Spektrum Wi-Fi jest podłączone, ale nie ma dostępu do Internetu? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Spektrum Wi-Fi jest podłączone, ale nie ma dostępu do Internetu? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Wszyscy od czasu do czasu doświadczamy przerw w dostępie do Internetu i uwierzcie mi, mogą one być bardzo frustrujące. Nie ma znaczenia, kto jest dostawcą internetu ani ile ocen otrzymuje od klientów. Nie da się uniknąć przerw w dostępie do Internetu, ale możemy pomóc Ci je rozwiązać, gdy już się pojawią.

Pierwsze kilka razy, kiedy widzieliśmy nasze Wi-Fi Wi-Fi połączone, ale bez dostępu do Internetu, miało miejsce podczas grania na naszym Xboksie. Internet spada na wszystkich urządzeniach – zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych – kilka razy w ciągu dnia. Znaleźliśmy kilka rzeczy, które mogą być przyczyną tego problemu, i udało nam się podłączyć Wi-Fi Spectrum i mieć dostęp do Internetu.

Spektrum Wi-Fi jest podłączone, ale nie ma dostępu do Internetu? Możliwe przyczyny

„Połączono Wi-Fi Wi-Fi, ale nie ma problemu z dostępem do Internetu” jest spowodowane wygasłym pakietem danych lub wadliwym modemem internetowym. Pierwszą rzeczą, którą zawsze należy sprawdzić, gdy Spectrum lub jakikolwiek inny router wyświetla komunikat „połączono, ale nie ma dostępu do Internetu”, jest plan transmisji danych i stan działania modemów.

Czasami, gdy Spectrum Wi-Fi ma aktywną subskrypcję, ale nadal wyświetla komunikat o błędzie „brak dostępu do Internetu”, istnieje kilka innych przyczyn. W tym artykule przyjrzymy się, jakie mogą być możliwe przyczyny takich przypadków. Następnie przeanalizujemy najlepsze poprawki.

Problemy z kablami podziemnymi

Dotyczy to tylko połączeń przewodowych. Jeśli masz trochę kabli połączeniowych ukrytych pod ziemią, od czasu do czasu mogą wystąpić przerwy w dostępie do Internetu, zwłaszcza podczas deszczu. Niektórzy użytkownicy doświadczyli tego, ponieważ podziemne przewody przemakają podczas deszczu. Oczekuje się, że połączenie internetowe będzie się zmieniać, dopóki przewód nie wyschnie. Jeśli kable są złe, od czasu do czasu należy spodziewać się awarii Internetu.

🔥 Zalecana:  10 artykułów naukowych, których nie możesz przegapić – w stronę sztucznej inteligencji

Korzystanie z niezgodnego routera i/lub modemu

Spektrum zostało zatwierdzone routery i modemy. Istnieją jednak kompatybilne routery (nie firmy Spectrum), z których użytkownicy mogą korzystać. Jeśli router lub modem, którego próbujesz użyć, nie znajduje się na liście zgodnych routerów, nawet jeśli się łączy, prędkość Internetu będzie bardzo niska. W innych przypadkach spowoduje to problem „Wi-Fi widma połączone, ale brak dostępu do Internetu”.

Przeczytaj także: Co zrobić, jeśli Internet Spectrum wciąż spada

Aktualizacje oprogramowania

Gdy pojawi się aktualizacja oprogramowania, otrzymasz powiadomienie z prośbą o pobranie i zainstalowanie aktualizacji. Jednak z jakiegoś powodu możesz nie otrzymać tego powiadomienia. W przypadku przestarzałego oprogramowania połączenie internetowe zacznie się zmieniać i może pojawić się komunikat o błędzie „Wi-Fi Wi-Fi połączone, ale brak dostępu do Internetu”.

Przeciążać

Każdy router ma określoną maksymalną liczbę urządzeń, które mogą być do niego podłączone jednocześnie. Jeśli osiągnięto maksymalną liczbę i próbujesz podłączyć inne urządzenie, prawdopodobnie uda ci się połączyć, ale nie uzyskasz dostępu do Internetu.

