Spanie ze słuchawkami Śmierć: jakie są szanse?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Spanie ze słuchawkami Śmierć: jakie są szanse?

Chociaż może to być jedyna rzecz, która może uśpić niektórych, może to być również rzecz, która niektórych zabija. Ci, którzy śpią ze słuchawkami, zatyczkami do uszu lub wkładkami dousznymi, nie mogą nie martwić się, że może to nie być zdrowe. Historie o spaniu ze słuchawkami i śmiercią mogą być przerażające, ale potem zastanawiasz się, czy naprawdę masz powód do zmartwień.

Więc jaka jest prawda?

Czy ktoś naprawdę może umrzeć od spania ze słuchawkami, zatyczkami do uszu lub wkładkami dousznymi? Czytaj dalej aby się dowiedzieć. W tym artykule omówimy niebezpieczeństwa związane z tym nawykiem i jak to zrobić dobrze, jeśli musisz, aby zapobiec śmierci śpiącej ze słuchawkami. Jeśli martwisz się o swój nawyk, ten artykuł zawiera odpowiedzi.

Spanie ze słuchawkami Śmierć: jakie są szanse?

Jest mało prawdopodobne, że umrzesz od spania ze słuchawkami. Istotne zagrożenia związane ze spaniem ze słuchawkami to częściowa lub całkowita utrata słuchu i uduszenie. Niektóre inne zagrożenia obejmują; przeczulica słuchowa, szum w uszach, sztywność karku, uszkodzenie słuchawek, niewygodna pozycja podczas snu, infekcje ucha, nagromadzenie twardej woskowiny, brak ważnych dźwięków lub alarmów oraz gorące uszy.

Chociaż ma to swoje wady, śmierć nie jest szczególnie jedną z nich. Wady zależą również od tego, jak ich używasz. Jeśli nosisz je niewłaściwie, używasz ich z dużą głośnością lub nadużywasz, możesz napotkać więcej problemów niż w innym przypadku. Śmierć staje się możliwa, gdy ktoś śpi ze słuchawkami podłączonymi do ładującego się telefonu.

Czy spanie ze słuchawkami w uszach jest złe?

Nie, spanie ze słuchawkami w uszach niekoniecznie jest złe. Jeśli jednak potrzebujesz ich do spania, zalecamy zakup słuchawek do spania i używanie ich przy niskim poziomie głośności. Alternatywnie możesz kupić urządzenie generujące biały szum, głośniki poduszkowe, odtwarzać muzykę na telefonie/zestawie stereo/przenośnym głośniku, słuchać czegoś w radiu lub włączyć program, który lubisz w telewizji.

🔥 Zalecana:  Jak zamienić 10 000 na 100 000? 12 najlepszych sposobów, aby to zrobić

Jeśli nie potrzebujesz ich do spania, zalecamy nie sypiać z nimi, a przynajmniej niezbyt często. Spanie z wkładkami dousznymi może powodować szereg infekcji ucha, a także utratę słuchu i gromadzenie się twardej woskowiny. Możesz także użyć ich do zasypiania zamiast przez cały czas, kiedy śpisz.

Czy spanie ze słuchawkami dousznymi może powodować infekcje ucha?

Tak, spanie ze słuchawkami w uszach może powodować infekcje ucha. Infekcje, takie jak zapalenie ucha zewnętrznego i martwica, są często związane ze spaniem ze słuchawkami lub wkładkami dousznymi. W niektórych przypadkach można częściowo lub całkowicie utracić słuch.

ZAPALENIE UCHA ZEWNĘTRZNEGO

Ta infekcja występuje, gdy w uchu jest zbyt dużo wilgoci. Przy coraz częstszym używaniu wkładek dousznych skóra kanału słuchowego może się zużywać. A kiedy to się stanie, ucho nie będzie w stanie wytwarzać wosku ani zatrzymywać płynów.

Woskowina jest naturalnym środkiem ochronnym przed drobnoustrojami, a brak produkcji woskowiny w uchu zwiększa ryzyko infekcji ucha i utraty słuchu. Niektóre objawy zapalenia ucha zewnętrznego obejmują obrzęk, zaczerwienienie, swędzenie i ból ucha. Niektórzy mogą również zauważyć wyciek płynu lub ropy lub tymczasową utratę ucha. Po leczeniu wszystko to mija.

NAGRYWANIE TWARDEGO WOSKU

Uszczelnienie wkładek dousznych na uszach zapobiega cyrkulacji powietrza, co powoduje twardnienie woskowiny. Stwardniała woskowina może spowodować tymczasową utratę słuchu i inne trwałe uszkodzenia na dłuższą metę. Dlatego w przypadku odczuwania bólu lub dyskomfortu najlepiej od razu udać się do laryngologa w celu usunięcia woskowiny.

