Shipt Shopper vs DoorDash (2023) – Który koncert płaci więcej?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Shipt Shopper vs DoorDash (2023) – Który koncert płaci więcej?

Jeśli chodzi o aplikacje, które płacą za jazdę, dwie najpopularniejsze opcje to Shipt i DoorDash.

Obie dostawy to doskonałe sposoby na zarobienie dodatkowych pieniędzy według własnego harmonogramu. I nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia ani stopnia, aby aplikować.

Jednak w zależności od pojazdu, miasta i celów związanych z dochodami, jedna dostawa może być lepsza od drugiej.

W tym podziale Shipt vs DoorDash omawiam różnice w wynagrodzeniu kierowców, jak wygląda każdy koncert, wymagania i jak wybrać odpowiednią pracę dostawy dla Ciebie.

Weźmy się za to!

Szukasz innych sposobów zarabiania pieniędzy? Wymeldować się:

 • Instakart: Zarabiaj ponad 15 USD na godzinę, dostarczając artykuły spożywcze jako kupujący Instacart!
 • Markowe ankiety: Podziel się swoją opinią, aby otrzymać darmowe karty podarunkowe i gotówkę!

Podsumowanie Shipt kontra DoorDash

 • Obie dostawy są elastyczne i pozwalają zaplanować zmiany, ale DoorDash pozwala również pracować, kiedy chcesz, jeśli jest zajęty
 • DoorDash płaci średnio nieco więcej niż Shipt za godzinę i jest bardziej zajętą ​​aplikacją
 • Shipt zużywa mniej mil na Twoim pojeździe, ponieważ spędzasz więcej czasu na zakupach w sklepie
 • DoorDash ma mniej wymagań dotyczących sterowników niż Shipt

O DoorDash

DoorDash to popularna usługa dostawy, która oferuje odbiór i dostawę na żądanie z różnych restauracji i sklepów. W chwili pisania tego tekstu jest dostępna w ponad 5500 miastach w całej Ameryce Północnej.

Ze względu na swoją elastyczność DoorDash jest popularnym dodatkiem dla osób, które chcą zarobić dodatkowe pieniądze. Możesz rozpocząć dostarczanie w dowolnym momencie, jeśli Twój rynek jest wystarczająco zajęty i dostarczasz głównie zamówienia z fast foodów i restauracji.

Jednym z unikalnych aspektów DoorDash vs Shipt jest to, że Dashers może dostarczać towary rowerem, samochodem lub skuterem, podczas gdy Shipt wymaga samochodu.

O Shipcie

Shipt to usługa dostarczania artykułów spożywczych, która jest podobna do Instacart. Specjalizuje się w lokalnych dostawach artykułów spożywczych, a usługa jest dostępna w ponad 5000 miast i współpracuje z ponad 130 partnerami detalicznymi.

Podczas gdy Dashers po prostu odbierają jedzenie i realizują dostawy, pracownicy Shipt są bardziej osobistymi klientami. Nie tylko zbierają zamówienia spożywcze, ale także sprawdzają i dostarczają zamówienie.

Shipt oferuje dostawy od wielu różnych sprzedawców detalicznych, w tym artykułów spożywczych, leków, produktów dla dzieci, artykułów dla zwierząt i innych.

Istnieją również różne opcje dostawy, w tym odbiór osobisty, dostawy zaplanowane i dostawa tego samego dnia.

Podobieństwa DoorDash i Shipt

Porównując Shipt i DoorDash, ważne jest, aby przyjrzeć się zarówno podobieństwom, jak i różnicom każdej aplikacji koncertowej. Oto kilka sposobów, w jakie te popularne koncerty samochodowe są podobne:

 • Wymagania dotyczące zatrudnienia – Większość wymagań dotyczących zatrudnienia między tymi dwiema usługami jest taka sama. Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat, posiadać ważne prawo jazdy i środek transportu. Osoby brane pod uwagę muszą również przejść kontrolę przeszłości.
 • Oparte na aplikacji – Podobnie jak inne dostawy, obie te usługi są oparte na aplikacjach. Potrzebujesz smartfona, który można pobrać i używać ich aplikacji do przyjmowania dostaw i wykonywania innych obowiązków.
 • Stanowisko niezależnego wykonawcy – Kiedy dostarczasz towary dla DoorDash i Shipt, pracujesz jako niezależny kontrahent. Oznacza to, że ponosisz odpowiedzialność za wszystkie wydatki związane z pojazdem, takie jak paliwo i naprawy. Jesteś również odpowiedzialny za śledzenie swoich dochodów i prawidłowe składanie podatków.
 • Tygodniówka – Zarówno Shipt, jak i DoorDash płacą kierowcom co tydzień poprzez bezpośrednią wpłatę, dzięki czemu możesz szybko zarobić pieniądze na obu koncertach.
 • Planowanie – Możesz zaplanować sobie zmiany w każdej aplikacji do dostarczania, co pomaga zagwarantować, że będziesz dostarczać.
 • Porady – Zarówno kierowcy Shipt, jak i DoorDash zachowują 100% wszystkich napiwków.
 • Oceny kierowców – Jesteś oceniany przez klientów zarówno w DoorDash, jak i Shipt, i musisz utrzymać określoną ocenę, aby pozostać aktywnym.
🔥 Zalecana:  Jak naprawić Geometry Dash, który nie otwiera się na iPhonie (działa)

Różnice w DoorDash i Shipt

Istnieje kilka różnic między tymi dwiema usługami. Oto, co musisz wiedzieć.

 • Wymagania dotyczące pojazdu – Shipt wymaga dostawy pojazdem silnikowym, ponieważ trzeba przewieźć dużo artykułów spożywczych. Ale DoorDash pozwala zarabiać na rowerze, skuterze lub samochodzie.
 • Rodzaje dostaw – Kierowcy DoorDash po prostu odbierają przesyłki, a następnie je podrzucają. W przeciwieństwie do Shipt Shoppers muszą robić zakupy spożywcze, kasować, a następnie realizować dostawy.
 • Dostępność – Podczas gdy obie te usługi są dostępne na głównych rynkach w całym kraju, DoorDash jest dostępny w większej liczbie miast niż Shipt, zwłaszcza na mniejszych rynkach.
 • Płaca kierowcy – Kierowcy DoorDash zarabiają średnio więcej niż Shipt Shoppers, ponieważ otrzymują więcej zamówień na godzinę, a aplikacja jest bardziej popularna.
 • Pracuj, kiedy chcesz – DoorDash umożliwia połączenie z Internetem i Dash, jeśli w Twojej strefie jest zajęty, ale Shipt wymaga zaplanowania zmian.

Shipt vs DoorDash – co jest najlepsze dla kierowców?

Porównując wynagrodzenie Shipt i DoorDash, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Shipt kontra DoorDash Pay

Zazwyczaj DoorDash jest znacznie bardziej zajętą ​​aplikacją niż Shipt. Oznacza to, że zwykle zarabiasz więcej pieniędzy na godzinę dzięki DoorDash, ponieważ zamówienia są stałe i mniej czekania.

 • Płaca kierowcy DoorDash: Kierowcy DoorDash zarabiają średnio około 23 USD. Podstawowa stawka wynagrodzenia uzależniona jest od czasu realizacji zamówienia oraz odległości dostawy. Kierowcy mogą zachować swoje napiwki. Istnieją również specjalne promocje, szczytowe wynagrodzenie dostępne w najbardziej ruchliwych godzinach oraz wyzwania, które mogą zapewnić dodatkowy potencjał zarobkowy.
 • Wynagrodzenie kierowcy statku: Shipt płaci kupującym mniej niż DoorDash z typową stawką godzinową około 20 USD za godzinę. Jednak gdy kierowcy zakończą 100 dostaw, płaca podstawowa wzrasta do 22 USD za godzinę dzięki awansom i podwyższeniu wynagrodzenia. Podobnie jak DoorDash, kierowcy Shipt zachowują 100% swoich napiwków.

