Sztuczki na Instagramie, które każdy powinien znać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Sztuczki na Instagramie, które każdy powinien znać

Jak być może wiesz, Instagram stał się jedną z najpopularniejszych sieci społecznościowych na całym świecie. Jest popularna nie tylko wśród młodzieży, prawie 32% starszych korzysta z tej aplikacji. Jeśli korzystasz z tej platformy po raz pierwszy lub chcesz rozwijać swoją stronę i zdobywać więcej obserwujących, musisz znać sztuczki na Instagramie; sprawią, że Twoja obecność na Instagramie będzie bardziej owocna. Kontynuuj czytanie, aby szybko rozwinąć swoją stronę.

Różni ludzie używają Instagrama do różnych celów. Niektórzy wykorzystują Instagram do celów biznesowych, tworzą sklep internetowy do sprzedaży produktów lub usług; niektórzy używają Instagrama do tworzenia marki osobistej, aby zarabiać pieniądze w ramach płatnego partnerstwa lub pracują jako sprzedawca cyfrowy lub asystent mediów społecznościowych, aby zarządzać jednym lub kilkoma kontami; są też użytkownicy, którzy mają konta osobiste, aby pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi. Bez względu na powód korzystania z Instagrama, musisz nauczyć się tych sztuczek, aby jak najlepiej wykorzystać Instagram. Tutaj wyjaśniamy każdą z tych sztuczek na Instagramie, o których wielu użytkowników nie wie. Więc jeśli chcesz być profesjonalnym Instagrammerem, nie przegap ich.

Dostawać wspólnych znajomych na Instagramie

Nawiązywanie wspólnych znajomości na Instagramie jest takie proste. Tutaj pokażę ci, jak możesz to zrobić

  1. Otwórz aplikację Instagram iw prawym dolnym rogu kliknij ikona profilu.
  2. Tuż obok Edytuj profil obok jest mała osoba z ikoną +, śmiało i naciśnij to.
  3. Po tym, jak to zrobisz, A Odkrywaj ludzi wyskoczy opcja.
  4. Instagram pokaże nam tylko kilku wspólnych znajomych, z którymi możesz się zaprzyjaźnić.
  5. Jednak obok Odkrywaj ludzi można zaobserwować Widzieć wszystko opcja. Więc jeśli chcesz zobaczyć więcej wspólnych znajomych, po prostu kliknij i wyszukaj więcej osób.

Włącz powiadomienia o postach dla swoich ulubionych kont

Być może masz na swojej liście znajomych, którzy są dla Ciebie ważniejsi i chcesz widzieć wszystkie ich posty zaraz po ich opublikowaniu; lub jedna z obserwowanych przez Ciebie stron biznesowych ma w najbliższych dniach opublikować post o konkursie lub rabacie i chcesz być pierwszą osobą, która zostanie o tym powiadomiona. Tutaj z pomocą przychodzi ta funkcja Instagrama. W rzeczywistości jest to jedna z najważniejszych sztuczek na Instagramie, aby śledzić aktywność konkurencji.

Instagram daje Ci możliwość otrzymywania powiadomień za każdym razem, gdy ulubiona osoba lub marka publikuje nowy post. Wystarczy włączyć Powiadomienie o wiadomościach dla każdej z tych osób. Aby to zrobić, przejdź do ich profilu i dotknij przycisku menu w prawym górnym rogu i wybierz Włącz powiadomienia o postach w menu.

Możesz go również wyłączyć w dowolnym momencie, wykonując te same czynności i wybierając „Wyłącz powiadomienia o postach”. Należy jednak pamiętać, że przed włączeniem powiadomień o postach dla któregokolwiek ze znajomych należy najpierw włączyć powiadomienia na Instagramie w ustawieniach telefonu, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  • Aktywuj powiadomienia z Instagrama na iPhonie i iPadzie: kliknij „Powiadomienia” w Ustawieniach telefonu wybierz Instagram, a następnie stuknij „Zezwól na powiadomienia”.
  • Aktywuj powiadomienia Instagram w Androidzie: Wybierz „Aplikacje” w swoich telefonach „Ustawienia”, w menu wybierz Instagram i aktywuj jego powiadomienia.

Jak zobaczyć wszystkie polubione posty?

Czy kiedykolwiek chciałeś zobaczyć wszystkie polubione posty w jednym widoku? Wybierz „Opcje” w swoim profilu (ikona, która jest wyświetlana jako koło zębate na iPadzie i iPhonie oraz jako trzy kropki na telefonach z Androidem). W wyświetlonym menu wybierz “Posty które polubiłeś”.

Jeśli nie jesteś już zainteresowany postem, możesz kliknąć na zdjęcie, a kiedy pojawi się post, nie zgadzaj się z nim. Użytkownik nie otrzyma powiadomienia, że ​​post Ci się nie podoba.

Utwórz kolekcję zapisanych zdjęć

Jedną z najciekawszych sztuczek Instagrama jest możliwość stworzenia albumu ze swoimi zdjęciami. Instagram umożliwia zapisywanie niektórych zdjęć i tworzenie z nimi albumów. Chcesz tego spróbować? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, kliknij znak zakładki w menu nad postami na Instagramie.

Następnie wybierz „Kolekcje”Kliknij „Utwórz kolekcję” i napisz nazwę, którą lubisz. Może to być na przykład zbiór najlepszych miejsc podróży o tej samej nazwie.

Wybierając nazwę kolekcji, wybierz „Gotowe”. Teraz możesz zapisać zdjęcia związane z tematem, który lubisz w kolekcji. Ale jak możesz zapisać zdjęcia i posty. Odpowiedź jest prosta, wystarczy dotknąć znaku zakładki pod każdym postem, który chcesz.

Po chwili będziesz mieć kolekcję ciekawych zdjęć. Możesz nawet dodać do niego, klikając “Dodać do kolekcji” i wybierając zdjęcia z pojawiających się list.

Znajdź posty, które Twoi znajomi ostatnio polubili lub skomentowali

Jeśli zamierzasz znaleźć więcej znajomych na Instagramie, możesz to zrobić za pośrednictwem obecnych znajomych, których obserwujesz. To, co czyni korzystanie z Instagrama jeszcze bardziej interesującym, to możliwość posiadania wspólnych znajomych z obserwowaną listą. Śledząc aktywność osób, które obserwujesz (w tym ich polubienia i komentarze), możesz znaleźć swoich wspólnych znajomych.

🔥 Zalecana:  Jak naprawić filmy, które nie są publikowane na TikTok (dlaczego i 6 sposobów, aby to naprawić)

Aby dowiedzieć się, co robią Twoi znajomi, możesz dotknąć ikony “Serce” ikona na dole aplikacji. Teraz możesz zobaczyć listę swoich polubień i komentarzy do postów innych użytkowników. Powyżej tej samej strony możesz zobaczyć kartę o nazwie as “Następny” w którym możesz zobaczyć aktywność osób, które obserwujesz.

Jeśli chcesz znaleźć wspólnych znajomych lub po prostu chcesz śledzić aktywność znajomych, jest to jedna z trików na Instagramie, która bardzo pomaga.

Odwiedź stronę bez śledzenia wstecz

Czy kiedykolwiek kusiło Cię, aby odwiedzić czyjąś stronę na Instagramie i zdjęcia, ale martwisz się, że przypadkowo polubisz jego zdjęcia?

Aby ograniczyć tę możliwość, możesz włączyć w telefonie tryb samolotowy, w którym telefon nie byłby podłączony do Internetu. W ten sposób, nawet jeśli dwukrotnie stukniesz zdjęcie, będziesz pewien, że ci się nie spodoba. Należy jednak pamiętać, że gdy tryb samolotowy telefonu jest włączony, zdjęcia nie będą ładowane, więc należy najpierw pozwolić na załadowanie zdjęć, a następnie wyłączyć Wi-Fi lub połączenie internetowe.

Wyczyść historię wyszukiwania

To jeden z najważniejszych trików na Instagramie dla osób, które nie chcą, aby ich aktywność na Instagramie była śledzona. W swoim profilu stuknij ikonę koła zębatego (Opcje) i wybierz “Wyczyść historię wyszukiwania” w menu, a następnie wybierz „Tak, jestem pewien”.

Zmień kolejność filtrów i ukryj te, które Ci się nie podobają

To jedna z najbardziej przydatnych sztuczek na Instagramie dla osób, które korzystają z Instagrama zawodowo. Często korzystając z Instagrama, możesz mieć ulubione filtry, z których wolisz korzystać. Aby uczynić swoje doświadczenie bardziej produktywnym, możesz zmienić kolejność filtrów i ukryć filtry, które Ci się nie podobają.

Aby zmienić ustawienia filtra, prześlij nowe zdjęcie, w kroku, w którym możesz wybrać filtry, przesuń filtry w prawo, aby znaleźć „Zarządzaj”.

Wchodząc do menu, możesz zmienić ich kolejność, przytrzymując palec na trzech liniach obok każdego filtra i przesuwając je w górę lub w dół w zależności od preferencji. Aby ukryć dowolny filtr, dotknij zaznaczenia obok niego, aby go usunąć. Zmieniając swoje preferencje, dotknij „Gotowe”, aby zapisać wszystkie zmiany.

Użyj Instagrama jako narzędzia do edycji zdjęć

Jeśli lubisz filtry Instagrama, możesz po prostu z nich korzystać bez udostępniania zdjęć na swoim profilu. Aby to zrobić, prześlij zdjęcia, gdy telefon ma włączony tryb samolotowy lub nie ma połączenia Wi-Fi. Nie zapomnij aktywować „Zapisz oryginalne zdjęcie” na twoich rachunkach „Ustawienia” przed przesłaniem zdjęć.

Wyłącz połączenie internetowe, prześlij zdjęcia, jak zwykle, użyj filtrów, które lubisz, edytuj zdjęcia i udostępniaj je. Po wykonaniu tych czynności pojawi się błąd sieci, więc zdjęcie nie zostanie udostępnione, ale zostanie zapisane w galerii telefonu.

Ukryj zdjęcia, na których Cię oznaczono

Gdy ktoś oznaczy Cię tagiem na zdjęciu lub filmie, ten post automatycznie pojawi się w Twoim profilu i zostanie zapisany w “Twoje zdjęcia”. Jeśli nie chcesz, aby te zdjęcia pojawiały się w Twoim profilu, możesz je łatwo ukryć. Aby znaleźć te posty, przejdź do swojego profilu, stuknij ikonę przedstawiającą osobę pod Tobą Bio.

Następnie dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ukryj zdjęcia”. Następnie wybierz posty, które chcesz ukryć, i na koniec dotknij „Ukryj przed profilem” u dołu ekranu.

Korzystając z tych sztuczek na Instagramie, zdjęcia nie zostaną usunięte, po prostu ukryją się w twoim profilu.

Potwierdź posty, w których jesteś oznaczony, zanim pojawią się w Twoim profilu

Jak powiedzieliśmy w poprzedniej sekcji, gdy ktoś udostępni Twoje zdjęcie i oznaczy Cię tagiem na zdjęciu, post zostanie wyświetlony w Twoim profilu, ale możesz zmienić ustawienia profilu. Tak więc tylko obrazy, które potwierdzisz, pojawią się w Twoim profilu.

Powtórz kroki, o których wspomnieliśmy w sztuczce 9, aby zobaczyć posty, na których Cię oznaczono. Następnie dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu strony i kliknij „Opcje tagowania” i wybrałem “Dodaj ręcznie”.

Wybierając tę ​​opcję, gdy ktoś oznaczy Cię na zdjęciu, otrzymasz powiadomienie i możesz zdecydować, czy pojawi się ono na Twoim profilu, czy nie.

Jeśli chcesz, aby zdjęcie pojawiło się na Twoim profilu, wybierz „Pokaż w moim profilu”; w przeciwnym razie wybierz „Ukryj w moim profilu”.

Zobacz zdjęcia z określonego regionu

Inną interesującą funkcją Instagrama jest to, że możesz zobaczyć zdjęcia i filmy zrobione w określonym obszarze lub w pobliżu Twojej lokalizacji. Na przykład rozważ podróż do miasta lub kraju, o którym nie masz żadnych informacji. Możesz zobaczyć jego zdjęcia na Instagramie i uzyskać informacje o jego naturalnych lub historycznych atrakcjach, hotelach i lokalnych restauracjach. Wykonaj te czynności, aby zobaczyć posty o lokalizacji:

🔥 Zalecana:  10 najlepszych indyjskich projektów open source, na które warto zwrócić uwagę w 2022 r

Stuknij ikonę lupy u dołu strony na Instagramie w wyświetlonym menu. Stuknij pole wyszukiwania u góry menu i wybierz pod nim „Miejsca”; następnie wpisz nazwę interesującego Cię miasta lub kraju.

Gdy wyszukasz nazwę miejsca, zobaczysz listę wszystkich postów udostępnionych z tym geotagiem.

Możesz zobaczyć listę postów, które użyły określonego geotagu, klikając określony geotag. Otwórz post, kliknij jego geotag, a pojawią się wszystkie posty udostępnione w tej lokalizacji.

  • Wyszukiwane zdjęcia zostały zrobione w pobliżu Twojej lokalizacji:

Wykonaj wszystkie powyższe kroki i na karcie „Miejsca”, dotknij pola wyszukiwania i wybierz „W pobliżu bieżącej lokalizacji”.

Wybierz miejsce, które Ci się podoba, spośród wyświetlonych opcji i zobacz listę postów z tym geotagiem.

Instagram to zabawna sieć społecznościowa, która jest również doskonałym miejscem do zarabiania pieniędzy. Jeśli jesteś właścicielem firmy lub chcesz zbudować idealną markę osobistą, musisz wiedzieć, jak korzystać z tej platformy. Znając wskazówki i sztuczki na Instagramie, promowanie swojej firmy na tej platformie lub zarządzanie kontem osobistym byłoby jeszcze prostsze. Oto druga część najważniejszych wskazówek i sztuczek na Instagramie, które powinieneś znać przed wykonaniem jakiegokolwiek innego kroku. Ale zanim przeczytasz ten artykuł, przeczytaj jego pierwszą część tutaj: Sztuczki na Instagramie, które każdy powinien znać (część 1)

Ukryj niechciane reklamy

Czasami Instagram wyświetla reklamy na Twojej osi czasu, które uzna za interesujące. Instagram wybrałby te reklamy, biorąc pod uwagę posty, które lubisz, osoby, które obserwujesz i inne aplikacje, z których korzystasz.

Jeśli nie chcesz widzieć niektórych z tych reklam, możesz skontaktować się z Instagramem, a oni rozważą zmianę swojego algorytmu, aby dowiedzieć się, które posty mogą Ci się spodobać. Możesz także ukryć te reklamy, klikając trzy kropki w prawym górnym rogu postów sponsorowanych, a następnie wybierając “Ukrywać Ten”. Następnie wyświetli się okno, w którym możesz wybrać powód, dla którego nie chcesz widzieć reklamy.

Wyślij swoje zdjęcia w wiadomości prywatnej do znajomych

Istnieją inne sposoby tworzenia treści niż udostępnianie zdjęć w swoim profilu. Możesz wysłać swoje zdjęcia prywatnie do niektórych znajomych, tak jak wysyłasz wiadomość na Facebooku. Możesz także wysyłać im posty udostępnione przez inne osoby, jeśli strona jest publiczna lub Twój znajomy również obserwuje tę osobę.

Aby wysłać zdjęcia tylko znajomym, prześlij zdjęcie i edytuj je. W ostatnim kroku udostępniania zdjęcia, na górze strony wybrano opcję „Obserwatorzy” jako domyślną, kliknij „Obserwatorzy” i zmień ją na „Bezpośrednio”. Następnie możesz wybrać osobę, której chcesz wysłać zdjęcie i kliknąć wyślij.

Aby zobaczyć otrzymane wiadomości, kliknij znak litery w prawym górnym rogu „Strona główna”. Aby wysłać wiadomość do jednego ze znajomych, dotknij znaku przypominającego papierowy samolot pod tym postem, a następnie wybierz osobę i wyślij do niej wiadomość.

Zarządzaj kilkoma kontami jednocześnie

Jeśli posiadasz konto prywatne i jednocześnie konto firmowe lub jesteś marketerem odpowiedzialnym za kilka kont firmowych, być może wiesz, że nie jest dobrym rozwiązaniem logowanie się na swoje konta za każdym razem, gdy chcesz z nich korzystać i wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło za każdym razem. Instagram już rozwiązał problem.

Wejdź w „Opcje” (ikona koła zębatego na iPhonie i trzy kropki na urządzeniach z Androidem) w swoim profilu, przewiń menu, które się pojawi i wybierz „Dodaj konto”. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło, a od teraz możesz przełączać się między kontami. Wystarczy dotknąć zdjęcia w lewym dolnym rogu swojego profilu na Instagramie i wybrać konto, na które chcesz wejść.

Usuń komentarze

Czy kiedykolwiek chciałeś usunąć komentarze pozostawione przez siebie pod postami innych osób? lub możesz chcieć usunąć nieodpowiednie komentarze pod własnym postem. Możesz to łatwo zrobić, przytrzymując przez chwilę swoją figurę na tym komentarzu, a następnie dotykając znaku kosza na górze ekranu.

Filtruj komentarze

Jest to jedna z najciekawszych funkcji Instagrama specjalnie przewidziana dla celebrytów i influencerów posiadających konta publiczne. Możesz napisać listę słów kluczowych zamiast czytać wszystkie komentarze i usuwać te nieodpowiednie; Instagram automatycznie usunie komentarze zawierające te słowa.

Aby skorzystać z tej funkcji, przejdź do Ustawień konta w swoim profilu, a następnie wybierz „Komentarze”. W menu, które pojawi się, aby aktywować „Ukryj nieodpowiednie komentarze”, usiądź wygodnie, a Instagram usunie nieodpowiednie komentarze.

🔥 Zalecana:  9 ofert pracy online, które płacą 40 USD za godzinę

Możesz także dodać listę nieodpowiednich słów, a Instagram również je usunie.

Powiększ zdjęcia

Jest to stosunkowo nowa funkcja dodana przez Instagram, dzięki której możesz zobaczyć więcej szczegółów na udostępnionych zdjęciach, trzymając palce po obu ich stronach i ciągnąc je w kierunku rogów telefonu.

Utwórz konto firmowe

Tworząc konto firmowe, możesz śledzić skuteczność swojego profilu i reklam.

Funkcja dodana w 2016 roku umożliwia zmianę konta prywatnego na konto firmowe poprzez wybranie “Przełącznik do Profilu Firmy” w Ustawieniach swojego profilu, a następnie klikając Kontynuuj.

Następnie Instagram prosi o podanie konta na Facebooku, które jest połączone z kontem na Instagramie. Kontynuuj i wprowadź informacje, o które poprosi Cię Instagram, w tym numer telefonu, adres e-mail lub adres służbowy. Na koniec wybierz „Gotowe”, aby zapisać zmiany. Pamiętaj, że Twoja strona powinna być publiczna przed wykonaniem któregokolwiek z tych kroków.

Używaj więcej niż tylko filtra do swoich zdjęć

Czasami chcesz użyć różnych filtrów na swoich zdjęciach, aby były bardziej interesujące. Instagram nie pozwoliłby ci używać więcej niż jednego filtra za każdym razem, więc co możesz zrobić? Zalecamy użycie sztuczki 8 i zapisanie edytowanego obrazu bez publikowania go; następnie prześlij go jeszcze raz i użyj innego filtra. Możesz nawet powtórzyć te kroki kilka razy.

Udostępniaj zdjęcia w serii

Instagram będzie wyświetlał Twoje zdjęcia w sposób ciągły, dzięki czemu możesz podzielić zdjęcie na 3 lub 9 oddzielnych obrazów i udostępnić je osobno. Gdy ktoś odwiedza Twój profil, zobaczy go jako zdjęcie. Aby skorzystać z tej funkcji, użyj aplikacji takich jak Photoshop.

Dostosuj filtry na Instagramie

Możesz dostosować filtry, których chcesz używać na swoich obrazach. Wystarczy jeszcze raz dotknąć wybranego filtra. Następnie w oknach, które się pojawią, możesz dostosować filtr, przesuwając kółko w prawo lub w lewo. Następnie kliknij „Gotowe”, aby zapisać zmiany.

Wyślij znikające zdjęcia

Możesz wysyłać znikające zdjęcia lub filmy do znajomych za pomocą bezpośredniej wiadomości. Znikające lub „jednorazowe” zdjęcie zniknie po tym, jak osoba obejrzy je raz. Aby wysłać znikające zdjęcia, w sekcji wiadomości kliknij ikonę aparatu w lewym dolnym rogu ekranu, zrób zdjęcie, edytuj je, a następnie kliknij „Dalej”, aby wybrać osobę, której chcesz wysłać zdjęcie . Możesz także wybrać opcję „Nowa grupa”, aby wysłać obraz jednocześnie do grupy znajomych.

Udostępnij wideo bez dźwięku

Jeśli chcesz udostępnić wideo na Instagramie, ale nie chcesz, aby miało dźwięk, prześlij wideo, aw następnym kroku wycisz wideo za pomocą ikony dźwięku. To samo możesz zrobić z historiami na Instagramie.

Ukryj swoje historie dla niektórych osób

Gdy udostępniasz historię, ale nie chcesz, aby poszczególni ludzie ją widzieli, możesz zmienić ustawienia relacji. W „Ustawieniach” na Instagramie wybierz „Ustawienia historii”, a następnie wybierz „Ukryj moją historię przed” i utwórz listę osób, których nie chcesz widzieć w swoich relacjach, a następnie kliknij „Gotowe”.

Powiększanie lub pomniejszanie relacji na Instagramie

Nagrywając wideo do historii na Instagramie, możesz przesuwać palcem w górę iw dół, aby powiększyć lub pomniejszyć.

Nie zalecamy używania wszystkich tych sztuczek jednocześnie. Możesz użyć niektórych z nich w zależności od potrzeb. Jeśli masz konto prywatne, niektóre z tych sztuczek mogą bardzo pomóc w zwiększeniu prywatności konta. Z drugiej strony, jeśli masz konta firmowe, skorzystanie z tych wskazówek pomoże Ci właściwie nimi zarządzać.

Jeśli znasz inne sztuczki, podziel się nimi z nami.