MARTWICA

Martwica to także śmierć komórek tkankowych. Na przykład może się to zdarzyć, gdy wkładki douszne nie pasują prawidłowo, powodując obumieranie komórek tkanek. Martwica może skutkować częściową lub całkowitą utratą słuchu, aw gorszych przypadkach amputacją ucha lub usunięciem części ucha.

Aby zapobiec tym infekcjom podczas spania ze słuchawkami dousznymi, zalecamy noszenie ich przed zaśnięciem, a nie przez cały czas snu lub zakładanie wkładek dousznych do spania. Alternatywnie możesz kupić maszynę generującą biały szum, głośniki poduszkowe, odtwarzać muzykę na telefonie/zestawie stereo/przenośnym głośniku, posłuchać czegoś w radiu lub włączyć program, który lubisz w telewizji.

🔥 Zalecana:  MITACS Globalink staż badawczy | Jak go zdobyć? – W stronę SI

Co się stanie, jeśli śpisz ze słuchawkami w uszach?

Spanie ze słuchawkami dousznymi może być dobre i złe, w zależności od tego, jak to robisz. Może być dobrze, jeśli potrzebujesz ich do spania, wiesz, jak z nimi spać, używasz ich przy niskim poziomie głośności, masz odpowiednie słuchawki do spania i nie nadużywasz ich. W przeciwnym razie możesz napotkać różne problemy, w tym infekcje ucha, utratę słuchu i uduszenie. Ryzykujesz również przegapieniem ważnych alarmów – zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych – i uszkodzeniem słuchawek.

Utrata słuchu

Obecnie wkładki douszne i słuchawki są wyposażone w różne polecenia dotykowe, które kontrolują głośność, odtwarzanie/pauzę i zasilanie. Niestety podczas spania z tymi urządzeniami można przypadkowo zwiększyć głośność, a słuchanie głośnej muzyki przez kilka godzin może spowodować trwałe uszkodzenie uszu i utratę słuchu.

Uduszenie

Jest to bardziej powszechne wśród osób śpiących szorstko. Jeśli jesteś jednym z nich i śpisz z przewodowymi słuchawkami lub słuchawkami, ryzykujesz uduszeniem podczas snu. W cięższych przypadkach możesz zemdleć we śnie.

Jak trzymać wkładki douszne podczas snu

Aby nie zdejmować wkładek dousznych podczas snu, możesz wypróbować niektóre z tych wskazówek:

  1. Włóż pąki mocniej i upewnij się, że dobrze pasują
  2. Pobierz niestandardowe końcówki douszne
  3. Noś je ze sznurkiem na uszach
  4. Użyj nasadek dołączonych do wkładek dousznych
  5. Zamiast tego używaj wkładek dousznych z zaczepami na ucho

Alternatywnie możesz użyć poduszek podróżnych, poduszek z otworem, prawdziwie bezprzewodowych wkładek dousznych, pałąków na głowę lub słuchawek dousznych przeznaczonych do spania. Niektóre popularne marki opasek na głowę to CozyPhones, SleepPhones i Jarvania. Niektóre popularne marki wkładek dousznych/słuchawek do spania to Moondrop Kanas pro, Bedphones by Moonbow i QuietOn Sleep Earphones.

Przeczytaj także: Czy spanie ze słuchawkami AirPods jest złe?

Czy spanie ze słuchawkami Bluetooth jest złe?

Spanie ze słuchawkami Bluetooth nie jest gorsze niż spanie ze zwykłymi słuchawkami. Niektórzy twierdzą, że promieniowanie z Bluetooth słuchawek może spowodować znaczne uszkodzenia, a nawet raka. Jednak nie ma na to jednoznacznych dowodów, więc naprawdę nie ma się czym martwić. Chociaż wspomniane wcześniej niebezpieczeństwa związane ze spaniem ze słuchawkami nadal istnieją w tym przypadku.

🔥 Zalecana:  Wartość karty Pokémon: ile warte są twoje karty Pokémon?

Istotne zagrożenia związane ze spaniem ze słuchawkami Bluetooth to częściowa lub całkowita utrata słuchu i uduszenie. Niektóre inne zagrożenia obejmują; przeczulica słuchowa, szum w uszach, sztywność karku, uszkodzenie słuchawek, niewygodna pozycja podczas snu, infekcje ucha, nagromadzenie twardej woskowiny, brak ważnych dźwięków lub alarmów oraz gorące uszy. Dlatego lepiej jest je nosić do spania niż przez cały czas snu.

Wniosek

Zastanawianie się, czy jeden z twoich nawyków może cię zabić, musi być mrożące krew w żyłach – ale wtedy wszystko może. Na szczęście to nie koniec tej historii. Spanie ze słuchawkami raczej cię nie zabije, chyba że słuchawki są podłączone do ładującego się telefonu. Najlepiej byłoby jednak ograniczyć korzystanie ze słuchawek – od tego zależy zdrowie uszu.