Ten identyfikator Apple ID nie jest aktywny — przyczyny i poprawki robocze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ten identyfikator Apple ID nie jest aktywny — przyczyny i poprawki robocze

Apple ID to indywidualne konto używane do uzyskiwania dostępu do usług Apple, takich jak iTunes, zakupy w Apple Store, iCloud itp. Zapewnia również bezpieczeństwo, dzięki czemu urządzenie jest odporne na phishing i kradzież.

Czasami klienci mają problemy z dostępem do swoich kont Apple ID, co budzi wiele obaw, ponieważ grozi im utrata danych.

W tym artykule omówiono kilka możliwych powodów, dla których widzisz komunikat „ten identyfikator Apple jest nieaktywny” podczas próby zalogowania.

Ten identyfikator Apple ID nie jest aktywny — możliwe przyczyny

Apple ID może stać się nieaktywny, jeśli doszło do naruszenia zabezpieczeń, na przykład gdy ktoś próbuje uzyskać dostęp do Twojego urządzenia i wprowadzi nieprawidłowe hasło lub wielokrotnie zawiedzie inne informacje zabezpieczające. Twój Apple ID blokuje się automatycznie, aby zabezpieczyć Twoje dane.

Jak naprawić ten identyfikator Apple ID nie jest aktywny?

Gdy urządzenie pokazuje, że Twój Apple ID nie jest aktywny, zbyt wiele razy wprowadzono nieprawidłowy kod dostępu. Dzieje się tak również wtedy, gdy na Twoim koncie występuje podejrzana aktywność. Oto wskazówki, jak to naprawić:

Poprawka 1: ponowne uruchomienie urządzenia

Uruchom ponownie urządzenie i spróbuj zalogować się ponownie.

Poprawka 2: Sprawdź serwery Apple

Jeśli to nie zadziała, sprawdź stan systemu Apple Tutaj. Jeśli obok znajduje się zielone kółko Identyfikator Apple’adziała i jest dostępny.

Poprawka 3: Ponowna aktywacja identyfikatora przez kontakt z pomocą techniczną Apple

Możesz się skontaktować Wsparcie Apple aby ponownie aktywować swój identyfikator za pomocą unikalnego alfanumerycznego kodu dostępu.
Możesz także skontaktować się z pomocą techniczną Apple za pośrednictwem Twittera; wydają się tam bardziej responsywni. Podsumuj napotkany wcześniej problem: Apple ID nie jest aktywny. Kiedy odpowiedzą, podaj adres e-mail Apple ID, którego dotyczy problem, a oni zaczną od tego miejsca.

🔥 Zalecana:  Mam pomysł na wynalazek, ale nie mam pieniędzy - 8 sposobów, aby to zrobić

Poprawka 4: Przywracanie urządzenia

Jeśli używasz systemu iOS 11 lub nowszego, a Twoje urządzenie jest chronione za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego, możesz spróbować odzyskać urządzenie, przełączając iPhone’a w tryb odzyskiwania. Tryb odzyskiwania resetuje urządzenie poprzez wyczyszczenie danych i przywrócenie ustawień fabrycznych, a następnie umożliwia przejście do konfiguracji iPhone’a. Aby przełączyć urządzenie w tryb odzyskiwania, musisz użyć komputera PC lub Mac z zainstalowanym programem iTunes i zgodnym kablem.

Aby przełączyć urządzenie w tryb odzyskiwania, musisz WYŁĄCZYĆ iPhone’a. Gdy Twój iPhone jest WYŁĄCZONY, musisz przytrzymać przycisk przed włączeniem go, aby przełączyć go w tryb odzyskiwania. Jeśli używasz iPhone’a 8, 8 Plus, X, SE (2. i 3. generacji) lub nowszego, przytrzymaj boczny przycisk. Jeśli używasz iPhone’a 7 lub iPhone’a 7 plus, przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności, a jeśli używasz iPhone’a SE pierwszej generacji, 6S lub starszego, użyj przycisku Początek.

Trzymając wspomniane przyciski, podłącz iPhone’a do komputera i nie puszczaj kontroli, dopóki nie zobaczysz ekranu trybu odzyskiwania na swoim iPhonie. Jeśli pojawi się ekran kodu dostępu, wyłącz iPhone’a i zacznij od nowa.

Następnie znajdź iPhone’a w Finderze lub iTunes podłączonego komputera. Wybierz Przywróć, gdy Przywróć lub zaktualizuj opcje włączają się, aby rozpocząć przywracanie. Jeśli pobieranie trwa dłużej niż 15 minut, a iPhone wychodzi z ekranu trybu odzyskiwania, znajdź pobieranie, wyłącz iPhone’a i zacznij od nowa.

