Rozwiązany: Poprawki robocze dla sondy DNS zakończone Brak błędu internetowego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rozwiązany: Poprawki robocze dla sondy DNS zakończone Brak błędu internetowego

Towarzyszący komunikatowi „brak połączenia internetowego” w przeglądarce Chrome często sonda DNS zakończyła brak internetu lub komunikat o błędzie DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET. Jest to komunikat o błędzie, który pojawia się podczas przeglądania sieci.

Sonda DNS zakończona Brak błędu internetowego – Co to znaczy

DNS to usługa systemu nazw domen, która pomaga komputerowi połączyć się z określonym adresem internetowym. To jest to co mam na mysli. Komputery rozumieją tylko liczby, czyli adresy IP. Tak więc, kiedy wpisujesz nazwę strony internetowej w przeglądarce, powiedzmy tekpip.com, przeglądarka rozpoznaje adres IP odpowiadający nazwie za pomocą DNS.

Jeśli wystąpi jakikolwiek problem w trakcie tłumaczenia hosta na IP lub IP na host, sonda DNS zakończyła się, nie pojawi się żaden błąd internetowy. Może również pojawić się w wyniku infekcji wirusowej lub problemu z witryną, którą próbujesz otworzyć. Bez względu na przyczynę, tutaj są przetestowane poprawki robocze dla sondy DNS zakończonej bez błędu internetowego.

Sonda DNS zakończona Brak poprawki internetowej 1: Sprawdź połączenie internetowe i uruchom podstawowe rozwiązania

Sprawdź, czy połączenie internetowe działa prawidłowo. Możesz ponownie uruchomić komputer, modem lub router. Następnie uruchom pełne skanowanie systemu w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Możesz użyć optymalizatora systemu, aby wyczyścić pamięć podręczną, pliki cookie, śmieci i naprawić uszkodzone wpisy rejestru. Teraz uruchom ponownie system Windows i spróbuj ponownie uzyskać dostęp do tej strony. Sprawdź także, czy usługa klienta DNS jest uruchomiona. Aby to zrobić:

 • Naciśnij jednocześnie ikonę Windows i R
 • W oknie uruchamiania wpisz usługi.mscNastępnie Wchodzić aby otworzyć usługi systemu Windows
 • Przewiń w dół podczas wyszukiwania klienta DNS. Sprawdź, czy działa, jeśli tak, kliknij prawym przyciskiem myszy, aby go ponownie uruchomić, ale jeśli nie, kliknij go dwukrotnie, aby zmienić typ uruchamiania na Automatyczny, a następnie uruchom usługę obok Status usługi.
🔥 Zalecana:  Poznaj P+: bogata przestrzeń osadzania dla rozszerzonej inwersji tekstu w generowaniu tekstu na obraz

Przeczytaj także: Kod zatrzymania: wyjątek wątku systemowego nie został obsłużony w systemie Windows 10 — poprawki robocze

Sonda DNS zakończona Brak Internetu Poprawka 2: Zmień DNS na Open DNS

Okazało się to skuteczne dla wielu osób, które napotkały, że sonda DNS nie zakończyła żadnego błędu internetowego. Aby to zrobić w systemie Windows 10, wykonaj poniższe czynności:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy menu Windows, a następnie kliknij menu Połączenia sieciowe
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Połączenia sieciowe i na wyświetlonej stronie kliknij Nieruchomości
 • Znajdź Wersja protokołu internetowego 4 (IPv4), wybierz go, a następnie kliknij Nieruchomości
 • Otrzymasz dwie opcje. Albo “uzyskać adres serwera DNS automatycznie” Lub “Użyj następujących adresów serwerów DNS”. Wybierz to drugie i zmień wartości w jego polu.

Aby zmienić na Open DNS, wprowadź następujące wartości:

Preferowany serwer DNS: 208.67.222.222

Alternatywny serwer DNS: 208.67.220.220

Zaznacz pole „Sprawdzaj ustawienia po wyjściu“, następnie kliknij OK.

Przed rozpoczęciem tego procesu możesz zamknąć Chrome, całkowicie wyjść i uruchomić go ponownie. Teraz sprawdź, czy możesz połączyć się z Internetem. Jeśli to nie zadziała, wypróbuj poprawkę 3.

Przeczytaj także: Ethernet nie ma prawidłowej konfiguracji IP? – Poprawki robocze

Poprawka 3: Zresetuj DNS lub Zwolnij i odnów adres IP za pomocą wiersza polecenia

Typ ‘cmd’ w wyszukiwaniu systemu Windows, a następnie naciśnij Ctrl+Shift+Enter aby otworzyć wiersz poleceń jako administrator. Następnie wpisz następujące polecenie w wierszu polecenia: reset netsh winsock

wciśnij Wchodzić klucz i ponownie uruchomić Twój komputer. Sprawdź, czy możesz połączyć się z Internetem. Jeśli nie, zwolnij i odnów adres IP. Aby to zrobić, przejdź do polecenia, używając uprawnień administratora, jak wyjaśniono powyżej. W wierszu polecenia wpisz polecenie: ipconfig /release

🔥 Zalecana:  Przewodnik po hashtagach na Instagramie

Następnie naciśnij Wchodzić

Następnie wpisz następujące polecenie: ipconfig /odnów

Następnie naciśnij Wchodzić Ponownie.

Ostatnim krokiem jest opróżnienie DNS za pomocą polecenia ipconfig /flushdnsnastępnie naciśnij Wchodzić.

Po zakończeniu uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy sonda DNS zakończyła się, a błąd internetowy nie został naprawiony.

Uwaga: przed ukośnikiem (/) jest spacja.

Przeczytaj także: Adventure Sync nie działa w Pokémon Go – 4 najlepsze poprawki dla Androida i iOS

Sonda DNS zakończona Brak poprawki internetowej 4: Wyczyść pamięć podręczną w przeglądarce Google Chrome

Aby wyczyścić pamięć podręczną w Google Chrome, wykonaj następujące proste kroki:

 • W prawym górnym rogu kliknij trzy kropki, a następnie kliknij Ustawienia
 • Znajdź Pokaż ustawienia zaawansowane na wyskakującej stronie, a następnie kliknij Ustawienia prywatności >> Wyczyść historię przeglądania
 • Następnie zaznacz pola Pliki cookie oraz inne dane witryn i wtyczek I Obraz i pliki zapisane w pamięci podręcznej >> następnie kliknij Wyczyść dane przeglądania
 • Uruchom ponownie Chrome i sprawdź, czy możesz teraz połączyć się z internetem.

Inne rozwiązania, które możesz wypróbować, obejmują odinstalowanie i ponowną instalację przeglądarki, ponowne uruchomienie routera i odinstalowanie oprogramowania do filtrowania stron internetowych, które masz na komputerze. Mamy nadzieję, że jedno z tych rozwiązań naprawi Twoją sondę DNS, która nie zakończyła problemu z Internetem.

Przeczytaj także: Migająca lampka zasilania telewizora Samsung nie włącza się