Sposoby optymalizacji treści pod kątem skutecznego zaangażowania w mediach społecznościowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Sposoby optymalizacji treści pod kątem skutecznego zaangażowania w mediach społecznościowych

Sposoby optymalizacji treści pod kątem skutecznego zaangażowania w mediach społecznościowych

Świetne treści są obecnie kluczem do większości działań związanych z budowaniem marki — zwiększanie ruchu, umacnianie reputacji eksperta i zwiększanie świadomości marki. Ale świetne treści są tak wspaniałe, jak ich metody dystrybucji. W końcu niewiele zdziała, jeśli po prostu wisi na Twojej stronie i wygląda ładnie. Według autorów treści z Pomoc papierowaTrzeba ją czytać, udostępniać i głęboko się w nią angażować — a media społecznościowe są właściwym miejscem do generowania wszystkich tych trzech działań.

To też nie musi być trudny wyczyn. Jeśli spojrzysz na lewą stronę tego samego posta, zobaczysz archiwum moich współtwórców, co ułatwi ci przeczytanie większej liczby moich postów, jeśli podoba ci się mój głos / głębia moich treści / mój piękny uśmiech ( dzięki, gimnazjalista ortodonta!). Wszystkie moje posty są również liczone społecznie, co służy jako forma społecznego dowodu słuszności (tj. wszystkie inne osoby polubiły moje posty, więc Ty też możesz).

W jaki inny sposób możesz zoptymalizować treści swojej marki pod kątem zaangażowania społecznego? Spójrzmy.

Zintegruj przyciski udostępniania społecznościowego z treściami wizualnymi

Hotele koncertowe to usługa turystyczna, która łączy osoby podróżujące w celach rekreacyjnych z hotelami i innymi usługami w pobliżu koncertu, pokazu lub innego wydarzenia, w którym planują wziąć udział. Marka jest szczególnie popularna wśród bywalców koncertów, dlatego Concert Hotels wykonał świetną robotę, docierając do melomanów za pomocą wysoce wizualnych, interaktywnych utworów, które są hostowane na jego Soundboardzie. Kawałki same w sobie proszą się o udostępnienie; są zabawne, interesujące i wymagają od użytkowników aktywnego poruszania się po nich. Mimo to marka nie pozostawia nic przypadkowi, udostępniając przyciski udostępniania społecznościowego w całej treści, dzięki czemu udostępnianie jest tylko jednym kliknięciem.

Zobacz, jak łatwo można znaleźć przyciski udostępniania w mediach społecznościowych w lewym górnym rogu tego kawałka, który wizualizuje pojemność iPoda w wersji winylowej?

Ponownie, istnieje również liczba mediów społecznościowych, aby zachęcić do jeszcze większej interakcji społecznej. Im wyższa liczba, tym większe prawdopodobieństwo, że inne osoby podzielą się efektem kuli śnieżnej w mediach społecznościowych.

🔥 Zalecana:  Wypróbuj te konfiguracje wyświetlania pand w następnej analizie — w kierunku sztucznej inteligencji

Lewy pasek udostępniania społecznościowego jest lepki, więc nadal możesz go zobaczyć na samym dole posta, gdzie ten sam zestaw przycisków społecznościowych jest również rozłożony poziomo, aby objąć wszystkie miejsca, w które ludzie mogą patrzeć w tym momencie.

Uwzględniono wszystkie główne witryny społecznościowe i łatwo jest osadzić element bezpośrednio na swojej stronie.

Wstaw tekstowy link do tweeta w swojej kopii, aby ułatwić udostępnianie

Niezależnie od tego, jak skuteczne mogą być przyciski udostępniania w mediach społecznościowych, czasami chcesz wzbudzić zaangażowanie użytkownika, gdy wzbudzisz zainteresowanie czytelnika, na przykład po szczególnie wnikliwym wersecie dotyczącym problemu ważnego dla odbiorców. Tekstowy link do tweeta jest świetny w takich chwilach, ponieważ pozwala wygenerować zaangażowanie w trakcie czytania bez utraty ich uwagi. Jak widać poniżej, są to naprawdę cytaty, które można udostępniać:

Są w pełni osadzone w samym poście i możesz je tweetować bezpośrednio ze strony, więc nie zakłóca to czytania. Taki tweet tekstowy ma podwójną funkcję, ponieważ generuje zaangażowanie, a także wizualnie dzieli stronę, podobnie jak pogrubiony nagłówek lub obraz. Otwiera to doskonałą nową okazję do promowania udostępniania społecznościowego w samym tekście.

Osadź strumienie mediów społecznościowych w treści

Jeśli kiedykolwiek istniało bogate w treści centrum zasobów, weźmy dowolne centrum. Tutaj znajdziesz wszystko, od wskazówek dotyczących konserwacji samochodów i opon po historie o najnowszych produktach firmy i jej inicjatywach środowiskowych. Przy tak dużej ilości treści do zabawy jest wiele do powiedzenia — dlatego ma sens, że firma umieściła swoje kanały na Twitterze i Facebooku bezpośrednio na dole strony centrum zasobów.

Dzięki dostępnym kanałom czytelnik jest automatycznie zachęcany do przyłączenia się do dyskusji. A ponieważ nie muszą nigdzie jechać, aby to zrobić, współczynniki odrzuceń nie wzrosną. Nie tylko promuje to zaangażowanie w markę, ale także tworzy ekosystem treści w mediach społecznościowych bezpośrednio na stronie marki, dając Bridgestone znacznie większą kontrolę nad doświadczeniami, jakie tworzy dla swoich klientów.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że czasami umieszczanie takich kanałów może być przytłaczające. Dlatego generalnie lepiej jest umieszczać je na dole strony niż na pasku bocznym i nie umieszczać więcej niż dwóch kanałów. Ty jednak powinieneś być ostatecznym sędzią, czy osadzone kanały sprawią, że Twoja strona będzie wyglądać na zbyt zagraconą i rozpraszającą uwagę.