Modem, przeciążenie sygnału

Problem „Widmo Wi-Fi połączone, ale brak dostępu do Internetu” może być również spowodowany przeciążeniem sygnału przychodzącego do modemu. W takich chwilach router lub modem wyłącza się sporadycznie, co często powoduje, że urządzenie jest podłączone do routera, ale router nie wysyła Internetu.

Spektrum Wi-Fi jest podłączone, ale nie ma dostępu do Internetu? wskazówki do naprawy

Poprawka 1: Odnów subskrypcję

Sprawdź, czy Twoja płatność internetowa jest aktualna. Po prostu sprawdź swoją skrzynkę e-mail, konto Spectrum lub powiadomienie, które otrzymałeś, kiedy ostatnio płaciłeś za internet. W wiadomości zobaczysz datę, która będzie odpowiadała oczekiwanemu terminowi odnowienia subskrypcji. Po potwierdzeniu terminu płatności zapłać, aby ponownie połączyć się z Internetem.

Aby ułatwić; możesz dostosować metodę płatności, aby automatycznie odnawiała się z Twojej karty kredytowej. W ten sposób nie musisz się martwić o ręczne inicjowanie miesięcznej subskrypcji.

🔥 Zalecana:  Jak ponownie uruchomić telefon bez przycisku zasilania (dla Androida i iPhone'a)

Poprawka 2: Uruchom ponownie router lub podłączone urządzenie

Jeśli masz pewność, że masz aktywny plan internetowy, rozważ wyłączenie routera i włączenie go ponownie po 60 sekundach. Ewentualnie zrestartuj dowolne urządzenie podłączone do routera. W niektórych przypadkach na urządzeniu może występować ruch blokujący Internet. Ponowne uruchomienie powinno rozwiązać problem.

Poprawka 3: zapomnij o sieci i zresetuj router

Niektóre routery można zresetować, przytrzymując przycisk zasilania przez kilka sekund. Niektóre mają otwory, w które można włożyć coś, aby je zresetować. Ogólnie rzecz biorąc, zresetowanie routera lub modemu przywraca ustawienia do ich pierwotnego stanu i usuwa wszelkie zapisane dane, zmuszając go do ponownego połączenia z Internetem jako nowy. Po zresetowaniu zapomnij o sieci na swoich urządzeniach i spróbuj ponownie połączyć urządzenia.

Przeczytaj także: Wi-Fi nie działa na telefonie, ale działa na innych urządzeniach? Poprawki robocze

Poprawka 5: Zdobądź nowy modem lub router

Pamiętasz, jak wspomniałem wcześniej, że Spectrum ma listę kompatybilnych routerów? Rozwiązanie problemu „Wi-Fi widma jest połączone, ale nie ma dostępu do internetu” może również wymagać zakupu kompatybilnego routera. Upewnij się, że nowy router znajduje się na liście kompatybilnych routerów. Lepszą opcją jest zakup routera Spectrum.

Poprawka 4: Zadzwoń do obsługi klienta

Obsługa klienta Spectrum jest otwarta dla wszystkich klientów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a ich numer telefonu jest bezpłatny dla wszelkiej pomocy technicznej związanej z dostępem do Internetu. Zapewniają opcję samoobsługi (która jest szybsza), a także opcję rozmowy z technikiem.

W jednym z naszych przypadków problemu „Widmo Wi-Fi połączone, ale brak dostępu do Internetu” firma wysłała technika, który pomógł nam odkryć, że problem dotyczy modemu. Wyłączył modem, ponieważ wydaje się, że modemy otrzymywały zbyt duży sygnał, który zabija i powoduje reset. Zmieniliśmy również okablowanie i w naszym przypadku wszystko zaczęło działać.

🔥 Zalecana:  Zegarek Apple ciągle się blokuje? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Przeczytaj także: Jak wzmocnić sygnał WiFi za pomocą folii aluminiowej