Zwycięzca: DoorDash płaci średnio więcej za godzinę i ma bonusy, które jeszcze bardziej zwiększają zarobki. DoorDash ma również zwykle bardziej stały strumień zamówień, co pomaga zmaksymalizować Twój potencjał zarobkowy.

Wymagania dotyczące kierowców i pojazdów

Jeśli chodzi o wymagania, wnioskodawcom zwykle łatwiej jest zarejestrować się w DoorDash niż w Shipt.

Podczas rejestracji podajesz swoje imię i nazwisko, telefon, adres e-mail i typ pojazdu. Przesyłasz również kopię prawa jazdy, rejestracji pojazdu i ubezpieczenia samochodu.

Wymagania sterownika DoorDash obejmują:

 • Kierowcy muszą mieć ukończone 18 lat.
 • Wymagany sprawny pojazd. Może to być rower, samochód, motocykl lub skuter.
 • Przejście kontroli przeszłości i historii jazdy bez poważnych wykroczeń drogowych w ciągu ostatnich 7 lat.
 • Prawo jazdy, ubezpieczenie samochodu i numer ubezpieczenia społecznego.
 • Smartfon obsługujący aplikację.

Po złożeniu wniosku i wyrażeniu zgody na sprawdzenie przeszłości DoorDash, większość Dashers może rozpocząć dostarczanie w ciągu tygodnia lub dwóch. Gdy pomyślnie przejdziesz weryfikację, otrzymasz zestaw aktywacyjny, który zawiera Czerwoną kartę do opłacenia dostarczanych zamówień, a także torbę z dostawą żywności.

Jeśli chodzi o Shipt, główna różnica w stosunku do DoorDash polega na tym, że Twój pojazd musi być z 1997 roku lub nowszy. Dostawy motocyklem, rowerem lub skuterem również nie są dozwolone, ponieważ kierowcy Shipt dostarczają głównie artykuły spożywcze.

Wymagania dotyczące sterownika Shipt obejmują:

 • Pojazd musi być wyprodukowany w 1997 r. lub nowszy i musi być sprawnym samochodem osobowym, SUV-em, ciężarówką z zadaszonym łóżkiem lub furgonetką. Motocykle, rowery i skutery nie są dozwolone.
 • Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat.
 • Dozwolone jest posiadanie ważnego prawa jazdy i ubezpieczenia samochodu.
 • Kandydaci muszą posiadać numer ubezpieczenia społecznego Stanów Zjednoczonych.
 • W stanie sprostać fizycznemu wymogowi podnoszenia 45 funtów.
 • Przejście kontroli przeszłości i posiadanie czystego rejestru jazdy.
 • Posiadanie wiedzy na temat podstawowego doboru produktów w sklepie spożywczym.
 • Posiadanie smartfona obsługującego aplikację.
🔥 Zalecana:  Jak woda została skażona w Camp Lejeune

Kierowcom Shipt zadaje się również kilka pytań podczas procesu aplikacyjnego, które sprawdzają ich umiejętności rozwiązywania problemów. Wymagana jest również odpowiedź wideo na niektóre pytania, aby ich zespół rekrutacyjny mógł zobaczyć Twoje umiejętności komunikacyjne.

Zwycięzca: Łatwiej zostać kierowcą DoorDash niż Shipt Shopper, a DoorDash ma większą elastyczność w zakresie pojazdów.

Zarabianie

Ponieważ zarabianie to cały sens posiadania pobocznej zgiełku, ważna jest wiedza o tym, jak działają harmonogramy płatności za jazdę samochodem.