Poczekaj na zakończenie procedury, a następnie odłącz iPhone’a. Skonfiguruj i zacznij używać swojego iPhone’a.

Jak usunąć nieaktywny Apple ID?

Usunięcie nieaktywnego Apple ID oznacza, że ​​nie będziesz mieć dostępu do usług wymagających Twojego identyfikatora. Ponadto wszelkie dane przechowywane w tych usługach, takie jak dane zapisane w iCloud i innych usługach, takich jak Apple Music, Apple TV+, Apple Pay itp., zostaną usunięte. Aby trwale usunąć swój Apple ID, odwiedź witrynę Apple Dane i zasady strona internetowa.

🔥 Zalecana:  Czy monitory Acer mają wbudowane głośniki? Dlaczego głośniki monitora Acer mogą nie działać z HDMI

Wykonaj następujące kroki:

 • Przewiń w dół do Usuń swoje konto i kliknij je, aby rozpocząć proces usuwania strony internetowej Dane i zasady.
 • Na stronie początkowej sprawdzisz, co się stanie, gdy usuniesz swoje konto. Najpierw upewnij się, że zrobiłeś wszystko w Przed usunięciem konta wybierz powód usunięcia konta ID z rozwijanego menu, a następnie kliknij Kontynuować.
 • Na następnej stronie przejrzyj ostrzeżenia, a następnie kliknij Kontynuować.
 • Zaznacz pole wyboru, aby zaakceptować Warunki usuwania i kliknij Kontynuować.
 • Wybierz najbardziej preferowany sposób, w jaki Apple ma kontaktować się z Tobą w sprawie aktualizacji usuwania i kliknij Kontynuować.
 • Apple dostarczy ci kod dostępu, zapisze go gdzieś i kliknie Kontynuować.
 • Przejdź przez ostatnie kroki, aby potwierdzić zamiar usunięcia konta, a następnie na ekranie potwierdzenia kliknij Wyloguj się.

Następnie Apple ręcznie zweryfikuje żądanie, a następnie w ciągu tygodnia otrzymasz potwierdzenie, że usunięcie zostało zakończone.

Jak zresetować identyfikator Apple ID, jeśli adres e-mail jest już nieważny?

Jeśli nie masz już dostępu do wiadomości e-mail powiązanej z Twoim Apple ID, istnieją sposoby na zmianę adresu e-mail.

 • Pierwsza wizyta www.appleid.apple.com.
 • Zaloguj się przy użyciu poprzedniego adresu e-mail i hasła.
 • Idź do Konta sekcję i kliknij Edytować.
 • Pod Identyfikator Apple’a sekcja, kliknij Edytować.
 • Wpisz nowy adres e-mail, który chcesz połączyć z nowym identyfikatorem Apple ID.
 • Następnie kliknij Kontynuować.

Możesz również zmienić go bezpośrednio z urządzenia, jeśli jesteś zalogowany na urządzeniu iPhone, iPad lub iPod Touch z systemem iOS 13 lub nowszym. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 • Otwórz urządzenie Ustawienia i stuknij w Karta identyfikacyjna Apple na górze.
 • Wybierz imię i nazwisko, numer telefonu, I Adres e-mail.
 • Uzyskiwać Edytować.
 • Kliknij czerwony znak obok starego adresu e-mail, aby go usunąć.
 • Uzyskiwać Kontynuować w następnym oknie, które się pojawi.
 • Wybierz nowy adres e-mail, który chcesz połączyć z identyfikatorem. Apple może zadać Ci kilka pytań bezpieczeństwa w celu weryfikacji, zanim będziesz mógł kontynuować.
 • Uzyskiwać Następny skończyć.
🔥 Zalecana:  Co to jest GPU? Czy procesory graficzne są potrzebne do głębokiego uczenia?

Czy Apple ID może zostać trwale zablokowany?

Apple może trwale wyłączyć konto, jeśli zauważy na nim podejrzaną aktywność.

Jak długo konta iCloud pozostają aktywne?

Jeśli inny użytkownik zna Twój identyfikator Apple ID i hasło, ma taki sam dostęp do usług Apple, jak Ty. Na przykład osoba znająca Twój identyfikator może uzyskać dostęp do Twojej usługi iCloud, przywracać kopie zapasowe na swoich urządzeniach oraz czytać Twoje wiadomości, e-maile, notatki itp.