Słuchawki ranią uszy? – Lekarstwo na ból ucha spowodowany słuchawkami, zestawami słuchawkowymi i wkładkami dousznymi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Słuchawki ranią uszy? – Lekarstwo na ból ucha spowodowany słuchawkami, zestawami słuchawkowymi i wkładkami dousznymi

Słuchawki ranią uszy? Bezproblemowa obsługa bez użycia rąk, jaką zapewniamy niektórym z tych urządzeń, zapewnia niezrównaną wygodę, ale wiąże się z ryzykiem, w tym bólem ucha. Nawet urządzenia nauszne, takie jak zestawy słuchawkowe, nie są pomijane. Ten dyskomfort psuje wrażenia dźwiękowe. Dobrą wiadomością jest to, że problem „słuchawek uszkadzających uszy” można naprawić.

Jak długo możesz nosić poduszki powietrzne lub słuchawki bez ranienia uszu? Kiedyś mogłem je trzymać maksymalnie przez godzinę, co było bardzo frustrujące, ponieważ te akcesoria stały się ważną częścią naszego życia, od słuchania muzyki, oglądania filmów po odbieranie i wykonywanie połączeń. Są koniecznością.

W tym artykule podzielimy się środkami zaradczymi na ból ucha spowodowany słuchawkami, zestawami słuchawkowymi i wkładkami dousznymi.

Słuchawki ranią uszy? – Lekarstwo na ból ucha spowodowany słuchawkami, zestawami słuchawkowymi i wkładkami dousznymi

Możesz więc powiedzieć, że lekarstwo na ból ucha spowodowany słuchawkami, zestawami słuchawkowymi i wkładkami dousznymi leży w przyczynach.

Przeczytaj także: Najlepsze słuchawki do biegania, które nie wypadają

Jak długo je nosisz

Nasze uszy nie są stworzone do trzymania w nich przedmiotów zbyt długo. Poza tym nasze poziomy tolerancji są różne. Wiele osób może trzymać słuchawki przez około 90 minut, zanim zacznie odczuwać ból, podczas gdy inni mogą zacząć odczuwać ból nieco wcześniej lub później.

Zaradzić

Najlepiej zdjąć słuchawki i pozwolić uszom odpocząć przez chwilę, aż ból ustąpi. Twoje ciało może to naprawić samodzielnie, jeśli dasz mu wystarczająco dużo czasu. Nie musisz ciągnąć za uszy, aby je rozciągnąć, ponieważ może to spowodować większy ból.

Jak są umieszczone

Ponieważ nasze uszy są w większości zbudowane z chrząstki, gdy płytka głośnika naszych słuchawek lub wkładek dousznych naciska na nie lub wyciska je z kształtu, odczuwamy ból po dłuższym użytkowaniu. Jeśli akcesorium douszne zostanie umieszczone w taki sposób, że płytka głośnika jest dociśnięta bezpośrednio do ucha lub otaczające muszle zestawu słuchawkowego nie są wystarczająco szerokie lub grube, po krótkim czasie wystąpi ból ucha.

🔥 Zalecana:  Jak zresetować bezprzewodowe słuchawki i wkładki douszne Skullcandy

Zaradzić

W przypadku słuchawek dousznych nie należy umieszczać ich zbyt głęboko w uszach. Upewnij się również, że długi bok znajduje się obok płatka ucha pomiędzy małą przestrzenią zwaną wcięcie międzytragiczne.

W przypadku słuchawek nausznych nauszniki powinny być wystarczająco duże, aby pasowały do ​​całego ucha i wystarczająco grube, aby płyta głośnika nie dotykała bezpośrednio uszu.

Zakup słuchawek nausznych, które otaczają uszy i nie pozwalają na dociskanie do nich płyt głośnikowych, może wydłużyć czas słuchania.

Przeczytaj także: Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne do rozmów telefonicznych i biznesowych

Jak pasują

Nie ma jednej uniwersalnej słuchawki. Tak jak Jonny Ive, dyrektor ds. projektowania w firmie Apple, powiedział: „tworzenie słuchawek dopasowanych do każdego ucha jest jak tworzenie butów dopasowanych do każdej stopy”. W związku z tym powinieneś dostać taki, który jest dla Ciebie idealny.

W przypadku słuchawek dousznych, jeśli ich końcówki są zbyt duże i nalegasz na „zarządzanie” nimi, sprawią, że poczujesz się bardzo niekomfortowo. Z drugiej strony słuchawki nauszne są zwykle nieco niewygodne. Jeśli więc idealnym wyborem są słuchawki nauszne, być może będziesz musiał znosić minimalny dyskomfort, nawet przy wystarczającej wyściółce.

W przypadku słuchawek nausznych, z wyjątkiem tego, że są one źle dopasowane, często są bardzo wygodne w noszeniu. Ich nauszniki powinny być odpowiednio wyściełane i wystarczająco duże, aby zakryć całe ucho. W ten sposób nie uciskają uszu, ale spoczywają na głowie.

Zaradzić

W przypadku słuchawek dousznych znajdź wkładkę douszną, która idealnie pasuje do Twoich uszu. Niektóre wkładki douszne są dostarczane z około 3 dodatkowymi końcówkami w różnych rozmiarach.

W przypadku zestawów słuchawkowych upewnij się, że mają wystarczającą wyściółkę i zakrywają całe ucho. Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest siła docisku.

Przeczytaj także: Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne z etui ładującym

🔥 Zalecana:  Dlaczego moje słuchawki są tak ciche nawet przy maksymalnej głośności?

Siła zacisku

Jeśli zestaw słuchawkowy ma dużą siłę zacisku, to znaczy siłę, jaką wywiera na uszy, gdy je zakrywa, najprawdopodobniej odczujesz ból ucha. Zbyt duża siła zacisku wywiera zbyt duży nacisk na chrząstkę ucha i kości skroniowe, co prowadzi do bolesności ucha.

Zaradzić

Wypróbuj jak najwięcej słuchawek nausznych lub nausznych, zanim kupisz jeden, aby upewnić się, że siła mocowania jest odpowiednia dla Ciebie. Możesz wypróbować próbki w sklepie, jeśli pozwolą ci je nosić wystarczająco długo, lub próbki od przyjaciół i członków rodziny, aby wiedzieć, co ci odpowiada.

Nadmierna głośność

Nawet producenci telefonów programują nasze telefony, aby przypominały nam, że nadmierna głośność może uszkodzić nasze uszy. Próg bólu dla ludzkiego ucha wynosi około 125 dB. Jeśli przez dłuższy czas wystawiasz ucho na dźwięki o tej głośności, możesz zacząć odczuwać ból ucha, niezależnie od tego, jak wygodne są Twoje wkładki douszne, słuchawki douszne lub zestawy słuchawkowe.

Zaradzić

Słuchaj plików audio i wideo przy średniej głośności. W ten sposób zmniejszasz swoje szanse na narażenie na ból.

Przeczytaj także: Prawa czy lewa słuchawka nie działa? Co zrobić, gdy jedna strona słuchawek bezprzewodowych nie działa