Szybka odpowiedź: jak włączyć Hotspot, gdy iPhone jest zablokowany

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Szybka odpowiedź: jak włączyć Hotspot, gdy iPhone jest zablokowany

Twój smartfon może zaoszczędzić na kosztach nowego routera WiFi. Po prostu włącz hotspot Wi-Fi i możesz podłączyć inteligentny głośnik, laptop, konsolę do gier i telewizor do Internetu. Tylko że jest jeden problem! Twój hotspot rozłącza się, gdy iPhone jest zablokowany, a konsola do gier przestaje działać za każdym razem, gdy tak się dzieje. „Ile razy będę musiał odblokowywać telefon i ponownie włączać hotspot?” zapytałeś.

Cóż, to frustrujące, gdy musisz włączać hotspot iPhone’a za każdym razem, gdy go odblokujesz. Nie jesteś jedynym użytkownikiem iPhone’a, który zgłasza ten problem. W tym artykule dam Ci znać, dlaczego Twój telefon działa w ten sposób i jakie opcje rozwiązywania problemów musisz zachować, aby hotspot był WŁĄCZONY, gdy iPhone jest zablokowany.

Dlaczego Twój iPhone Hotspot rozłącza się po zablokowaniu

Najczęstszą przyczyną tego problemu jest włączenie trybu oszczędzania danych lub energii w ustawieniach iOS.

Gdy telefon jest w dowolnym trybie uniemożliwiającym działanie w tle, osobisty punkt dostępu i inne procesy zostaną zatrzymane, gdy wyświetlacz telefonu zgaśnie.

Ponadto funkcja udostępniania danych może się zatrzymać, gdy telefon nie znajduje się na ekranie hotspotu Wi-Fi. Podobnie, gdy telefon się zablokuje lub podświetlenie wyświetlacza zgaśnie, wszystkie procesy w tle, takie jak pobieranie, hotspoty Wi-Fi, synchronizacja poczty i inne, mogą zostać zatrzymane.

Wreszcie problemem może być błąd iOS, być może właśnie zaktualizowałeś swój telefon do wersji iOS lub Twoja wersja iOS jest nieaktualna.

Jak naprawić hotspot iPhone’a, który rozłącza się na ekranie blokady

Oto najważniejsze poprawki, aby spróbować utrzymać punkt aktywny, gdy iPhone jest zablokowany:

1. Wyłącz tryb małej ilości danych

Jeśli masz ograniczony plan danych, być może włączyłeś Niski tryb danych opcja w Ustawieniach iOS. Low Data Mode to funkcja, która ma pomóc zmniejszyć zużycie danych.

Po uruchomieniu działa z zadaniami wyłączającymi iOS, takimi jak automatyczne aktualizacje, hotspoty Wi-Fi i inne działania w tle. Możesz sprawdzić, czy ta funkcja jest włączona, wykonując poniższe czynności:

 • Krok 1: Otwórz aplikację Ustawienia na iPhonie.
 • Krok 2: Szukać Dane mobilne.
 • Krok 3: Wybierz swoją podstawową kartę SIM, aby sprawdzić, czy włączony jest tryb małej ilości danych. Jeśli tak, wyłącz go, aby punkt aktywny był WŁĄCZONY, gdy iPhone jest zablokowany.

2. Podłącz ponownie połączenie hotspot

Zapomnij o hotspocie Wi-Fi z iPhone’a na komputerze PC lub Mac. Następnie zresetuj i spróbuj ponownie połączyć się przy użyciu innego hasła, aby sprawdzić, czy działa.

Aby zmienić hasło, przejdź do Ustawienia i wtedy Osobisty Hotspot. Zmień hasło do hotspotu i spróbuj połączyć się ponownie, aby hotspot był WŁĄCZONY, gdy iPhone jest zablokowany.

🔥 Zalecana:  Meta CTO Andrew Bosworth wyjaśnia, dlaczego Echo VR jest wyłączane

3. Utrzymuj aktywny ekran osobistego hotspotu iPhone’a

Sugeruję, aby ekran hotspotu był aktywny. Ale najwyraźniej ta metoda zużywa więcej energii baterii. Lepiej więc to zrobić, jeśli masz wystarczającą moc baterii lub iPhone jest podłączony do ładowarki.

4. Wyłącz tryb niskiego zużycia energii

Ta funkcja automatycznie rozłącza hotspot po włączeniu trybu niskiego zużycia energii w ustawieniach systemu iOS lub w Centrum sterowania. Dlatego będziesz musiał wyłączyć ten tryb, aby WŁĄCZYĆ hotspot.

Ta funkcja tymczasowo ogranicza działania w tle, takie jak synchronizacja poczty e-mail, osobiste hotspoty, procesy pobierania i inne, dzięki czemu telefon może być w pełni naładowany. Niestety, utrzymywanie iPhone’a w trybie oszczędzania energii często powoduje rozłączenie hotspotu na urządzeniu.

Otwórz aplikację Ustawienia, przejdź do Bateria menu i wyłącz Oszczędzanie energii tryb. Będziesz w porządku z silnym połączeniem hotspot iPhone’a.

5. Zresetuj ustawienia sieciowe

Jeśli żadna z powyższych procedur nie działa, możesz spróbować zresetować ustawienia sieciowe iPhone’a. Oto jak to zrobić:

 • Krok 1: Idź do Ustawienia na Twoim iPhonie.
 • Krok 2: Przejdź do menu ogólnego i przewijaj, aż znajdziesz funkcję resetowania.
 • Krok 3: Stuknij go i zresetuj ustawienia sieciowe, aby hotspot był WŁĄCZONY, gdy iPhone jest zablokowany.

6. Zaktualizuj ustawienia operatora

Twój operator sieci regularnie aktualizuje łączność sieciową, w tym prędkość transmisji danych, w celu ulepszenia tych usług. Są one często instalowane automatycznie bezprzewodowo. Tymczasem czasami może być konieczna ręczna aktualizacja ustawień operatora i ponowne uruchomienie telefonu. Aby to zrobić, wykonaj poniższą procedurę:

 • Krok 1: Idź do Ustawienia
 • Krok 2: W menu ogólnym wybierz O.
 • Krok 3: Przewiń w dół i znajdź szczegóły karty SIM.
 • Krok 4: Sprawdź wersję dostawcy sieci.
 • Krok 5: Stuknij go, aby mieć najnowszą wersję.
 • Krok 6: Uruchom ponownie telefon
 • Krok 7: Włącz osobisty hotspot i pozwól urządzeniom ponownie się połączyć.

7. Zaktualizuj swoją wersję IOS

Wiadomo, że iPhone’y ze starszymi wersjami iOS mają wiele błędów i problemów. Zainstalowanie najnowszej wersji iOS może rozwiązać wiele problemów z iPhonem. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > Ogólny > Aktualizacja oprogramowaniai powinno być możliwe zainstalowanie najnowszej wersji systemu iOS.

Przeczytaj także: 5 najlepszych adapterów Wi-Fi do gier

Jak zapobiec wyłączaniu się ekranu iPhone’a

Aby wyłączyć automatyczną blokadę iPhone’a, przejdź do Ustawienia > Wyświetlacz i jasność i stuknij w Automatyczna blokada. Wybierać Nigdy na liście opcji, a Twój iPhone nie będzie się już blokował, chyba że to zrobisz.

Alternatywnie możesz również wykonać następujące czynności:

 • Krok 1: Najpierw przejdź do Ustawienia na Twoim iPhonie.
 • Krok 2: Stuknij w Touch ID i kod dostępu jeśli Twój iPhone ma przycisk Home. Ewentualnie przejdź do Identyfikator twarzy i kod dostępu jeśli Twój iPhone ma Face ID.
 • Stuknij w Wyłącz hasło opcja. Tutaj możesz także wyłączyć rozpoznawanie odcisków palców i Face ID.
🔥 Zalecana:  Jak zamienić 50 000 w 100 000 – 10 realistycznych metod do wypróbowania!

Istnieją różne ustawienia ekranu blokady na iPhonie. Możesz zablokować telefon po kilku sekundach lub minutach bezczynności, po czym możesz go odblokować za pomocą kodu PIN lub Face ID. Możesz także wyświetlić różne tapety i zegar.

Ale dzięki procesowi, który właśnie przedstawiłem, możesz także zatrzymać tymczasowe wyłączanie ekranu, aby hotspot był zawsze aktywny. Należy jednak pamiętać, że ustawienie zacznie obowiązywać dopiero po wprowadzeniu bieżącego kodu odblokowującego.

Zalecam jednak, aby nie wyłączać blokady ekranu na iPhonie. Bez ochrony za pomocą kodu numerycznego, twarzy lub identyfikatora dotykowego obcy mają swobodny dostęp do Twoich danych i treści na iPhonie. Ale jeśli używasz iPhone’a tylko w domu jako drugiego urządzenia, możesz wyłączyć ekran blokady w ustawieniach iOS.

Sugeruję zwiększenie zakresu czasu automatycznego blokowania, zwiększając okres, który powinien upłynąć, zanim automatyczna blokada ekranu lub klawiszy zostanie aktywowana. Masz opcje od Nigdy Do 5 minut.

Jak wspomniano wcześniej, jeśli klikniesz „Nigdy”, wyłączysz automatyczny tryb zadań swojego iPhone’a. Ale polecam tylko tymczasowe korzystanie z opcji Nigdy. Jeśli aktywowałeś tę opcję i zapomniałeś ręcznie zablokować iPhone’a, łatwo rozładujesz baterię. Dlatego zawsze pamiętaj, aby przełączyć to ustawienie z powrotem na opcję minut.

Przeczytaj także: Jak wzmocnić sygnał WiFi za pomocą folii aluminiowej i innych

Dlaczego nie mogę wyłączyć automatycznej blokady na moim iPhonie?

Może to oznaczać, że Twój iPhone jest w środku Tryb niskiego zużycia energii. Ta funkcja pomaga maksymalnie oszczędzać baterię telefonu, a automatyczna blokada jest niezbędnym procesem. Niestety iPhone blokuje się automatycznie po 30 sekundach w trybie niskiego zużycia energii. Musisz więc wyłączyć tryb niskiego zużycia energii, aby wyłączyć automatyczną blokadę. Jeśli nadal nie możesz wyłączyć automatycznej blokady na iPhonie, możesz wypróbować kilka innych opcji:

 1. Uruchom ponownie iPhone’a: Jak zawsze powtarzam, jest to klasyczne rozwiązywanie problemów, gdy coś nie działa. Spróbuj ponownie uruchomić urządzenie, jeśli nie możesz włączyć, zmienić lub wyłączyć automatycznej blokady. W większości przypadków będzie działać ponownie po ponownym uruchomieniu telefonu.
 2. Aktualizacje oprogramowania: Otrzymałeś informację o nowej aktualizacji oprogramowania, ale nie instalowałeś jej od wieków? Jeśli tego nie zrobisz, zawsze mogą wystąpić usterki. Zainstaluj aktualizację i poczekaj na ponowne uruchomienie iPhone’a. Następnie sprawdź, czy możesz włączyć Nigdy w ustawieniu automatycznego blokowania.
 3. Twój iPhone to telefon służbowy: Jeśli iPhone jest telefonem firmowym, niektóre funkcje mogły zostać wyłączone. Na przykład firmy mogą wyłączyć tę funkcję, ponieważ trwale odblokowany ekran może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Może to być również związane z następnym punktem.
 4. Wymieniaj aktualizacje konta i serwera: Konto Microsoft Exchange to firmowe, uniwersyteckie lub szkolne konto e-mail. W przypadku konta firmowego dana firma uruchamia różne aktualizacje za pośrednictwem serwera, które są następnie przesyłane na adres e-mail. Te aktualizacje mogą również dotyczyć funkcji telefonu. Jeśli masz aktywne konto Exchange Server na swoim iPhonie, może to wpłynąć na funkcję blokady. Być może aktualizacja została również wykonana na serwerze Exchange, a funkcja została w ten sposób wyłączona. Spróbuj dezaktywować konto. Następnie funkcja „Nigdy” automatycznej blokady powinna ponownie działać.
🔥 Zalecana:  Confusion Matrix do braku Confusion Matrix w zaledwie 5 minut – w stronę sztucznej inteligencji

Jak sprawić, by mój hotspot był zawsze włączony?

Jeśli nie ma problemu z ustawieniami telefonu, zawsze możesz korzystać z hotspotu tak długo, jak chcesz. Pozostaje włączony, dopóki go nie wyłączysz. Jednak ochrona hotspotu WiFi za pomocą hasła jest zawsze wskazana, aby uniemożliwić nieautoryzowanym użytkownikom. Upewnij się również, że nie masz wyłączonego trybu oszczędzania energii ani danych, aby hotspot był włączony. Te funkcje mogą zakłócać działanie hotspotu w tle.

Przeczytaj także: Wi-Fi nie działa na telefonie, ale działa na innych urządzeniach? Poprawki robocze

Dlaczego mój hotspot wyłącza się na moim iPhonie XR?

Być może włączyłeś niski poziom danych lub tryb oszczędzania baterii. Niestety, te funkcje nie pozwalają na procesy podziemne dla niektórych funkcji telefonu, a wśród nich jest hotspot Wi-Fi telefonu. Wreszcie ten problem często pojawia się, jeśli skończyłeś przydzielone dane.

Dlaczego hotspot mojego telefonu odłącza się od laptopa?

Prawdopodobnie masz w telefonie tryb niskiego transferu danych lub tryb oszczędzania energii. Aby korzystać z hotspotu, musisz wyłączyć tę funkcję. Jeśli po wykonaniu tej czynności nadal się rozłącza, możesz przejrzeć i zresetować ustawienia sieciowe na obu urządzeniach.