🔥 Zalecana:  Jak technologia Blockchain jest wykorzystywana w sektorze edukacyjnym?

Popraw pisanie w mediach społecznościowych

Możesz pomyśleć, że łatwiej jest pisać dla mediów społecznościowych; to tylko kilka słów, a obserwujący zapomną o tym kilka godzin później. Jeśli prowadzisz swoje kanały w mediach społecznościowych z takim podejściem, Twoja firma nie czerpie korzyści z mediów społecznościowych, które mogłaby mieć.

Tak, tweety i posty są mniej statyczne i mają krótszy okres przydatności do spożycia niż blogi i kopie internetowe, ale to nie sprawia, że ​​jakość jest mniej ważna. Źle napisany kanał zmniejsza prawdopodobieństwo zbudowania lojalnych fanów lub zapamiętania treści i marki. Jeśli chcesz, aby Twoje wiadomości społecznościowe były na równi z resztą treści, zacznij postępować zgodnie z tymi pięcioma wskazówkami.

Nie przebieraj w słowach

Jeśli chodzi o pisanie, mniej znaczy więcej. Jest to szczególnie prawdziwe w mediach społecznościowych. Nawet w witrynach, w których masz więcej niż 140 znaków, nie ma czasu na pogawędki, więc posty powinny być krótkie i treściwe. Jeśli na przykład udostępniasz link, unikaj streszczania i zamiast tego napisz zabójczy nagłówek. Regularne aktualizacje nie muszą mieć określonej długości, ale dążą do zwięzłości. Nie bądź też tajemniczy – obserwujący nie zostaną, jeśli będą musieli zbyt mocno się starać, aby dowiedzieć się, o czym mówisz.

Zachęcaj do interakcji

Pisząc treści nie zapomnij o części społecznościowej mediów społecznościowych. Chcesz, aby ludzie się z Tobą angażowali, więc twórz treści, które zachęcają obserwujących do odpowiedzi. Zastanów się, jakie treści motywują Cię do nawiązania kontaktu. Lubisz odpowiadać na pytania? Lubisz wskakiwać do gorącej debaty? Może lubisz brać udział w konkursach lub dodawać własne treści. Pisz podobne posty na swoim kanale i zwiększaj udział odbiorców.

Zachowaj spójny głos

Twoje kanały w mediach społecznościowych dają ludziom wyobrażenie o osobowości Twojej marki. Nie będą jednak mieli pojęcia, jeśli twoje posty zmienią się z poważnych w nonszalanckie iz powrotem. Zanim jeszcze rozpoczniesz strategię w mediach społecznościowych, zdecyduj, jaki obraz chcesz przekazać. Może być prosty lub bezczelny, swobodny lub profesjonalny, cokolwiek pasuje do Twojej firmy. Po wybraniu tonu głosu trzymaj się go w każdym nagłówku, aktualizacji statusu i komentarzu.

🔥 Zalecana:  Ile kosztuje 8 cyfr? Najlepsze oferty pracy i sposoby na 8-cyfrową pensję

Sprawdź swoją pracę

Najlepsi pisarze na świecie mają jedną wspólną cechę: ich prace zostały zredagowane, sprawdzone i jeszcze trochę zredagowane. Twoje treści mogą być krótsze, ale to nie powód, aby ignorować ten ważny krok. Pisarz, którego treść zawiera kiepską gramatykę i ortografię, wygląda na nieprofesjonalnego, nieostrożnego i, szczerze mówiąc, trochę głupiego. Nie chcesz tej reputacji, więc poświęć trochę czasu na sprawdzenie swojego tekstu przed naciśnięciem przycisku Opublikuj.

Opublikuj to, co ważne

W sieci jest mnóstwo informacji, ale twoi odbiorcy prawdopodobnie większość z nich ignorują, bo ich to nie obchodzi. Jeśli chcesz pisać wysokiej jakości treści, zastanów się, o czym chciałbyś przeczytać. Dobrym przykładem do naśladowania jest jeden z twórców basenów terapeutycznych. Strona firmy na Facebooku zawiera posty na blogach, interaktywne kampanie i wiadomości ze społeczności jej klientów, obejmujące tematy istotne dla jej obserwujących. Posty w mediach społecznościowych pojawiają się i znikają, ale wrażenie, jakie robią, trwa znacznie dłużej. Jeśli chcesz prowadzić najwyższej jakości kanał w mediach społecznościowych, naucz się być lepszym pisarzem w mediach społecznościowych.

Jedzenie na wynos

Celem świetnych treści jest generowanie głębokiego zaangażowania klientów i intensywnego udostępniania w mediach społecznościowych. Zaczyna się to od tworzenia świetnych treści (złe treści nie będą udostępniane, bez względu na to, jak ułatwisz ten proces). Ale równie ważne jest maksymalne ułatwienie udostępniania. Jedno kliknięcie maks. jest idealne, bezpośrednio z samej witryny. Zasadniczo chcesz, aby publikowane treści były częścią szerszej rozmowy — takiej, którą generujesz i promujesz w każdy możliwy sposób, bezpośrednio ze swojej witryny. Nie ma lepszego sposobu na zaangażowanie klientów i rozpowszechnienie marki.