Signal Messenger: wszystko, co musisz wiedzieć o aplikacji do przesyłania wiadomości

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Signal Messenger: wszystko, co musisz wiedzieć o aplikacji do przesyłania wiadomości

Signal Messenger rośnie każdego dnia, a to dlatego, że WhatsApp chciał iść w bok, teraz wielu użytkowników przeszło na aplikację, ale to nie wszystko, co wiemy. Signal to bezpieczna platforma do przesyłania wiadomości, która szyfruje Twoje wiadomości od końca do końca.

Aplikacja do prywatnych wiadomości odnotowała dużą liczbę użytkowników, którzy dołączyli do aplikacji w ciągu ostatnich kilku miesięcy i chcą ich zatrzymać, wprowadzając jedne z najlepszych najlepszych funkcji WhatsApp, w tym tapetę do różnych czatów.

Aplikacja do przesyłania wiadomości korzysta z tej samej technologii, której WhatsApp używa do zabezpieczania i szyfrowania wiadomości użytkowników. Dzięki tej technologii nikt nie może odszyfrować Twojej wiadomości, nawet rząd.

Chociaż aplikacja do przesyłania wiadomości jest daleko w tyle pod względem funkcji, w aplikacji pojawiają się nowe funkcje, a Signal zacznie zawierać te interesujące z WhatsApp.

WhatsApp udostępnia Facebookowi dane użytkowników od 2016 roku, ale użytkownicy mogli zrezygnować i nadal korzystać z aplikacji.

Ale nowa polityka WhatsApp zmienia wszystko, przed użyciem aplikacji musisz zaakceptować warunki.

W tej chwili WhatsApp próbuje z powrotem swoich użytkowników, a Signal chce ich zatrzymać.

Oprócz tego, oto wszystko, co musisz wiedzieć o prywatnym komunikatorze Signal i o tym, co będzie dalej.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Signal, znajdziesz tutaj. A jeśli śledziłeś wiadomości, wiesz, co się dzieje.

A jeśli pobrałeś aplikację lub masz zamiar to zrobić, oto rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed użyciem aplikacji do prywatnych wiadomości.

Aplikacja do przesyłania wiadomości jest bezpłatna

Podobnie jak WhatsApp Messenger, Signal jest darmowy i możesz zacząć od pobrania aplikacji ze sklepu Google Play lub Apple App Store.

Wszystko możesz zrobić za darmo. Korzystając z aplikacji, równie dobrze możesz przekazać darowiznę na platformę za pomocą przycisku darowizny u dołu ustawień aplikacji.

🔥 Zalecana:  Zanurz się głęboko w rynki NFT w Ethereum

Signal Messenger jest open source

Co znaczy open source? Oznacza to, że kod jest publicznie dostępny dla wszystkich, w przeciwieństwie do WhatsApp, który jest prywatny i dostępny tylko dla firmy.

Ponieważ aplikacja jest open source, nikt nie może potajemnie zaprogramować tylnych drzwi do użytku osobistego lub rządowego. Kod jest dostępny dla wszystkich i każdy może współtworzyć bibliotekę aplikacji.

Możesz wykonywać połączenia głosowe i wideo

Jeśli aplikacja do przesyłania wiadomości nie ma tego, wiele osób unikałoby korzystania z tej aplikacji, Signal sprawia, że ​​rozmowy głosowe i wideo są łatwe dla użytkowników.

Wiadomości w Signal Messenger są płynne i łatwe do pisania, podobnie jak rozmowy wideo z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli chcesz wykonywać połączenia, wystarczy dotknąć przycisku na preferowanym czacie.

Signal Messenger jest kompleksowy

Aplikacja do przesyłania wiadomości jest zaszyfrowana, dlatego wszyscy w pierwszej kolejności korzystają z aplikacji, aplikacja do przesyłania wiadomości wykorzystuje kompleksową technologię szyfrowania do szyfrowania wiadomości, aby nikt inny nie mógł jej odszyfrować.

Signal mówi, że nie przegląda wiadomości, a firma nie może nikogo szpiegować, po zaszyfrowaniu wiadomości nie można jej odszyfrować zgodnie z używaną technologią.

Signal korzysta z tej samej technologii, której WhatsApp używa do zabezpieczania wiadomości, protokół Signal Encryption został opracowany przez firmę.

