Środki bezpieczeństwa: 12 kroków, jak zabezpieczyć telefon z Androidem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Środki bezpieczeństwa: 12 kroków, jak zabezpieczyć telefon z Androidem

Środki bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych wskazówek dotyczących ochrony danych osobowych i finansowych przed intruzami. Zabezpieczenie telefonu z Androidem przed hakerami powinno być Twoim priorytetem numer jeden. Informacje o Tobie znajdują się na Twoim urządzeniu, od karty kredytowej/debetowej, której używasz do płatności, po dokumenty, które ostatnio oglądałeś. W tym przewodniku pokażemy, jak zabezpieczyć telefon z Androidem przed hakerami.

Jeśli korzystasz z Androida i czytasz wiadomości, wiesz, że system operacyjny Android jest zawsze śledzony przez złośliwe oprogramowanie lub jeden wirus, który kradnie Twoje dane finansowe i tak dalej. Wynika to z otwartości platformy; Android jest open source i jest elastyczny w porównaniu z innymi systemami operacyjnymi, dlatego przez lata doprowadził do znacznie większej liczby problemów z bezpieczeństwem i luk w zabezpieczeniach.

Nadszedł czas, aby wiedzieć, jak zabezpieczyć swój telefon z Androidem, i musisz włożyć dużo pracy, aby zabezpieczyć swoje urządzenie. Omówimy, co musisz wiedzieć w innych, aby zabezpieczyć swój telefon przed hakerami. W tym przewodniku dowiesz się, jak zabezpieczyć swoje urządzenie.

Użyj blokady telefonu, aby zabezpieczyć swój telefon z Androidem

Pierwszą rzeczą, którą niechciani użytkownicy powinni zobaczyć na Twoim urządzeniu z Androidem, jest blokada bezpieczeństwa telefonu. Skonfigurowanie blokady zabezpieczającej to krok w kierunku ochrony urządzenia przed hakerami. To tylko jeden z podstawowych i najbardziej zalecanych sposobów ochrony telefonu z Androidem. Korzystanie z telefonu bez blokady zabezpieczającej może wiązać się z większą liczbą zagrożeń, o ile oczywiście telefon jest pusty.

Dlaczego może się to wydawać powszechnym sposobem zabezpieczania urządzenia, tak robi większość ludzi i pozostawia resztę urządzenia do zabezpieczenia. Ale to nie wszystko, chodzi o coś więcej. Na przykład, jeśli brakuje Twojego telefonu lub ktoś go ukradł, nie będzie mógł szybko uzyskać dostępu do Twojego urządzenia.

W tym czasie będziesz musiał podjąć inne środki bezpieczeństwa, aby zabezpieczyć swój telefon z Androidem, a jednym z nich jest aplikacja Google Find My Device.

Użyj silnego hasła do swojego konta

Użyj silniejszego hasła do wszystkich swoich kont internetowych. Pamiętaj, że podczas ustawiania hasła nie powinieneś używać tylko alfabetu lub cyfry, zamiast tego używaj ich ze znakami specjalnymi i symbolami. Pomoże to nie tylko przy użyciu samych liter.

🔥 Zalecana:  Tinderbox dla solidarności kobiet

Używanie kombinacji małych i wielkich liter ze znakami specjalnymi i symbolami oraz długość 8 znaków. Jeśli używasz przeglądarki Chrome do tworzenia hasła – Chrome automatycznie wygeneruje dla Ciebie silne hasło, jeśli na to zezwolisz.

Użyj menedżera haseł

Kiedy używasz generatora haseł, nie będziesz w stanie zapamiętać hasła, dlatego powinieneś użyć menedżera haseł. Przeglądarka taka jak Chrome generuje dla Ciebie silniejsze hasło, ale potrzebujesz pomocy menedżera haseł, aby zapamiętać lub używać konta z hasłem.

Zaktualizuj system operacyjny Android i aplikacje

Dbanie o to, by Android był nieaktualny, to jeden z kroków do uczynienia go podatnym na ataki hakerów. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem, musisz aktualizować system operacyjny Android za każdym razem, gdy system operacyjny ma stabilną aktualizację. A przede wszystkim nigdy nie zapominaj o swoich aplikacjach, to jest Twoja codzienna jazda.

W starszych wersjach Androida można znaleźć lukę, którą można wykorzystać przeciwko tobie, ponieważ nadal używasz starszej wersji Androida. Aktualizacja systemu operacyjnego chroni urządzenie i chroni je przed wszelkimi zagrożeniami.

Nawet twoja codzienna aplikacja dyskowa musi zostać zaktualizowana, gdy wersja jest stabilna. Aktualizowanie aplikacji może zmniejszyć ryzyko złośliwego oprogramowania wynikającego z nieautoryzowanego dostępu do urządzenia. Tylko to może usunąć wirusa i błędy z uzyskiwania dostępu do twojego urządzenia.

Użyj VPN

Korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej to ciekawy sposób na zabezpieczenie telefonu z Androidem. VPN pomaga zaszyfrować twoje połączenie internetowe, ale nie będziesz chroniony przed złośliwym oprogramowaniem internetowym, dlatego podczas korzystania z VPN będziesz potrzebować antywirusa.

VPN szyfruje twoje połączenie internetowe, dodając dodatkowe warstwy bezpieczeństwa do twojego połączenia internetowego. Aby korzystać z dobrej, dostarczonej sieci VPN, po prostu nie musisz o tym głośno mówić. Dobra sieć VPN, taka jak; Wystarczy Express VPN lub Nord VPN. Wkrótce otrzymamy naszą listę.

🔥 Zalecana:  Jak kupić piaskownicę (PIASEK) w Kanadzie (2023)

Wykonaj kopię zapasową urządzenia

Twórz kopie zapasowe plików na zewnętrznym dysku twardym lub w chmurze co tydzień lub co miesiąc. Tworzenie kopii zapasowych danych pomaga uniknąć utraty danych, jeśli kiedykolwiek nastąpi. Utrata danych może być uciążliwa, dlatego musisz wykonać kopię zapasową urządzenia i dokumentów w celu ich bezpiecznego przechowywania. Chociaż na Twoje urządzenie mogą mieć wpływ wirusy i zabezpieczenia, nadal możesz odzyskać swoje dane.

Możesz wykonać kopię zapasową urządzenia w dowolnym miejscu w chmurze, takim jak Dysk Google, One Drive lub zewnętrzny dysk twardy. Poparcie swoje urządzenie z Androidem umożliwi szybkie przywrócenie danych w przypadku aktualizacji smartfona z systemem Android.

Użyj aplikacji antywirusowej

Niemniej jednak Twoje urządzenie nie jest jeszcze kompletne bez aplikacji antywirusowej. Antywirus pomaga chronić urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem i wieloma wirusami systemowymi. Antywirus pomógł uratować wiele Androidów przed uszkodzeniem, korzystanie z aplikacji jest najbardziej atrakcyjne i upewnij się, że pobierasz ją z zaufanego źródła.

Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego

Skonfigurowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego to dwukierunkowy krok w celu uzyskania dostępu do konta. Ta funkcja zapewnia lepszą ochronę i zabezpiecza Twoje konto przed hakerami. Dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa, żądając kodu bezpieczeństwa po wprowadzeniu hasła. Możesz otrzymać kod SMS-em lub za pomocą aplikacji uwierzytelniającej. Po wpisaniu kodu uzyskasz dostęp do konta.

Po włączeniu uwierzytelniania dwuskładnikowego żaden intruz nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twojego konta, nawet jeśli otrzyma Twój adres e-mail i hasło. Gdy ktoś spróbuje uzyskać dostęp do Twojego konta, zawsze otrzymasz kod. To nie jest dostępne tylko dla kont Google, większość aplikacji obsługuje teraz uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Czytaj więcej

Włącz Znajdź moje urządzenie, aby zabezpieczyć swój telefon z Androidem

Google Find My Device umożliwia śledzenie i lokalizowanie urządzenia, jeśli nigdzie nie można znaleźć telefonu. Aplikacja umożliwia zablokowanie, odtwarzanie dźwięku, zlokalizowanie urządzenia, a nawet wymazanie całego urządzenia, jeśli wiesz, że nie możesz go odzyskać. Skonfigurowanie tej funkcji jest koniecznością i możesz nigdy nie wiedzieć, kiedy jej potrzebujesz.

🔥 Zalecana:  WhatsApp nie wysyła zdjęć? 9 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Aktywując tę ​​funkcję, możesz śledzić swój smartfon z dowolnego miejsca. Jedyne, czego potrzebujesz, to odwiedzić www.android.com/find z laptopa i zaloguj się przy użyciu konta Google, którego używałeś w telefonie. Możesz też pobrać aplikację na inne urządzenie i używać jej do śledzenia swojego smartfona.

Zawsze korzystaj z witryny HTTPS

Witryny lub blogi, które nie korzystają z protokołu HTTPS, są widoczne i nie są szyfrowane, dlatego witryna nie jest zabezpieczona danymi uwierzytelniającymi klientów. Mówi się, że witryna z HTTPS ma bezpieczne połączenie, a Twoje informacje są prywatne.

Ustaw blokadę urządzenia automatycznie

Skonfiguruj urządzenie tak, aby blokowało się automatycznie po okresie wyświetlania. Ta funkcja jest dostępna dla wszystkich smartfonów, co również zapobiega fizycznemu dostępowi do Twoich danych osobowych, gdy nie ma Cię w pobliżu.

Nie używaj tego samego hasła

Nigdy nie używaj tego samego hasła do wszystkich swoich kont internetowych, nawyk jest o wiele gorszy. Jeśli haker dostanie twoje hasło, ma dostęp do całego twojego konta i wiesz, co to oznacza. Jeśli nadal będziesz używać tego samego hasła, możesz zablokować swoje konto.

Hakerzy nie przestaną wypróbowywać nowych metod, będą nadal wypróbowywać najnowsze luki w zabezpieczeniach przeciwko tobie, więc to od ciebie zależy, czy dotrzymasz im kroku. I to jest kolejny powód, dla którego powinieneś zawsze aktualizować oprogramowanie, gdy jest ono dostępne, i wiedzieć, jak zabezpieczyć telefon z Androidem przed hakerami.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie