Rzeczy, których potrzebuje Twój dział IT podczas pracy zdalnej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rzeczy, których potrzebuje Twój dział IT podczas pracy zdalnej

Aby dział IT mógł skutecznie działać wewnętrznie, będzie potrzebować różnych rzeczy, aby działać na pełnych obrotach. Jak możesz sobie wyobrazić, zdalny dział IT będzie nadal potrzebował tych narzędzi, aby osiągnąć ten sam poziom wydajności, bez względu na to, gdzie się znajduje w całym kraju. Jeśli właśnie założyłeś nową firmę lub chcesz przenieść swoją fizyczną firmę do lokalizacji zdalnej, ten artykuł pomoże Ci wyjaśnić niektóre rzeczy, które będą potrzebne Twojemu działowi IT do efektywnego działania.

Oprogramowanie

Aby Twój zdalny dział IT działał tak wydajnie, jak to możliwe, musisz upewnić się, że posiadasz wysokiej jakości oprogramowanie towarzyszące Twojemu sprzętowi (którym zajmiemy się później!). W rzeczywistości można śmiało powiedzieć, że Twój dział IT byłby całkowicie bezużyteczny bez oprogramowania obsługującego całą firmę.

W twoim najlepszym interesie będzie współpraca z działem IT, abyś mógł w pełni zrozumieć jego potrzeby. Może to być trudne do zrobienia zdalnie, ale jeśli rozmawiałeś z nimi wiele razy osobiście, być może z poprzedniej fizycznej przestrzeni biurowej, może to być łatwiejsze.

Będzie potrzebne niezbędne oprogramowanie. Twoi pracownicy IT będą używać aplikacji, takich jak poczta e-mail, do bezpośredniej komunikacji z pracownikami, a nawet klientami, aby mogli wcześnie wykryć problem i go rozwiązać. Bez tego kluczowego oprogramowania trudno sobie wyobrazić, jak Twój dział IT mógłby funkcjonować zdalnie.

Oczywiście będą też elementy oprogramowania, które mogą poprawić wydajność, a nie być podstawowym wymogiem. Narzędzia pomocy zdalnej, które mogą zdalnie przejąć kontrolę nad niektórymi urządzeniami, a nawet udostępniać ekran, to narzędzia, które pomogą Twojemu działowi IT efektywniej wykonywać swoją pracę. The Zdalne wsparcie TSplus Narzędzie może pomóc Twojemu zespołowi IT bezpośrednio zobaczyć problem, a nawet przejąć kontrolę, aby mógł go rozwiązać zdalnie. Takie narzędzia usprawniają Twój dział IT i pozwalają im lepiej współpracować z całym zespołem, uzyskując większą wartość dla Twojego zespołu.

🔥 Zalecana:  Gdzie jest dziennik aktywności na Facebooku?

Inne kluczowe elementy oprogramowania, które mogą usprawnić dział IT, obejmują oprogramowanie wideo. Odnosi się to do korzystania przez Twój zespół z aplikacji, które pozwalają im udostępniać swoje twarze i rozmawiać z ludźmi bardziej twarzą w twarz. Dzięki temu pracownicy mogą łączyć się i komunikować zdalnie za pomocą tradycyjnej metody. Może to być kluczowe dla Twojego działu IT, aby połączyć się i wspólnie rozwiązywać wszelkie problemy.

Współpracując z niektórymi wymienionymi powyżej narzędziami pomocy zdalnej, Twój dział IT może współpracować z innymi działami w celu łatwego wykonywania zadań. Dzięki takiemu oprogramowaniu Twój dział IT będzie mógł lepiej współpracować z członkami zespołu wewnętrznie. Jak wspomniano na początku tej sekcji, powinieneś komunikować się bezpośrednio ze swoim zespołem, aby przedyskutować, jaki rodzaj oprogramowania będzie dla niego najlepszy.

Sprzęt komputerowy

Jak Twój dział IT będzie mógł pracować bez sprzętu? Nie byliby najlepiej przygotowani do pracy z IT, gdyby nawet nie mieli żadnego sprzętu IT. Pierwszą rzeczą, której potrzebują, a być może czymś, co powinieneś im bezpośrednio dać, jest komputer/laptop. Może to być podstawowy element technologii, którego potrzebują pracownicy działu IT, zwłaszcza jeśli nie mają w domu żadnego sprzętu, z którego mogliby korzystać.

Inne elementy sprzętu obejmują akcesoria komputerowe. Będziesz mieć niezbędne elementy, takie jak monitor, klawiatura i mysz. Oczywiście nie będziesz potrzebować tych dodatkowych elementów sprzętu, jeśli masz już laptopa, ponieważ zostaną one wbudowane.

Część sprzętu, którego potrzebuje Twój dział IT, może zależeć od branży, w której działasz. Mogą one mieć określone potrzeby, których inne rodzaje firm nie będą musiały przestrzegać, a zatem nie będą potrzebować pewnych narzędzi. Generalnie powinieneś zrozumieć, czym zajmuje się Twój dział ITponieważ może to pomóc w określeniu wymaganego sprzętu.

🔥 Zalecana:  Jakie są różne rodzaje SEO, o których powinieneś wiedzieć?

Wsparcie

Wreszcie, chociaż Twój zespół będzie potrzebował sprzętu i oprogramowania, aby móc efektywnie pracować, nie będzie to jedyna rzecz, której będzie potrzebować. Będą również potrzebować wsparcia ze strony Ciebie i firmy w ogóle. Będzie to szczególnie prawdziwe w przypadku firmy przechodzącej po raz pierwszy na zdalną konfigurację. Prawdopodobnie będziesz mieć członków zespołu, którzy nigdy wcześniej nie pracowali zdalnie, więc będziesz musiał zapewnić im wsparcie jednak możesz.

Może to sprowadzać się do tego, jak się komunikujesz lub pomagasz im w ich nowej konfiguracji. Nie każdy będzie miał gotowe biuro domowe i może potrzebować pomocy w skonfigurowaniu nowego miejsca do pracy zdalnej. Oznacza to zapewnienie zespołowi sprzętu i oprogramowania, którego potrzebują, jak wspomniano powyżej, a także zapewnienie odpowiedniej przestrzeni.

Możesz rozesłać anonimowe ankiety do pracowników działu IT, aby dowiedzieć się, jakie wsparcie chcieliby otrzymać. Będziesz chciał zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby Twoi pracownicy czuli się bardziej akceptowani i wspierani. Tylko oni będą w stanie powiedzieć, jak to osiągnąć. Zgadywanie może doprowadzić cię do zrobienia całkowicie niewłaściwej rzeczy.