Telewizor Samsung czerwone światło miga 6 razy? Przyczyny i poprawki robocze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Telewizor Samsung czerwone światło miga 6 razy? Przyczyny i poprawki robocze

Produkty elektroniczne Samsung są ogólnie uważane za wysokiej jakości i niezawodne, a telewizor Samsung nie jest wyjątkiem. Mimo to, podobnie jak w przypadku każdej innej elektroniki, może się zdarzyć, że wystąpią usterki wymagające naprawy. Przykładem jest czerwone światło telewizora Samsung, które miga 6 razy, a telewizor nie chce się włączyć.

Jest to problem, z którym żaden właściciel telewizora nie chce mieć do czynienia. Jest to dość powszechny problem i może być bardzo frustrujący. Na szczęście jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zdiagnozować problem i, miejmy nadzieję, opracować działające poprawki.

Telewizor Samsung czerwone światło miga 6 razy? Co powoduje problem

Po pierwsze – co powoduje, że czerwona lampka telewizora Samsung miga 6 razy bez włączania telewizora? Ponieważ to migotanie nie wskazuje na konkretny problem, przejrzyjmy możliwe źródła tego problemu.

 • Płyta zasilacza: Jeśli telewizor Samsung wciąż miga bez włączania się, istnieje prawdopodobieństwo, że płyta zasilająca jest uszkodzona. Zła płyta zasilacza może być skutkiem zbyt dużego dopływu prądu elektrycznego. W takim przypadku musisz zanieść telewizor Samsung do zweryfikowanego technika, aby go obejrzał.
 • Błąd HDMI: Jeśli telewizor Samsung jest starszym modelem, problem może dotyczyć połączeń HDMI z konsolą lub innymi urządzeniami. Wystarczy odłączyć wszystkie połączenia z telewizorem i ponownie włączyć telewizor, aby rozwiązać problem, jeśli tak jest.
 • Zły wybór źródła: Czasami usterka może wynikać z wyboru nieprawidłowego źródła z telewizora. W rezultacie telewizor może nie odbierać sygnału potrzebnego do uruchomienia.
 • Problemy z podświetleniem LED: Jest to również dość częsta przyczyna 6-krotnego migania czerwonej kontrolki telewizora Samsung. Problemy z podświetleniem LED mogą powodować, że telewizor nie włącza się, a światło miga.
🔥 Zalecana:  Lewy lub prawy AirPod wciąż się rozłącza? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Przeczytaj także: Rozwiązany: Kontroler PS4 nie działa w grze na PC

Telewizor Samsung czerwone światło miga 6 razy? Poprawki robocze

 1. Zresetuj telewizor: Jest to dość prosta sztuczka, która może rozwiązać ten problem.
  1. Użyj pilota do WYŁĄCZ telewizora Samsung lub naciśnij przycisk zasilania na telewizorze >> Odłącz telewizor od źródła zasilania. Odczekaj około 30 sekund >> Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na telewizorze przez około 15 sekund. >> Podłącz telewizor z powrotem do źródła zasilania i włącz go.
 2. Wyłącz i włącz telewizor: Jest to kolejna opcja, która może rozwiązać problemy, które mogą wystąpić w telewizorze Samsung. Możesz uznać to za coś w rodzaju drzemki, aby odświeżyć telewizor i przywrócić go do formy. To powinien być następny krok, jeśli prosty reset nie zadziała.
  1. Ponownie, wyłącz telewizor za pomocą pilota lub przycisku zasilania >> Odłącz telewizor od źródła zasilania i WYŁĄCZ listwę przeciwprzepięciową, jeśli telewizor jest do niej podłączony >> Odczekaj około 15 minut >> Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez około 60 sekund >> Podłącz telewizor z powrotem do źródła zasilania trzymając przycisk zasilania >> Włącz telewizor i sprawdź, czy się włączy.
 3. Jeśli problem będzie się powtarzał, przejdź do następnego kroku, .
  1. Naciśnij i przytrzymaj Menu i zmniejsz głośność Przyciski (Vol-) >> Trzymając te przyciski, naciśnij przycisk zasilania na telewizorze >> W tym momencie niebieskie światło powinno się zapalić i pozostać włączone >> trzymaj dalej Menu I Tom- przyciski przez 10 dodatkowych sekund przed ich zwolnieniem >> Jeśli ta poprawka zadziała, telewizor powinien zacząć wyświetlać obrazy po około 30 sekundach.
 4. Odłącz wszystkie kable i urządzenia podłączone do telewizora: Jeśli czerwone światło twojego telewizora Samsung miga 6 razy z powodu usterki HDMI, krokiem w celu rozwiązania problemu jest odłączenie wszystkich urządzeń podłączonych do źródła HDMI. Tymi urządzeniami mogą być konsole do gier, aparaty fotograficzne, komputery, dekodery, urządzenia strumieniowe i pendrive’y oraz inne.
🔥 Zalecana:  Biuletyn AI to wszystko, czego potrzebujesz #22 – W stronę sztucznej inteligencji

Po podłączeniu urządzeń podłączonych do telewizora Samsung przez port HDMI, włącz telewizor i sprawdź, czy się włączy.

Przeczytaj także: Jak podkręcić procesor bez Biosu

 • Skontaktuj się z działem obsługi klienta firmy Samsung lub technikiem: Jeśli żadna z powyższych poprawek nie rozwiązała problemu 6-krotnego migania czerwonej kontrolki telewizora Samsung, być może jest to problem sprzętowy, który najlepiej rozwiązać przez profesjonalistę. Oczywiście możesz wziąć śrubokręt i wskoczyć na YouTube, ale nie polecam tego.

Jeśli telewizor jest na gwarancji, nie będziesz musiał nic płacić za jego naprawę.

Przeczytaj także: Jaka jest dobra częstotliwość odświeżania na telewizorze 4K?

Streszczenie

Podsumowując, 6-krotne miganie czerwonej kontrolki telewizora Samsung może być spowodowane kilkoma czynnikami. Mamy nadzieję, że jedna z omówionych powyżej poprawek wykona zadanie i rozwiąże problem. Jeśli nie, należy skontaktować się z Obsługa klienta Samsungalub zanieś telewizor do profesjonalnego technika.

Przeczytaj także: Najlepsze minikomputery z systemem Windows 10 Pro [Mini Desktop Computers for TV, Gaming, Home Theatre]