Telefon z Androidem działa wolno i zawiesza się? Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Telefon z Androidem działa wolno i zawiesza się? Najlepsze poprawki

Twój telefon może stać się bezużyteczny z powodu nieprawidłowego działania aplikacji lub systemu operacyjnego. Wolne lub zawodne połączenie internetowe może mieć ten sam efekt.

Użytkownicy Androida często twierdzą, że ich telefon działa wolno i zawiesza się. Wiele osób uważa, że ​​w miarę upływu czasu ich urządzenia z Androidem zwalniają i nie działają już najlepiej. Jest to tylko częściowo dokładne, ponieważ urządzenie samo nie zwalnia. Różne czynniki wpływają na szybkość smartfona z Androidem, powodując zmiany w jego działaniu i normalnym funkcjonowaniu.

Telefon z Androidem działa wolno i zawiesza się? Powoduje

Powolny i zawieszający się telefon może być jedną z najgorszych możliwych rzeczy, ale nie ma powodu do niepokoju. Najpierw musimy zrozumieć przyczyny tych problemów, a następnie zobaczyć, jak możemy je naprawić. Oto kilka powodów, dla których Twój telefon z Androidem działa wolno i zawiesza się.

Ciężkie aplikacje

Pozostawienie ciężkich aplikacji działających w tle może skrócić żywotność baterii. Te aplikacje, zarówno zakupione, jak i wbudowane, np. kanały widżetów na żywo, synchronizacje w tle i powiadomienia push, mogą powodować nieoczekiwane budzenie smartfona. Te aplikacje działają w tle, aby pobrać nowsze dane, powiadomienia i aktualizacje, powodując zauważalne opóźnienie w działaniu aplikacji.

Niewystarczająca ilość pamięci (RAM)

Pojemność pamięci wewnętrznej urządzenia z systemem Android jest stała, na przykład 8 GB, 16 GB itd. Niektóre smartfony mają problem z małą ilością pamięci, a większość z nich działa słabo, gdy osiągną około 80% miejsca na urządzeniu, które wyczerpuje się z powodu aplikacji, muzyki, zdjęć, filmów, dokumentów, notatek, notatek i innych danych.

Przestarzały system operacyjny

Kiedy pojawia się nowy system operacyjny, zawiera on ulepszenia i poprawki błędów, dzięki którym telefon działa lepiej, ale brak aktualizacji może spowolnić i zawiesić urządzenie z powodu błędów.

🔥 Zalecana:  Miękkie roboty staną się szybsze dzięki mechanizmowi spinki do włosów

Urządzenie nie obsługuje TRIM

Solidny dysk lub Wsparcie TRIM jest wymagane (solidny dysk lub obsługa TRIM zapewnia, że ​​urządzenie pozostaje zdrowe i działa płynnie). Nowsze urządzenia pozostają nienaruszone, ale użytkownicy Androida 4.2 i nie mają wbudowanej obsługi TRIM i prawdopodobnie częściej doświadczają opóźnionych urządzeń.

Zatkana pamięć podręczna

Inną możliwą przyczyną jest wadliwa lub przeciążona pamięć podręczna, która jest miejscem przechowywania danych aplikacji i innych materiałów.

Przegrzanie i zużycie

Przegrzanie i zużycie to dwa inne czynniki, które mogą powodować spowolnienie urządzenia. Urządzenie często zwalnia, jeśli jest za stare. Zużycie wynikające z długotrwałego użytkowania powoduje spowolnienie wszystkich typów maszyn, ponieważ ich elementy ulegają zniszczeniu i zużyciu. Kiedy tak się stanie, nie zastanawiaj się, dlaczego mój telefon działa wolno; to po prostu sposób, w jaki urządzenie ostrzega, że ​​dobiegł końca okres użytkowania i należy go wymienić.

Przeczytaj także: Dlaczego mój telefon nie wysyła zdjęć?

Telefon z Androidem działa wolno i zawiesza się? Najlepsze poprawki

Teraz, gdy sprawdziliśmy, co może być odpowiedzialne za to, że nasz telefon z Androidem działa wolno i zawiesza się, zobaczmy, jak możemy rozwiązać te problemy:

Poprawka 1: Uruchom ponownie telefon

Wyłączenie i włączenie gadżetu, podobnie jak w przypadku większości urządzeń elektronicznych, jest pierwszym krokiem do rozwiązania problemu. Tak samo jest z twoim telefonem. Ponowne uruchomienie lub ponowne uruchomienie może rozwiązać kilka problemów.

Poprawka 2: Odinstaluj niechciane i ciężkie aplikacje

Ciężkie aplikacje zajmują większość pamięci urządzenia, powodując jego przeciążenie. Mamy zwyczaj obciążania naszych urządzeń niepotrzebnymi aplikacjami, z których prawie nie korzystamy. Aby zwolnić miejsce, odinstaluj wszystkie niepotrzebne aplikacje. Aby to zrobić:

 • Szukaj “Menedżer aplikacji” Lub “Aplikacje” pod “Ustawienia”.
 • Kliknij “Odinstaluj” z przedstawionych opcji usunięcia niechcianej aplikacji.
🔥 Zalecana:  Co się dzieje, gdy przestajesz obserwować kogoś na Facebooku?

Ciężką aplikację można również odinstalować natychmiast z ekranu głównego (na niektórych smartfonach) lub ze sklepu Google Play.

Przeczytaj także: Jak wysłać SMS-a do kogoś, kto Cię zablokował na Androidzie

Poprawka 3: Wyłącz niechciane widżety

Widżety zużywają dużo mocy obliczeniowej i szybko wyczerpują baterię. Są one również odpowiedzialne za powolność Twojego Androida. Aby wyłączyć niechciane widżety, wykonaj następujące kroki:

 • Naciśnij i przytrzymaj widżet przez długi czas.
 • Aby go usunąć, przeciągnij go na ikonę „X” lub „Usuń”.

Poprawka 4: Aktualizacja systemu

Wada oprogramowania systemowego może prowadzić do nieprzewidywalnych, nieregularnych trudności. Wszelkie problemy systemowe wykryte przez programistów są rozwiązywane przez aktualizację do najnowszej wersji Androida. Aby to zrobić:

 • Idź do „Ustawienia”.
 • Wybierać ‘System’ i wtedy ‘System aktualizacja

Tutaj zobaczysz wszystkie dostępne aktualizacje; wystarczy pobrać i zainstalować.

Poprawka 5: Aktualizuj aplikacje

Błąd w aplikacji może wpłynąć na pamięć lub wydajność urządzenia. Najlepsi twórcy oprogramowania aktualizują swoje produkty i regularnie wydają aktualizacje. Skonfiguruj telefon tak, aby automatycznie wyszukiwał aktualizacje, aby było to łatwiejsze.

 • Iść do ‘Grać Sklep
 • W prawym górnym rogu ekranu kliknij swój profil.
 • Wybierać „Zarządzaj aplikacjami i urządzeniami

Następnie pod „Aktualizacje dostępny”, możesz wybrać aktualizację wszystkich aplikacji lub tylko jednej.

Przeczytaj także: Dlaczego moja lokalizacja jest błędna na moim telefonie z Androidem?

Poprawka 6: Wyczyść pamięć podręczną na telefonie z Androidem

Zawsze dobrze jest wyczyścić pamięć podręczną, ponieważ czyści to urządzenie i zwalnia miejsce w pamięci. Aby wyczyścić pamięć podręczną na telefonie z Androidem, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 • Na telefonie z Androidem przejdź do „Ustawienia” i znajdź “Składowanie”.
 • Stuknij w „W pamięci podręcznej Dane”. Aby usunąć całą niepotrzebną pamięć podręczną z urządzenia, kliknij „OK
🔥 Zalecana:  Reels na Facebooku się nie wyświetlają? Oto jak naprawić w 2023 r

Poprawka 7: Zresetuj urządzenie do ustawień fabrycznych

Jeśli wypróbowałeś wszystkie te poprawki, a Twój Android nadal działa wolno, nadszedł czas, aby go wyczyścić i przywrócić ustawienia fabryczne.

 • Najpierw wykonaj kopię zapasową telefonu, a następnie przejdź do „Ustawień”
 • Uzyskiwać “Ogólny kierownictwo” i wybierz „Resetowanie
 • Uderzyć “Resetowanie ustawienia”.

Ustawienie fabryczne przywróci telefon do domyślnych ustawień fabrycznych, więc nie zapomnij wykonać kopii zapasowej, a jeśli po przywróceniu ustawień fabrycznych nie będzie działać, czas zwrócić się o dalszą pomoc do profesjonalistów.

Przeczytaj także: Co to jest tryb awaryjny na Androidzie?

Wniosek

Nie ma idealnego sposobu na zmniejszenie opóźnienia. Należy pamiętać, że niewielkie zmiany prędkości w czasie i wynikające z regularnego użytkowania są normalne. Nowe urządzenie będzie działać szybciej i wydajniej. Niemniej jednak możesz postępować zgodnie ze wskazówkami podanymi powyżej, aby naprawić wszystko, co powoduje, że telefon z Androidem działa wolno i zawiesza się.