacje internetowe – wszystkie potrzebują własnej domeny, aby zaistnieć w Internecie. Posiadanie domeny zapewnia dodatkową kontrolę nad witryną i tworzonymi treściami.

Co to jest nazwa domeny i dlaczego jest potrzebna do założenia strony internetowej. Nie ma znaczenia platforma, z której zamierzasz korzystać w swojej witrynie, nadal musisz zarejestrować nazwę domeny.

Co to jest nazwa domeny?

To jest droga do mojego domu. Nazwa domeny to link do protokołu internetowego (adres IP), IP to unikalny ciąg cyfr i znaków danej witryny, za pomocą adresu IP można uzyskać dostęp do stron internetowych, ale trudno zapamiętać właściwy IP ze względu na cały ciąg i znak.

Tak więc nazwa domeny jest reprezentacją adresu IP w innym, aby użytkownik mógł szybko i łatwo zapamiętać nazwę konkretnej witryny, np. techvocast.com.

Gdy użytkownik wprowadza nazwę domeny do przeglądarki internetowej, przeglądarka wykorzystuje adres IP do reprezentowania dostępu do witryny.

Wszystkie nazwy domen kończą się rozszerzeniem, unikalnym, które reprezentuje witrynę, .com, które jest najbardziej użytecznym i najpopularniejszym ze wszystkich rozszerzeń domen, z innymi, takimi jak .org, .net, .tech, .store .blog i więcej. Każde z tych rozszerzeń wyróżnia witrynę z użyciem domeny najwyższego poziomu (TLD), istnieje również domena na poziomie kraju, taka jak co.za, co.uk, .in, .ng, .ca i rządy Nazwa domeny, np. .gov.

Każda z tych domen najwyższego poziomu ma swoje ceny, jeśli zastanawiasz się nad rejestracją domeny, może ona kosztować od 1 do 50 USD, w zależności od wybranej nazwy. Większość nazw domen kosztuje więcej, głównie w przypadku nowych TLD, takich jak .bio .store, niż kiedyś wspólne, takie jak .com .net.

🔥 Zalecana:  Dlaczego VPN nie uratuje Cię przed prywatnością w Internecie

Dlaczego marki używają nowych domen TLD, robią krok w celu zaoferowania wyjątkowości swoim firmom. To nowe rozszerzenie może być idealną opcją do najjaśniejszego wyrażania marek.

Wyszukiwanie dostępnej nazwy domeny

Jeśli masz na myśli unikalną nazwę, możesz ją zarejestrować za pośrednictwem niezależnego rejestratora domen, np Bluehost, Tanio, Domena.com, Hostinger, DreamHostlub jakiejkolwiek innej firmy, w której będziesz hostować swoją witrynę.

Jeśli nie masz jeszcze witryny internetowej lub planujesz ją utworzyć, nadal możesz ubiegać się o prawa własności do tej idealnej nazwy domeny i zatrzymać ją, dopóki nie będziesz gotowy do skonfigurowania witryny. Możesz sprawdzić dostępność nazwy domeny za pośrednictwem witryn jednego z rejestratorów domen i dostawców usług hostingowych.

Zanim będziesz mógł kupić nazwę domeny sprawdź, czy jest ona dostępna lub czy nie została zajęta przez kogoś innego. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie nazwy domen są unikalne i nie możesz używać lub posiadać nazwy, która jest już zajęta. Możesz jednak złożyć ofertę na istniejącą nazwę domeny od jej obecnego właściciela, na rynku lub w serwisie aukcyjnym domen.

Powód, dla którego powinieneś otrzymać nazwę domeny

Możesz założyć bloga z bezpłatną lub płatną usługą, bezpłatna usługa pozwala użytkownikowi ubiegać się o miejsce na publikowanie treści, wideo i obrazów. Ta witryna umożliwia użytkownikom tworzenie bloga lub witryny internetowej, na przykład tworzenie portfolio bez budowania witryny od podstaw. Witryny te pokazują, że obecność w Internecie jest możliwa bez posiadania własnej domeny.

Jeśli chcesz być szeroko widoczny i budować autorytet dla swojej marki, platformy te mają poważne wady i problemy, których można uniknąć kupując własną nazwę domeny.

Unikalny i łatwy do zapamiętania

Każda witryna internetowa ma nazwę domeny, która jest unikalna dla danej witryny, a nazwa domeny jest Twoją tożsamością w sieci. Kiedy masz dobrą nazwę domeny, ludzie będą ją łatwo zapamiętywać, a nie przypadkowe liczby, dlatego kluczem jest wybranie właściwej nazwy domeny.

🔥 Zalecana:  Szyfr informacyjny NLP | 26.07.20 – W stronę sztucznej inteligencji

Rejestrując domenę, trzymaj się prostych, bezpośrednich i kreatywnych opcji, które wszyscy zapamiętają.

Domena ma władzę

Gdy hostujesz swoją witrynę na platformie innej firmy, możesz być ograniczony, gdy otrzymasz nazwę subdomeny jako nazwę swojej firmy, może to wyglądać nieprofesjonalnie i może ograniczać Twoje możliwości biznesowe.

Musimy uniknąć takiej sytuacji, korzystając z platformy hostowanej samodzielnie i rejestrując nazwę domeny, która może stopniowo zyskać autorytet w sieci i umożliwić skalowanie biznesu.

Nazwa domeny może poinformować potencjalnych klientów i klientów, że prowadzisz legalną firmę z długoterminowymi planami.

Jesteś właścicielem i kontrolujesz swoją domenę

Rejestrując domenę dla swojej firmy, byłeś jej właścicielem i kontrolujesz ją bez ingerencji osób trzecich.

Jeśli jesteś właścicielem nazwy domeny, możesz skonfigurować swoją witrynę u dowolnego dostawcy usług hostingowych. Treści, które tam umieszczasz, pozostają twoje i możesz je przenosić od jednego dostawcy usług hostingowych do drugiego.

Nawet jeśli nie masz teraz zamiaru posiadać strony internetowej i możesz zabezpieczyć nazwę domeny; kupując ją, zarezerwujesz nazwę tylko dla siebie, o ile będziesz co roku odnawiać domenę. Jeśli chcesz prowadzić osobistego bloga, zarejestrowanie swojego nazwiska jako nazwy domeny może być dobrym pomysłem.

Własna domena jest niezbędna do budowania zaufania do Twojej marki lub firmy. Nazwa domeny jest niezbędna do stworzenia obecności w sieci, rozważ posiadanie nazwy domeny; daje ci kontrolę nad swoim biznesem online i publikowanymi treściami.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie