Strategia Zoom w mediach społecznościowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Strategia Zoom w mediach społecznościowych

Pomimo tego, że są uważane za narzędzie komunikacji społecznej, media społecznościowe są coraz bardziej popularne w innych domenach biznesu. Media społecznościowe niepostrzeżenie wdarły się do świata biznesu, umożliwiając firmom zakładanie fanpage’y i publikowanie filmów, wiadomości i zdjęć, głównie w celach marketingowych. Różne firmy odnotowały różne poziomy sukcesu w mediach społecznościowych. Niektóre firmy, takie jak Zoom Video Communications, Inc., zostały zauważone dzięki wykorzystywaniu mediów społecznościowych do pozytywnego wpływu na społeczeństwo podczas pandemii koronawirusa.

Zoom — Łączenie ludzi

Zoom to amerykańska firma zajmująca się technologiami komunikacyjnymi z siedzibą w San Jose w Kalifornii. Jako platforma Zoom służy do telekonferencji, edukacji na odległość, relacji społecznych i telepracy. Wybuch koronawirusa sprawił, że Zoom znalazł się w centrum uwagi, ponieważ społeczeństwo musiało docenić jego istnienie.

Przy wielu ograniczeniach dotyczących przemieszczania się ludzie musieli polegać na technologiach komunikacji zdalnej, a Zoom był lepiej przygotowany do oferowania swoich usług przygnębionemu światowemu społeczeństwu, które boryka się z atakami wirusa. Zoom stał się również prawdziwym pomocnikiem dla edukatorów, kiedy prawie wszystkie zajęcia przeniosły się do sieci.

Prawdopodobnie sytuacja stała się nieco bardziej skomplikowana zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, ale ludzie z Zoom dołożyli wszelkich starań, aby ułatwić to przejście. Oczywiście postrzeganie informacji w klasie różni się od tego samego procesu online, zwłaszcza jeśli chodzi o praktyczne studia STEM. Jak na ironię, technologii często lepiej uczyć się w staromodny sposób oparty na klasach.

Jeśli masz problemy z wykonywaniem zadań technicznych lub programistycznych, zwróć się do innej usługi online – Laboratorium Mojego Zadania o pomoc. Takie usługi pozwalają zapłacić profesjonalistom za odrobienie pracy domowej, podczas gdy ty możesz skupić się na innych zadaniach. Jest to idealne wyjście, gdy potrzebujesz czegoś więcej niż zajęcia Zoom, aby poradzić sobie z obciążeniem zadaniami.

🔥 Zalecana:  Jak naprawić błąd Twitcha 2000 w 2022 roku

Ogólnie rzecz biorąc, Zoom jest znany z łączenia ludzi podczas pandemii koronawirusa; w konsekwencji firma poprawiła interakcje społecznościowe online podczas pandemii.

Zoom i integracja społeczna

Jak widać na stronach internetowych Zoom, firma zintegrowała społeczności ze swoimi stronami internetowymi. U dołu strony internetowej Zoom znajdują się różne łącza do mediów społecznościowych, w tym LinkedIn, Twitter, YouTube i Facebook, które kierują odwiedzających do stron w mediach społecznościowych. Kierując odwiedzających na te strony, firma stara się zwiększyć interakcje z klientami i umocnić z nimi relacje.

Zoom stworzył serwis społecznościowy, który całkowicie różni się od firm. Na przykład strona firmy na Facebooku jest zauważalna dzięki hasłu „Łączymy świat, jedno spotkanie na raz”.

Hasło to pokrywa się z działaniami i usługami, jakie firma oferuje społeczeństwu w czasie pandemii. Zasadniczo hasło pokazuje, że firma koncentruje się na umożliwianiu ludziom interakcji pomimo przepisów dotyczących dystansu społecznego nałożonych przez rządy na całym świecie.

Zoom i przemysł rozrywkowy

Kanał Zoom na YouTube zawiera również zachęcające filmy, których celem jest dawanie społeczeństwu nadziei na przyszłość bez koronawirusa. Choć firma odniosła sukces w czasie pandemii, wciąż ma nadzieję, że społeczeństwo uwolni się od wirusa i wróci normalność.

Filmy na YouTube pokazują, że firma nie boi się, że stanie się bezużyteczna, jeśli wróci normalność. Zasadniczo Zoom stawia na swoją silną markę stworzoną podczas pandemii, aby odnieść przyszły sukces.

Warto zauważyć, że Zoom wysyła tę samą wiadomość we wszystkich swoich sieciach społecznościowych. Filmy na kanale YouTube firmy są również dostępne za pośrednictwem Twittera i strony na Facebooku.

Hasło na stronie firmy na Facebooku jest również zintegrowane z jej profilem na Twitterze. Wysłanie ujednoliconego przekazu ma na celu umożliwienie firmie wypracowania spójności w jej strategii w mediach społecznościowych.

🔥 Zalecana:  Nie możesz zalogować się na Facebooku? (Oto poprawka)

Zoom i dystrybucja mediów

Za każdym razem, gdy Zoom dodaje post do swojej platformy mediów społecznościowych, zawiera obraz lub wideo. Włączenie krótkich filmów i obrazów przełamuje monotonię czytania postów. Zamiast czytać, odwiedzający strony firmowe mogą obejrzeć krótkie filmy i szybko pojąć przekaz. W tych filmach, choć krótkich i precyzyjnych, firma stara się wysłać jasny komunikat mający na celu zjednoczenie globalnego społeczeństwa w walce z wirusem.

Bezsprzecznie Zoom pozostawił niemożliwy do wyeliminowania wpływ na społeczeństwo. Firmie udało się zjednoczyć biznes i ludzi w odległym społecznie świecie. Media społecznościowe odegrały kluczową rolę w jej wysiłkach na rzecz zjednoczenia świata, ponieważ ułatwiły przekazywanie pozytywnych wiadomości milionom ludzi na całym świecie.