Oto informacje o płatnościach Shipt vs DoorDash:

 • Płatności DoorDash: Dashers otrzymują wynagrodzenie co tydzień za pośrednictwem bezpośredniego depozytu bankowego. Mogą również otrzymywać bezpłatne codzienne wpłaty za pośrednictwem DasherDirect (tylko USA). Dashers ze Stanów Zjednoczonych mogą również raz dziennie wycofać swoje kolczyki za pomocą usługi DoorDash Fast Pay za opłatą w wysokości 1,99 USD.
 • Płatności za wysyłkę: Kierowcy Shipt również otrzymują cotygodniowe wynagrodzenie za pośrednictwem bezpośredniego przelewu. Ci, którzy chcą szybszych płatności, mogą skorzystać z usługi Shipt Instant Pay maksymalnie raz dziennie za opłatą w wysokości 0,50 USD.

Zwycięzca: Podczas gdy obie dostawy są płatne co tydzień, Shipt ma niższą opcję natychmiastowej wypłaty niż DoorDash.

Dostępne miasta

Obecnie DoorDash obsługuje ponad 7000 miast w Stanach Zjednoczonych (w tym w Puerto Rico i Waszyngtonie), a także w Kanadzie, Australii i Japonii. Jeśli usługa nie jest jeszcze dostępna w miejscu, w którym mieszkasz, nadal możesz złożyć wniosek i zostać umieszczonym na liście oczekujących DoorDash, dzięki czemu otrzymasz powiadomienie, kiedy możesz rozpocząć dostarczanie.

Dla porównania Shipt realizuje dostawy w ponad 5000 miastach w całych Stanach Zjednoczonych. Początkowo koncentrowały się na większych miastach i regularnie się rozwijają.

Zwycięzca: Podczas gdy DoorDash jest liderem w dostępnych obszarach usług, Shipt szybko się rozwija i wkrótce będzie dostępny w większej liczbie obszarów.

Zużycie gazu

Ani Shipt, ani DoorDash nie płacą za benzynę, więc musisz to uwzględnić w swoich zarobkach, aby poznać swoją marżę zysku.

Jednak obaj dostawcy mają programy zachęt paliwowych, aby pomóc swoim kierowcom.

 • Zachęty paliwowe DoorDash: DoorDash pomaga zrekompensować koszty paliwa i płaci od 1,65 do 2,00 USD za galon, aby pomóc im zrekompensować cenę, jaką płacą za benzynę. Aby się do nich zakwalifikować premie paliwoweDashers muszą używać przedpłaconej karty DoorDash na paliwo i dostarczać minimalną liczbę mil tygodniowo.
 • Zachęty paliwowe Shipt: Przez ograniczony czas Shipt nawiązał współpracę z aplikacją Upside, aby pomóc kierowcom zaoszczędzić co najmniej 35 centów na galonie zwrotu gotówki przy kolejnych 4 tankowaniach paliwa. Jest to dostępne dla każdego nowego kierowcy, który zrealizował co najmniej jedno zamówienie, oraz dla każdego doświadczonego kierowcy, który nie zrealizował jeszcze swojego indywidualnego kodu promocyjnego na Upside.
Upside to doskonała aplikacja do oszczędzania pieniędzy na gazie.

Warto również zauważyć, że generalnie wydajesz mniej na paliwo, gdy jeździsz dla Shipt przez DoorDash, ponieważ spędzasz więcej czasu na zakupach w sklepie i mniej czasu na jazdę.

Zwycięzca: DoorDash ma lepszy program nagród paliwowych, ale kupujący Shipt ogólnie wydają mniej na gaz.

Za I przeciw

Zalety firmy Shipt Shopper:

 • Wydajesz mniej pieniędzy na benzynę, ponieważ spędzasz więcej czasu na zakupach w sklepie
 • Shipt szybko rozwija miasta, w których jest dostępny
 • Twoje wynagrodzenie wzrasta po 100 dostawach
 • Tania opłata za natychmiastową płatność, dzięki której możesz otrzymać płatność tego samego dnia
🔥 Zalecana:  Recenzja NordVPN na rok 2023: funkcje, plany, ceny i więcej

Wady Shipt Shopper:

 • Shipt płaci średnio mniej niż DoorDash
 • Nie możesz dostarczać na rowerze lub skuterze, tak jak w przypadku DoorDash
 • Proces rejestracji obejmuje rozmowę kwalifikacyjną

Zalety DoorDash:

 • Ze względu na swoją popularność DoorDash jest jednym z najbardziej ruchliwych koncertów dostarczających jedzenie
 • Zarabiasz średnio więcej niż Shipt na godzinę
 • DoorDash ma nowy program nagród paliwowych
 • DoorDash regularnie ma promocje i wynagrodzenie szczytowe
 • Nie ma żadnych wymagań dotyczących pojazdów

Wady DoorDash:

 • DoorDash Fast Pay kosztuje 1,99 USD
 • Przejeżdżasz samochodem więcej kilometrów niż w przypadku prac takich jak Instacart czy Shipt

Dodatkowa lektura – jak zrobić DoorDash po raz pierwszy.

Czy powinieneś pracować dla Shipt czy DoorDash?

W naszej opinii, powinieneś pracować dla DoorDash zamiast Shipt, jeśli chcesz zarabiać więcej na godzinę, dostawać więcej dostaw i nie masz nic przeciwko zwiększaniu mil na swoim samochodzie. DoorDash jest bardziej zajęty niż Shipt na większości rynków, więc jest to podstawowa aplikacja, z której korzysta wielu pracowników.

W przeciwieństwie, użyj Shipt, jeśli znasz drogę do sklepu spożywczego i chcesz zmniejszyć liczbę mil w samochodzie.

DoorDash płaci średnio więcej niż Shipt, jednak Shipt może mieć wyższe napiwki w niektóre dni za duże zamówienia spożywcze. Dlatego sugerujemy używanie DoorDash jako głównej aplikacji, ale korzystanie z wielu aplikacji za pomocą Shipt lub innych koncertów, takich jak DoorDash, takich jak Uber Eats.

Sugeruję również sprawdzenie naszego przewodnika po najlepszych wskazówkach i sztuczkach DoorDash, abyś wiedział, jak zmaksymalizować swoje zarobki!

Często Zadawane Pytania

Czy Shipt jest lepszy niż DoorDash?

Shipt jest lepszy niż DoorDash, jeśli chcesz mniej jeździć i cieszyć się zakupami spożywczymi. Ale DoorDash jest lepszy niż Shipt, ponieważ zwykle możesz zarobić więcej dziennie, ponieważ aplikacja jest bardziej zajęta i ma bardziej stabilne zamówienia.

Czy zarabiasz więcej dzięki Shipt czy DoorDash?

Shipt zwykle płaci więcej niż DoorDash za dostawę, chociaż dostawy mogą z łatwością zająć godzinę. Natomiast DoorDash płaci mniej za godzinę, ale możesz zrealizować kilka zamówień na godzinę. Ale generalnie możesz zarobić więcej pieniędzy dzięki DoorDash niż Shipt dziennie, ponieważ otrzymujesz znacznie więcej zamówień.

Dodatkowe czytanie – jak zarobić 500 $ tygodniowo dzięki DoorDash.

Końcowe przemyślenia

Mamy nadzieję, że ten przewodnik dotyczący DoorDash vs Shipt pomógł ci zrozumieć, co mają do zaoferowania te dwa różne koncerty i która usługa jest dla Ciebie odpowiednia.

Oba koncerty oferują elastyczny, szybki sposób na zwiększenie dochodów. I zawsze możesz zgłosić się na oba koncerty i przetestować je, aby dowiedzieć się, który najbardziej Ci się podoba.

I, jak wspomniano, nie bój się próbować innych prac na koncertach! Istnieje wiele sposobów zarabiania na zakupach, na przykład jazda dla DoorDash lub Uber Eats lub praca dla Instacart. Nie ograniczaj się więc do jednej aplikacji!

Szukasz jeszcze więcej pomysłów na zarabianie pieniędzy? Wymeldować się: