Rzeczy do zrobienia, jeśli Twój telefon ciągle traci połączenie sieciowe

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rzeczy do zrobienia, jeśli Twój telefon ciągle traci połączenie sieciowe

Niezależnie od tego, czy używasz telefonu z Androidem, takiego jak urządzenia Samsung i Huawei, czy używasz iPhone’a, utrata połączenia sieciowego przez telefon to problem, z którym wielu z nas miało do czynienia. W większości przypadków, gdy mój telefon traci połączenie z siecią, całkowicie ponownie uruchamiam urządzenie i jest to pierwsza rzecz, którą polecam każdemu, kto ma do czynienia z tym samym problemem. Ale widzieliśmy przypadki, w których telefon tracił połączenie sieciowe nawet po ponownym uruchomieniu, dlatego tworzymy ten artykuł, aby pomóc Ci to naprawić.

Poprawka 1: Sprawdź zasięg Wi-Fi, jeśli Twój telefon ciągle traci połączenie sieciowe

Jeśli Twój telefon ciągle traci połączenie z siecią, chcesz sprawdzić, czy zasięg sieci Wi-Fi lub sieci w okolicy jest wystarczająco silny. Dobrym sposobem sprawdzenia jest sprawdzenie, czy wszystkie paski sygnału Wi-Fi są zielone lub czy pasek usług sieciowych jest pełny.

Jeśli zauważysz, że którykolwiek z nich, w zależności od miejsca zamieszkania, wynosi od jednej do dwóch kresek, prawdopodobnie Twój telefon traci połączenie z Internetem z powodu słabego sygnału i ogólnie powinien zacząć działać dobrze, gdy znajdujesz się w zdrowym zasięgu dobre Wi-Fi lub połączenie sieciowe.

Poprawka 2: WYŁĄCZ Wi-Fi, jeśli Twój telefon ciągle traci połączenie sieciowe

Jedną poprawką, która zadziałała w wielu z tych przypadków, jest WYŁĄCZENIE Wi-Fi. Powodem tego jest to, że większość urządzeń jest zaprojektowana tak, aby łączyć się z najbliższym hotspotem Wi-Fi, jaki znajdą, więc jeśli jesteś w mieście z kilkoma firmami, które oferują bezpłatne – niechronione hasłem – Wi-Fi, Twój telefon komórkowy urządzenie może przerwać zwykłe połączenie komórkowe i spróbować połączyć się z darmowymi, ale bardzo wolnymi hotspotami Wi-Fi, więc WYŁĄCZENIE Wi-Fi sprawi, że będziesz łączyć się z hotspotem Wi-Fi tylko wtedy, gdy zechcesz.

🔥 Zalecana:  Telefon z Androidem działa wolno i zawiesza się? Najlepsze poprawki

Poprawka 3: Dostosuj ustawienia inteligentnego przełącznika sieciowego

W systemie operacyjnym iOS 11 Apple starał się stworzyć system, w którym iPhone nie będzie łączył się z hotspotem Wi-Fi, jeśli połączenie jest słabe, ale ponieważ jest to problem, który zdarza się osobom korzystającym z urządzeń z Androidem, takich jak Samsung i Huawei, oto kilka ustawień, które mogą pomóc.

Dostosuj ustawienia inteligentnego przełącznika sieciowego na Androidzie

Jeśli twój telefon ciągle traci połączenie sieciowe na Androidzie, jest to poprawka, która wielu z was może się przydać. To ustawienie zostało wypróbowane na urządzeniu Samsung, więc możesz sprawdzić, czy w menu nie ma czegoś podobnego.

W menu telefonu Samsung wybierz Ustawienia >> otwarte Znajomości >> wybierz Wi-Fi >> wybierz Zaawansowany >> następnie przejdź do Inteligentny przełącznik sieciowy i obrócić WYŁĄCZONY. Powoduje to, że urządzenie nie może automatycznie przełączać się na Wi-Fi, gdy w zasięgu znajduje się otwarty hotspot.

