Sprzedaj przepustowość Internetu za gotówkę – 10 sposobów na sprzedaż danych internetowych i zarabianie pieniędzy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Sprzedaj przepustowość Internetu za gotówkę – 10 sposobów na sprzedaż danych internetowych i zarabianie pieniędzy

Zawsze uwielbiałem znajdować nowe sposoby zarabiania pieniędzy w Internecie.

Byłem również zwolennikiem tworzenia pasywnych źródeł dochodu lub oszczędzania pieniędzy przy użyciu zasobów, które są już dla ciebie łatwo dostępne.

Założyłem farmę telefoniczną na studiach, która była w zasadzie zbiorem starych telefonów z palnikiem, które leżały na moim biurku i codziennie zarabiały pieniądze, oglądając filmy / reklamy:

Powoli likwidowałem moją działalność rolniczą z powodu ograniczeń czasowych, chociaż cały ten eksperyment był fajnym sposobem na zarobienie ponad 500 $ w darmowych kartach podarunkowych.

Jednak ostatnio natknąłem się na inną osobliwą opcję zarabiania pieniędzy, którą każdy może rozpocząć w ciągu kilku minut.

Ten pomysł polega na sprzedaży pasma internetowego za gotówkę.

Zobaczmy, na czym polega ten pomysł na zarabianie pieniędzy!

Szukasz innych szybkich sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie? Wymeldować się:

  • Markowe ankiety: Podziel się swoją opinią i zarabiaj darmowe pieniądze PayPal i karty upominkowe!
  • Swagbucks: Kolejna wiodąca platforma nagród z kartami podarunkowymi i nagrodami PayPal!

Jak sprzedawać dane internetowe i zarabiać pieniądze

Jeśli jesteś gotowy, aby zarabiać pieniądze, sprzedając przepustowość Internetu, poniższe 9 firm to realne opcje, które możesz przetestować.

To świetna wiadomość, jeśli chcesz wypróbować nowy pasywny dochód.

Pamiętaj tylko, że te platformy nie uczynią Cię bogatym i są po prostu dobrym sposobem na zarobienie dodatkowej gotówki z boku za niewykorzystane dane internetowe.

1.

Miód

Spośród wszystkich sposobów sprzedaży danych internetowych za pieniądze Honeygain jest zdecydowanie najpopularniejszy.

Ta aplikacja do pasywnego dochodu pozwala sprzedawać niewykorzystany internet przez telefon, komputer lub laptop.

Jest dostępna na całym świecie na urządzeniach z systemami Windows, Mac, Linux, iOS i Android.

Gdy udostępniasz nieużywany internet aplikacji, Honeygain płaci ci kredyty.

Następnie wypłacasz pieniądze przez PayPal, gdy zarobisz co najmniej 20 $ lub możesz wybrać kryptowalutę JumpTokens, aby natychmiast wypłacić.

To, ile zarabiasz dzięki aplikacjom takim jak Honeygain, zależy od kilku czynników, takich jak miejsce zamieszkania, liczba używanych urządzeń i prędkość internetu.

Jeśli jednak masz przyzwoitą przepustowość i mieszkasz w Ameryce Północnej lub Europie, może się okazać, że jest to całkiem skuteczna aplikacja do zarabiania pieniędzy.

Ogólnie rzecz biorąc, Honeygain jest najpopularniejszym sposobem sprzedaży połączenia internetowego.

A fakt, że płaci ci gotówką lub kryptowalutami, a nie tylko kartami podarunkowymi, jest zaletą.

Możesz przeczytać moją oficjalną recenzję aplikacji Honeygain, aby uzyskać jeszcze więcej informacji.

Zarejestruj się w Honeygain i użyj kodu „thisonlineworld5”, aby otrzymać darmowe 5 USD przy rejestracji!

2.

Wzmocnij miary

Innym sposobem sprzedaży danych internetowych i danych o tym, jak korzystasz ze smartfona, jest zarejestrowanie się Wzmocnij miary.

Ta aplikacja na Androida do zbierania danych płaci Ci za udostępnianie informacji o tym, jak korzystasz z telefonu, używanych aplikacji i czasu spędzanego na przeglądaniu internetu.

W tej aplikacji podoba mi się to, że zarabiasz 15 USD od ręki, jeśli zainstalujesz aplikację, zaspokoisz potrzebę badania panelu i potwierdzisz swój numer telefonu.

Zarabiasz dodatkowe 45 USD, jeśli masz zainstalowaną aplikację przez dziewięć tygodni i odpowiadasz na sporadyczne pytania, o które prosi aplikacja.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to całkiem niezły sposób na szybkie zdobycie ponad 50 USD, podczas gdy zasadniczo zarabia się za nic nie robienie.

Możesz także zarobić dodatkową gotówkę, jeśli spełnisz określone wymagania demograficzne dotyczące studiów.

A aplikacja umożliwia wypłatę za pomocą darmowej gotówki PayPal i różnych nagród w postaci kart podarunkowych.

Zarejestruj się w Amplify Measure-medant!

3.

Pionki królewskie

Jednym z najlepszych sposobów na sprzedaż danych internetowych i zarabianie pieniędzy jest używanie Królewski.

Ta firma pozwala dzielić się przepustowością, aby zarabiać pieniądze, i jest zdecydowanie najlepiej płatną i najłatwiejszą w użyciu firmą w tej przestrzeni.

Na początek otrzymasz premię za rejestrację w wysokości 1 $, gdy zarejestrujesz się jako pionek IProyal.

Stamtąd otrzymujesz zapłatę 0,20 USD za gigabajt danych, które udostępniasz jako węzeł proxy.

Potrzebujesz tylko 5 USD, aby wypłacić pieniądze, czyli znacznie mniej niż większość firm, które pozwalają sprzedawać przepustowość Internetu.

IPRoayl Pawns pozwala wymienić swoje zarobki na:

Pomiędzy premią za rejestrację a wyższą wypłatą za gigabajt, z pewnością możesz zarobić co miesiąc niezły pasywny dochód z pionkami IPRoyal.

To, ile zarobisz za niewykorzystany internet, zależy od Twojej lokalizacji i czasu działania aplikacji.

Ale IProyal jest dostępny na komputery stacjonarne i urządzenia z systemem Android.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to jeden z najbardziej niezawodnych sposobów sprzedaży danych internetowych i zarabiania pieniędzy.

Zarabiaj pieniądze, dzieląc pasmo z pionkami IProyal!

4.

Złóż ponownie

Złóż ponownie jest nowszym graczem w dziedzinie przepustowości Internetu i ma nową aplikację na Androida w wersji beta, która pozwala zarabiać pieniądze, sprzedając dane internetowe.

Według strony internetowej klienci wykorzystują przepustowość łącza internetowego do „monitorowania cen, wyszukiwania w Google, monitorowania cen akcji, badania konkurencji i podobnych działań”.

Możesz wypłacić pieniądze PayPal, gdy zarobisz 20 $.

A nowi użytkownicy otrzymują premię w wysokości 5 USD na start, co oznacza, że ​​możesz jeszcze szybciej wypłacić swoją pierwszą wypłatę.

Repocket pokazuje przykład na swojej stronie internetowej, ile możesz zarobić miesięcznie, a dwa urządzenia udostępniające 2 GB danych dziennie zarabiają 24 USD miesięcznie.

Jednak zarobki nie są gwarantowane, a Twoja lokalizacja, typ urządzenia, dostawca usług internetowych i ilość udostępnianych danych wpływają na wysokość Twoich zarobków.

Repocket ma w planach rozszerzenie na Windows, iOS i Mac w przyszłości, więc za rogiem są również ekscytujące aktualizacje.

Zdobądź nagrodę w wysokości 5 $ od Repocket!

5.

Stos płynów

FluidStack jest jednym z nowszych graczy w branży kupowania przepustowości i obsługuje CDN w celu dystrybucji treści do użytkowników z pobliskich sieci, aby wydłużyć czas ładowania strony i ogólne wrażenia użytkownika.

Gdy zarejestrujesz się i zainstalujesz oprogramowanie FluidStack, wykryją one, kiedy Twój komputer jest bezczynny i wykorzystają przepustowość/procesor do udostępniania treści.

Fakt, że FluidStack używa procesora zamiast GPU, pomaga ograniczyć zużycie energii, a cała idea ich platformy polega na korzystaniu z komputera tylko wtedy, gdy jest on bezczynny i ograniczaniu zużycia energii.

Ogólnie, oto jak działa stosunek przepustowości do wypłaty:

  • >10MB/s prędkość wysyłania – 5 $ / miesiąc
  • Większe prędkości – 10 USD za 100 MB/s
  • Szybkość wysyłania 200 MB/s – 20 $ / miesiąc

Na swojej stronie internetowej FluidStack stwierdza, że ​​​​zasadniczo masz gwarancję, że zarobisz od 5 do 50 USD miesięcznie dzięki ich oprogramowaniu w oparciu o prędkość Internetu.

Pamiętać, to jest na adres IPwięc jeśli z jakiegoś powodu masz wiele adresów IP, możesz teoretycznie podwoić.

FluidStack płaci za pośrednictwem PayPal, a wszystkie zaległe salda są przetwarzane na koniec miesiąca.

FluidStack planuje również udostępnić dodatkowe sposoby zarabiania w przyszłości, w tym transkodowanie wideo i geo-proxy, które będą płacić więcej.

Ponadto FluidStack wyda funkcję gier w chmurze, która pozwoli potężnym platformom do gier hostować usługi gier w chmurze nawet za 100 USD miesięcznie, chociaż będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak to się faktycznie rozwinie.

Edycja: 01.03.2020: Fluidstack ogłosił, że koncentruje się na klientach komputerów w chmurze z dostępem do maszyn GPU z systemem Fluidstack w systemie Linux.

Oznacza to, że nie akceptują domowych adresów IP i zmienili model biznesowy, więc nie można już używać ich do sprzedaży danych internetowych i zarabiania pieniędzy.

Sprawdź naszą recenzję Fluidstack, aby uzyskać najnowsze informacje!

6.

Strumień pakietów

PacketStream to kolejny sposób na sprzedaż danych internetowych w celu zarobienia pieniędzy.

PacketStream pozwala użytkownikom stać się węzłami w ich sieci z dowolnego miejsca na świecie, pod warunkiem posiadania domowego adresu IP.

Jeśli sprzedajesz swoją przepustowość internetową za pośrednictwem PacketStream, zarabiasz 0,10 USD/GB, ponieważ oprogramowanie działa w tle Twojego komputera.

PacketStream pobiera od kupujących opłatę w wysokości 1,00 USD/GB, a część problemu polega na tym, że darmowe platformy, takie jak TOR, zasadniczo umożliwiają użytkownikom również anonimowe przeglądanie sieci.

Z tego, co wiem, oznacza to, że PacketStream jest obecnie nieco słaby po stronie kupujących, więc Twoje zarobki będą prawdopodobnie powolne i stabilne.

Niektórzy użytkownicy odinstalowują również Packetstream ze względu na obawy dotyczące sposobu korzystania z ich platformy przez klientów, więc byłbym trochę ostrożny z tą usługą/przeprowadziłem więcej badań.

PacketStream twierdzi, że ich głównymi klientami są firmy, które muszą testować aplikacje internetowe/reklamy bez narażania się na blokowanie adresów IP lub wykrywanie (co jest dość powszechne w przypadku sieci VPN).

Możesz uruchomić PacketStream w systemach Windows, Linux i Mac, a wypłaty są dokonywane przez PayPal po osiągnięciu 5 USD.

Przeczytaj naszą recenzję PacketStream, aby poznać wszystkie szczegóły!

7.

Privatix

Privatix to kolejna metoda sprzedaży przepustowości internetowej za pieniądze, chociaż ta platforma ma posmak kryptograficzny!

Dzięki Privatix „każdy użytkownik może sprzedać swoje wolne lub nieużywane łącze internetowe do sieci i natychmiast otrzymać za nie zapłatę za pomocą kryptowalut.

Płatności pochodzą od kupujących, którzy kupują przepustowość za pośrednictwem aplikacji innych firm lub bezpośrednio.”

Oprogramowanie Privatix można uruchomić na komputerach PC, Mac lub Linux, a oprogramowanie jest bezpłatne.

Z tego, co wiem, większość kupujących w sieci Privatix to dostawcy VPN i CDN, a Privatix próbuje stworzyć bezpieczną sieć opartą na tokenach Ethereum, w której można wymieniać tę przepustowość.

Privatix wydaje użytkownikom tokeny PRIX za udział w ich blockchainie, chociaż ich oprogramowanie wciąż się rozwija, a to, ile możesz zarobić, wydaje się znacznie różnić od tego, co czytałem.

Obecnie jeden token PRIX jest wart około 1,48 USD.

Sprawdź Privatix, aby dowiedzieć się więcej!

8.

Sieć tajemnic

Mysterium Network zapewnia kolejną opcję sprzedaży przepustowości za kryptowalutę, a koncepcja jest niesamowicie podobna do Privatix.

Mysterium działa jako „zdecentralizowana usługa VPN”, z naciskiem na prywatność/anonimowość użytkowników i kompleksowe szyfrowanie.

Mysterium Network prowadzi obecnie projekt pilotażowy węzła, który jest dostępny w systemach Windows, Mac i Raspberry Pi, co jest całkiem fajne, jeśli mnie o to pytasz.

Gdy staniesz się częścią sieci, możesz wynająć przepustowość dla Ethereum.

Podobnie jak w przypadku Privatix, to, ile zarobisz, naprawdę zależy od szybkości wysyłania i wielu innych czynników (uważam, że Twoja lokalizacja może mieć na to wpływ, ponieważ ruch VPN prawdopodobnie preferuje amerykańskie adresy IP do wielu zadań niż inne kraje).

Dowiedz się więcej o sieci Mysterium!

Dodatkowe czytanie – Jak zarobić 50 dolarów dziennie – najlepsze metody.

9.

Załaduj zespół

LoadTeam to kolejna opcja zarabiania pieniędzy dzięki przepustowości, a ich aplikacja pozwala na działanie wielu komputerów na tym samym koncie, co jest całkiem fajne.

Możesz użyć Kalkulator LoadTeam oszacować, ile możesz zarobić miesięcznie.

Saldo Twojego konta będzie okresowo aktualizowane, gdy Twój komputer zakończy zadania, i możesz dostosować intensywność pracy komputera w tle w tej aplikacji.

Właściwie nie mam pojęcia, czym są te „zadania” i muszę przyznać, że jestem naszkicowany, ale cały ten post to jedna dziwna królicza nora, więc oto jesteśmy!

Użytkownicy mogą wypłacić pieniądze przez PayPal po osiągnięciu 1 $ z LoadTeam.

Dowiedz się więcej o LoadTeam!

10.

NanoWire

Nanodrut jest nowszym dodatkiem do tej listy, ale jeśli nadal zastanawiasz się, jak sprzedawać dane internetowe i zarabiać pieniądze, z pewnością warto sprawdzić tę platformę.

Kiedy sprzedajesz przepustowość w Nanowire, zarabiasz Nanokryptowaluta, która koncentruje się na tym, że jest bezpłatna, przyjazna dla środowiska i łatwa do przenoszenia.

Podobnie jak inne opcje z tej listy, musisz zainstalować aplikację komputerową Nanowire, aby rozpocząć sprzedaż.

Możesz uruchomić to pasywnie w tle swojego komputera, aby zarabiać na autopilocie.

Jeśli chodzi o to, ile zarabiasz, Nanowire przedstawia odważne twierdzenia.

Według Nanowire’a, zarabiasz 5 USD za każde 10 GB danych, które sprzedajesz; co jest znacznie lepsze niż aplikacje takie jak Honeygain.

Teraz, według Nanowire, „Powinieneś mieć świadomość, że udostępnianie połączenia internetowego wiąże się z ryzykiem, ponieważ niektóre jurysdykcje mogą pociągnąć Cię do odpowiedzialności za to, co inni robią na Twoim połączeniu internetowym”.

To zdecydowanie nie jest wotum zaufania dla tego, jak bezpieczna jest ta platforma, ale hej, możesz zarabiać pasywny w dowolny sposób.

Osobiście zamierzam trzymać się aplikacji na koncerty, takich jak jazda dla DoorDash lub innych pomysłów na zarabianie pieniędzy, ale chciałem, aby ta lista zawierała jak najwięcej opcji na wypadek, gdybyś chciał zanurzyć się w tym pobocznym zgiełku!

Dodatkowe czytanie – najlepsze aplikacje na Androida, które płacą prawdziwe pieniądze.

Co to jest przepustowość i dlaczego ludzie ją sprzedają?

Według TechTerms.com, przepustowość internetu „opisuje maksymalną szybkość przesyłania danych w sieci lub połączeniu internetowym.

Mierzy, ile danych można przesłać przez określone połączenie w określonym czasie.

Na przykład połączenie Gigabit Ethernet ma przepustowość 1000 Mb/s (125 megabajtów na sekundę).”

Jak się okazuje, większość działań online ledwo zbliża się do maksymalnego wykorzystania przepustowości dla większości domowych planów internetowych.

O ile nie pobierasz dużych plików ani nie uruchamiasz jednocześnie wielu intensywnych aplikacji, prawdopodobnie masz dużo niewykorzystanej przepustowości w danym momencie… i to nawet nie biorąc pod uwagę godzin spędzonych na spaniu lub poza domem.

Tak więc kilka firm umożliwiło im sprzedaż niewykorzystanej przepustowości (ponieważ masz jej dużo) w zamian za gotówkę lub kryptowalutę.

Firmy te następnie wynajmują przepustowość i umożliwiają innym użytkownikom lub firmom korzystanie z niej (za pośrednictwem Twojego adresu IP).

Zwykle firmy te działają jako sieci VPN lub sprzedają swoje usługi VPN, które umożliwiają użytkownikom dostęp do Internetu za pośrednictwem innego adresu IP/kraju niż miejsce zamieszkania.

Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są te usługi sprzedajesz swoje korzystanie z Internetu innym osobom za ich zachowania związane z przeglądaniem.

Ile można zarobić na sprzedaży danych internetowych?

Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym Twój adres IP i przepustowość są poszukiwane, na przykład w Stanach Zjednoczonych lub w niektórych częściach Europy, możesz zarobić od 5 do 50 USD miesięcznie, sprzedając swoją przepustowość internetową.

Jednak w wielu regionach świata nie jest to zbyt opłacalny pomysł.

Dzieje się tak, ponieważ bez wystarczającego popytu zarabiasz tylko grosze za przepustowość.

Mieszkam w pobliżu Toronto i wiele aplikacji i stron internetowych, które testowałem, ledwo opłacanych lub w ogóle nie działało.

Jeśli chcesz generować dochód pasywny, myślę, że lepiej jest spróbować pośpiechu, takiego jak wynajmowanie rzeczy dla zysku.

Na przykład Neighbor pozwala zarabiać pieniądze, wynajmując wolne miejsce do przechowywania.

Możesz także wypróbować firmy takie jak Turo, aby wynająć swój pojazd.

Istnieje również wiele opcji inwestowania, które są lepsze niż próba sprzedaży przepustowości za pieniądze.

Na przykład, Zbiórka pieniędzy pozwala inwestować w nieruchomości generujące dochód, a na początek potrzebujesz tylko 10 USD.

Porównując tego rodzaju pomysły inwestycyjne i firmy wynajmujące ze sprzedażą przepustowości, myślę, że jasne jest, które opcje są lepsze.

Plus, nadal możesz zarabiać pasywny dochód online, jeśli tak wolisz.

Najważniejsze jest to, że sprzedaż przepustowości to zgiełk, ale nie sądzę, że jest to najlepszy sposób na generowanie znaczącego dochodu pasywnego.

Dowiedz się więcej o inwestowaniu z Fundrise!

Dodatkowe czytanie – Jak szybko zarobić 3000 $.

Końcowe przemyślenia

Cały ten artykuł zakończę ważnym stwierdzeniem: sprzedaż danych internetowych to bardzo dziwny, cyfrowy zawód.

Ogólnie rzecz biorąc, sprzedaż przepustowości nie jest czymś, co powinieneś robić bez zastanowienia.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz i jakiego usługodawcy internetowego używasz, możesz mieć bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące tego, do czego używany jest Twój adres IP.

Firmy takie jak FluidStack oświadczyły, że nie mają dostępu do twoich danych ani plików, a nawet blokują użytkownikom dostęp do złośliwych/szkodliwych stron internetowych, ale nadal jest to ryzyko, które musisz wziąć pod uwagę.

Korzystając z tych usług, wyrażasz zgodę na bycie częścią sieci i nie masz kontroli nad tym, jak ludzie go używają.

Osobiście byłby to rodzaj pasywnego źródła dochodu, z którego w 100% korzystałbym, gdy wróciłem na studia i mieszkałem w budynku z setkami ludzi w tej samej sieci, ale nie sądzę, żebym uruchomił to w moim domu sieć.

Nie wzbogacisz się, sprzedając przepustowość łącza internetowego, ale jeśli czujesz się komfortowo z tym procesem i dołożysz należytej staranności, prawdopodobnie możesz zarobić szybkie pieniądze i niezawodny pasywny dochód, jeśli masz dużą prędkość wysyłania.

Nowy pomysł na pasywny dochód czy przepis na katastrofę? Kto nawet wie! Ale mam nadzieję, że możesz zarobić trochę darmowych pieniędzy i nagród, jeśli wypróbujesz ten pomysł.

Szukasz jeszcze więcej pomysłów na zarabianie pieniędzy? Wymeldować się:

🔥 Zalecana:  21 sposobów na zdobycie darmowych kart podarunkowych Amazon w 2023 r