Znikające wiadomości są w Signal

Signal ma znikające wiadomości, tak jak WhatsApp. Funkcja znikania wiadomości umożliwia ustawienie licznika czasu w celu automatycznego usuwania wiadomości po upływie określonego czasu.

Aby korzystać z znikających wiadomości w Signal, musisz ją włączyć, ustawiając czas, w którym wiadomości mają znikać na określonym czacie.

Po wybraniu godziny na czacie wszystkie wysłane z niej wiadomości automatycznie znikną po osiągnięciu tej godziny.

Signal działa jak aplikacja SMS

Możesz używać Signal jako zwykłej aplikacji do wysyłania wiadomości tekstowych do odbierania SMS-ów. Jedyną popularną aplikacją do przesyłania wiadomości, która to robi, jest Messenger. Możesz zacząć z niego korzystać poprzez włączenie tej funkcji w ustawieniach Konta.

🔥 Zalecana:  Jak wyczyścić historię przeglądania na iPhonie (wszystko, okres i każda witryna)

Funkcje bezpieczeństwa sygnału

Bezpieczeństwo Signal ma kilka interesujących funkcji. Na karcie Prywatność w ustawieniach możesz blokować zrzuty ekranu swoich czatów, blokować aplikację za pomocą blokady bezpieczeństwa telefonu i wiele więcej.

Możesz zablokować swój adres IP podczas nawiązywania połączeń, przekierowując połączenia przez serwer Signal i używając kodu PIN Signal, aby chronić swoje konto.

Sygnał z niektórymi funkcjami

Zarządzanie pamięcią masową jest teraz rzeczą, aplikacja do przesyłania wiadomości pozwala teraz zarządzać pamięcią, pokazując rzeczy, które zajmują większość przestrzeni dyskowej. Możesz zarządzać pamięcią Signal w Ustawieniach swojego konta.

Ponieważ wszystkie aplikacje do przesyłania wiadomości mają tryb ciemny, Signal nie chce zostać pominięty. Aplikacja ma tryb ciemny, który można włączyć kilkoma kliknięciami na stronie Ustawienia w sekcji Wygląd.

Sygnał lokalnej kopii zapasowej

Ponieważ następną rzeczą jest tworzenie kopii zapasowych, jestem pewien, dlaczego Signal zdecydował się na lokalne tworzenie kopii zapasowych czatów (szyfrowanie). Signal używa hasła do przechowywania kopii zapasowej na Twoim urządzeniu, nie zgub hasła lub nie możesz przywrócić kopii zapasowej.

Jeśli utracisz dostęp do starego telefonu i zainstalujesz Signal na nowym telefonie, nie uzyskasz dostępu do swoich poprzednich czatów. Firma twierdzi, że wszystkie wiadomości, zdjęcia, pliki i inne treści są przechowywane lokalnie na twoim urządzeniu.

Ale jeśli masz dostęp do swojego telefonu za pomocą Signal, możesz przenieść wszystkie swoje dane Signal na nowe urządzenie, ale upewnij się, że nie zmienisz swojego numeru telefonu, zanim to zrobisz.

Z Signal możesz korzystać na wszystkich urządzeniach

Oczywiście możesz używać Signal na wszystkich głównych urządzeniach, możesz używać Signal na Androidzie, iPhonie, iPadzie i komputerze.

W przeciwieństwie do WhatsApp, jeśli korzystasz z Signal na komputerze, Twój czat nie będzie dostępny, ponieważ Signal przechowuje rozmowy lokalnie na Twoim urządzeniu.

🔥 Zalecana:  Projekt NFT Azuki oznacza sprzedaż o wartości 1 miliona dolarów

Możesz połączyć Signal ze swoim komputerem PC lub Mac za pomocą funkcji „Połączone” w ustawieniach konta. Po połączeniu wszystkie czaty na telefonie komórkowym nie będą wyświetlane na komputerze.

Signal zbiera tylko Twój numer telefonu

Zgodnie z polityką prywatności Signal „zaprojektowano go tak, aby nigdy nie gromadził ani nie przechowywał żadnych poufnych informacji”. Jedyne dane, które gromadzi Signal, to Twoje dane kontaktowe, czyli numer telefonu.

Wszystkie wiadomości i połączenia w aplikacji są w pełni szyfrowane i nikt nie ma do nich dostępu. Wszystkie informacje są szyfrowane, w tym nazwa profilu i zdjęcie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie