Ta sieć blokuje zaszyfrowany ruch DNS — jak to naprawić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ta sieć blokuje zaszyfrowany ruch DNS — jak to naprawić

Odkąd firma Apple zaczęła obsługiwać szyfrowany DNS w systemie iOS 14, niektórzy użytkownicy iPhone’a otrzymali powiadomienia z informacją; „Ta sieć blokuje zaszyfrowany ruch DNS”.

Jak się okazuje, jeśli sieć nie spełnia określonych standardów, jest to normalne. Ponadto, jeśli łączysz się z siecią, która nie jest skonfigurowana zgodnie z zalecanymi standardami bezpieczeństwa Apple, otrzymasz takie powiadomienie.

Jeśli otrzymasz to ostrzeżenie, bardziej prawdopodobne jest, że próbujesz połączyć się z siecią za pomocą routera, który nie obsługuje szyfrowanego DNS. W zależności od routera i usługodawcy internetowego istnieją różne rozwiązania tego problemu i przyjrzymy się im również w tym artykule.

Co oznacza blokowanie ruchu DNS?

Blokada DNS to metoda po stronie serwera, która pozwala ograniczyć dostęp do określonych stron internetowych. Blokując znane podejrzane adresy IP, system, który pierwotnie został opracowany w celu ochrony przed spamem i próbami phishingu, jest teraz wykorzystywany do kilku celów. Niektórzy używają go do ochrony przed piractwem, podczas gdy inni używają go do trzymania witryn pornograficznych i hazardowych poza miejscem pracy.

Czy blokowanie ruchu DNS jest dobre?

Tak to jest. DNS odgrywa ważną rolę we wspieraniu obecnego ruchu internetowego, nic więc dziwnego, że jest popularnym celem cyberprzestępców. Blokowanie DNS to jedna z kilku najlepszych praktyk, które mogą mieć znaczący wpływ na ogólne bezpieczeństwo cybernetyczne, oraz jedna z najskuteczniejszych technik powstrzymywania ludzi przed odwiedzaniem szkodliwych stron internetowych lub przechwytywaniem.

„Ta sieć blokuje zaszyfrowany ruch DNS” – przyczyny

Istnieją różne powody, dla których może pojawić się ostrzeżenie „ta sieć blokuje zaszyfrowany ruch DNS”. Przyjrzymy się najczęstszym z nich, abyś wiedział, co zrobić, gdy następnym razem otrzymasz to powiadomienie.

 • Niektóre witryny zabraniają szyfrowania DNS, co jest jednym z powodów, dla których możesz otrzymywać ostrzeżenie „ta sieć blokuje zaszyfrowany ruch DNS”. Bez szyfrowania inne urządzenia w sieci mogą łatwo uzyskać dostęp do zaszyfrowanej komunikacji DNS, zwłaszcza jeśli korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi. Niektóre witryny mogą również wykorzystywać maskowanie adresu prywatnego w celu uzyskania nielegalnego dostępu do Twojego konta i mogą śledzić nazwy witryn i serwerów Twojej sieci.
 • Twoja sieć może również blokować Twoje żądania DNS, jeśli podejrzewa złośliwe działania. Ponieważ twoja sieć zazwyczaj monitoruje nazwy stron internetowych i serwerów, może blokować twoje połączenie, zwłaszcza jeśli uzyskujesz dostęp do szkodliwych stron internetowych. Nie warto zawracać sobie głowy, jeśli masz dobre rozwiązanie bezpieczeństwa.
🔥 Zalecana:  Najlepsi przeglądający historie Snapchata

Przeczytaj także: Inicjalizacja sieci Parallels nie powiodła się? Najlepsze poprawki

„Ta sieć blokuje zaszyfrowany ruch DNS” – najlepsze poprawki

Jeśli Twój iPhone wyświetla ostrzeżenie dotyczące prywatności informujące, że sieć blokuje zaszyfrowany ruch DNS, oznacza to, że Twoja sieć jest podatna na ataki i inne urządzenia w tej samej sieci mogą być w stanie śledzić Twoją aktywność związaną z przeglądaniem. Może to być również spowodowane złą konfiguracją routera.

Możesz wypróbować te podejścia, aby rozwiązać problem.

 1. Przejdź do ustawień Wi-Fi urządzenia z systemem iOS, zapomnij/usuń sieć, a następnie połącz się z nią ponownie. Sprawdź, czy ostrzeżenie o prywatności zniknęło.
 2. Jeśli to nie zadziała, ręcznie zmień serwery DNS na routerze na 8.8.8.8 i 1.1.1.1. Następnie przejdź do ustawień Wi-Fi urządzeń z systemem iOS, zapomnij/usuń sieć i połącz się ponownie. Możesz to zrobić pod Zaawansowany >> Sieć >> Internet.
 3. Użyj aplikacji routera: Jeśli nie używałeś jeszcze dostępu zdalnego do zarządzania routerem z iPhone’a, sprawdź, czy Twój model ma aplikację iOS / iPad OS. Otwórz aplikację po jej pobraniu. Zaloguj się przy użyciu poświadczeń administratora, aby przyznać aplikacji dostęp do podstawowych ustawień routera i włączyć zdalny dostęp do routera.
 4. Zaktualizuj oprogramowanie routera: Zakładając, że zaktualizowałeś iPhone’a lub iPada do najnowszej wersji oprogramowania, upewnij się również, że router jest zgodny z bieżącą aktualizacją.

Na Twoim iPhonie

 • Otwórz aplikację dla swojego routera
 • Przejdź do menu i wybierz Ustawienia.
 • Wybierz opcję Sprawdź wersję oprogramowania układowego z menu.
 • Jeśli dostępna jest aktualizacja, stuknij przycisk Odśwież i poczekaj chwilę.

Na twoim Macu

 • otwarty Safari i stuknij adres IP logowania do routera.
 • Zaloguj się jako administrator.
 • Wybierz aktualną wersję oprogramowania układowego, klikając ją.
 • Aby sprawdzić dostępność aktualizacji oprogramowania układowego, kliknij opcję Sprawdź i zaktualizuj, jeśli dostępna jest nowa wersja
🔥 Zalecana:  Jak zarabiać jako niezależny dziennikarz

Wniosek

Szyfrowany DNS zabezpieczy Twoją prywatność, jednocześnie uniemożliwiając hakerom uzyskanie informacji o Twoim koncie. Jeśli Twoja sieć tego nie obsługuje, na ekranie pojawi się powiadomienie o ochronie prywatności z informacją, że „ta sieć blokuje zaszyfrowany ruch DNS”.

Jedynym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa ruchu DNS jest jego zaszyfrowanie, a Twój iPhone będzie mógł blokować niebezpieczne strony internetowe lub uniemożliwić atakującemu przejęcie Twojego konta w sieci komórkowej.