Przeczytaj także: Dlaczego Wi-Fi nie działa na telefonie, ale działa na innych urządzeniach

Dostosuj ustawienia przełącznika inteligentnej sieci na iPhonie

Jeśli używasz iPhone’a, ustawienie, które jest podobne i które powinno osiągać te same cele, jest następujące: przejdź do Ustawienia >> wybierz Wi-Fi >> przewiń w dół i sprawdź, czy Poproś o dołączenie do sieci jest zmieniony NAjeśli nie, powinieneś go obrócić NA. Powoduje to, że Twój iPhone za każdym razem poprosi Cię o pozwolenie na dołączenie do hotspotów Wi-Fi.

Jeśli żadne z tych ustawień nie działa lub jeśli Twój telefon z Androidem nie ma podobnych ustawień jak Samsung, prostym rozwiązaniem będzie włączenie Wi-Fi WYŁĄCZONY dopóki nie chcesz połączyć się z hotspotem Wi-Fi.

Przeczytaj także: Jak odzyskać dostęp do swojego konta iCloud

Poprawka 4: Zresetuj ustawienia sieciowe

Rozwiązaniem, które może zadziałać, jeśli inne, które tu mamy, nie będzie, będzie przywrócenie ustawień sieciowych na urządzeniu do wartości domyślnych. Gdy telefon traci połączenie sieciowe, istnieje prawdopodobieństwo, że przyczyną są ustawienia sieciowe, które będą wymagały niewielkiego przywrócenia ustawień domyślnych.

🔥 Zalecana:  Jeśli myślisz, że jesteś wyciszony, pomyśl jeszcze raz! Big Tech nagrywa!

W przypadku większości telefonów możesz to zrobić, przechodząc do Ustawienia >> wybierając Kopia zapasowa i reset opcja >> następnie wybierając Zrestartować ustawienia sieci opcja.

Poprawka 5: Poprawki routera / modemu

Jeśli Twój telefon ciągle traci połączenie z Internetem w hotspocie Wi-Fi, routerze lub modemie, problemy mogą dotyczyć danego routera lub modemu.

  • Jeśli do routera podłączonych jest wiele urządzeń, istnieje prawdopodobieństwo, że ciągłe zrywanie połączenia internetowego jest wynikiem liczby użytkowników korzystających z hotspotu Wi-Fi.
  • Upewnij się, że telefon jest zgodny z danym routerem.
  • Spróbuj ponownie uruchomić router, odłącz go i podłącz ponownie i spróbuj sprawdzić, czy połączenie pozostanie.

Przeczytaj także: Jak zweryfikować numer telefonu na Apple ID

Poprawka 6: poprawki telefonu

Oto kilka innych poprawek, które zalecamy, jeśli telefon nadal traci połączenie sieciowe po wypróbowaniu innych poprawek opisanych w tym artykule. Jestem pewien, że musieliśmy dotknąć niektórych z nich, ale chciałbyś:

  • Włącz tryb samolotowy, odczekaj kilka minut, wyłącz go ponownie i sprawdź, czy wszystko działa.
  • Sprawdź, czy Twoje urządzenie ma najnowsze aktualizacje oprogramowania i spróbuj je zainstalować.
  • Jeśli ostatnio zainstalowałeś jakieś aplikacje, co do których podejrzewasz, że mogą powodować ciągłe przerywanie Internetu, chciałbyś je odinstalować
  • Sprawdź, czy używana karta SIM nie jest wadliwa. Jeśli miedziane płytki są uszkodzone lub nie istnieją, być może nadszedł czas na zmianę
  • W ostateczności chciałbyś również całkowicie przywrócić ustawienia fabryczne
  • Zabranie urządzenia do specjalisty od sprzętu byłoby dobrym rozwiązaniem, jeśli żadna z tych poprawek oprogramowania nie rozwiązuje problemu.

Przeczytaj także: Co to jest blokowanie wiadomości na Androidzie, iPhonie, Lycamobile i MetroPCS?