Steam nie wykrywa kontrolerów PS4 [5 Working Fixes]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Steam nie wykrywa kontrolerów PS4 [5 Working Fixes]

Minęło trochę czasu, odkąd Steam wypuścił oficjalne wsparcie dla Sony DualShock 4. Działa natychmiast z większością gier na platformie. Zawiera również ogromną liczbę niestandardowych konfiguracji.

Kolejną niesamowitą rzeczą jest to, że konfiguracja jest dość łatwa, ale niestety zdarzają się sytuacje, w których użytkownik próbuje grać w gry z podłączonym kontrolerem PS4 i zdaje sobie sprawę, że Steam nie wykrywa kontrolerów PS4.

Steam nie wykrywa kontrolerów PS4 – przyczyny

Może to wynikać z różnych przyczyn:

 • Niski poziom naładowania baterii kontrolera, dla osób korzystających z Bluetooth
 • Wadliwe kable
 • Brud w portach USB
 • Potrzeba aktualizacji sterownika

Steam nie wykrywa kontrolerów PS4 – poprawki do wypróbowania

Oto kilka rozwiązań do wypróbowania, jeśli Steam nie wykrywa kontrolera PS4

Metoda 1: Głęboko wyczyść zanieczyszczenia w portach USB

Może to brzmieć tak prosto w przypadku problemu, który prawdopodobnie uważałeś za złożony, ale działa równie dobrze.

Jeśli masz pewność, że kontroler PS4 został podłączony za pomocą kabla USB, a komunikat „Steam nie wykrywa kontrolera PS4”, sprawdź porty USB i kable pod kątem zanieczyszczeń. Użyj suchego powietrza lub dowolnej dostępnej dmuchawy, aby pozbyć się zanieczyszczeń.

Po wykonaniu tej czynności ponownie podłącz kontroler PS4, aby sprawdzić, czy działa, powinien. Jeśli nie, sprawdź, czy kabel USB nie jest uszkodzony. Jeśli masz pewność, że to nie jest żadna z tych opcji, wypróbuj następną poprawkę.

Przeczytaj także: Czy Twój kontroler PS4 ładuje się, ale nie łączy? Oto kilka poprawek do wypróbowania

Metoda 2: Naładuj kontroler

Jak wspomniano wcześniej wśród najbardziej prawdopodobnych powodów, dla których Steam nie wykrywa kontrolerów PS4, należy również sprawdzić niski poziom naładowania baterii. Jeśli podejrzewasz, że tak jest, wyjmij kontroler PS4 z komputera i podłącz go do najbliższego źródła zasilania USB. Ładuj przez kilka minut i podłącz ponownie. Jeśli nie działa, nie jest to problem z zasilaniem.

🔥 Zalecana:  Twoja rozmowa nie może zostać zakończona w tej chwili — prawdopodobne przyczyny, rozwiązania robocze

Metoda 3: Ponownie włącz Bluetooth

Jeśli używasz kontrolera PS4 przez Bluetooth i powoduje to również błąd „Steam nie wykrywa kontrolerów PS4”, wykonaj następujące szybkie i łatwe kroki:

 • Krok pierwszy: Kliknij klawisz Windows, wyszukaj „Urządzenia” i kliknij „Urządzenia” z opcji ustawień po wpisie wyszukiwania.
 • Krok drugi: Wybierz „Bluetooth i inne urządzeniazakładka ”.
 • Krok trzeci: Wyłącz Bluetooth. Jest po prawej stronie ekranu
 • Krok czwarty: Poczekaj kilka minut, a następnie włącz go ponownie

Twój kontroler PS4 powinien być łatwo rozpoznawany przez Steam.

Przeczytaj także: Rozwiązany: Kontroler PS4 nie działa w grze na PC

Metoda 4: Zaktualizuj sterownik kontrolera

Wszystkie kontrolery bezprzewodowe są zasilane przez trzy główne sterowniki;

 • Urządzenie Bluetooth HID,
 • Kontroler do gier zgodny z HID
 • I kontroler bezprzewodowy Bluetooth

Jeśli któryś z tych sterowników nie jest aktualny, może to spowodować, że Steam nie wykryje problemu z kontrolerem PS4.

Jak więc aktualizować?

Krok 1: Kliknij na okna klucz >> szukaj menadżer urządzeń >> kliknij ustawienia po wpisie wyszukiwania >> wybierz Menadżer urządzeń.

Lub

Możesz to zrobić szybciej, uruchamiając plik Szybki dostęp do systemu Windows menu >> Kliknij oba Klucz Windowsa I Klucz X >> następnie wybierz Menadżer urządzeń.

Krok 2: Kliknij „Urządzenia interfejsu ludzkiego”, zobaczysz przycisk rozwijany „Urządzenie Bluetooth HID” I „Kontroler do gier zgodny z HID‘kierowcy. Jeśli chodzi o kontroler bezprzewodowy Bluetooth, można go znaleźć w sekcji Bluetooth.

Krok 3: Kliknij prawym przyciskiem myszy konkretny sterownik, który chcesz zaktualizować, a następnie wybierz „Uaktualnij sterownik”.

Krok 4: Kliknij „Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika”. Twój komputer wykona resztę pracy, wyszukując nowe wersje sterownika do zainstalowania. Następnie pojawi się monit z instrukcją instalacji sterowników na komputerze.

🔥 Zalecana:  Ponad 10 najlepszych miejsc do DoorDash – najlepsze miasta i stany dla Dashers!

Powtórz te same kroki dla każdego z trzech sterowników; “Kliknij prawym przyciskiem myszy określony sterownik, wybierz opcję Aktualizuj sterownik”, to możesz już iść.

Przeczytaj także: Kontroler PS4 opóźnia się i rozłącza? Oto kilka przyczyn i rozwiązań

Metoda 5: Przełącz kontrolery

W niektórych przypadkach niewykrywanie przez Steam kontrolerów PS4 może być spowodowane tym, że sam kontroler jest uszkodzony. Jeśli możesz, przetestuj to na wielu urządzeniach, jeśli działa, to prawdopodobnie nie jest to przyczyną.

Jeśli tak nie jest, najlepiej wypróbować inne kontrolery, aby przetestować i zrozumieć, jaka jest główna przyczyna.

Jeśli któreś z tych rozwiązań Ci odpowiada, gratulujemy i życzymy udanej gry. Jeśli przy odrobinie szczęścia wypróbowałeś wszystkie te rozwiązania i żadne z nich nie pomogło, najlepiej po prostu skontaktować się z wsparcie w celu właściwej diagnostyki, czy jest to problem z oprogramowaniem, czy ze sprzętem.

Przeczytaj także: Najlepsza tania kombinacja klawiatury i myszy do gier na PS4