Rozwiązany: Kontroler PS4 nie działa w grze na PC

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rozwiązany: Kontroler PS4 nie działa w grze na PC

W pewnym momencie wielu z nas zostało zmuszonych do grania w gry na naszych komputerach, albo w wyniku uszkodzenia konsoli, albo mobilności niektórych komputerów, które umożliwiają granie w gry podczas weekendu na świeżym powietrzu uciec.

Lub po prostu dla relaksu, gdy minimalizujesz pracę i decydujesz się zagrać w grę na komputerze.

Jesteś już w połowie drogi, gra jest uruchomiona, ale nagle zdajesz sobie sprawę, że kontroler PS4 nie działa w grze na PC, co może być zniechęcające. Nie martw się, oto kilka pomysłów na poprawki, które możesz wypróbować, jeśli masz pewność, że to kontroler PS4 nie działa w grze na PC.

Kontroler PS4 nie działa w grze na PC Poprawki robocze

Napraw jeden: sterownik gamepada

 • Krok pierwszy: Upewnij się, że masz najnowszy sterownik na swoim komputerze. Jeśli nie, pobierz najnowszą wersję sterownika.
 • Krok drugi: Po pobraniu kliknij prawym przyciskiem myszy w pobranym pliku instalacyjnym, na dole, zobaczysz NieruchomościKliknij na to.
 • Krok trzeci: Po kliknięciu właściwości zobaczysz kartę zgodności. W tej zakładce kliknij na Uruchom ten program w trybie zgodności i wybierz system operacyjny lub swoją wersję systemu Windows z menu rozwijanego.
 • Krok czwarty: Kontynuuj, aby zakończyć proces instalacji. Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie. Jeśli kontroler PS4 nadal nie działa w grze na PC, wypróbuj następną poprawkę.

Poprawka druga: w przypadku systemu Windows rozwiązywanie problemów ze sprzętem i urządzeniami

 • Krok pierwszy: Kliknij klawisz Windows na klawiaturze i wyszukaj ustawienia lub jeszcze lepiej Naciśnij „Klawisz Windows + I”, przeniesie Cię bezpośrednio do „aplikacji Ustawienia”
 • Krok drugi: Przewiń, aż zobaczysz „Aktualizacja i bezpieczeństwo” Sekcja
 • Krok trzeci: Kliknij „Rozwiązywanie problemów”, znajdziesz go w menu po lewej stronie
 • Krok 4: Następnie przejdź do wyboru „Sprzęt i urządzenia
 • Krok 5: Kliknij „Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów” przycisk
 • Krok 6: Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć rozwiązywanie problemów
🔥 Zalecana:  Jak grać w piłkę nożną NCAA na PS4 (zobacz alternatywy)

Sprawdź, czy kontroler PS4 działa. Jeśli kontroler PS4 nadal nie działa w grze na komputerze PC, warto wypróbować inną poprawkę.

Przeczytaj także: Czy Twój kontroler PS4 ładuje się, ale nie łączy? Oto kilka poprawek do wypróbowania

Napraw trzy: przełącz port

Może to być problem z łącznością w wyniku wadliwego lub całkowicie uszkodzonego portu. Może się również zdarzyć, że kontroler PS4 nie będzie w stanie wykorzystać pełnej przepustowości portu USB 3.0. Spróbuj więc podłączyć kontroler USB do zupełnie innego portu USB, najlepiej do portu USB 2.0 w komputerze.

Poprawka czwarta: zmniejsz przeciążenie urządzenia

W przypadku przeciążenia urządzeń na komputerze PC czasami nie jest w stanie wykryć kontrolera PS4. Spróbuj zmniejszyć liczbę podłączonych urządzeń lub po prostu odłącz wszystkie inne urządzenia.

Ponadto, gdy korzystasz z koncentratora USB, upewnij się, że odłączysz gamepada od koncentratora USB i włożysz go bezpośrednio do komputera. Jest to również zgodne z pierwszym wyjaśnieniem, ponieważ czasami mogą wystąpić zakłócenia z powodu innych urządzeń, które są przymocowane do piasty.

Czytaj także: Tani monitor do gier na PS4

Napraw pięć: wyłącz / włącz gamepad dla systemu Windows

 • Krok pierwszy: Kliknij klawisz Windows, wyszukaj Menedżera urządzeń i zlokalizuj swój gamepad.
 • Krok drugi: Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wyłącz gamepad
 • Krok trzeci: Pojawi się wyskakujące okno dialogowe z potwierdzeniem. Kliknij Tak, aby wyłączyć.
 • Krok czwarty: Po wyłączeniu odczekaj kilka minut, ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy gamepad, a następnie wybierz włączać.
 • Natychmiast po włączeniu gamepada system operacyjny zidentyfikuje kontroler, a następnie przystąpi do próby zainstalowania sterowników potrzebnych do działania kontrolera.

Przeczytaj także: Najlepszy monitor 4K do gier na konsole [PS4, PS5, Xbox, Nintendo Switch]

Poprawka szósta: zainstaluj ponownie gamepada

 • Krok pierwszy: Otwórz plik Menadżer urządzeń
 • Krok drugi: Znajdź gamepada na liście urządzeń >> Kliknij prawym przyciskiem myszy na nim, a następnie wybierz Odinstaluj urządzenie
 • Krok trzeci: Pojawi się potwierdzenie z prośbą o wybór, wybierz Odinstaluj
 • Krok 4: Sterownik zostanie całkowicie usunięty
 • Krok 5: Uruchom ponownie komputer. Po ponownym uruchomieniu system operacyjny automatycznie zainstaluje brakujące sterowniki, jeśli jest podłączony, a jeśli nie, możesz to zrobić ręcznie.
🔥 Zalecana:  15 najlepszych nieparzystych aplikacji do zarabiania dodatkowej gotówki

Problem z kontrolerem PS4 powinien teraz zostać rozwiązany.

Jeśli kontroler PS4 nadal nie działa w grze na komputerze PC, a wypróbowałeś wszystkie te sztuczki, może to być spowodowane trwałym uszkodzeniem kontrolera PS4. Możesz więc wypróbować inne kontrolery PS4, aby sprawdzić, czy działają z Twoim komputerem.

Przeczytaj także: 5 najlepszych tanich kombinacji klawiatury i myszy do gier na PS4